2014 Members

2014 Members

1 Mark Tolbert, CA
2 Rex Thompson, CA
3 Kyle Tolosano – Shasta Trinity Fly Crew
4 Mike Sulffridge – Diamond Fire
5 Rick Sulffridge – Diamond Fire
6 Billy Smith – Diamond Fire
7 Wes Wickman – Diamond Fire
8 Jonathan Alvarez – Diamond Fire
9 Jim Ott – Retired FS CIIMT #1
10 Mike Matarrese, OR
11 Wesley Edwards, CA
12 John Ray Alford – Ventura County Pro. FFs
13 Aaron J Arledge – Ventura County Pro. FFs
14 Robert Aaron Ashby – Ventura County Pro. FFs
15 Adil M Aslam – Ventura County Pro. FFs
16 Marcos Aviles – Ventura County Pro. FFs
17 Christopher Scott Beery – Ventura County Pro. FFs
18 Don Richard Bell II – Ventura County Pro. FFs
19 Samuel Belote – Ventura County Pro. FFs
20 Tod Raymond Berryman – Ventura County Pro. FFs
21 Shannon T. Black – Ventura County Pro. FFs
22 Christopher Sousa Botelho – Ventura County Pro. FF’s
23 Jeremy Christen Bower – Ventura County Pro. FFs
24 William Loyd Breuklander – Ventura County Pro. FFs
25 Larry Cay Brister – Ventura County Pro. FFs
26 Todd Douglas Buck – Ventura County Pro. FFs
27 Randy Scott Burdick – Ventura County Pro. FFs
28 Frederick W Burris – Ventura County Pro. FFs
29 Kenton Fredrick Burris – Ventura County Pro. FFs
30 Charles Kevin Butler – Ventura County Pro. FFs
31 Fernando M. Calderon – Ventura County Pro. FFs
32 Larry Manzano Cerda – Ventura County Pro. FFs
33 Richard G Cervantes – Ventura County Pro. FFs
34 Joseph Chad Cook – Ventura County Pro. FFs
35 Aaron Robert Cranage – Ventura County Pro. FFs
36 Hector Becerra Cruz – Ventura County Pro. FFs
37 Nicholas J. Derby – Ventura County Pro. FFs
38 Sean P. Driscoll – Ventura County Pro. FFs
39 Joseph P Dullam – Ventura County Pro. FFs
40 Peter Duran – Ventura County Pro. FFs
41 William C Elder – Ventura County Pro. FFs
42 Robert Todd Ewing – Ventura County Pro. FFs
43 Mike Fuller – Ventura County Pro. FFs
44 Alejandro Garcia – Ventura County Pro. FFs
45 Brandon T Garnsey – Ventura County Pro. FFs
46 Thomas A Glauser – Ventura County Pro. FFs
47 Randall A Globerman – Ventura County Pro. FFs
48 Richard Reginald Gonzales – Ventura County Pro. FFs
49 Cynthia Marie Gordon – Ventura County Pro. FFs
50 Matthew David Eugene Gurrola – Ventura County Pro. FFs
51 Israel T Gutierrez – Ventura County Pro. FFs
52 Philip Alan Hadley – Ventura County Pro. FFs
53 Mark T Haliday – Ventura County Pro. FFs
54 Michael H Hansen – Ventura County Pro. FFs
55 Michael R. Harding – Ventura County Pro. FFs
56 Jesse J. Hopcus – Ventura County Pro. FFs
57 Chrystal Horton – Ventura County Pro. FFs
58 Jon Stephen Jelle – Ventura County Pro. FFs
59 Ian Paul Johnson – Ventura County Pro. FFs
60 Mark Alan Karr – Ventura County Pro. FFs
61 Brian S Kinsley – Ventura County Pro. FFs
62 Lawrence Michael Kohagen – Ventura County Pro. FFs
63 Jason A. Lafferty – Ventura County Pro. FFs
64 Terrence Lee Lamb – Ventura County Pro. FFs
65 Tanya M Lovelace – Ventura County Pro. FFs
66 Melvin Bruce Lovo – Ventura County Pro. FFs
67 Victor Tony Low – Ventura County Pro. FFs
68 Scott Macone – Ventura County Pro. FFs
69 Allan Scott Mandell – Ventura County Pro. FFs
70 Craig B Matthews – Ventura County Pro. FFs
71 Michael Britt Mc Daniels – Ventura County Pro. FFs
72 John Kennedy Mc Neil – Ventura County Pro. FFs
73 Ryan C McLemen – Ventura County Pro. FFs
74 Rodney Lewis Megli – Ventura County Pro. FFs
75 Kriss Melbardis – Ventura County Pro. FFs
76 Gary Robert Monday – Ventura County Pro. FFs
77 Michael Scott Moore – Ventura County Pro. FFs
78 Chase Morgan – Ventura County Pro. FFs
79 Christopher Morrow – Ventura County Prof. FF’s
80 Martin S. Myers – Ventura County Pro. FFs
81 Robert A Myers – Ventura County Pro. FFs
82 Erik T Niemann – Ventura County Pro. FFs
83 Brian Timothy Nix – Ventura County Pro. FFs
84 Eric J Norris – Ventura County Pro. FFs
85 Jack W Nosco – Ventura County Pro. FFs
86 Thomas H. O’Malley Jr. – Ventura County Pro. FFs
87 Ronald Gary Oatman – Ventura County Pro. FFs
88 Gary Dean Oliver – Ventura County Pro. FFs
89 John L Oliveros – Ventura County Pro. FFs
90 Eduardo G Ornelas – Ventura County Pro. FFs
91 Craig William Pearson – Ventura County Pro. FFs
92 Russell Adam Perkinson – Ventura County Pro. FFs
93 Christopher Peru – Ventura County Pro. FFs
94 Brad Peters – Ventura County Pro. FFs
95 Dan L Petzold – Ventura County Pro. FFs
96 Armando Pina – Ventura County Pro. FF’s
97 Nicholas Carl Pisciotta – Ventura County Pro. FFs
98 Garrett Prater – Ventura County Pro. FFs
99 James Scott Quirarte – Ventura County Pro. FFs
100 Cary Rake – Ventura County Pro. FFs
101 Darrell Anthony Ralston – Ventura County Pro. FFs
102 Richard J Reese – Ventura County Pro. FFs
103 Ryan Resnick – Ventura County Pro. FF’s
104 Brett William Reynolds – Ventura County Pro. FFs
105 William R Reynolds – Ventura County Pro. FFs
106 Brendan Ripley – Ventura County Pro. FF’s
107 Anthony Romero – Ventura County Pro. FFs
108 Tony Salas – Ventura County Pro. FFs
109 William John Santino Jr. – Ventura County Pro. FFs
110 Charles Michael Scherrei – Ventura County Pro. FFs
111 Olaf John Schuett – Ventura County Pro. FFs
112 Jeffrey S. Seabrook – Ventura County Pro. FFs
113 Gifford Troy Sears – Ventura County Pro. FFs
114 Keith Lawrence Smith – Ventura County Pro. FFs
115 John Gerald Spykerman – Ventura County Pro. FFs
116 Andrea Leigh Stanley – Ventura County Pro. FFs
117 David B Stevens – Ventura County Pro. FFs
118 Charles A Sullenbarger – Ventura County Pro. FFs
119 Danny Lee Swenson – Ventura County Pro. FFs
120 Troy L Swickard – Ventura County Pro. FFs
121 Steven James Swindle – Ventura County Pro. FFs
122 Robert Bruce Szczepanek – Ventura County Pro. FFs
123 Michael B. Tamez – Ventura County Pro. FFs
124 Gregory Graham Taylor – Ventura County Pro. FFs
125 Carmine J Terracciano – Ventura County Pro. FFs
126 Gregory W. Thaxton – Ventura County Pro. FFs
127 Ronald W Topolinski – Ventura County Pro. FFs
128 Richard Mark Toukdarian – Ventura County Pro. FFs
129 Michael James Trabbie – Ventura County Pro. FFs
130 Eric J Trejo – Ventura County Pro. FFs
131 Albert H Trevisan – Ventura County Pro. FFs
132 Bertrand Melville Van Auker – Ventura County Pro. FFs
133 Daran George Vanden Bossche – Ventura County Pro. FFs
134 Jerry M Vandermeulen – Ventura County Pro. FFs
135 Samuel R. Villavicencio – Ventura County Pro. FFs
136 Matthew James Ward – Ventura County Pro. FFs
137 Robert S Welsbie – Ventura County Pro. FFs
138 Jeffrey M Whitehouse – Ventura County Pro. FFs
139 Michael Steven Wickham – Ventura County Pro. FFs
140 Joseph E. Williams – Ventura County Pro. FFs
141 Michael Williams – Ventura County Pro. FFs
142 Steven Paul Winter – Ventura County Pro. FFs
143 Scott Wirz – Ventura County Pro. FFs
144 Jeffery A Witt – Ventura County Pro. FFs
145 Gary Thomas Young – Ventura County Pro. FFs
146 Gregorio Geroncio Yzaguirre – Ventura County Pro. FFs
147 Scott Wallace Zeller – Ventura County Pro. FFs
148 Stanley J Ziegler – Ventura County Pro. FFs
149 Dave Zimmermann – Ventura County Pro. FFs
150 Albert Kellogg, CA – CIIMT4
151 Carl Klug, NV
152 Richard Sheets, CA
153 Chip Houde, MEX
154 Buck Seals – Pacific SW Research Station
155 Rocky Siegle – San Marcos VFD, CA
156 Blake Campbell – In Memory Of the Granite Mountain 19
157 Steve Otoupalik – PNW Team 3
158 John Thomas – Alaska BLM
159 Joseph Lara – Sierra NF
160 Nicholas Parker, NY
161 Scott Halladay – IMO All Fallen Fighters
162 Barry Lazelle, CA
163 Charles Waters, AZ
164 Matthew Newman, CO
165 Ashley Harris – IMO Mike Schweitzer
166 Robert Madden, OR
167 George Switz – In honor of the Switz Family
168 Justin Reyes, CA
169 Lynn Sheehy – IMO Luke Sheehy
170 Dianna Mecham, ID
171 Kevin Grant, CA
172 Todd Sacchiero – IMO Jeff Scheuerer
173 Paul Koehler, WI
174 Sam Daugherty, VA
175 Karen Bontrager – IHO Jackson Hotshot Crew
176 Glenn Bartter, CO
177 Wade Steady – IMO All Fallen Firefighters
178 Jesse Estrada – Vista Grande IHC
179 Robert Houseman – IMO Mark Morgan & Curtis Jessen, NC Forest Service
180 Neil Kornze -IMO Mark Urban
181 Christine Robinson – IMO John Greeno
182 Carolyn Landon, CA
183 Galen Roesler, WY
184 Steven Davis, CA
185 Justin Cowger – IMO Granite Mountain IHC
186 Edward Phipps, NJ
187 James McMahill – IMO Kirk A Smith
188 Thomas Ledbetter, VA
189 Matt Schutty, MT
190 Kyle Behrens, ID
191 Frank Simmons, VA
192 Nikole Swaney, VA
193 Brian E Bolser, NM
194 Bonnie Bolser – IMO Token Adams
195 Bob Wilken – Longleaf Alliance
196 Steve Bennett-Longleaf Alliance
197 Karen Zillox-Longleaf Alliance
198 Donna Vassallo-Longleaf Alliance
199 Randy Tate-Longleaf Alliance
200 Susan Wilken-Longleaf Alliance
201 Michael Dugan, MT
202 Gregg Goodland, CO
203 Dale Wine, TN
204 Dennis Hulbert, CA
205 Alec Lane – IMO Larry Fresquez CA-STF
206 Ryan Johnson, MN
207 Steve Tome, MN
208 Quentin Ford, AZ
209 Vickie Hulsizer, ID
210 Andrew Brown, IMO Brothers and Sisters
211 Blake Ford, UT
212 Denis Moran – IMO Caleb Hamm
213 Ryan Myers – USFS, CA
214 Tom Lavagnino, OR
215 Kyle Bedell, FL
216 Todd Pulvermacher, WI
217 Paul Talbot, MN
218 Tor Stetson-Lee-Madison WI
219 Mark Courson, CA
220 Rodgers Wright – In Memory of Don Mackey
221 Janet Hawkins, VA
222 Greg Emerson – USFS
223 Lewis Kearney (Retired), TN
224 Don Will, CA – CIMMT4
225 Chad Smith, SD
226 Rich Bolton, CA
227 Albert Kellogg-, CA
228 Vera Pena, CO
229 Eric Gregory – Centennial Forest Fuels
230 Arlene Gregory – Centennial Forest Fuels
231 Linda Beaudin, CA
232 Larry Edwards, MT
233 Laurie Forni, CA
234 William McMaster, ID
235 Dave Kannas, WI
236 Daniel Robinson, CO
237 Gerry Perry, AZ
238 Jerod DeLay – USFS, WY
239 Andrew Judkins, CO
240 Jeff Wenger – So Cal IMT #3
241 Gerald Perry, AZ
242 Linda Austin, CO
243 Denny Bungarz – Retired USFS
244 Judy Bungarz – Retired USFS
245 Retired LA County Camp 14
246 Greg Titus – St Marks NWR
247 Galen Young, NM
248 Peggy Miller, MD
249 Jason Barnhart – Scott Valley Fly Crew
250 Todd Klimas, AZ
251 Jason Penwell – Johnson County Fire Department
252 Ken Cruz, CA
253 Susan Gannon, CA
254 Ryan Roche, FL
255 Robert Heisey- Woodbine, Ga
256 Randy Skelton-Id
257 Robert Kerschner-NJ
258 Robert Schwiesow-WA
259 Norm Rooker-CO
261 Daniel Moore-AZ
262 Marlena Hovorka – USFS
263 Jenna Roose, MT
264 Russell Behlings-Hell Canyon RD Fire-IMO Trampus Haskvitz
265 Saul Labanauskas – Brothers Fire LLC
266 David Lowe – Prairie Hawk Restoration
267 Joseph Berto, OR
268 Jan Amen – Texas A & M Forest Service
269 Richard O’Rourke – Bonneville IHC
270 Randal Johnson – Larkspur Fire Protection District
271 Cliff Hutton, WY
272 Cathy Hutton, WY
273 David Arnauckas – IMO Granite Mountain IHC
274 Bob Kittridge, CO
275 Nancy Kittridge, CO
276 Kim Kufta, CA
277 Steve Peterson, ID
278 Mike Jensen – USFS
279 Brandi Browning, NIFC
280 Richard Stewart – In Memory of Willie Flores
281 Evan Guzik, WY
282 Pam Sichting, OR
283 Kristin Hinkle, OR
284 Tandy Jenkins, CA
285 Shelby Caldwell- IMO Luke Sheehy
286 Lane Caldwell-IMO Luke Sheehy
287 Wende Wilding- IMO Spencer Koyle
288 Gayle Sorenson- IMO Spencer Koyle
289 Paul Mintier, CO
290 Lynna Snow, CA
291 Bryan Vergne, CNF Engine 338
292 Ryan Edmonson – LPF Engine 372
293 Cameron Smith – Sled Springs Rappel Crew
294 Britney Gulick – Prairie City Ranger District
295 Paul Kanton – In Memory of Chris Kanton
296 Mary Kanton – In Memory of Chris Kanton
297 Peter To – USFS Allegheny NF
298 Jason Kjenstad – Shasta Trinity NF
299 Jamie L Wade, AZ
300 Ryan Wade, AZ
302 Justin Haley – Los Padres NF Ozena Engine 372
303 Kevin A Moglia, CA
304 Roman S Dobratz, CA
305 Matthew B Dillon, PA
306 Philip Cocker, CA – CIIMT 4
307 Erick Stahlin, CO – Routt Zone Fire Management
308 Tom Knight – Battle Born Helitack
309 Jim Scott – Battle Born Helitack
310 Rick Thielmann – Battle Born Helitack
311 Zach Simms – Battle Born Helitack
312 Darren Vega – Battle Born Helitack
313 Anders Boyd – Battle Born Helitack
314 Kirby Tichenor – Battle Born Helitack
315 Logan Norkdyke – Battle Born Helitack
316 Chanse Hundwardsen – Battle Born Helitack
317 Nick Zuccarini – Battle Born Helitack
318 Aaron Reynolds, NV
319 Julian Angres
320 August Isernhagen, NV
321 Vanessa Paynewardsen, NV
322 Casey Angres, NV
323 Stacey Saucedo, NV
324 Krysta Isernhagen, NV
325 Craig Pettigrew – Retired Forester
326 Jeffrey Gallivan -Wolf Creek IHC
327 Cheryl Molis, ID
328 Dean Rhynes, Retired BDF, CA
329 Marlene Rhynes, BDF, CA
330 Alison Rhynes – San Bernadino, CA
331 52 Club Contribution – New Member
332 Paul L. Frick, PA
333 Casey Judd, ID
334 Jay Wickham, SD
335 Shirley Blood – In Memory of Richard Blood
336 Jess C Neville, SC
337 Ryan B. McPherson, AK
338 Lucas Kolding, AZ
339 Mark Von Tillow, CA
340 Cody L St Clair, OR
341 Daniel Saldo TNF
342 Mike Johns, AUSA
343 Clinton Goepp – BDF Engine 35
344 Kimberley Soule, UT
345 Paul Roose, MT
346 2013 Membership – Robert Dauphinais – Grand Canyon Helitac…
347 2014 Membership – Robert Dauphinais – Grand Canyon Helitack NPS
348 Brian Fritsen, OR
349 William T Rios, CA
350 Wesley Wilkins, CA – IMO John Greeno
351 Lathe Evans, AZ
352 Michael Ellsworth, AZ
353 Shane Freeman – State of Utah
354 Chris Graves – Reno FD
355 Connie Anderson – IMO Travis Carter
356 James”Fire” Mason – Southern Area Type 2 IMT
357 David Wergen, OR
358 Brad Amaral – Nevada County Fire District
359 Darlene Bennett – Nevada County Fire District
360 Brock Benton – Nevada County Fire District
361 Shawn Entz – Nevada County Fire District
362 Randy Gross – Nevada County Fire District
363 Helen Henthorn – Nevada County Fire District
364 Nicole Long – Nevada County Fire District
365 Patrick Mason – Nevada County Fire District
366 Jared McElhannon – Nevada County Fire District
367 Lance McKinley – Nevada County Fire District
368 Phil Nunnink – Nevada County Fire District
369 David Ray – Nevada County Fire District
370 Adam Ross – Nevada County Fire District
371 Jim Smith – Nevada County Fire District
372 Robert Tellam – Nevada County Fire District
373 Pat Sullivan – Nevada County Fire District
374 Kevin Menet – Nevada County Fire District
375 Cathy Taylor, OR
376 Larry Green – Michigan Forest Management DNR
377 Dean Elsen, MS
378 Dutch Walker – Elgin VFD – Chaplain
379 Phil Lemaster – Almanor Crew 1 – IHO All Fallen
380 Clay Stephens, NV
381 Raleigh J Coppin, CA
382 Dawn A Johnson, NV – IMO 2013 Fire Season
383 Thomas Diamantine, OR
384 Marian Kadota, CA
385 Eric Weber – NJFFS – IMO Jeffrey Scheuerer
386 Robert Chapman, IL
387 Scott Meneely – Little Rockies Fire Station, MT
388 Richard Nicholson, CA
389 Justin I Brown – Salmon Heli – Rappellers
390 Gavin R Mitchell, CA
391 P Stan Mitchem, WY
392 Kevin J Michalak, CO
393 Delina Burke, NH – IMO Daniel Holmes
394 Royce Wilbur – Denali NP & Preserve
395 Matt Holmes, NH – IMO Daniel Holmes
396 Matt Holmes – IMO Danny Holmes
397 Robert Macdonald, CO
398 Justin Vernon, MT
399 Eric Brown, AZ
400 Jeff Clark Infinity Fire Communications, LLC
401 Mindy Clark Infinity Fire Communications, LLC
402 Peter Cecil – CFA – Australia
403 Jamey Kreun, AZ
404 Kenneth M Chapman, OR – IMO Vern Shindele
405 Eric C Nilson, UT
406 Michael Pickett, AZ – IHO Eric Marsh – IMO Wade Parker
407 David Brown, AZ – IHO Everyone I’ve Fought Fire With.
408 Troy Sanders – Wolf Creek IHC
409 Dan Buckley – NPS – Great Basin Team #2 (Harvey)
410 Donna Kreiensieck – NIFC
411 Erika Reed, ID
412 Andrew W Barrey, OR
413 Alexandria N Lehman, WA
414 Betty Price – IMO Shawn Price
415 Bill Price – IMO Shawn Price
416 Tyler L. Johnson – Ventura County Fire Protection District Handcrew
417 Wesston Hanse – Ventura County Fire Protection District Handcrew
418 Eloy Zepeda – Ventura County Fire Protection District Handcrew
419 Randall Cooper – Ventura County Fire Protection District Handcrew
420 Robert Molina – Ventura County Fire Protection District Handcrew
421 Kris Martin – Ventura County Fire Protection District Handcrew
422 Lance Campbell – Ventura County Fire Protection District Handcrew
423 Kyle Morrell – Ventura County Fire Protection District Handcrew
424 Daniel Palmer – Ventura County Fire Protection District Handcrew
425 Trevor Lima – Ventura County Fire Protection District Handcrew
426 Jacob Schaeffer – Ventura County Fire Protection District Handcrew
427 Chad Meehan – Ventura County Fire Protection District Handcrew
428 Tyler Ripley – Ventura County Fire Protection District Handcrew
429 Kris Vandermuelen – Ventura County Fire Protection District Handcrew
430 Albert Gonzales – Ventura County Fire Protection District Handcrew
431 Victor Hernandez – Ventura County Fire Protection District Handcrew
432 Justin Townsend – Ventura County Fire Protection District Handcrew
433 Brendon Hill – Ventura County Fire Protection District Handcrew
434 Barbara Eddy, OR
435 Michael Bournazian, WY
436 Jeremy Hamilton, PA
437 Matthew Mateo, CO
438 Erik Blankenship, OR
439 Carolyn Winkler, OR
440 Andrew Pohlman, CO
441 Joanie Lawrence, OR
442 Charles Sweet, CO
443 Michael E Carico, AZ – IHO – ALL, IMO – ALL
444 Elizabeth Turner, Co
445 Rachel Livingston, OR
446 Lew Sovocool, CO
447 Lawrence Crane – Albuquerque Zone Type 3 Team
448 Josh Shroyer, MO
449 Laurie Pillers, ID
450 Garland Shaw, MT
451 Brian Dompierre, CO
452 Jared Buchett, TX
453 Dawn Sells, OR
454 David B Herrand, NV
455 Loren Wickstrom, ND
456 Keith A Ward, NV
457 Alexis T Martin, ID
458 Katherine Reed – USFS – Klamath NF
459 Carl Barrett – Sierra Front Interagency Dispatch
460 Sean Barrett, NV
461 Nikki Thummel, IA
462 Brad Weisshaupt, CA – CIMMT
463 Jonetta Trued, AZ
464 Autumn Branson – North Zone Fallers, Inc.
465 David Branson – North Zone Fallers, Inc.
466 Barry Green, AZ – IHO Barry Green, IMO Barry Green
467 Jessica Bryers, MT
468 Jack Knight, CA
469 Daniel Guse, CA
470 William Miller, CO
471 Ruben Griego, UT
472 Edward Brooks, UT
473 Jared Buchett, TX
474 Westley Shook – Great Basin IMT #7
475 Jamie Barnes, CO – IHO Jamie Barnes
476 James Fischer, CO
477 John Bitzbeger, OR
478 James Coleman, AZ
479 Diane Hansson, OH – IHO Arrowhead Hotshots
480 Michael DeGrosky, ID
481 Patrick Lingley – Sedona Fire Distict
482 Paul Iannizzotto, IHO – FDNY IMO – The Boston Jakes
483 Kai Kincheloe – Sedona Fire District – Race Across America
484 Debra Schweizer – INYO National Forest
485 Benjamin Plumb, AZ
486 Joseph Scholz, NM
487 Nicholas Jeros, CA
488 Bryan Thompson, UT
489 Tracy Dunford, UT
490 Abraham Philipson – IHO – Nations Fallen IMO- Floridas Fallen
491 Kevin Eck – IMO Diamond Mountain Hotshots
492 Ian Smith, MI
493 Wade DeBraal, OR
494 Scott Parsons – California Interagency Incident Managment Team # 4
495 Kim Parsons – California Interagency Incident Management Team # 4 – IMO Granite Mtn IHC
496 Quinn MacLeod, CO
497 Jaeda Santos, NMc
498 Larry Hettinger, AZ
499 James Grant, CA
500 Joe Mazzeo, MA
501 Mark Skudlarek – Boise Smokejumpers
502 Josh Haney, ID
503 Donna Haney, ID
504 Eydith Haney, ID
505 Kyle Jacobsen – High Desert WY
506 Kellie Carlsen, OR
507 Todd Petersen, OR
508 Gordon Paladijczuk, OR
509 Ray Weidenhaft, WY
510 Gregg Smith, CA
511 Randy Ostman, WA
512 Gordon Herring, WY
513 Jeff Kline, UT
514 Joe Cresto, UT
515 Frances Bentley, WA
516 Nancy Taylor, MT
517 Charles Page, KS
518 James & Wendy Jaquet, ID
519 Patrick Skaggs, OR
520 James Payne
521 Bonnie Wood, ID
522 Michael Santistevan, ID
523 Doris Jenson, OR
524 Mary Colton, CA
525 Glade Campbell, CA
526 Karen Smith
527 Alan Colwell, KY
528 Sal Bonilla, CA – CIIMT4
529 Margaret Gallgher, GA
530 Kathleen Sachse, CA
531 Jan Palecek, CA
532 Marvin Kelso, OR
533 Anita Kelso, OR
534 Wendy Joslin, OR
535 Laurel Simos, ID
536 Dan Kinney
537 Steve Prescott, ID
538 Gary Day – IHO Molly Day
539 Kathi May, WA
540 Steve Douglas, CO
541 Jim Jaminet, Co
542 David Zuares, ID
543 Sandy Cameron, ID
544 Karn McPeak, ID
545 Thomas Todrank, ID
546 Janine Summy, OR
547 Constance Morris, CA
548 Chris Ditmore, OR
549 Zoe Ditmore, OR
550 Mary Lou Koch, CO
551 Peter Geotzinger – USFS
552 Michael Ladd, CA
553 William Murphy, MT
554 Josh Taylor, WY
555 Duane Vasten, CO
556 Sherry Dunning, ID
557 Reg Phillips, WY
558 Aline Phillips, WY
559 Nancy Nehl, WY
560 Jerry Walker – Johnson County Fire Dist. #1
561 Mark Boche – USFS – R9
562 Patrick Mann, AZ
563 Kyle Tucker, OR
564 David Rama, NE
565 Linden McNeilus, MN
566 Michael Farmer, MT
567 Tim Nutley – USFS
568 Steven Ipswitch – Standing Rock Agency
569 Frank & Susan Weaver, MN
570 John Townsend – Former La Grande IHC
571 Patricia Sullivan, AZ
572 James Sullivan, AZ
573 Tom Tymon, MT
574 Barbara Stewart
575 David Hampton, OR
576 Mary Jo Hampton, OR
577 George Becknell, TX
578 Francesca Lamanna, NY
579 Marjorie Tilden, VT – IMO Michael Rushworth
580 William Woodyard, GA
581 Laura Mecham, CA
582 Barbara O’Coy, CA
583 Alice Forbes – Retired USDA – FS
584 Marie Mitchell, CA – IMO Paul Mitchell – FDNY – LODD 09/11/01
585 Robert Gates – Ontario Airport Fire
586 Dennis Kirkley – Kaibab Helitack, Kaibab NF
587 Erik Solberg, AZ
588 Jill Carter, MT
589 Peter Stewart, NM
590 Tim Logozzo – Wild Fire Service, WA
591 Time Logozzo Jr – Wild Fire Services, WA
592 William Blackburn, CA
593 Larry Helsley – Weaverville Volunteer FD
594 Rodger Ozburn – WV Division of Forestry
595 John Bellemore – Southern Area Red Team
596 Willy Seeley, NJ
597 Jay Miller – USFS
598 Thomas Leuschen – Fire Vision LLC
599 Richard Rusk – USFS Retired
600 Tina Ledger, UT
601 Randy Anderson, ID
602 Louisa Evers – BLM
603 Larry Thornton – PatRick
604 John Davis, VT
605 Glen Coley – NC Forest Service
606 Debbie Anderson, CA
607 Bill Miller – PatRick
608 Bob Hammer, FL
609 Stephen Powers, PA
610 James Cherry – National Smokejumper Association – Board of Directors
611 Larry Lufkin – National Smokejumper Association – Board of Directors
612 Charles Sheley – National Smokejumper Association – Board of Directors
613 John McDaniel – National Smokejumper Association – Board of Directors
614 Tom Boatner – National Smokejumper Association – Board of Directors
615 Roger Savage – National Smokejumper Association – Board of Directors
616 Leo Cromwell – National Smokejumper Association – Board of Directors
617 Robert Dayton – National Smokejumper Association – Board of Directors
618 Guy Hurlbutt – National Smokejumper Association – Board of Directors
619 John Marker – National Smokejumper Association – Board of Directors
620 Mike Overby – National Smokejumper Association – Board of Directors
621 Charlotte Larson – National Smokejumper Association – Board of Directors
622 Hiram (Doc) Smith – National Smokejumper Association – Board of Directors
623 John Packard – National Smokejumper Association – Board of Directors
624 Gary Baker – National Smokejumper Association – Board of Dir…
625 Richard Pfilf, NV
626 Fred Cooper – National Smokejumper Association – Board of Di…
627 Joel Shennum – SO. CAL IMT # 1
628 Rick Wagner, ID
629 Luke Brittan – IHO Bonneville IHC
630 Douglas Maguire, CO
631 David Kempton, AZ
632 Kenneth Stump – IMO Loren E. Hill
633 Monica Testa, DE
634 William M. Smith, OR
635 Charles Bolt, MS
636 Darby Frank – IHO Matt Bowers
637 Steve Plevel, AZ
638 Jun Kinoshita – Yosemite National Park
639 Howard Watts, NV
640 Paul M Ratcliff, WA
641 Daniel Srednick, CA
642 John L Ward, CA
643 Lori Lancaster, WY
644 Evan Carlos, CA
645 Betise Gettings, WY
646 Shawn Gettings – USFS
647 Richard King, ME
648 David Dendler – NJ Forest Fire
649 Rick Barton, CO
650 Terry Warlick – Gunnison R.D.
651 Rodolfo Uribe – USFS
652 Jim Brown, CA
653 Steven Meyer – Oregon Dept. of Forestry
654 Gary Handschug, WA
655 Mark Peck – MT DNRC
656 Mike Patten, MT
657 Ben Morgan – Retired NPS
658 Mark Sturdivant – O.C. Fire Authority
659 John Goss – NPS
660 James Marett – Rocky Mountain IMT 1
661 Joan Marett – Rocky Mountain IMT 1
662 Buck Wickham – Retired USFS – OSC on Southwest IMT #4
663 Martin Cole – AD Forest Service
664 Brit Rosso – NPS
665 Mark Blankensop, NV
666 Ted Adams, WY
667 Amy Livezey, MT
668 Eric Rogers – Buncombe County
669 Bill & Rebecca Mitchell, CA
670 Carol Henson – Retired USFS
671 Ken Henson – USFS
672 Johnny Ford – BLM NIFC
673 Dave Garrison, Co
674 Cindy & Stan Wedekind, OR
675 Joseph Rodriguez – Routt NF, CO
676 Glen Stein, UT
677 C.D. – IMO Mike Boyd, BLM, NV
678 C.D. – IMO Matt Cannon, BLM, AK
679 C.D. – IMO Brian Ruffing, Flathead NF
680 C.D. – IMO Phillip Conner, LV Helitack
681 Roni McCabe, UT
682 Tyler Sendrak, CA
683 Ray Kingston, AZ
684 Marcus Wolf, CA
685 Sarah Doehring – Grangeville Smokejumpers
686 Michele Mavor – BLM
687 Jason Waites, ID
688 Martha Mowry, NM
689 Benjamin Adams, WY
690 Michael Walton – In Memory of Chris MacKenzie
691 Jon Bower, CO
692 David Killebrew, AZ
693 Nikole Swaney – IHO Frank Simmons, VA
694 Brandi Dee, ID
695 Sherri Singleton – IHO John Schumacher, OH
696 Kate Morris, CA
697 Catherine Zajanc – IMO Monica Zajanc, ID
698 Adam J Kohley, AK
699 Van H Chanay, CO
700 Brian Blatney, FL
701 Tim Epp, AK
702 Tim Hamff, TX
703 Clayton Howe – IMO Steven Parker, CA
704 Ben Eby, MI
705 Paige Boyer – CIIMT4, CA
706 Kevin Iabella – IMO Mark T. Urban, CO
707 Christopher Moore, CA
708 Jerry Hurley, CA
709 Pamela J Vilhauer, CA
710 Tim Williams, CA
711 Alisa Hinkle – IMO Granite Mountain Hotshots, CA
712 Nicholas Duvally – California Interagency IMT #4, USFSD Type 1
713 Peter Willis, MN
714 Mark Thompson, SD
715 Kristy Blackburn, CA
716 Susan Bissell, AK
717 Elizabeth Bandley – IMO Greeno & Eva, CA
718 Andy Lipp – Rapid City Fire Dept., SD
719 Sandra Hoffman, WA
720 Rebecca B Paxton – IHO Bill Paxton, MO
721 Brian Watson, WA
722 Stephen Wells – Retired Forest Service, SC
723 Paulicia Larsen – Rocky Mountain Area IMT #2 Team A
724 Judith Cunningham, CA
725 Lenore & Robert Will, CA
726 Gary & Janet Humphrey, CA
727 John P. Case, AZ
728 Swan P. O’Malley – FDNY IMT
729 Nat Whittemore, MA
730 Nancy Whittemore, MA
731 Ginny Emery, MT
732 Leslie Thibeault, MA
733 Joseph Brown, TX
734 Connelly Pumping Service, LLC
735 Kathryn & Robert Curl, ID
736 Joe Primm, OR
737 Michell & Will Spence, CO
738 Richard Hodge, ID
739 Ray & Kathryn Weiss, CA
740 Brian Woodbeck, CA
741 Rite Simpson, PA
742 Mike Antalosky – Retired USFS
743 Paul Boucher – SW Area Type 1 Team 1
744 Steven D. Ellis, CO
745 Lynda Berckefeldt – Wyoming State Forestry Division
746 Sandy Knowles, OR
747 Terence P O’Connor – MNA/MNA Helitack
748 James Ramirez – FS – Gunnison
749 Richard Schroeder, PA
750 Rita Baysinger – SO Park City FPD
751 Lynn Eisberg, CA
752 Eddie Johnson, WY
753 David F. Johnson, WA
754 Jarred R. Johnson, WA
755 Jeremy D. Johnson, WA
756 Jeffrey & Susan Sussman – Rocking Chair Foundation, NY
757 Harold Reynolds, TX
758 Patrick Seger, IL
759 David Robinson, NY
760 Rosi Mulholland, FL
761 Peter Fromherz – US Forest Service (Helitack)
762 Barbara Nelson, AZ
763 Luke Holden – Kooskia R.D., USFS
764 Everell G. Hayes – I.M.T.C.
765 Robert Weber – FEOS & Cal Fire, CA
766 Rex Reed – WA Team #2
767 Steven Ross, CA
768 Faith Duncan – Forest Service, AK
769 Bernard Hopf – Retired USFS
770 John Fry – NPS / Shenandoan N.P.
771 Schafer – Kinnaman – Southwest Area Type 1 IMT/Sciacca
772 Matthew Beccaria – Firestorm Wildland Fire Suppression, CA
773 Gregory L Overacker – Retired USFS/Cal Fire
774 Joan Overacker, CA
775 Warren Villa, OR
776 Thomas Hooten – Retired USFS
777 Clint Robbins, AZ
778 Curtis Hummel – L.A. County Fire Dept., CA
779 Evan Boshell – Forest Service, UT
780 Doug Miedtke – MN DNR Division of Forestry, MN
781 George A. Zoffman – Retired Cal Fire
782 Robert Morse – NJ FFS
783 William Windom, WA
784 Richard Sinkovitz – IMO Daniel Holmes, CA
785 Donald M Forsyth – IMO Kevin Woyjeck
786 Mary Flynn, CO
787 Sirena Fugitt, TX
788 John Fugitt, TX
789 Anne Rock, MA
790 George Broyles, ID
791 Kristine J Sigona – IHO Anthony Sigona, CA
792 Karl Schlitt, NE
793 Glenn Miller, OR
794 David LaChapelle, ID
795 Chris Wikeen – Chester Fire
796 KC Bjornsen, ID
797 John Courtright, ID
798 Mary Mellema, ID
799 Catherine J Hibbard – Southern Area Red Team
800 Suzanne & Michael Alcorn, CA
801 Karen Hoffman, OR
802 Robert Palmer, WA
803 Scott & Bee Trivald
804 Michael Crawley, NV
805 Gene Madden – USFS – NIMO
806 Nick Readinger, PA
807 Tamara Conner – USFS
808 Sandra Smith-Morris, TN
809 Derrick Morris, TN
810 John & Jo Ann Keener, WA
811 Robert & Lynn Kimsey, CA
812 Steve Timboe – LA County Fire Dept.
813 Laurie Beck – Retired USFS
814 Paul Drasil, CA
815 Jay Gardner – LA County Fire
816 Ben Jacobs – National Park Service
817 Kathleen N. Hayden, WY
818 Tommy Lyttle – In Memory of Mike Lyttle
819 Glenn Dietz – Shasta Trinity Flycrew – IMO Mike Lyttle
820 Ray Kraemer – Retired State Forestry, AK
821 Kay Horan – In Honor of James Horan
822 Steve & Janet Evans, UT
823 Gary C Schonne – IMO Granite Mtn HS
824 Kellie Stover, SD
825 Jeff Surber, NV
826 David O’Neil – Manti-LaSal National Forest
827 Jon Skeels – Retired USFS
828 Ron Dobyns, NV
829 Walter Roth – In Memory of Roger Roth
830 Carol Roth – In Memory of Roger Roth
831 Charles Gibbs – Del Rosa, CA
832 Scott & Vicky Vail – CA IMT4
833 Steve Hatting – USFS
834 Pete Buist, AK
835 Donelle Lee Dizney, CA
836 Chris Furr – Carson National Forest
837 Kathryn Furr – Carson National Forest
838 Greg Nordyke – Groom Creek F. Dist.
839 Kevin LoGiudice – DOI NPS Big Cypless NP
840 Ty Parker, NJ
841 Michael Coltrane, CA
842 Jesse Bassett, UT
843 Brad Amaral – Nevada County Fire District
844 Brock Benton – Nevada County Fire District.
845 Shawn Entz – Nevada County Fire District
846 Randy Gross – Nevada County Fire District
847 Helen Henthorn – Nevada County Fire District
848 Nicole Long – Nevada County Fire District
849 Patrick Mason – Nevada County Fire District
850 Jared McElhannon – Nevada County Fire District
851 Lane McKinley – Nevada County Fire District
852 Kevin Menet – Nevada County Fire District
853 Phil Nunnink – Nevada County Fire District
854 Adam Ross – Nevada County Fire District
855 Jim Smith – Nevada County Fire District
856 Pat Sullivan – Nevada County Fire District
857 Robert Tellam – Nevada County Fire District
858 Ben Agol – USFS ENF
859 Royal Burnett, CA
860 Karen Varney, MA
861 Leigh Stewart – IMO GMIHC
862 Josh Oak, CO
863 Kari Greer – Fire Photographer
864 Gary Todd, CA
865 Jonathan Ellis, NJ
866 Al Mason, OR
867 Michael McDaniel – In Memory of 2006 Krassel Helitack
868 Matthew J. Wills, OR
869 David L Weibel – IHO Nathan Rabe
870 Melanie A Peterson – IHO Smokejumpers, NV
871 Donald K Bowen – IHO Shawn and Tom
872 Jason Ballard – IMO Michael Lyttle
873 Raymond R. McCauley, AZ
874 Lorenzo Miranda Jr, CA
875 Michael W Cody, TX
876 Gabriel Vera, CO
877 Jayleen Lineback, CO
878 Richard W. Gorden, FL
879 Kermit Johansson – CA Interagency Management Team 4 Rocky Opplinger IC
880 Sarah Peterson – BLM
881 Jake Fitzgerald – USFS
882 Scott Wilhorn – Wis DNR
883 Walter Southwick – Cal Fire / Retired
884 James Ulmaniec – Wisconsin DNR
885 Tom Zimmerman
886 Travis Braten, WY
887 John Meek – IHO Granite Mountain Hotshots
888 Margrete R. Bjornsen – IMO Robert L. Bjornsen
889 Martin O’Toole, MI
890 Dick Mangan – Blackbull Wildfire Services
891 Russel Simmons – Rocky Mountain Type 1 IMT
892 Dorothy Simmons, KS
893 Bruce Suenram – MT DNRC
894 EJ Bunzendahl – USFS
895 Mike Wheelock – Grayback Forestry
896 Peter Solin III – IMO Kevin Woyjeck
897 Patrick Boy, AZ
898 Taj Sulahria, NV
899 Sandra Foss, NH
900 Joe F. Hartman – Retired USDA Forest Service
901 Nicholas Strohmeyer – BLM – Alaska Fire Service
902 Biddy Simet – Glacier National Park
903 Pacific Coast Contracting, Inc., OR
904 Virginia Horton – Bureau of Land Mgnt
905 Kendall Jewett, CA
906 52 Club – 11 YEAR
907 Patrick Morgan, ID
908 Catherine Moran, OH
909 Julianne Couvrette – IHO Daniel Pereira
910 Garrett Austin – IMO Mike Schweitzer
911 Elizabeth R. Kinney, OR
912 Alan T. Crouch – Vale BLM
913 Karla Hawley – FS
914 Vinson Johnson, ID
915 Edward DeCarlo – NAFSR
916 Paul Sever, ID
917 Brett Ortland – In Memory of Robert Ortland
918 Jeff & Cecilia Hammond, AZ
919 Marina Childs, SC
920 Gary Jury Jr., CA
921 Jose Baeza, PR
922 Anthony Clements, CO
923 Angela M Bealka – MN DNR
924 Anthony & Kim Clements, CO
925 Anthony Sigona, CA
926 Guy Keene, CO
927 Megan Williams – IHC – In Memory of Vic Olsen
928 Kathleen Rahn, WI
929 Florence J Brown, AZ
930 Edward Haffy – IMO Thomas Haffy III NJFFS
931 Edward Haffy – NJFFS
932 Marilyn Cockrell – IMO Paul Cockrell
933 John Thompson – BLM – Butte
934 Suzanne Alcorn, CA
935 Marry K Malneritch & Phillip J. Dye, CA
936 Ryan Cormier – USFS
937 Morgan Thomsen – Engine 461
938 Jason D. Llewellyn, WA
939 Carl Schaefer, CA
940 Leon & Joan Schindell, NV
941 Paula Stringham, AZ
942 Deidre Ater – USFS Wildland Firefighter, ID
943 Steve Counts – VA Dept of Forestry
944 Toby Cook – USFS
945 Lea Betty, CA
946 Roseanne Sullivan, IL
947 David E Carr, AK
948 Jason Virtue, SD
949 Jason Virtue, SD
950 Shayne Ward, UT
951 Travis E Whitney, CO
952 Patrick Durland – Stone Creek Fire LLC
953 Scott MacDonald – Retired USFS, OR
954 Tracy Tophooven – Us Forest Service
955 Gina Owens, OR
956 Dan Gustafson – Carson City BLM
957 Kris Bruington – Lone Peak IHC
958 Bret Branin – Lone Peak IHC
959 Greg Struiksma – Lone Peak IHC
960 Adam Price – Lone Peak IHC
961 Zachary Beerman – Lone Peak IHC
962 Tim Casperson – Lone Peak IHC
963 Kadell Deason – Lone Peak IHC
964 Benjamin Potash – Long Peak IHC
965 Jonathan Troy Novotny – Lone Peak IHC
966 Zach Thomas – Lone Peak IHC
967 Steve Michaelis – Lone Peak IHC
968 Rayn Lafontaine – Lone Peak IHC
969 Tom Mccullough – Lone Peak IHC
970 David Abbott – Lone Peak IHC
971 Jacob Blehm – Lone Peak IHC
972 Travis M Unrein – Lone Peak IHC
973 Alexander Rickert – Lone Peak IHC
974 Shane McCracken – Lone Peak IHC
975 Christopher Dallas – Lone Peak IHC
976 Tyler Lair – Lone Peak IHC
977 Darren O’Loughlin – Lone Peak IHC
978 Matt Specht – Lone Peak IHC
979 Gary Peck – Lone Peak IHC
980 Preston Ley – Lone Peak IHC
981 Derek Shoun – IMO The Yarnell 19
982 Arthur Cherry – Price Valley Helirappeller
983 Michael Law, OR
984 Kenneth Nelson – M.R.C.A. Fire
985 Jaime Caughlin – IMO All Fallen Firefighters
986 Arthur Mindlin, NJ
987 Jen Croft -FMO Okanogan Wenatchee Tonasket RD, WA IHO The Pocket Chicken
988 Raymond Grimes Jr., NJ
989 Alan & Kathleen Kelso, WA
990 Dirk & Mary Jane Huber, UT
991 Lance Fickas, CA
992 Cameron Balog, NM
993 Chris Castellon, CA
994 Shealeigh Fawcett – IHO Los Padres NF
995 Brittney M Deadmond – IMO Brett Stearns
996 New Member – Sarah E Johnson, MN
997 Nate Raff – IMO Quinn Raff
998 Danell Doyle, CO
999 Dallas Joyner, CA
1000 Michael Copeland, CA
1001 Eric Ward, KS
1002 Joan Drnjevic, ID
1003 Ryan Vice – US Fish & Wildlife Service, Texas Midcoast NWRC
1004 Chantalle Edmunds, IL
1005 Sara Browning – USFS Atlanta NIMO
1006 Jessica E. Vincent – USFS
1007 Dale Weir – Erickson Air Crane
1008 James Archambeault, WA
1009 Clayton Roadhouse – LA County Fire
1010 Regis Blutas, MO
1011 Susan Matthews – National Forest in Florida
1012 Richard J Hughes, UT
1013 Skylar C Brown, MT
1014 Gary Kemp, NM
1015 James Farrell, ID
1016 Darrell Ralston, CA – CIIMT4
1017 Paul Wells – IHO Gordon Wells
1018 Walter Ray Mockli – IHO Ernie Johnson, IMO Monica Zajanc
1019 Mark Oetzmann – Price Valley Heli-Rappellers
1020 Kristy Lund – IMO Don Mackey
1021 Michael Strawhun, CA
1022 Kathryn Kirkpatrick
1023 Robert Lattin, WA
1024 Charlotte Viredaz, CA
1025 Sherrill Story, CA
1026 Travis Denison – Payette NF
1027 Pete Duncan – IHO Krs Evans
1028 Summer Myllymaki, OR
1029 Kai Friedrichs, ID
1030 Michael Johnston – USFS Bridget – Teton NF
1031 Derek Bland – Vale IHC
1032 John T Haskvitz – IMO Trampus Haskvitz
1033 Alexander Hicks, CA
1034 Luke Madden – Forest Service
1035 Eddy Harris – IHO Elise LeBlanc
1036 Brian McCreary, OH
1037 Molly Dulmage – IMO Andrew Ashcraft & GMIHC
1038 Stan Sutton – Retired Orc Fire Dozer Operator
1039 Claudia Powell, OR
1040 Pedro Villa, MI
1041 Eric Miller – Wolf Creek IHC
1042 Cameron Stinchfield – Wolf Creek IHC
1043 Jeromy Wilson – Wolf Creek IHC
1044 Juan Castaneda – Wolf Creek IHC
1045 Scott Barnes – Wolf Creek IHC
1046 Caleb Hicks – Wolf Creek IHC
1047 Jered Halverson – Wolf Creek IHC
1048 Jessica Olson – Wolf Creek IHC
1049 Micah Windbigler – Wolf Creek IHC
1050 Daniel Farmer – Wolf Creek IHC
1051 Stephanie Rogers – Wolf Creek IHC
1052 Richard Lizano – Wolf Creek IHC
1053 Abra Zobel – IHO Balcones Canyon lands Fire Use Module
1054 Shannon K Agner – IMO Anne Veseth
1055 Leesa A Johnson – IHO Nicholas Bohnstedt
1056 Valerie Gill, ID
1057 Christina Boyer, MT
1058 Patrick Garcia – IHO Patrick Garcia, IMO Lawrence Garcia
1059 Diane Travis, AZ
1060 Mary Lou Gillis – IHO Matty P
1061 Joseph T Bogdan, CA
1062 Derrick P Holdstock, TX
1063 Travis Martin – IHO Grayback Forestry, IMO Grayback Forestry
1064 Tracy Fifarek, MN
1065 Randall M Johnson, WA
1066 Andre Ruoti – IHO Wildland Firefighter Foundation
1067 Lindsay Brown, AZ
1068 Rowdy Muir, WY
1069 Linda Mahoney, Co
1070 Helen Bjornsen, ID
1071 Alice Forbes – IMO Richard “Dick” Henry
1072 Matthew Shaddle – Payette NF, ID
1073 Mayhill Fire Department – IMO Beth Mahill
1074 Timothy Chavez – Cal Fire, CA
1075 Monty Messenger, CA
1076 Suzy Walton, CA
1077 Peter D’Aquanni, NM
1078 Mary Jean McPeak, AZ
1079 Richard Gonzalez, CA
1080 Harriet Stump, ID
1081 Klayton S Rogge – IMO Chad Plummer
1082 Alisha Jackson, NV
1083 Keira V Wattenburg – IHO Luke Sheehy, IMO Luke Sheehy
1084 Lisa Slepetski, AK
1085 Keith Smith, CA
1086 Larry Sutton – USFS
1087 Renee Reese, WY
1088 Steve Reese, WY
1089 Philip Ketel – USFS
1090 Matthew Kilgriff, AK
1091 John Huston – MT DNRC
1092 Lakota Burwell – IMO Monica Zajanc
1093 Peter J Noble, Mo
1094 Heidi Schewel – USDA Forest Service
1095 Sanpete County Fire District
1096 Rudy Sandoval – Utah DNR
1097 David Brower, CO
1098 Zach Wesseldine – Platte Canyon Fire Crew
1099 Mark Wesseldine, CO
1100 Robert Tinker Jr, CA
1101 Lindsay Barrowclough, AZ
1102 “Safety Don” – IMO Shane Grove & Chad Plummer
1103 Devin Healy, MT
1104 Kyle Busby – IMO BDF Engine 57
1105 Justen Johansen – IHO Brita West
1106 Melinda L Maggio – IHO & IMO Joey Maggio’s
1107 Dawn Salley, NC
1108 JD Hendley – IHO All First Responders, IMO All First Responders
1109 Stanton Florea – In Memory of Granite Mountain IHC
1110 Earl Hellman – Idaho Heatseeker & Kodiak
1111 Lisa Kemper_ Paradise Valley, Nv
1112 Jack Kirkendall-Hamilton,mt
1113 Jack & Gwen Wilson-Boise, Id
1114 Dan Carroll- In Memory of Chris Carroll
1115 Kathy Gram Wilmarth- In Memory of Chris Carroll
1116 Kathy Carroll- In Memory of Chris Carroll
1117 Chad Carroll- In Memory of Chris Carroll
1118 Jessica Carroll- In Memory of Chris Carroll
1119 Evie Carroll (IMO Uncle Chris (Carroll)
1120 Paula Chambless – In Memory of Ronnie Chambless
1121 Darrell Dufresne, WA
1122 Shane Dillavou – USFS Burnt Powder Fire Zone
1123 Rylan Lynam, WY
1124 Maegan Maughan – IMO Joshua Sause Thornock
1125 Mitchell Burgard, MT
1126 Bonnie Kalb, NV
1127 Jennifer Brown, NV
1128 Matthew Nickle, ID
1129 James Hagan, CA
1130 Joel Pomeroy, OR
1131 Deanna Baxman – Cal Fire
1132 Cid Harmon Morgan – USFS
1133 Gracie Moore – USDA Forest Service
1134 Michael Ringleb – Patrol 43 – Stanislaus NF
1135 Penny S Salazar – IHO Patrick Nelson – Ukonom IHC
1136 Jerry Gamroth, NV
1137 Christine Johnson – IHO Michael J Bittner
1138 James Johnson – IHO Michael Bittner
1139 Christopher C Young – IMO The Granite Mountain Hotshots
1140 Christy Bullard – IHO ALL, IMO ALL
1141 Missy Schwarz, AK
1142 Kim Valentine, OR
1143 Sandy Stayton, CA
1144 Eric Stayton, CA
1145 Robert N Griffith Jr – Type 1 IMT Team 4 IC rocky Oplinger
1146 Robert Bahr – AD Air Attack
1147 Rance Marquez – BLM Arizona Fire & Aviation Organization
1148 Dennis Trentham, TN
1149 Marty Christensen – Retired FS
1150 Tim Troxel, SD
1151 Tara L Haack, WA
1152 Noelle Kastning, WA
1153 Jeremy Lynch, WA
1154 Deane M Seeger, WA
1155 Alyx Fier, WA
1156 Rasy Sim, WA
1157 William Crapser, WY
1158 Kenneth (KC) Birch – BLM, Helicopter Manager Weaver Mountain Helitack Wickenbur…
1159 Trevor Johnson – Ventura County Fire Department
1160 Cody Joy – Cal Fire
1161 Kyle Nakazawa – Atascadero City Fire Dept
1162 Hamdi Sedehi, CA
1163 Allan Kesner, CA
1164 Patricia Eder – IMO Mike Breeggemann
1165 Pamela Greenwood – IHO All Who Serve, IMO All We Have Lost
1166 Billy J Trujillo, NM
1167 Erin Cronin, CO
1168 Sean P Gallagher, FL
1169 Jason Johnston, CA
1170 Tonya Diaz, AZ
1171 Manuel Villegas, CA
1172 Jeremy Alexander – IHO Price Valley Heli-Rappellers
1173 Ben St Pierre, UT
1174 John P Sluski – IHO Patrick Sluski
1175 Patrick G Wright – IHO Wildland Firefighters, IMO All the Fa…
1176 Kyle Lyman – IMO Marc Mullenix
1177 Ronald Alan Cole, UT
1178 Zachary Lyon, CT
1179 Dylan Kane – Snake River IHC
1180 Samuel L Magnifico, ID
1181 Sarah E Synowiec, SD
1182 Scott E Haas – IMO Granite Mountain Hotshots
1183 Marty Christensen, MN
1184 Ryan Hopkins – Cherokee IHC
1185 Samuel Larry – National Park Service
1186 Michael McEwen, ID
1187 Sylvia Kratzke – In Memory of Our Beautiful Heather
1188 Leonard Kratzke – In Memory of Our Beautiful Heather
1189 Paul Dahlen, CA
1190 Dana Dahlen, CA
1191 Kevin Thissell – FS
1192 Sherman Edward Waldron – Big Bend NP Fire
1193 Chris Jackson, CA
1194 Land M Huegel – Snake River Hotshots
1195 Alexander Brockett, ID
1196 Gabriel Ramirez Jr – IMO Kevin Woyjeck
1197 Aaron Kendall, CA
1198 Dustin Murray, ID
1199 Cathy Keener, CA
1200 Geri Herbert, ID
1201 Carrie K Furr, WI
1202 Elizabeth Bankson – IMO Andrew Palmer
1203 Twilla Keefe – IHO Jason Keefe, IMO Granite Mountain 19
1204 Andrew Vogl, CA
1205 Chris Casey, VT
1206 Kenneth Bochniak, ID
1207 Chris Clervi – CA Interagency Incident Management Team 4 – IHO Chris Clervi, CI…
1208 Robert Palmer – IMO Andy Palmer
1209 John H Winlow, NV
1210 Todd Bates
1211 Bradley Washa, UT
1212 George Kochman, PA
1213 Yanu Gallimore, OR
1214 Russell Proctor
1215 Calvin L Miller, GA
1216 William Weaver – In Honor of Elmer Weaver
1217 John Fuchsluger – In Honor of Elmer Weaver
1218 Ray Brugler, PA
1219 Katherine Dias, CA
1220 Jess Wills, CA
1221 Leah Wills, CA
1222 Robert Bell – USFS
1223 Ellen Dunlap, ID
1224 Nancy Sewell, CA
1225 Jenifer J Hochstrasser, AZ
1226 Rob Martin, AZ
1227 John Diebel, Wyoming Hot Shots 74 & 75, MI
1228 Stephen Klosterman – USFS
1229 Kim A. Cash
1230 Carrie Thaler, CA
1231 Tony Thaler, CA
1232 Lynn Young, WY
1233 Wendy McCartney, CA
1234 Taiga Rohrer – Zion NP FMO
1235 Dirk Rogers, UT
1236 Jim Lawrence, CO
1237 Mark Swan, CO
1238 Nicholas Peters, OK
1239 Dan Friend, ID
1240 Tom Schultz, ID
1241 Matthew Hennen, MN
1242 Deneen J Cone, CA
1243 Jeffrey Campbell – Gila IHC
1244 Jose Perez Frank Moll Erin Hogan-Freemole Mari Knowles Arturo Rios E…
1245 Christopher Schumacher – Gila IHC
1246 Gabriel Romero – Gila IHC
1247 Jose Perez – Gila IHC
1248 Luke Brahma – Gila IHC
1249 Frank Moll – Gila IHC
1250 Ryan Flemke – Gila IHC
1251 Christopher White – Gila IHC
1252 Erin Hogan-Freemole -Gila IHC
1253 Steven Knight – Gila IHC
1254 Mari Knowles – Gila IHC
1255 Tyler Claire – Gila IHC
1256 Chance Traub – Gila IHC
1257 Arturo Rios – Gila IHC
1258 Marshall Kulp – Gila IHC
1259 Elias Moreno – Gila IHC
1260 David Silva – Gila IHC
1261 Boomer Head – Gila IHC
1262 Oliver Bossert – Gila IHC
1263 Jay Godson – San Juan IHC
1264 Lance Martin – San Juan IHC
1265 Keith Bedonie – San Juan IHC
1266 Scott McCreary – San Juan IHC
1267 Jon Cordes – San Juan IHC
1268 Nate Christiansen – San Juan IHC
1269 Scott DeVelder – San Juan IHC
1270 Ryan Corman – San Juan IHC
1271 Andrea Drinkhouse – San Juan IHC
1272 Martha Schoppe – San Juan IHC
1273 Zack Freundlich – San Juan IHC
1274 Lisa Elenz – WFMRD&A
1275 Walter Chan – San Juan IHC
1276 Sarah Barry – San Juan IHC
1277 Cole Inghram – San Juan IHC
1278 David Draayer – San Juan IHC
1279 Roy Vega – San Juan IHC
1280 Matthew Schilling – San Juan IHC
1281 Jeff Fitzwater – San Juan IHC
1282 Kevin Lindner – San Juan IHC
1283 Jared Rogers – San Juan IHC
1284 Angela Kendrick – Spouses & Partners of Wildland Firefighters
1285 Michael Kendrick – Los Padres NF Engine 335
1290 Amy Skraba, AK
1291 Michael Shaw, ID
1292 Steven P Shuck, SD
1293 John Pell, USFS
1294 Zack Kephart – Engine Capt.
1295 Tom Knight – NDF – Battle Born Helitack
1296 Jim Scott – NDF – Battle Born Helitack
1297 Rick Thielmann – NDF – Battle Born Helitack
1298 Zach Simms – NDF – Battle Born Helitack
1299 Darren Vega – NDF – Battle Born Helitack
1300 Anders Boyd – NDF -Battle Born Helitack
1301 Kirby Tichenor – NDF – Battle Born Helitack
1302 Logan Nordyke – NDF- Battle Born Helitack
1303 Chanse Hundwardsen – NDF – Battle Born Helitack
1304 Nick Zuccarini – NDF – Battle Born Helitack
1305 Aaron Reynolds – NDF – Battle Born Helitack
1306 Julian Angres – NDF – Battle Born Helitack
1307 August Isernhagan – NDF -Battle Born Helitack
1308 Eric Darrah – NDF – Battle Born Helitack
1309 John Schreiber – NDF – Battle Born Helitack
1310 Elliot Arnold – NDF – Battle Born Helitack
1311 Scott Naylor – NDF – Battle Born Helitack
1312 Brett Taylor – NDF – Battle Born Helitack
1313 Vanesssa Paynewardsen, NV
1314 Casey Angres, NV
1315 Stacey Saucedo, NV
1316 Krysta Isernhagen, NV
1317 Matthew Stivers – IHO John Stivers
1318 David Taylor – IHO CAIIMT4
1319 Jason Vanatta – IHO Jason Van Atta, IMO Mike Lewis
1320 Justin Jager, AZ
1321 Elizabeth Hartenstine – Ret. CA-BDF
1322 Dean Rasmussen, NE
1323 Robert W Trodahl – IHO Chief Bob Trodahl, IMO Prescott Hot Shot Crew
1324 Lorra L West – RMT LLC – IMO Brett Stearns & Scott Norris
1325 Marie Johnson – IHO William Creeden
1326 Ten Johnson – IHO William Creeden
1327 Mark Johnson, CA
1328 Gregory Poncin – In Memory of Pam and Meghan Okon
1329 Angela Tom, CO
1330 Kristin Garrison, CO
1331 Brian G Ambrose, CA
1332 Bradley Medvin – IMO Luke Sheehy
1333 Matthew D Stanley, CA
1334 Mark Pater, AZ
1335 Steve Hartenstine – Ret. CA-BDF
1336 Brian P Bogdanoff, CA
1337 Bradley G Ray – IMO Luke Sheehy – Live Like Luke! LJ:06.10.13
1338 Larry Alheim – In Memory of Pam & Meghan Okon
1339 Ryan Wilson – BLM
1340 John W Ortega, ID
1341 Jason Clapp – IMO All Firefighters
1342 Marfelia Alvarez – IHO All The Brave Men and Women, IMO All …
1343 Connie Lane – Forest Service
1344 Dona Rutherford – BLM/SWIMT – Sciacca
1345 Fred Bell,OR
1346 Jason McDermott – CalFire
1347 Justin Haynes – Prescott NF Fire Prevention
1348 Doug Lasater – Direct Source Distributing
1349 Peter Briant, Reno Fire Department
1350 Robert Burnside, ID
1351 David J Roy, ID
1352 Al Stover, NPS
1353 David Yowell, Jr., CO
1354 Kyle Kerstiens, CO
1355 Matthew Reyman – Snake River Hotshot Crew
1356 Michael Purdy – IMO David Erickson
1357 John Alcorn – El Paso County Sheriffs Office Wildland Fire Crew
1358 Rebecca Pilkerton, WA
1359 Rebecca Eide, MN
1360 Benjamin Morse – Snake River Hotshots
1361 Ray Quintanar
1362 Devin Heath, ID
1363 Jason Westholter, MN
1364 Michael Anderson – IMO Granite Mtn Hotshots
1365 Taylor Stephens, CO
1366 Peter Freire – IMO Granite Mtn. IHC
1367 Dominick Tristan, NV
1368 David Haston – USFS NIFC
1369 Mark Brown – IHO Jeffrey Brown, IMO Robert Sallee
1370 Dana Skelly, OR
1371 Ken Kerr, CO
1372 Linda Kerr, CO
1373 Anthony Starkovich – IMO Starky
1374 Penny Myers – Fire Prevention
1375 Kyle Smith – Southern Area Type 2 IMT
1376 Caleb Fredrickson, OR
1377 Peggy Setter, CO
1378 Laurie Lehman-Welter – IHO Wll WFFs and their Families, IMO …
1379 Nolin Page – Boise BLM
1380 Kolleen Beesley, ID
1381 Jerry Hoffman – IMO Al Toepke
1382 Caroline Miller, AZ
1383 Michael McGirr, OR
1384 Jim Brown, OR
1385 Robert C Osborne, MN
1386 Cristian Lopez, CA
1387 Gordon Davis, AZ
1388 Michelle Surratt, MT
1389 James Huston – Laguna IHC
1390 Diane Caughlin, ID
1391 Glendee Osborne, NV
1392 Chris A Chiverton – Retired USFS Battalion Chief – IHO Cody …
1393 Darin E Toy, OR
1394 Matt Daigle – FEO 23, Shasta-Trinity National Forest
1395 Scott Brooks – IHO Perry, IMO Travis Turbyfill
1396 Melanie McDaniels, UT
1397 Toby Stapleton – Umatilla National Forest, Pomeroy Ranger Di…
1398 Eli Freitas, WA
1400 Jody Engar – IHO Gordy Cox
1401 Gordy Cox – IHO LaFawnda
1402 Matt Aoki – Los Padres IHC
1403 Eli Freitas, WA
1404 Mike Seymour, CA
1405 Breanne D Tillman, CA
1406 Brian Wandell – Snake River Hotshot
1407 Dave Andreas – Montecito Fire
1408 John Badaracco – Montecito Fire
1409 Loren Bass – Montecito Fire
1410 Aaron Briner – Montecito Fire
1411 Alex Broumand – Montecito Fire
1412 Scott Chapman – Montecito Fire
1413 Travis Ederer – Montecito Fire
1414 Todd Edwards – Montecito Fire
1415 Mike Elliot – Montecito Fire
1416 Ed Fuentes – Montecito Fire
1417 Keith Fuggles – Montecito Fire
1418 Al Gregson – Montecito Fire
1419 Kurt Hickman – Montecito Fire
1420 Drue Holthe – Montecito Fire
1421 Eric Klemowicz – Montecito Fire
1422 Bret Koepk – Montecito Fire
1423 Richard Lauritson – Montecito Fire
1424 Greg Lopez – Montecito Fire
1425 Kurt Mann – Montecito Fire
1426 Glen McLeod – Montecito Fire
1427 Tom Poulos – Montecito Fire
1428 Keith Powell – Montecito Fire
1429 Jeff Saley – Montecito Fire
1430 Evan Skei – Montecito Fire
1431 Jeff Villarreal – Montecito Fire
1432 Rodney Walkup – Montecito Fire
1433 Pat Purguy – Montecito Fire
1434 Jordan Zeitsoff – Montecito Fire
1435 Ben Hauser – Montecito Fire
1436 Dana St Oegger – Montecito Fire
1437 Mike Nelson – Montecito Fire
1438 Brandon Bennewate – Montecito Fire
1439 Garet Blake – Montecito Fire
1440 Sarah Bumanglag – Montecito Fire
1441 Shaun Davis – Montecito Fire
1442 Scott Edwards – Montecito Fire
1443 Bob Galbraith – Montecito Fire
1444 Ryland McCracken – Montecito Fire
1445 Tom Pierce – Pierce Fire Investigations
1446 Ryan Allen, ID
1447 Abby Bolt – CIIMT #4
1448 Brett A Taylor, CA
1449 Steven P Fischer, ID
1450 Jereth Phelps – Boise IHC
1451 Seth Weber – Price Valley Heli-Rapellers
1452 Bill Macaulay, NV
1453 Matt Pippin – IHO Kent Pippin, IMO Peiter Swanson
1454 Adam Tinker – IMO BDF ENG. 57
1455 Nicole Simon – IHO My friends and Family, IMO The Fallen
1456 Erik Mandeen, NJ
1457 Derrick Charpentier – North West Colorado Fire Management Unit
1458 Tim Hasselmann – North West Colorado Fire Management Unit
1459 Zachary Taylor – North West Colorado Fire Management Unit
1460 Joey Shepard – North West Colorado Fire Management Unit
1461 Paul Black – North West Colorado Fire Management Unit
1462 Kyle Lewis – North West Colorado Fire Management Unit
1463 Marica Pilkington, MT
1464 John M Strenski – IMO Gregory Mack Simmons
1465 Roy Boots, SD
1466 Todd J McDivitt, CA
1467 Justin W Moon – IHO Granite Mountain 19, IMO Storm King 14
1468 Geoffrey Melly – IMO GMIHC
1469 Neal Hitchcock, ID
1470 Tyler McCowan – Boise District BLM
1471 Clayton Rizzi – Columbine Ranger District – San Juan NF Engine 682
1472 Thane Shetler – Entiat IHC
1473 Edy Montalvo – Entiat IHC
1474 Bob Johnson – Entiat IHC
1475 Ben Martin – Entiat IHC
1476 Anthony Allabastro Entiat IHC
1477 Jacob Larson – Entiat IHC
1478 Ian Morgan – Entiat IHC
1479 Daniel Pickard – Entiat IHC
1480 Taija Corso – Entiat IHC
1481 Kyle Nelson – Entiat IHC
1482 Ross Lindell – Entiat IHC
1483 Ross Lindell – Entiat IHC
1484 Eriberto Negrete – Entiat IHC
1485 Randall Blakley – Entiat IHC
1486 Josh Parker – Entiat IHC
1487 Jeff Paulissen – Entiat IHC
1488 Ryan Bullock – Entiat IHC
1489 Matt Kennedy – Entiat IHC
1490 Marshall Dvorin – IHO Our Fallen Brothers, IMO Kevin Woyjeck
1491 Roberto A. Arias Jr., CA
1492 Jennifer Ziegler, IN
1493 David Blatz, MN
1494 Kenneth Watkins, NM
1495 John P Maroni – IHO Michael Ross
1496 Larae N Guillory, OR – IHO Prineville Hotshots
1497 Brian Bradbury, OR
1498 Heather Good, ID
1499 Claire L Hawks – IHO Lorra West, Tyler West, Lindsey B., IMO…
1500 Jona Ensley, WA – IMO Granite Mountain IHC
1501 Kenton Martin, NM – IHO Wildland Firefighters
1502 Luke G Hutchinson, AZ – IHO Yarnell 1yr
1504 JayLynn Pell, UT
1505 Hope S Kuo, ID
1506 Michael Czaja – Colorado State University
1507 Dan Sullivan – USFS
1508 Kristi Sullivan – Prescott Dispatch Center
1509 David Zortman – Tatanka IHC
1510 Allison Lund – Boise Hotshots
1511 Morgan Meserth – Boise Hotshots
1512 Darren Mathis – BLM Arizona State Office
1513 Henry Benham – Retired USFS
1514 Kyle R. Kingston, CO – Zig Zag Hotshots
1515 Matthew K Saiget, OR – Zig Zag Hotshots
1516 Zev Gabai, OR – Zig Zag Hotshots
1517 Brian Flatten – Zig Zag Hotshots
1518 James Meisner – Zig Zag Hotshots
1519 Dani Goodson – Zig Zag Hotshots
1520 Eric Franta – Zig Zag Hotshots
1521 Collin McCalin – Zig Zag Hotshots
1522 Cathy Lomeli – Zig Zag Hotshots
1523 Levi Gaudreault – Zig Zag Hotshots
1524 Sandra Sperry – Zig Zag Hotshots
1525 Jacob Klaassen – Zig Zag Hotshots
1526 Shane Williams – Zig Zag Hotshots
1527 Neil Gleason – Zig Zag Hotshots
1528 Adam Ebrahim, CA – Los Padres IHC
1529 Frank McCarthy – IHO Los Angeles County Fire, IMO Q, Hall, Woyjeck, Elkins
1530 Roark S Paschall – IHO All fallen WL Firefighters, IMO All fallen WL Firefighters
1531 Jordan Keller, UT
1532 Allen Schultze, CA – IHO Lassen IHC
1533 Amia Curry, FL
1534 Donald G Weaver, AZ – IMO Dustin DeFord
1535 Brent Waler, OH
1536 Michael Vega, CO – IMO Granite Mtn. IHC
1537 Keith Hawk, FL
1538 Amy Ham, SD
1539 Caleb Meyer, CO – IHO Craig BLM, IMO Brett Stearns
1540 Cameron Snyder, CA – American River Hotshots
1541 Adam Leyba, CA- American River Hotshots
1542 Nathan Cowell, CA – American River Hotshots
1543 Doug Nessler, CA – American River Hotshots
1544 Ryan Hall, CA – American River Hotshots
1545 Tony Nessler, CA – American River Hotshots
1546 Joshua Hynie, CA – American River Hotshots
1547 Matthew Brown, CA – American River Hotshots
1548 Josh Nuckolls, CA – American River Hotshots
1549 Brandon Haislet, CA – American River Hotshots
1550 Meredith Hollowell – American River Hotshots
1551 Terry Lim, CA – American River Hotshots
1552 Matthew Radtke, CA – American River Hotshots
1553 Jeremy Haverson, CA – American River Hotshots
1554 William Bakker, CA – American River Hotshots
1555 Gabe Struchen, CA – American River Hotshots
1556 Alex Donaldson, CA – American River Hotshots
1557 Ben Strahan, CA – American River Hotshots
1558 Sean Hoover, CA – American River Hotshots
1559 James Murphy, CA – American River Hotshots
1560 Bruce Hart, CA – American River Hotshots
1561 Riva Duncan – USFS
1562 Edward Anderson, VA
1563 Tomas Liogys, NJ
1564 Glenda Torres, CO
1565 Sean R. Powell, OR – IMO Spencer Coyle
1566 Brandyn Harvey, OR
1567 Victoria Harry, WY
1568 Jeremy Jensen, OR – Prineville IHC
1569 Chris Witherspoon – Prineville IHC
1570 Tanner Eccles – Prineville IHC
1571 Aaron Bechdolt – Prineville IHC
1572 Kelli Hochmuht, OR – Prineville IHC
1573 Sadler Schwartz – Prineville IHC
1574 John Mountz, OR – Prineville IHC
1575 DJ Caughlin – Prineville IHC
1576 Jesus Calvillo, CA – Prineville IHC
1577 Natalie Kuntz, OR – Prineville IHC
1578 Brendan O’Reilly – Prineville IHC
1579 Michael Watson, OR – Prineville IHC
1580 Heath Faulk – Prineville IHC
1581 Logan Bass, OR Prineville IHC
1582 Coty R. Mabry, CA – IMO Granite Mountain
1583 Amber Hanson, ID – IHO Gila Hotshots
1584 Meredith L. Anello, MI – IHO Wildland Firefighters, IMO All Who Have Paid The Ultimate Sacrifice
1585 Roberto Vazquez, CA – IHO Fallen Firefighters, IMO Fallen Firefighters, Chris Carrol
1586 Bruce Edmunson, CA
1587 Chris Woods, CA – Los Padres IHC
1588 William Wrenn, CA – Los Padres IHC
1589 Steve Cochran, CA – Los Pardres IHC
1590 Kelly Russell – Gila NF
1591 Lance Roberts – US Fish & Wildlife
1592 Paul Balfour, WA
1593 Patti A. Patterson, ID
1594 Kraig R. Howe, ID
1595 Dennis Coughlin, CA – IHO Zachary Coughlin
1596 Austin Lee, NV – IMO All The Fallen
1597 John Karell, CA
1598 Laura Kelley, CA
1599 Eric O’Connor, SD
1600 Glenda Mabery, AZ – IMO Granite Mt. Hotshots
1601 Ryan Gillian, WA – Baker River IHC – IMO Ryan T. Flegal
1602 Brice Molitor, MT
1603 Richard Roberson, ID
1604 Justin Gagnon – Breckenridge IHC
1605 Sarah Brown – In Honor of Benjamin Brown
1606 Christina Krogen – IHO Kaleb & Marshall Krogen
1607 Daniel Jessop, AZ – IMO My brothers and sisters
1608 Christina Marquart, CO – IMO Fallen Firefighters
1609 Phillip J Graeve, ID
1610 Daniel Roberts, UT
1611 Nicole Hallisey – NIFC
1612 Shannon Orr, ID
1613 Jim Orr, CA
1614 Mike Hallisey, ID
1615 Ed Sherman, CA
1616 Todd Haines, NM
1617 Jon Griffin, CA – Lakeview Helitack – IHO All who lost someone, IMO Granite Mountain IHC
1618 John K Caroon, OR – IHO John Caroon
1619 Jason M Nez, AZ
1620 Stacy L Smith, UT
1621 Allen Marquart, CA – IHO Christina Marquart
1622 Michael Hoye, AZ
1623 Sally Pendleton, OR
1624 Scott Dehnisch, VA – IHO All the Men and Women Still on the line
1625 Keith Halloran, AZ
1626 Luis F. Orellana, CA
1627 Malcolm McFarland, ME
1628 Edward Verdugo, CA – IMO Storm King MT CO and Their Families
1629 Pamela McDonald, ID
1630 Dave McDonald
1631 Chris Hedgeman, AZ – IHO Granite Mountain IHC
1632 Anica Verona, SC – IHO All our Heroes!
1633 Todd Sexton, UT
1634 Patrick O. Ruiz, CA
1635 Cherie N Ausgotharp, UT
1636 Paul Magnifico, IA
1637 Bradley Johnson, AZ – IMO Jesse Steed/Clayton Whitted
1638 Misty McCollin, UT – IMO Spencer Koyle
1639 Christopher Secakuku, UT – IHO BIA Wildland FFT’S IMO Antho…
1640 Jacob Tignac, NV
1641 Alan Lloyd, NV
1642 John Schumacher, OH – Ukonom IHC
1643 Benjamin Peterson, CA – Ukonom IHC
1644 Erik A Ducharme, VT – Ukonom IHC
1645 Taylor Farrington, CA
1646 Rudy Sandoval, UT
1647 Michael Shaw, NV
1648 Roland Shaw, NV
1649 Shalice Brockett, AZ – IHO Christopher Loxterman, IMO GMHS 19
1650 Anthony Harrell, CA
1651 Richard L. Vollick, MA
1652 Barney Lyons, ID
1653 Nolan Bussey, CA
1654 Kane C. Edwards, CA
1655 Jonathan Solorio, CA – IHO Little Tujunga Hotshots
1656 Kathryn B. Hart, CA – IHO Bruce W. Hart
1657 Nolan Bussey, CA
1658 Kane C. Edwards, CA
1659 Jonathan Solorio, CA – IHO Little Tujunga Hotshots
1660 Kathryn B. Hart, CA – IHO Bruce W. Hart
1661 Gary Bone, CO
1662 Gary Cornell, UT
1663 Jill Hambly – IHO Rex Hambly & Suzy Walton
1664 Greg Thomas, CA – El Cariso Hotshot
1665 Lorrie Evans, AZ
1666 Keith Pugh, CA – Lakeview Helitack
1667 Kasey Hochmuht, OR – Lakeview Helitack
1668 Payton Hamilton, OR – Lakeview Helitack
1669 Jim Mackensen, CA
1670 Jimmy V. Siano, WA – Ukonom IHC
1671 Mitchell D. Glenn, MI – Ukonom IHC
1672 Garrett L Godwin, CA – Ukonom IHC
1673 Eric C. Johnson, CA – Ukonom IHC
1674 Joel Berg, CA – Ukonom IHC
1675 Heron C. Hilbach-Barger, CA – Ukonom IHC
1676 Tristan H. Kiehl, CA – Ukonom IHC
1677 Jesse A. Dodd, CA – Ukonom IHC
1678 Brandy Petersen, SD
1679 Bryan R. Durkin, OR – IHO Oregon Dept. of Forestry Firefighters
1680 Don Damann, CA
1681 Jesse Moreng, CO
1682 Lee Cox – Salmon Helirappellers
1683 Matt Fredericks – Breckenridge IHC
1684 Thomas Straub – Breckenridge IHC
1685 Beau Bishop, NV – Silver State IHC
1686 Dustin Schuetta, NV – Silver State IHC
1687 Justin Shine, NV – Silver State IHC
1688 Casey Bedell, NV – Silver State IHC
1689 Kevin Kelly, NV – Silver State IHC
1690 Heidi Kelly, NV – Silver State IHC
1691 Chris Ahnlund, NV – Silver State IHC
1692 Chris Dumont, NV – Silver State IHC
1693 Jonathan Kalb, NV – Silver State IHC
1694 Lane Wagner, NV – Silver State IHC
1695 Jake Keogh, NV – Silver State IHC
1696 Nicholi Mackewicz, CA
1697 Timothy J. Downham, WY
1698 Michael Thompson, CA – IMO Granite Mountain Hotshots
1699 Kyle Essary, CA
1700 Maria Gillespie, AZ
1701 Fred Houston, UT
1702 Daniel Cannon, OR
1703 Camille Trujillo, UT – IHO PlanesNV Minden
1704 Sara Boehringer, MI – IHO Sara Boehringer
1705 Tobias Hutchens, VA – IHO Salmon River Hotshots, IMO Michael Schwitzer
1706 Jill Rausch, ID – IHO Jill Rausch
1707 Carlie Falk, UT
1708 Lynn Rittenhouse, MO – IHO Ty Livezey
1709 Barbara Clark, OH – IHO Ed Clark
1710 Ryan Barela, AZ – IHO Wildland Fire Friends
1711 Jay C Brand, WA – IMO The Thirty Mile Fire Victims, Washington
1712 Deb Patton, NM
1713 Michael Haisten, GA
1714 Josh Bardwell, TX – IMO Token Adams
1715 Glenn Sundstrom, CA
1716 Megan Nolte, ID
1717 Randy Harry, WY
1718 Tim Rich, OR
1719 Randy Turrill – Color Country District – BLM
1720 Scott Hansen – Shasta Trinity FlyCrew
1721 John C Worsley III – Shasta Trinity Fly Crew
1722 Beverly Rose, NV
1723 Amanda Shoaf, CA
1724 Nicole Vasquez, CA – IHO Andy Vasquez, CA
1725 Felix Cunningham, CA
1726 Richard Hammer, OR – IMO Matthew Hammer
1727 Andres Orozco Jaramillo, OR
1728 Megan Cochran, ID – IMO Emilie Law and Jake Fredrickson
1729 Adam Cellicion, NM – Zuni IHC
1730 Clybert Peyketewa, NM – Zuni IHC
1731 Geraldine Chino, AZ – Zuni IHC
1732 Jason Antono, NM – Zuni IHC
1733 Jarrick Bobelu – Zuni IHC
1734 Corwin Yamutewa, NM – Zuni IHC
1735 Warren Bowannie, NM – Zuni IHC
1736 Todd Etsate, NM – Zuni IHC
1737 Shaunna Lomayesva, AZ – Zuni IHC
1738 Marc Natacha, NM – Zuni IHC
1739 Chad Nastacio, NM – Zuni IHC
1740 Rickey Booqua, NM – Zuni IHC
1741 Lamar Lasiloo, NM – Zuni IHC
1742 Lisa Latone, NM – Zuni IHC
1743 Cory L Chavez, NM – Zuni IHC
1744 Brandon C Tsuthlikai, NM – Zuni IHC
1745 Murray Hannaweeka, NM – Zuni IHC
1746 Joseph Gia Jr, NM – Zuni IHC
1747 Karl Delange, UT – USFS Engine 421 Plelasant Grove IA
1748 Thomas Dunn – Reno FD
1749 Faren Graham – Fire Dawg
1750 Erika Rauk – Fire Dawg
1751 Brian Stovall – Fire Dawg
1752 Becky Quigley – Fire Dawg
1753 Cody Leventon – Fire Dawg
1754 Dustin Leventon – Fire Dawg
1755 Alan Stovall – Fire Dawg
1756 Julie Quigley – Fire Dawg
1757 Jamie Leflet – Fire Dawg
1758 Dave McDonald, ID
1759 Branden C. Johnson, CA
1760 Alicia Sisneros, UT
1761 Jeremy Sisneros, UT
1762 Jeanette Graysheild, NV – IHO Adrian Graysheild
1763 Joseph Chastain, GA
1764 Tara Kurtzbein, ID
1765 Brian Oberhaus – Big Hill Helitack
1766 Ryan Elliott, NV
1767 Ian Garthwait, UT – Wasatch Helitack
1768 Nick Garcia, CA – IMO Luke Sheehy
1769 Amy Masi, CA – IMO Granite Mountain Hotshots
1770 Scott Haney, UT – IHO All – IMO Fallen
1771 Cody McFarland – WY BTF #411
1772 Courtney McFarland, WY
1773 Adam White – WY BTF #411
1774 Bonnie Roberts, UT
1775 New Member – Benjamin Alfieri, ID
1776 Josh Teaney, CO – Bonneville IHC
1777 Jared Bell, AZ – Bonneville IHC
1778 Christian Besuiuger, UT – Bonneville IHC
1779 Bruce Hillman, UT – Bonneville IHC
1780 Mason Dickens, NV – Bonneville IHC
1781 Matthew Okrasinski, WI – Bonneville IHC
1782 Jeffrey Brink, ID – Bonneville IHC
1783 Nick Hillman, UT – Bonneville IHC
1784 Benjamin Gira, IL – Bonneville IHC
1785 New Member – Clayton Cherome, CA – Bonneville IHC
1786 Nathan Wierwille, CO
1787 Brandon Wolfe, NC
1788 Ranbir Lally, CA – IMO Mike Kelly
1789 Brandon Caro, CA – IMO WoJo
1790 Gretchen Schneider, AZ
1791 William Creeden, MI
1792 Steven Anderson, CA – CIIMT4
1793 Dee King Raub, CA – CIIMT4
1794 Jake Cagle, CA -CIIMT4
1795 David Gerboth, CA – CIIMT4
1796 Matthew Eister, CA – CIIMT4
1797 Ronald J Walls, CA – CIIMT4
1798 Ross Peckinpah, CA – CIIMT4 – IHO Frank Gruhot – IMO Marla Peckinpah
1799 Michael Chapman, CA – CIIMT4
1800 Michael Hoose, CA CIIMT4
1801 Mark Ratekin, CA – CIIMT4
1802 Kathryn A Donely-Strickler, CO – IHO Cody and Kyle Kuester
1803 Dan Morford – NPS – Fire Management
1804 Kris Kazian – Sedona Fire
1805 Marcus Cornwell – Silver City IHC
1806 Pedro Valenzuela – Silver City IHC
1807 Lucas Mayfield – Silver City IHC
1808 Raymond Perrault, NM – Silver City IHC
1809 Jacob Conklin, WA – Silver City IHC
1810 Darcy McDaniel – Silver City IHC
1811 Chris Ives – Silver City IHC
1812 Clayton Gardner, CA
1813 Robert Bennett – Retired USFS
1814 Cammie Glass, NV
1815 Robin Wills – NPS
1816 Brett Story, AZ
1817 David Chung, AZ
1818 Eddie Benavides, AZ
1819 Cory Geisler, OR
1820 Danette Bialous – In Memory of Doug Dunbar
1821 Ryan O’Connor – Coconino NF – Engine 486
1822 Mark Adams – Mormon Lake IHC
1823 Dave Kahler – Mormon Lake IHC
1824 Ian White, AZ Mormon Lake IHC
1825 Corey Wilson – Mormon Lake IHC
1826 Jessy Tennent, AZ – Mormon Lake IHC
1827 Tyler Stegemoller – Mormon Lake IHC
1828 Andrew Saldana – Mormon Lake IHC
1829 Jessie Valencia, AZ – Mormon Lake IHC
1830 Nick Ragland-Johnsen – Mormon Lake IHC
1831 Doug Falconi – Mormon Lake IHC
1832 Eric Reed, AZ – Mormon Lake IHC
1833 Nicole Herrera – Mormon Lake IHC
1834 Jordan Alessi, AZ – Mormon Lake IHC
1835 Samuel Crabtree – Mormon Lake IHC
1836 Ruben Pedraza – Mormon Lake IHC
1837 Matthew Ortiz – Mormon Lake IHC
1838 Kyle Suborned – Mormon Lake IHC
1839 Jamie Taucher, AZ – Mormon Lake IHC
1840 Matt Caouette – Mormon Lake IHC
1841 Andrew Patterson – Mormon Lake IHC
1842 Josh Cabral – Red Rock Engine 462
1843 Courtney Wyatt – IMO Lee Shepard, Mark Mullinix, Joe Philpott, Mark Urban & Kev…
1844 Brad Chandler, UT – Lone Peak Engine 1668
1845 Nyles Burch, CA
1846 Colton Wright, UT
1847 Peter Vidmar, CO – Colorado State
1848 Rachele Oman, UT Flaming Gorge
1849 Kanaan Neally, UT Flaming Gorge
1850 Killian Malone – Flaming Gorge WFM
1851 Tim Culbreth – Flaming Gorge WFM
1852 Kory Davis- Kings Peak WFM
1853 Jamie Tyson – Kings Peak WFM
1854 Nate Jillson – Kings Peak WFM
1855 Jeff Hammes, ID
1856 Greg Fryer – Cedar City IHC
1857 Brian Burbridge – Cedar City IHC
1858 Turner J Shawn, PA
1859 Jared Speer, NV
1860 Ryan Cloud, WA
1861 Delmar Gorsline – Winnemucca BLM
1862 Joseph Malsam – Battle Mountain BLM
1863 Jacob Rochester – Battle Mountain BLM
1864 Cory Ball – Blue Ridge IHC
1865 Ian McCord, OR – Blue Ridge IHC
1866 Erik Jansen, AZ – Blue Ridge IHC
1867 Kyle Clemans, WA – Blue Ridge IHC
1868 Juan Quiroga, AZ – Blue Ridge IHC
1869 Rory Hiettte, AZ – Blue Ridge IHC
1870 Juan Bright – Blue Ridge IHC
1871 Travis Fuller – Blue Ridge IHC
1872 Brian Frisby, AZ – Blue Ridge IHC
1873 Todd Abel – Southwest IMT
1874 Michael Bittner, Midewin, IHC
1875 Julie Rhodes, TX – Midewin IHC
1876 Alex Gomez – Midewin IHC
1877 Mary Jones, IL – Midewin IHC
1878 Brandon Kelley – Midewin IHC
1879 Luke Garcia, IL – Midewin IHC
1880 Shaun Trabado – Midewin IHC
1881 Joseph Kaufmann, MN – Midewin IHC
1882 Michael Zuspann – Midewin IHC
1883 Edward Langford, MI – Midewin IHC
1884 Ian Smith – Midewin IHC
1885 Joshua Strohmeyer – Midewin IHC
1886 John Hein – Midewin IHC
1887 Phillip Vinson – Kaibab Helitack
1888 Terri Creeden – IHO Will Creeden, MI
1889 Elizabeth Bauer, CA – IMO Those Who Sacrificed For Others
1890 Linda Chappell, UT
1891 George Chappell, UT
1892 Jim Gubbels – USFS
1893 Shane Ralston, ID
1894 Kristi Ralston, ID
1895 Ted Rex, ID
1896 William Lee, AZ – Engine 933
1897 Jeff Hammond, AZ – Engine 933
1898 James Harlan, CA – Breckenridge IHC
1899 Robert Spitzer, CA – Breckenridge IHC
1900 Erik Barnes, IL
1901 Loretta Duke, CA
1902 Jason McDaniel – Southern Plains Fire Group
1903 Bob Watson – Southern Plains Fire Group
1904 Cole Inghram, CO – San Juan IHC
1905 John Platt – Logan IHC
1906 Tamara L. Dierks, SD
1907 Benjamin M Winkler, AZ
1908 Missy Hone, UT
1909 Daryl Borgman – In Memory of Celeste “Cece” Borgman
1910 Mike Norton, CA
1911 Arthur Eisberg II – Arrowhead IHC Alumni
1912 Bert Starr – USFS Montana
1913 Cameron Kirkham, UT – USFS Squad 8-1 SFRD
1914 Greg Ventorini, PA – Rocky Mtn National Park
1915 Abby French, CO – Boulder County
1916 Ryan Todd, CO – Boulder Clear Creek RD
1917 David Grote, CO – USFS
1918 Matt Holmstrom – Lewis & Clark IHC
1919 Stephen Latham – Lewis & Clark IHC
1920 Benjamin Suratt – Lewis & Clark IHC
1921 Nick Wydra – Lewis & Clark IHC
1922 Noah Wendland – Lewis & Clark IHC
1923 Brent Rath – Lewis & Clark IHC
1924 Greg Normand – Lewis & Clark IHC
1925 Jerod Anklam – Lewis & Clark IHC
1926 Ryle Benke – Lewis & Clark IHC
1927 Daniel Sullivan – Lewis & Clark IHC
1928 Rae Fitzpatrick – Lewis & Clark IHC
1929 Jyota Smith-Howard – Lewis & Clark IHC
1930 David McCarville – Lewis & Clark IHC
1931 Lindsey Whipple, UT – USQD 8-1 UWF
1932 Geoffrey Whatcott, UT – Lone Peak Eng 1667
1933 Gavin Young, UT – Squad 8-1 SFRD
1934 Jeff Hatch SW IMT#3
1935 Karen Josi, OR – Josi Fire Control
1936 Stuart Palley, CA – IMO Granite Mountain Hotshots
1937 Jonathan McAmis, CA – Unkonom IHC
1938 Estevan A. Martinez, NM – Ukonom IHC
1939 Justin A. Sansone, CA – Ukonom IHC
1940 Rene Almodovar, CA – Ukonom IHC
1941 Austin Adair, CA – Ukonom IHC
1942 Eric S. Snipes, CA – Ukonom IHC
1943 Jana Peterson, OR
1944 John Dillon, CO
1945 Garret Henry, UT – Engine 671 – Logan, UT
1946 Andrew Gore, CA – Cedar City IHC
1947 Tasha Thompson, UT – Cedar City IHC
1948 Angela Kendrick, CA – Spouses & Partners of Wildland Firefighters
1949 Michael Kendrick, CA – Los Padres NF Engine 335
1950 Nicholas Connolly, NH – Fish and Wildlife
1951 Christopher Guadarrama, CA – IMO Pedro Pineda
1953 Shannon Solis, CA – IHO Wildland Firefighters
1954 David M. Ramirez, OR – IHO Redding Hotshots
1955 Michael S. Ferris, OR
1956 JT Sohr, OR – Engine E-3631
1957 Jeanne Houston, CO – IHO
1958 Mary Anderson, NV – IHO All Firefighters, IMO Ted McBride
1959 Becky Jenison, ID
1960 William Foster, NY
1961 Bob Allbee, WA
1962 Jessica D. Wilson, CA – IHO Ray Wilson
1963 Tyler B Mundy, CA
1964 Douglas Arthur Gillum, MA
1965 Jake Trevino, MT – Mendocino Engine 42
1966 Carl M. Nelson, AZ – Bear Jaw Type 2 IA
1967 Phillip Elliott – Arizona State Forestry
1968 Lance Kohl – Bear Jaw Fire & Fuels
1969 Kristin Mandolini, CA – IMO Engine 57
1970 Lacey M. England, MT
1971 Kip M. VandeWater, CA – IHO Mark Davis IMO Steve Zinn
1972 Steven Moore – Lost Fine Fire Crew
1973 Shane T. Cochran, ID – IMO All the Fallen
1974 Sunbear Vierra, NM
1975 Lisa Warren, CA – IHO Javan Warren
1976 Richard F. Ana, AZ
1977 New Member – Maria Ann Maragni, OR
1978 Jesse J McKillop, NV
1979 Walter Biernat Jr., CO – IHO Gannett Glacier
1980 Tim Henagin, OR – IHO Iron 44
1981 Linda Racicot, IL – IHO Matt Racicot
1982 Kristopher J Cunio, CO
1983 Michael A. Botsford, CA – IMO Bill Wilder
1984 Danny Nelson, CA – IHO Brian Nelson
1985 Glen Kinder IV, KY
1986 Michael Cahill, WY
1987 D Brock Tamowski, UT – IMO All We Have Lost
1988 Dee Townsend, WA – IHO Mathow Valley Community, IMO Doug Dunbar
1989 Matthew Bossed – Angeles NF Patrol 21
1990 Scott M Burke, MA – IMO Danny Holmes
1991 Liam Cain, WY
1992 Angela Schmitt – Minnesota Four
1993 Carolyn Higgins – CIIMT #4
1994 Rocky Opliger – CIIMT #4
1995 Sig Palm – CIIMT#4
1996 Karen Brent, GA
1997 Michael Vetti – CIIMT #4
1998 John Kelton, CA – Folsom Lake Handcrew
1999 Luis Mendoza, CA – Folsom Lake Handcrew
2000 Gerald Campbell, CA – Folsom Lake Handcrew
2001 Jason Schroeder, CA – Folsom Lake Handcrew
2002 Gerald Campbell, NV – Folsom Lake Handcrew
2003 Brandon Williams, ID – Folsom Lake Handcrew
2004 Raymond Machuca, CA – Folsom Lake Handcrew
2005 Brent Webb, CA – Folsom Lake Handcrew
2006 Cole Casey, CA – Folsom Lake Handcrew
2007 Roger Hooper, CA – Folsom Lake Handcrew
2008 Lorenzo Serrato, CA – Folsom Lake Handcrew
2009 Neil Sundberg, CA – Folsom Lake Handcrew
2010 Jason Butler, CA – Folsom Lake Handcrew
2011 Kyle Mendenhall, CA – Folsom Lake Handcrew
2012 Matt Lynde, CA – Folsom Lake Handcrew
2013 Edward R. Hiatt, UT – CWC
2014 Zane O’Bourke, CA – Globe IHC
2015 Jamie Schnick, OR – Globe IHC
2016 Dane Sjoden, MT – Globe IHC
2017 Roy Miller, AZ – Globe IHC
2018 Candice Kurtosky, AZ – Globe IHC
2019 Ricardo Romero, AZ – Globe IHC
2020 Chris Lozterman, AZ – Globe IHC
2021 Reed Steele, UT – Globe IHC
2022 David Staneil, AZ – Globe IHC
2023 True Brown, AZ – Globe IHC
2024 Michael Ryan McCoy, AZ – Globe IHC
2025 Thomas Gallo, AZ – Globe IHC
2026 Keeyoul Cha, AZ – Globe IHC
2027 Clint W Kelley, AZ – Globe IHC
2028 Patrick Spanjers, MN – Globe IHC
2029 Jack Pock, AZ – Globe IHC
2030 Grant Coor, CA – Globe IHC
2031 Kyle Titus, AZ – Globe IHC
2032 William Smith, AZ -Globe IHC
2033 Casey Goldsmith, MN – Globe IHC
2034 Eric Gottstein, AZ – Globe IHC
2035 Frederick Phillips, AZ – Globe IHC
2036 Amanda Stachowsky, ID – Logan IHC
2037 Eric Goddard, MT – Logan IHC
2038 Brian Gillespie, ID – Logan IHC
2039 J D Hill, ID – Logan IHC
2040 Chad Machmer, ID – Logan IHC
2041 Ryan Baker, UT
2042 Brian Austin, UT – Logan IHC
2043 Dalynn Parks, NE – Solider Creek Type 2 IA
2044 Chris Vincent, WY – Wind Cave National Park
2045 Chris Vincent, WY – Wind Cave National Park – (2015)
2046 Mitchell Goodman, WA
2047 Kevin McPhee, WA
2048 Adam Fortman, CA
2049 Ryan Larrinaga, CA – IMO Granite Mountain Hotshots
2050 Jesus Rue, NM – Smokey Bear IHC
2051 Matthew Neal, NM – Smokey Bear IHC
2052 Trevor Larimer, NM – Smokey Bear IHC
2053 John Crane, NM – Smokey Bear IHC
2054 Jared M Wilson, NM – Smokey Bear IHC
2055 Garrett Nutting, NM – Smokey Bear IHC
2056 Luke Wilson, NM – Smokey Bear IHC
2057 Errick Kimbrell, NM – Smokey Bear IHC
2058 Nate Delacerda, NM – Smokey Bear IHC
2059 Matthew Mueller, NM – Smokey Bear IHC
2060 Peter Ringen, CO
2061 Patricia K. Burke, ID
2062 Stuart Rodeffer, AZ
2063 Ryan Whiteaker, NM
2064 Lorean Hennings, AZ
2065 Colter Stewart, ID – Boise NF
2066 Sam Dufurrena, ID – Boise NF
2067 Chris M Benefield, OR – IHO Lonnie Williams, IMO Tom Fogata
2068 Jakub Slovacek, CA – IMO Kevin Woyjeck
2069 Nathan Goodrich, OR
2070 Susan W. Campisano, AZ
2071 Debra Pieper, ND
2072 David Pieper, ND
2073 Earl Klinefelter, WA
2074 Sean Erskine, UT – Great Basin Fire
2075 Vaughn Robbins, UT -Great Basin Fire
2076 Tyler Erskine, UT – Great Basin Fire
2077 Robert Whyte, UT – Great Basin Fire
2078 Viki J Turner, OR – IHO Toby Chamberlain
2079 Elizabeth S. Delph, WA – IMO Krassel Helitack and LO 2006
2080 Amanda Douglass, OR
2081 Rachel M Calderwood, AK – IHO Zack Horner
2082 Karie R. Linn, WI
2083 Maximillian Wahlberg, OR
2084 Brad A Richards, CA
2085 Sarah Richards, CA
2086 Rick Sorenson, ID
2087 Annie Prout-Garcia, CA
2088 Brent Pierson, ID
2089 Jenny Turner, WY – IMO KSL 5EV
2090 Barry Burt, NV – IHO Jay and Jamie Wright, IMO Mark Urban
2091 Ludie A Bond, FL
2092 Brian Diemer, CA – IHO CIIMT4
2093 Nicholas Noriega, AZ – IMO Granite Mountain IHC
2094 Keith Kelly, CA – Ashley National Forest
2095 Thomas Lauchlan, CA – Ashley National Forest
2096 Amy Ando – Sawtooth NF – Engine 641
2097 Thomas French, NM – Reg 3 Forest Service
2098 Charles Van Gorden, MA – IMO Daniel Holmes
2099 Jeremias Olson, CA
2100 Payton Hampton, UT – IHO Lone Peak Engine 1668, IMO Casey Ha…
2101 Kent Weaver, NV
2102 Jarred L Gordon, SC – IHO Arrowhead IHC, IMO Dan Holmes
2103 Matthew Jaksetic, ID
2104 Chelsea M Welter, ID – IHO Ryan and Chelsea Welter
2105 Steve Lowry, OR – IHO Amelia Lowry, IMO Fallen Brothers & Si…
2106 Jeffrey S Liday, ID – IHO Granite Mountain, IMO All
2107 Steven Berube, NY – IMO Granite Mountain Hotshots
2108 Derek Casbon – USFWS
2109 Andrea Tomassi – Finish Line Towing
2110 Dino Tomassi Sr. – Finish Line Towing
2111 Ron Nicoletta – Finish Line Towing
2112 Stephanie Gibson – Finish Line Towing
2113 Dino Tomassi Jr. – Finish Line Towing
2114 Michael Hyasj – Finish Line Towing
2115 David Augusto – Finish Line Towing
2116 Brandon Tani- Finish Line Towing
2117 Scott Krunic – Finish Line Towing
2118 Thomas Sheeder Sr. – Finish Line Towing
2119 Katie Hayes – Finish Line Towing
2120 Erika Foeller – Finish Line Towing
2121 Matthew Pearson, CO – Rocky Mountain Wildfire Module
2122 Aaron J Holslag, CO – Rocky Mountain Wildfire Module
2123 Aaron Lund, CO – Rocky Mountain Wildfire Module
2124 Brian Faith, CO – Rocky Mountain Wildfire Module
2125 Jeffrey Singer, CO – Rocky Mountain Wildfire Module
2126 John T. Huff, CO – Rocky Mountain Wildfire Module
2127 Adam Kern, CO – Rocky Mountain Wildfire Module
2128 San Bernardino N.F. Engineer 12
2129 Raymundo Archuleta, NM – IMO Granite Mountain IHC
2130 Meghan Sherman, AZ
2131 Jamie R. Geerdes, CO
2132 Marcus Gardner, UT – Lone Peak Engine 1668
2133 Jack Anderson, OR – First Strike Environmental Co
2134 Matthew Babikoff, OR – First Strike Environmental CO
2135 Bryan Baker, OR – First Strike Environmental Co
2136 Spencer Berlier, OR – First Strike Environmental Co
2137 Brandon Blair, OR – First Strike Environmental Co
2138 Dennis Bourn, OR – First Strike Environmental Co
2139 Anthony Brinsfield, OR – First Strike Environmental Co
2140 Jason Campbell, OR – First Strike Environmental Co
2141 Marc Chavez, OR -First Strike Environmental Co
2142 William Chorba, OR – First Strike Environmental Co
2143 Gerald Coats, OR – First Strike Environmental Co
2144 Jonathan Doyle, OR – First Strike Environmental Co
2145 Shane Gederos, OR – First Strike Environmental Co
2146 Zander Hamilton, OR – First Strike Environmental CO
2147 Blake Hayden, OR – First Strike Environmental Co
2148 Samuel Hayter, OR – First Strike Environmental Co
2149 Joshua Hernandez, OR – First Strike Environmental Co
2150 Robert Hoag, OR – First Strike Environmental Co
2151 Eric Hoolahan, OR – First Strike Environmental Co
2152 Robert Humbert, OR – First Strike Environmental Co
2153 Ryan Johnson, OR – First Stike Environmental Co
2154 Frank K Lawrence, OR – First Strike Environmental Co
2155 Travis Lively, OR – First Strike Environmental Co
2156 Zachariah L McFadden, OR – First Strike Environmental CO
2157 Justin McGauley, OR -First Strike Environmental Co
2158 Russty Ortiz, OR – First Strike Environmental Co
2159 Matthew Pence, OR – First Strike Environmental CO
2160 Jeff Puitt, OR – First Strike Environmental Co
2161 Cody Reich, OR – First Strike Environmental Co
2162 James Reich, OR – First Strike Environmental Co
2163 Juan Renteria, OR – First Strike Environmental Co
2164 James Roles, OR – First Strike Environmental Co
2165 Nathaniel Schouten, OR – First Strike Environmental Co
2166 Don Scriven, OR – First Strike Environmental Co
2167 Kristopher Smith, OR – First Strike Environmental Co
2168 Russell Smith, OR – First Strike Environmental Co
2169 Colton Lee Sulffridge, OR – First Strike Environmental Co
2170 Wallace Wall, OR – First Strike Environmental Co
2171 Dale Warden, OR – First Strike Environmental Co
2172 Lance Watson, OR – First Strike Environmental Co
2173 Sabastian Weinhold, OR – First Strike Environmental Co
2174 Kyle Haney, OR – First Strike Environmental Co
2175 Lane Egger, OR
2176 Nathan Wasserman – Stay Horse Fire Crew – Apache Sitgreaves
2177 Keith Suttles – MAFFS Crew
2178 Jennifer Hinckley, FL – IMO Michael Bradsher, Apalachicola National Forest
2179 Christopher, Rokosh, IL
2180 Hal Stevens, UT
2181 Mike Weiham, CA – IHO Rancho Adobe Firefighters
2182 Sean Harris, MT
2183 Landon W. Nill, MT
2184 Robert J Tibbett, CA
2185 Ryan Witter – Wasatch Helitack
2186 Mary Huels, USFS AD
2187 Art Filice – CalFire San Luis Obispo Unit
2188 Dana Magnolia – Southwest Area IMT#3 IMO Kevin, Roger & Eric
2189 Heath Barker – Gila NF Engine 633
2190 Pat Lowe – Gila NF AD
2191 Sharon Taube – Southwest IMT #3
2192 Tim Durby – Southwest IMT #3
2193 Don Howard – Southwest IMT #3
2194 Jim Cooley – Southwest IMT#3
2195 Kevin Dodds – Southwest IMT#1
2196 Gloria McCabe – Southwest IMT #3
2197 Arlene Perea – Southwest IMT #3
2198 Charles Shaffer – Southwest IMT #3
2199 Kevin Winter – Southwest IMT #3
2200 Richard Hartigan – Southwest IMT #3
2201 TJ Giron – Southwest IMT #3
2202 Ana Parada – Southwest IMT #3
2203 Karen Grubbs – Southwest IMT #3
2204 Steve Cannon – Southwest IMT #3
2205 Troy Lutrick – Southwest IMT #3
2206 Kari Gromatzky – Southwest IMT #3
2207 Ben Fisk – Southwest IMT #3
2208 Mark Openshaw – Southwest IMT #3
2209 Bryan Christensen, UT – Delta Fire Dept.
2210 James L Riggs, AZ
2211 Jonathon Arndt, UT – Lone Peak Engine 1668
2212 Nicholas Hordynski, CA – IMO Christopher MacKenzie
2213 Robert Heiar, NM – IMO Token Adams, Granite Mountain IHC
2214 Tricia Maki, CA – CIIMT4
2215 Glen Maki, CA – CIIMT4
2216 John Mullowney – Summitt & Pacific Coast
2217 Joe Cameron – Elko District Midas BLM Guard Station
2218 Christopher Park – ENA Crew
2219 Dillon Alexander, NM – IHO Fallen Wildland Firefighters
2220 Michael Franke-Rose, MI – IHO & IMO of Andrew Palmer
2221 Danika Couts, NV
2222 Jodine Barnes, WA – IHO WAIMT #2
2223 David Helmricks, OR
2224 Shanna Burke, MA – IMO Danny Holmes
2225 Zachary Hartshorn, WY
2226 Katie Knuth, CA
2227 Ruby Burks, CA
2228 Benjamin J. Krupski, ID
2229 James E Corvino, WA
2230 Robert Sanville, MA – IMO Dan Holmes
2231 Chris Glode – BLM NV
2232 Kevin Koch, CA
2233 Janice Koch, CA
2234 Angela Koch, CA
2235 Andrew Koch, CA
2236 Bryan Swift, CO
2237 Kimberly M. Nutt, CO – IHO Scott Nutt
2238 Michael Gonzales – New Mexico Veteran FF Crew
2239 Stefan Conkle – New Mexico Veteran FF Crew
2240 Kevin Langhus, MT
2241 Spencer Johnston, ID
2242 Terry Tilford, UT
2243 Chuck Cosgrove – IMO Danny Holmes
2244 Camden Bumpus, IL
2245 Kim Bumpus, IL
2246 Cheri Campbell – LaGrande Fire Cache – USFS
2247 David Reilly – LaGrande Fire Cache – USFS
2248 Pamala Werchau, AZ
2249 Mary Colton , CA
2250 Bruce Hart – American River IHC
2251 Nicole Vaillant, OR
2252 Edward Fransted, MT
2253 Anne Dutton, ID
2254 Cory Dutton, ID
2255 Michael W Wengert, WY
2256 Casey Arnett, NM – Farmington BLM
2257 Jason Anderson, UT – Squad 81 Spanish Fork UT
2258 Eric Harris, CA – Engineer on Pozo Engine 31 of Los Padres
2259 Linda Naill, MT
2260 Steven Lawson, WI
2261 Brooks R. Austin, CA – IHO Tallac Hotshots
2262 Christina K Anabel, NY
2263 Michael Linehan, OR
2264 Kaari Carpenter, VA – IHO All Our Fallen
2265 Miranda Stuart – NIFC NPS
2266 Trent Dunn – WY SHF WA
2267 Claire Veseth – IMO Anne Veseth
2268 Doug Olsen – IHO Taylor Olsen
2269 Lori Olsen – IHO Taylor Olsen
2270 Alec Olsen – IHO Taylor Olsen
2271 Abby Olsen – IHO Taylor Olsen
2272 Pyper Olsen – IHO Taylor Olsen
2273 Taylor Olsen – Alta IHC
2274 Wade Snyder – Alta IHC
2275 Scott Nielson – Alta IHC
2276 Jesse Trebly – Alta IHC
2277 Jeff Priebe – Alta IHC
2278 Mike Cunniff – Alta IHC
2279 Adam Everett – Alta IHC
2280 Mike Jewett – Alta IHC
2281 Mario Giacobassi – Alta IHC
2282 Seth Spain – Alta IHC
2283 Tyler Carruth – Alta IHC
2284 Miller Bailey – Alta IHC
2285 Cory Brown – Alta IHC
2286 Taylor Ford – Alta IHC
2287 Amy Hunnewell – Alta IHC
2288 Kenney Cain – Alta IHC
2289 Chris Meeker – Alta IHC
2290 Adrian Bushman – Alta IHC
2291 Sam Ness – Alta IHC
2292 Kenyon Shephard – Alta IHC
2293 Kelly Watts – Alta IHC
2294 Ron Allred – Alta IHC
2295 RB Ferguson – Alta IHC
2296 Tom O’Connell – CAIIMT#4
2297 Dennis Strange – BLM FMO – Spokane, WA
2298 Nicholas Strange, WA
2299 Christopher Strange, WA
2300 William Strange, WA
2301 Lora Strange, WA
2302 Phillip Strange, WA
2303 John Van Mannekes, CA – CIIMT4
2304 Jack Tatum, WY
2305 Cody Tatum, WY
2306 Eric Williams, CA – CIIMT4
2307 Derek Jackson, CO
2308 Mark Mott, CA – CIIMT4
2309 James Whiteside, CA – CIIMT4
2310 Jeremy Camacho, CA – CIIMT4
2311 Adam Sanders – Breckenridge IHC
2312 Dylan Johnston – Breckenridge IHC
2313 Merritt Cutten – Breckenridge IHC
2314 Geoffrey Gillespie – Breckenridge IHC
2315 Travis Joyner – Breckenridge IHC
2316 Estevan Rodriguez – Breckenridge IHC
2317 Corey Chorea – Breckenridge IHC
2318 Michael Martin – Breckenridge IHC
2319 Ricky Jones – Breckenridge IHC
2320 Richard Burgess – Breckenridge IHC
2321 Brant Machado – Breckenridge IHC
2322 Riley Daniels – Breckenridge IHC
2323 Gina Bald, UT – CIIMT4
2324 Frank Mosbacher, CA – CIIMT4
2325 Sean Collins, CA – CIIMT4
2326 Beth Lopez, CA
2327 John Kraushaar, CA – CIIMT4 – IMO Dan Holmes
2328 Mitchel Diehl, CA – CIIMT4
2329 Rachel Corkill, CA – IMO Smiley
2330 Kevin Janes, CA – CIIMT4
2331 Owen Johnson, MT
2332 Jennifer Riley, CA – IHO Nick Riley
2333 Jody Prummer, OR – IMO David Liston
2334 Jason Cain, NV
2335 Sara K Quaglia, MA – IMO Mark Urban
2336 Kari R. Christman, UT
2337 Jacob Budd, WY – IHO Tatanka IHC, IMO Granite Mtn. IHC
2338 Karis Berrian, AK
2339 Jamie Gruwell, CA – IHO James Gruwell
2340 James Gruwell, CA – IHO James Gruwell
2341 Hector Hernandez, CA – IMO All That Have Passed
2342 JT Belton – McCall Smokejumper
2343 Jazz Beyuka – McCall Smokejumper
2344 Ramona Beyuka – McCall Smokejumper
2345 Steve Berman – McCall Smokejumper
2346 Ahjah Boise – McCall Smokejumper
2347 Dan Booth – McCall Smokejumper
2348 Rob Brennecke- McCall Smokejumper
2349 Matt Castellon – McCall Smokejumper
2350 Kevin Chargois – McCall Smokejumper
2351 Bob Charley – McCall Smokejumper
2352 Jake Class – McCall Smokejumper
2353 Brandon Corbitt – McCall Smokejumper
2354 Ben Covault – McCall Smokejumper
2355 Sam Cox – McCall Smokejumper
2356 Sean Cronin – McCall Smokejumper
2357 Casey Czinski – McCall Smokejumper
2358 Adam Dealaman – McCall Smokejumper
2359 Lucas Dixon – McCall Smokejumper
2360 Eric Duning – McCall Smokejumper
2361 Travis Dotson – McCall Smokejumper
2362 Kyle Esparza – McCall Smokejumper
2363 Todd Franzen – McCall Smokejumper
2364 Matt Galyardt – McCall Smokejumper
2365 Ryan Garber – McCall Smokejumper
2366 Nate Giles – McCall Smokejumper
2367 Steve Gonzales – McCall Smokejumper
2368 Stew Hansen – McCall Smokejumper
2369 Andrew Harris – McCall Smokejumper
2370 Todd Haynes – McCall Smokejumper
2371 Jared Hendee – McCall Smokejumper
2372 Derek Hoban – McCall Smokejumper
2373 John Holovnia – McCall Smokejumper
2374 Garrett Hudson – McCall Smokejumper
2375 Adam Humbach – McCall Smokejumper
2376 Matt Ingram – McCall Smokejumper
2377 Bronson Kimberling – McCall Smokejumper
2378 Mike Kolb – McCall Smokejumper
2379 Colin Lanigan – McCall Smokejumper
2380 Ryan Lynch – McCall Smokejumper
2381 Andre Mascheroni – McCall Smokejumper
2382 Jake Mikovitz – McCall Smokejumper
2383 Taro Moraga – McCall Smokejumper
2384 Brent Morrison – McCall Smokejumper
2385 Damon Nelson – McCall Smokejumper
2386 Chris Niccoli – McCall Smokejumper
2387 James Norvell – McCall Smokejumper
2388 Hans Ohme – McCall Smokejumper
2389 Toby Orient – McCall Smokejumper
2390 Ian Quist – McCall Smokejumper
2391 Phil Reid – McCall Smokejumper
2392 Kevan Richards – McCall Smokejumper
2393 Pat Romportl – McCall Smokejumper
2394 Kurt Ryan – McCall Smokejumper
2395 Brent Sawyer – McCall Smokejumper
2396 Jarred Sayer – McCall Smokejumper
2397 Jeff Schricker – McCall Smokejumper
2398 Keith Suemnick – McCall Smokejumper
2399 Matt Summerfield – McCall Smokejumper
2400 Dave Telian – McCall Smokejumper
2401 Justin Aleshire – PatRick Environmental
2402 Devin Jurs – PatRick Environmental
2403 Shannon Cowen, CA – USFS-STF
2404 Fred Pavlovic, NM
2405 Robert Laeng, CA
2406 Charles Meeks – Sierra Front Interagency Dispatch Center
2407 Ryan Gaines – Sierra Front Interagency Dispatch Center
2408 Mindy Stevenson – Sierra Front Interagency Dispatch Center
2409 Kat Gonzales – Sierra Front Interagency Dispatch Center
2410 Juan Zepeda – Sierra Front Interagency Dispatch Center
2411 Roger Conroy – Sierra Front Interagency Dispatch Center
2412 Jill Hartman – Sierra Front Interagency Dispatch Center
2413 Gabriel Mesina, NV
2414 Elizabeth Ernst, MI
2415 Claude March, NV
2416 Clint Green, CA
2417 Teddie Anzaldo, CA
2418 Jesson Vasey, WY
2419 Lisa Ballentine, CA
2420 Richard Berni, CA
2421 Bill Slosson, WA
2422 Richard Rochowiak, MI
2423 Juan Montes, CA
2424 Carol Slack, NY
2425 David Vitwar, CO – IHO Rocky Mt. Type 1 Team
2426 Lynn Kaney, WA
2427 Christopher B Barrett, AZ – CIIMT4
2428 Ceth Hodson, CA
2429 Christine Hiebert, OR
2430 Matthew Peacock, CA
2431 Charles Veavea, AS – Arrowhead IHC
2432 Rafael Torres, CA – Arrowhead IHC
2433 Ramon Godinez, CA – Arrowhead IHC
2434 Weston Gaul, CA – Arrowhead IHC
2435 Tyler Hurst, CA – Arrowhead IHC
2436 Roberto Garcia, CA – Arrowhead IHC
2437 Guillermo Munguia, CA – Arrowhead IHC
2438 Adrian Encinia, CA – Arrowhead IHC
2439 Manuel Baca, CA
2440 Isaias Garcia, CA – Arrowhead IHC
2441 Nathaniel Weldon, CA – Arrowhhead IHC
2442 Blake T Johnson, WI – Arrowhead IHC
2443 Ross Mathewson, CA – Arrowhead IHC
2444 Jesse Schmidt, CA – Arrowhead IHC
2445 Josh Miller, CA – Arrowhead IHC
2446 Joe Suarez, CA – Arrowhead IHC
2447 Taylor Noles, CA – Arrowhead IHC
2448 Randy Cavigli, CA – Arrowhead IHC
2449 Andrea Zelcer, CA – Arrowhead IHC
2450 Fran McCarthy, WA
2451 Melinda Bowcut, UT
2452 Hal Stoker, UT – Great Basin IHC
2453 Frank Auza, AZ – Black Mesa IHC
2454 James L Riggs, AZ – Black Mesa IHC
2455 Steven Fairbank, AZ – Black Mesa IHC
2456 Perry Breitenstien, AZ – Black Mesa IHC
2457 Jake Florence, Black Mesa IHC
2458 Matt Sigg, AZ – Black Mesa IHC
2459 Dan Norskog, Black Mesa IHC
2460 Terrance House, AZ – Black Mesa IHC
2461 Chris Wescott, AZ – Black Mesa IHC
2462 Steve Dale, AZ – Black Mesa IHC
2463 Sam Mize, AZ – Black Mesa IHC
2464 Matthew Ziegler, AZ – Black Mesa IHC
2465 Allen Tennant, AZ – Black Mesa IHC
2466 Tyler Ware, AZ – Black Mesa IHC
2467 Jonathan Catron, AZ – Black Mesa IHC
2468 Adam Courtney, AZ – Black Mesa IHC
2469 Kohl Pelts, AZ – Black Mesa IHC
2470 Josh Schuler, AZ – Black Mesa IHC
2471 Rocky Gilbert, AZ
2472 Carol Adam, PA
2473 Jason Klug, NV
2474 Jefferson Gauyan, CA
2475 Jeff Hogg, AZ
2476 Cynthia H Hogg, AZ
2477 Sheila Miner – CIIMT #4
2478 Judy Carvelho, ID
2479 Joe Carvelho, ID
2480 Robert Sommer, CA
2481 Daniel Casto – USFS
2482 Paul Cerda, CO – Alpine IHC
2483 James Champ, CO – Alpine IHC
2484 Mark Mendonca, CO – Alpine IHC
2485 Shawn Phillips, CO – Alpine IHC
2486 Tom Dillon, CO – Alpine IHC
2487 Dru Phillips, CO – Alpine IHC
2488 Todd Pinkowski, CO – Alpine IHC
2489 Todd Ruzicka, CO – Alpine IHC
2490 Aaron Klee, Co – Alpine IHC
2491 Hunter Smith, CO – Alpine IHC
2492 Bryan LoMascolo, CO – Alpine IHC
2493 William Chatham, CO – Alpine IHC
2494 New Member – Greg Vigneaux, CO – Alpine IHC
2495 Gerhett VomSteeg, CO – Alpine IHC
2496 Justin Humrichouse, CO -Alpine IHC
2497 Nicholas Lewandowski, CO – Alpine IHC
2498 Emile Legendre, CO – Alpine IHC
2499 Michael Lazorchak, CO -Alpine IHC
2500 Vidal Carrillo, CO – Alpine IHC
2501 Mark Wilson, MT
2502 Alex S Arrigoni, OR – First Strike Environmental
2503 Daniel Cook, OR – First Strike Environmental
2504 Ryan Cyphert, OR – First Strike Environmental
2505 Richard Haney, OR – First Strike Environmental
2506 Joshua Harding, OR – First Stirke Environmental
2507 Christopher Henderson, OR – First Strike Environmental
2508 Jeffrey Hoopes, OR – First Strike Environmental
2509 Joseph Opanez, OR – First Strike Environmental
2510 Corbin J Parise, OR – First Strike Environmental
2511 Brian Walter, OR – First Strike Environmental
2512 Erin Davitt, CO
2513 Theresa Grasmick, NV
2514 Dana Carter, NM
2515 Brian Rhodes, CA – CIIMT4
2516 Thomas Marchant, CA – CIIMT4
2517 Dan Snow, CA – CIIMT4
2518 Loni Holt, CA
2519 Lyle T Koegler, CA – CIIMT
2520 Alicia Sanchez, CA – CIIMT4
2521 Liv Weston, WA
2522 Vicki Wilson, CA – CIIMT4
2523 Kevin Murray, CA – CIIMT4
2524 Sherri Bennett, CA -CIIMT4
2525 Kerry Koskela, CA – CIIMT4
2526 Clare Delaney, MT – CIIMT4
2527 Belinda Plummer, CA – CIIMT4
2528 Vinnie Plummer, CA – CIIMT4
2529 Trudy Klegstad, ID – IMO Ryan Flegal & Liza Denitto
2530 Leigh Stewart, AZ
2531 Caitlyn Miller, WY
2532 Richard Sessler, CA
2533 Clarance Holt, WA – Spokane Tribe BIA
2534 Brandon Alicea, CA
2535 Trae Holliday, WY
2536 Jeffrey N Crawford, OR
2537 Christopher Villa, CA – IMO All Fallen Wildland Firefighters
2538 Teresa Miller, CA – Redding IHC
2539 Whitney A Murphy, CO – Redding IHC
2540 Charles Barber, CA – Redding IHC
2541 Adan Ramirez, CA – Redding IHC
2542 Lyndon Talbott, NV – Redding IHC
2543 Cruz Armendariz, CA – Redding IHC
2544 Troy Russell, CA – Redding IHC
2545 Laura Barney, CA – Redding IHC
2546 Wil Fleenor, CA – Redding IHC
2547 Richard Lillard, MD – Maryland Forest Service – Regional Fire Manager
2548 Chelsea C Michael, CA
2549 Bryce C Nielsen, NE
2550 Doreen Blaker, MI
2551 Christopher F Stefanides, PA
2552 Anthony Walkosak – USFS – IMO Granite Mountain IHC
2553 Taylor Schenk, WI
2554 Denise Warnken- IMO Randy Lynn
2555 Bill Alleman – Bonneville IHC – IMO Caleb Hamm
2556 Joshua Barnes, CA
2557 John Prendergast – USFS
2558 Jonny Brooks – Wasatch Helitack – IMO Granite Mountain IHC
2559 Alicia Hone, UT
2560 Pam Urban – IMO Mark Urban
2561 Larry Eimen – El Paso County (CO) Sheriff’s Wildland Crew
2563 Emily Barker – San Juan IHC
2564 Bevin Protas, CO
2565 Angel Preciado, CA – Laguna IHC – IMO Juan Estrada
2566 Chris Talbot, CA – Laguna IHC
2567 Luke Tinker, CA – Laguna IHC
2568 Roman Vondriska, OR – IHO Ryan Vondriska
2569 Eric Hooper, CA – Arroyo Grande IHC – USFS
2570 Scott Price – Ventura County Fire Dept
2571 Mikell Newton, OR
2572 Barbara Giller, OR
2573 Ava B Campagna, NV
2574 Aryn Hayden – Cherokee IHC
2575 Brent Foltz – Cherokee IHC
2576 Jared Staggs – Cherokee IHC
2577 Buck Palmer – Cherokee IHC
2578 Jason Martindale – Cherokee IHC
2579 Alex Plascencia, OR – IHO Richard Wally Ochoa Jr.
2580 Steven Teeter, WI
2581 Zoella Teeter, WI
2582 Adriane Morabito, WI
2583 John Giller, OR
2584 Debbie Ekwall, CA
2585 Jeffrey Buscher, CA
2586 Herman Wendell, CT
2587 Debbie Wendell, CT
2588 Dan Gosnell, CA
2589 Rick Cowell, CA – CIIMT4
2590 Travis Calka, CA – CIIMT4
2591 Daniel Montoya, CA – CIIMT4
2592 Steven Baran, CA – CIIMT4
2593 Jesson Vasey, WY
2594 Kevin Conant, CA
2595 Jeremy Surprenant – Winema IHC
2596 Ezekiel Ordaz – Winema IHC
2597 Brandon McBride – Winema IHC
2598 Hunter Sexton – Winema IHC
2599 David Dukart, CA – Los Padres National Forest – IHO Those that are still stompi…
2600 Erin Finley, WA – Winema IHC
2601 Keith L Fields, OR
2602 Kaleb Krogen – Engine 633 Kaibab NF
2603 John Wirth, WA
2604 Steve Robles – Dalton IHC
2605 Scott Gorman – Dalton IHC
2606 John Crouch – Dalton IHC
2607 Joseph Darling – Dalton IHC
2608 Steven Gutierrez – Dalton IHC
2609 Alejandro Hernandez – Dalton IHC
2610 Efron Jauregui – Dalton IHC
2611 Carlos Flores – Dalton IHC
2612 Roberto Sibrian – Dalton IHC
2613 Gerald Davis – Dalton IHC
2614 Kevin Moran – Dalton IHC
2615 Anthony Powers- Dalton IHC
2616 Rachel Powers, CA
2617 Lance Aguilar – Dalton IHC
2618 Jon Lester – Dalton IHC
2619 Perry Rhodes – Dalton IHC
2620 Matt Hidalgo – Dalton IHC
2621 Louis Quezada – Dalton IHC
2622 Ryan Walker – Dalton IHC
2623 Pedro Cervantes – Dalton IHC
2624 Matthew Schell – Dalton IHC
2625 John Stein – Dalton IHC
2626 Rachel Powers, CA
2627 Matthew Preston Rowlls, GA
2628 Cali Frankovic, CO – IHO Caleb Meyer
2629 Christina Stanley, CA – IHO Curt Stanley
2630 Curt Stanley, CA
2631 Stephen W. Clark II
2632 Peter Dybing, CO
2633 Timothy Brewer, OR – Grayback Forestry – IHO Iron 44 – IMO Steve Renno
2634 John Gomez, CA
2635 Roman Watson, OK
2636 Debra Lopez, UT – IMO Spencer Koyle
2637 Mary L Day, CA
2638 Bill Gabbert, SD – Wildfire Today/FireAviation
2639 Sean Cox, AZ
2640 Jonathan White, NJ – IHO Elaine White
2641 Neil Gamboa, CA – Del Rosa IHC
2642 David Borero, CA – Del Rosa IHC
2643 Uriel Ortega, CA – Del Rosa IHC
2644 Dustin Blair, CA – Del Rosa IHC
2645 Robert J Velasquez, CA – Del Rosa IHC
2646 Heidi Esh, CA – Del Rosa IHC
2647 Collin Borden, CA – Del Rosa IHC
2648 Sierra Brown, CA – Del Rosa IHC
2649 Erik Nelsen, CA – Del Rosa IHC
2650 Cody Smith, CA – Del Rosa IHC
2651 Gary Avila, CA – Del Rosa IHC
2652 Travis O’Leary, CA – Del Rosa IHC
2653 Art Lozano, CA – Del Rosa IHC
2654 Pedro Marcos, CA – Del Rosa IHC
2655 Omar Alvarez, CA – Del Rosa IHC
2656 Luke Lopez, CA – Del Rosa IHC
2657 Roberto Larios-Ochoa, CA – Del Rosa IHC
2658 James Brumfield, NV – Grangeville Smokejumpers
2659 Asher Hart, CA – Chester Fly Crew
2660 Arturo Rodriguez, CA – USFS
2661 Eric Gandolfi, CA – USFS
2662 John Armstrong, CA – Texas Canyon IHC
2663 Danny Breuklander, CA – Texas Canyon IHC
2664 Josh Thomas, CA – Texas Canyon IHC
2665 Phil Matthews, CA – Texas Canyon IHC
2666 Timothy Mitchell, CA – Texas Canyon IHC
2667 Michael Jarnot, CA – Texas Canyon IHC
2668 Brett Davis, CA – Texas Canyon IHC
2669 Joseph Medina, CA – Texas Canyon IHC
2670 Joseph Bunton, CA – Texas Canyon IHC
2671 Ignacio Pizano, CA – Texas Canyon IHC
2672 Jordan Rojales, CA -Texas Canyon IHC
2673 Kris Krosskove, CA – Texas Canyon IHC
2674 Nestor Paredes, CA – Texas Canyon IHC
2675 Freddie Hernandez, CA – Texas Canyon IHC
2676 Joaquin Solorio, CA – Texas Canyon IHC
2677 Jonathan Bravo, CA – Texas Canyon IHC
2678 Eric Larson, CA – Texas Canyon IHC
2679 Keith Garcia, CA – Texas Canyon IHC
2680 Brad Olson, CA – Texas Canyon IHC
2681 Anders Heinstedt, CA – Texas Canyon IHC
2682 Chris Schow, CA – Stanislaus NF
2683 Cory Rice – Peppermint Helitack
2684 Guadalupe Basaldua – Peppermint Helitack
2685 Trevor Drake – Peppermint Helitack
2686 Matt Dickson – Peppermint Helitack
2687 Eddie Estrada – Peppermint Helitack
2688 Aaron Smith, CA
2689 Douglas Denlinger, OR
2690 Charlotte Kurner, CA – IHO Derek Yonker – Smith River IHC
2691 Carrie Bowers, CA
2692 Joshua Lambert, UT
2693 Joseph Lavelle, CA
2694 Don Moss, OR
2695 Benjamin Miltz, CA – Bald Mtn Helitack
2696 Joshua Wilson, CA – Bald Mtn Helitack
2697 Matt Muller, CA – Bald Mtn Helitack
2698 Blaine Coyle, CA – Bald Mtn Helitack
2699 Rane Joseph, CA – Bald Mtn Helitack
2700 Joe Ziganto, CA – Bald Mtn Helitack
2701 William Venegas, CA – Bald Mtn Helitack
2702 Sam Stein, CA – Bald Mtn Helitack
2703 Daniel Lojero, CA – Bald Mtn Helitack
2704 Erik Lint, CA – Bald Mtn Helitack
2705 Matt Silliman, CA – Bald Mtn Helitack
2706 Aaron Silva, CA – Bald Mtn Helitack
2707 Dean Estes, CA – Bald Mtn Helitack
2708 Christian Wooster – Tahoe Douglas Fire Protection District
2709 Christian Wooster, NV
2710 Gabe Carr – Boise Helitack
2711 Jacob Krasinski, PA
2712 Matt Conklin, CA
2713 Daniel J Fuller, CO
2714 Anthony Hernandez, OR
2715 Reyes Romero – Great Basin Smokejumpers
2716 George Geissler, OK
2717 Tom Ludka, PA
2718 Dan Dinneen – CalFire
2719 Holly Werner, CA
2720 Mike Klimek, CA – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Management
2721 Christina Jones, CA – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Management
2722 Orlando Genao, FL – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Management
2723 Lucas Hunkler, OH – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Management
2724 Jason Tucker, CA – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Manage…
2725 Carlos Alvarez, CA – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Mana…
2726 Davin Williams, CA – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Mana…
2727 Orlando Genao, CA – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Management
2728 Bryan Ramas – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Management …
2729 Nathan D Bruns, CA – Lassen Volcanic NP Fire & Aviation Mana…
2730 Brandon Uptegrove, OR
2731 Nicole Marquart, WA – IHO Spouses & Partners of Wildland Fir…
2732 Robert Palmer, WA
2733 Micah Booze, NV
2734 Philip Jesu, CA – Feather River IHC
2735 Shane Bender, CA – Feather River IHC
2736 Robert Daniels, CA – Feather River IHC
2737 Jason Miller, CA – Feather River IHC
2738 Leland Ratcliff, CA – Feather River IHC
2739 Wade Ogletree, CA – Feather River IHC
2740 Jason French, CA – Feather River IHC
2741 Andrew Munn, CA – Feather River IHC
2742 Alex Shipp, CA – Feather River IHC
2743 Bobby Davis, CA – Feather River IHC
2744 Mark Cresalia, CA – Feather River IHC
2745 Brandon Salzman, CA – Feather River IHC
2746 Joshua Poteet, CA – Feather River IHC
2747 Steve Ocampo, CA – Feather River IHC
2748 Jason Johnson, CA – Feather River IHC
2749 Ruben Alvidrez, CA – Feather River IHC
2750 Bradley Fry, CA – Feather River IHC
2751 Andres Moreno, CA – Feather River IHC
2752 Jordan Hillock, UT – Custer Mtn Wildland Fire Module
2753 Chris Mursu, SD
2754 Ernest Hartley, NH IHO Dana Hartley
2755 Enrique Pulido, IN
2756 Jesse Thomas, CO
2757 David Varon, OR
2758 Marin Stark, CO
2759 Andrew McNicoll, CA
2760 Reuben Brand, CA – Inyo IHC – IHO All Wildland Firefighters
2761 Nicholas Stelljes, CA – Inyo NF
2762 Dusty Citron, WY – Fremont CO Fire Protection Dist.
2763 Rocky McWilliams, WY – Fremont County Fire Protection Dist.
2764 Kirk C Blecha, OR
2765 Josh Hagerty, NV – Slide Mountain Handcrew
2766 Clayton Keith, NV – Slide Mountain Handcrew
2767 Adam Campbell, NV – Slide Mountain Handcrew
2768 Zachary J Parker, NV – Slide Mountain Handcrew
2769 Cody Nelson, NV – Slide Mountain Handcrew
2770 Pablo Esquivel, NV – Slide Mountain Handcrew
2771 Mark Zaski, NV – Slide Mountain Handcrew
2772 Sam Klippenstein, NV – Slide Mountain Handcrew
2773 Ryan Blount, CA – Slide Mountain Handcrew
2774 Taran Madison, NV – Slide Mountain Handcrew
2775 Joshua Whitman, NV – Slide Mountain Handcrew
2776 Shane Moore, NV – Slide Mountain Handcrew
2777 Jacob Pargas, NV – Slide Mountain Handcrew
2778 Garrett Strawn, NV – Slide Mountain Handcrew
2779 Katie MacLachlan, CA – Slide Mountain Handcrew
2780 Tyler Mollenberg, NV – Slide Mountain Handcrew
2781 Nicholas Welsh, NV – Slide Mountain Handcrew
2782 Derek Chavez, NV – Slide Mountain Handcrew
2783 Kyle Betty, CA – Lassen IHC
2784 Brett Matthews, CA – Lassen IHC
2785 Nolan Colvin, CA – Lassen IHC
2786 Dane Nesbit, CA – Lassen IHC
2787 Chris Burns, CA – Lassen IHC
2788 David Peek, CA – Lassen IHC
2789 Karl Briggs, CA – Lassen IHC
2790 Steffan Joss, CA – Lassen IHC
2791 Justin Calvert, CA – Lassen IHC
2792 Charles Ebert, CA – Lassen IHC
2793 Brandon Fowler, CA – Lassen IHC
2794 Kurt Merino, CA – Lassen IHC
2795 Jacob Hernandez, CA – Lassen IHC
2796 Jonathan Kirshner, CA – Lassen IHC
2797 Sarah Degner-Volluchii, CA – Lassen IHC
2798 Zane Cuthill, CA – Lassen IHC
2799 Fernando Estrada, CA – Lassen IHC
2800 Victoria Oglesby, NM – IHO Butch Oglesby
2801 Deborah DeBlois-Stewart, MA – IHO Michael J DeBlois
2802 David Ruhl, SD
2803 Alejandro Tijerino, CA – Inyo IHC
2804 Brent Anklam, CA – Inyo IHC
2805 Kevin O’Hara, CA – Inyo IHC – IHO Inyo IHC – IMO Inyo IHC
2806 Leo Archibeque, CA – Inyo IHC
2807 Miguel Alba, CA – Inyo IHC
2808 Anibal Gutierrez, CA – Inyo IHC
2809 Laura Dunkman, IL
2810 Tim May, CA
2811 Kathryn Osborne, OR
2812 Eric Neitzel, AZ – Fireground Communications LLC
2813 Brian Genrich, OR – Diamond Fire Medford Oregon
2814 Justin Schroeder, OR – Smith River IHC – IHO Granite Mountai…
2815 Christopher Mork, MT – IHO All
2816 Donald McLaughlin, CA – IHO Teddy Hall & Arnie Q – IMO Stati…
2817 Patrick Clark, CA – Inyo IHC
2818 Ashley M Letscher, CA
2819 Devin Parks, OR – Rogue River IHC
2820 Norene Norris, AZ – IHO Rob Browning
2821 Dalton Loveless, UT – IMO Granite Mountain IHC
2822 Jacqueline Harrell, CA
2823 David McIlrath, IA
2824 Paul Solarz, OR
2825 Lorena Ochoa, OR – IHO Wally Ochoa
2826 Adam Cook, MN
2827 Phillip Spor, OR
2828 David Phillips, CA – IHO Bald Mtn Helitack
2829 Frances Gericke, CA
2830 Lance Rosen, CA – Inyo IHC
2831 Ben Raybould, CA -Inyo IHC
2832 Glen Tingley, CA – Inyo IHC
2833 David Straw, OR – Inyo IHC
2834 Juan Caudillo Jr, CA – Inyo IHC
2835 Zachary Beatty, CA – Inyo IHC
2836 Steven Chaffin, CA – Big Hill Helitack
2837 Rose Henderson, NV
2838 Greggory Boydston, CA
2839 Mike Josey, FL
2840 John Thomas, AK
2841 Jim Powell, CA
2842 Larry Grubbs, FL
2843 Mason F Dungy, CA
2844 Scott D Halladay, CO
2845 Lara K Hannon, ID
2846 Elli Becker, MT – Helena IHC
2847 Will Menning, MT – Helena IHC
2848 Dan Oldenburg, MT – Helena IHC
2849 Jose Gonzales, CA – Horseshoe Meadow IHC
2850 Juan Andrade, CA – Horseshoe Meadow IHC
2851 Julio C Campos, CA – Horseshoe Meadow IHC
2852 Roberto Castillo, CA – Horseshoe Meadow IHC
2853 Raymond Gonzales, CA – Horseshoe Meadow IHC
2854 Jose A Gutierrez, CA – Horseshoe Meadow IHC
2855 Dustin Hallam, CA – Horseshoe Meadow IHC
2856 Tanner Javaux, CA – Horseshoe Meadow IHC
2857 Marshall Krogen, CA – Horseshoe Meadow IHC
2858 Eddie Lashinski, CA – Horseshoe Meadow IHC
2859 Jeremy Loyd, CA – Horseshoe Meadow IHC
2860 Keith Orsaba, CA – Horseshoe Meadow IHC
2861 Samuel Ramirez, CA – Horseshoe Meadow IHC
2862 Frank Romero, CA – Horseshoe Meadow IHC
2863 Ryan Ross, CA – Horseshoe Meadow IHC
2864 Patrick Schaeper, CA – Horseshoe Meadow IHC
2865 Raul Tapia, CA – Horseshoe Meadow IHC
2866 Jose Torres, CA – Horseshoe Meadow IHC
2867 Dalton Workman, CA – Horseshoe Meadow IHC
2868 New Member – Mary Zabinski, NM
2869 Linda Kearns, NM
2870 Johnny Clem, CA – Klamath IHC
2871 Kevin Smyth, CA – Klamath IHC
2872 Breanna Truelove, CA – Klamath IHC
2873 Paul Klinefelter, CA – Klamath IHC
2874 Michael Lueng, CA – Klamath IHC
2875 Chase E Jones, IL – Klamath IHC
2876 Andrew Zink, CA – Klamath IHC
2877 Cody Stacher, CA – Klamath IHC
2878 John Brodbeck, CA – Klamath IHC
2879 Sam Martin, CA – Klamath IHC
2880 Jack Madison, OR – Klamath IHC
2881 Dan Joseph Jr, CA – Klamath IHC
2882 Jeremiah Herrian, CA – Klamath IHC
2883 Justin Sieger, MI – Klamath IHC
2884 Connor Allen, CA – Klamath IHC
2885 Alfredo Sanchez-Lopez, CA – Klamath IHC
2886 Andrew Hemphill, CA – Klamath IHC
2887 Kyle Martinez, CA – Klamath IHC
2888 Erik Gill, CA – Klamath IHC
2889 Willie Almand, CA – Modoc IHC
2890 Josh Osteen, CA – Modoc IHC
2891 Jesse F Plummer, CA – Modoc IHC
2892 Ben Lippert, CA – Modoc IHC
2893 Jason Treat, CA – Modoc IHC
2894 Wes Wentworth, CA – Modoc IHC
2895 Sylvester Ruis, CA – Modoc IHC
2896 Andrew Peterson, CA – Modoc IHC
2897 Aaron Jordan, CA – Modoc IHC
2898 David Alarcon, CA – Modoc IHC
2899 James Hogan, CA – Modoc IHC
2900 Ethan Monie, CA – Modoc IHC
2901 Sam Stout, CA – Modoc IHC
2902 Juan Gonzalez, CA – Modoc IHC
2903 Ryan Ingraldi, CA – Modoc IHC
2904 Brandon Brown, CA – Modoc IHC
2905 Juan Perez, CA – Modoc IHC
2906 Phillip Grimaldo, CA – Modoc IHC
2907 Jesson Vesey, WY
2908 Noel Livingston, OR
2909 Jennifer Peterson, OR
2910 Denis Moran, UT – IMO Caleb Hamm
2911 Grace & Voytek Miezal, IL
2912 Grace and Voytek Miezal, IL
2913 Richard Williamson, CA
2914 Russell L Groves, OR
2915 Todd Breininger, PA
2916 Brenda Crull, IN – IHO Eric Duning
2917 Christina Ferner, CO
2918 Karen M Bontrager, MI
2919 Brian Keating, CO
2920 Wesley Odom, AZ – Surprise Fire-Medical Dept. Wildland Team
2921 Jon Bontrager, MI
2922 Brenton Weist, CA
2923 Ario Mohajeri, CA
2924 Brian R Wolgamott, MT
2925 Julia Denning, OR
2926 Alex Denys, MA
2927 Richard Brinkman, CA – USFS
2928 Michael J Monaghan, CA – IHO The 19
2929 Meagan Buehler, Black Hills National Forest, SD
2930 William Levendis, VA – IHO Diamond Mountain IHC
2931 Janos Czaban, WY
2932 Mark Meyers, CA – IHO World Trade Centers Rescue Works CATF-…
2933 Ryan Johnson, MN
2934 Charles Hescock, OR
2935 Charlene Hescock, OR
2936 Jody Smith – USFS – John Day, OR
2937 Walter Ten Brinke – Mendocino IHC
2938 Kyle Jones – Mendocino IHC
2939 Susan Brown, ID – Sawtooth National Forest
2940 Michael Brown, ID – Sawtooth National Forest
2941 Michelle Roulier, CA
2942 Lindsay Dallison, CO
2943 Chuck Christman, OR
2944 Greg Sanders, VA
2945 Joanne Sanders, VA
2946 Daniel Cleveland, OR
2947 Rayfield Dilonardo, CA
2948 Ben Rock, MT
2949 Christian Pittaro, CA
2950 Neil Kornze, DC – IMO Mark Urban
2951 Gene Lonning, WA
2952 Michael Thompson, AZ – IHO Brendan McDonough – IHO Granite Mtn IHC
2953 William Edwards, CO
2954 Bradley Taylor, AR
2955 Jesson Vasey, WY
2956 Patrick Coe, ID
2957 Brian M Anderson, CA – Bear Divide IHC
2958 John King, CA – Bear Divide IHC
2959 Kyle Baumgartner, CA – Bear Divide IHC
2960 Crosby Manjivar, CA – Bear Divide IHC
2961 Kyle Ford, CA – Bear Divide IHC
2962 Hector Cerna, CA – Bear Divide IHC
2963 Eduardo Cerna, CA – Bear Divide IHC
2964 Alvin Nguyen, CA – Bear Divide IHC
2965 Ray Medina, CA – Bear Divide IHC
2966 Andrew Marquez, CA – Bear Divide IHC
2967 Gerry Hernandez, CA – Bear Divide IHC
2968 Ariel Vela, CA – Bear Divide IHC
2969 Brian Anderson, CA -Bear Divide IHC
2970 Emmanuel Guzman, CA – Bear Divide IHC
2971 Armando Garcilazo, CA – Bear Divide IHC
2972 Gerry Day, WA
2973 Jason Gaughran, NJ
2974 Ryan Gaughran, NJ
2975 Jade Bowlby, NJ
2976 Jenna Skwirut, NJ
2977 Kevin Stazo, NJ
2978 Eliza Stazo, NJ
2979 Jason Gaughran, NJ
2980 Ryan Gaughran, NJ
2981 Jade Bowlby, NJ
2982 Jenna Skwirut, NJ
2983 Kevin Stazo, NJ
2984 Eliza Stazo, NJ
2985 Paul Gellerstedt, NC – IMO Jimmy Halliburton
2986 Norm Rooker, CO
2987 James Fischer, CO
2988 Steve G Wilson, CA – IHO Cleveland NF, IMO John Scanion
2989 Eric Molnar, WA – IMO Aaron Olds
2990 Felicia J Probert, NM – IMO Richard Franklin
2991 Michael T Davidson, CA – IMO USFS BDF Engine 57
2992 Michele Stefanides, PA
2993 Anastasia R Campbell, AZ
2994 Barbara Mathewson, KS
2995 Lynda Alberico, CA
2996 William P Devino, MA – IHO Jonathan Devino
2997 Tom Holley, AZ
2998 Misty Whitehurst, CA – USFS Plumas
2999 Elmer Weaver, NY
3000 Kevin Quinn, RI
3001 Tandy Jenkins, CA – IHO Tandy Jenkins
3002 Eric Kurtz, MT
3003 Kevin Knauth, ID
3004 Terri Knauth, ID
3005 Tyler Knauth, ID
3006 Barbara Stolzenburg, WA
3007 Thomas C LaDou, CO
3008 Cathy Mallea – In Memory of Ronald Mallea
3009 Ken Nelson, AZ
3010 Robert A Wickman, MN
3011 Susan Seber, ID – IHO Brian Lee, IMO Granite Mtn IHC
3012 Ted Rex, ID
3013 Michael Rex, CA
3014 Heather Frazelle
3015 Shaun Buchanan
3016 Megan Cooke, MT – IHO All of our firefighters, IMO All of ou…
3017 Kristen Marshall, OR
3018 Robert Nicholson, MI
3019 Shelly McFarland, ID
3020 Lynn Robinson, ID
3021 Shelly McFarland, ID
3022 Lynn Robinson, ID
3023 Tanya Soans, TX
3024 Michael Rice, MN – Walker Ranger District
3025 John Fry, PA – NPS – News River Gorge N.R.
3026 Bill Allen, ID – IMO Jeff Allen
3027 Diz Allen, ID – IMO Jeff Allen
3028 Ryan Allen, ID – IMO Jeff Allen
3029 Donna Tarrant, OR
3030 Craig Weaver – Powell Ranger District
3031 Shardul Raval, GA
3032 Benjamin Lyons, IN
3033 Sandy Dunbar, OR – IMO Doug Dunbar
3034 Sandy Dunbar, OR – IMO Dane Bialoas
3035 Michael Treshow, ID – Mountain Wanderlust
3036 Brock Benton, CA
3037 Shawn Entz, CA
3038 Randy Gross, CA
3039 Nicole Long, CA
3040 Patrick Mason, CA
3041 Jared McElhannon, CA
3042 Lance McKinley, CA
3043 Kevin Menet, CA
3044 Phil Nunnink, CA
3045 Adam Ross, CA
3046 Jim Smith, CA
3047 Pat Sullivan, CA
3048 Robert Tellam, CA
3049 Ashelyn Holm, WA
3050 Andrew Buyers, UT
3051 Stefanie D Johnston, ID – IHO Spencer Johnston
3052 Kyle Kerstiens, CO
3053 John Kelly, CA
3054 Dianna Mecham, ID
3055 Christine Robinson, CA – IMO John Greeno
3056 Ralph Robinson, CA – IMO John Greeno
3057 Bruce Edmonson, CA
3058 Cherie Klein, CA
3059 Rick Gonzalez, TX – IMO Daddy Joe Gonzalez
3060 Samuel Croff, MT – Whitegrass Fire Suppression
3061 Damion Whitegrass, MT – Whitegrass Fire Suppression
3062 Judy Hallisey, KY
3063 Barry Brunson, KY
3064 Judy Hallisey, KY
3065 Sara Gonzalez, TX – IMO Daddy Joe Gonzalez
3066 Kevin Grant, CA
3067 Ted Mead, MT
3068 Guy Lewis, CA
3069 Nancy L Kittridge, CO
3070 Paul Ries, OR
3071 Bob Kittridge, CO
3072 Judith Allegra, CA – IMO Firefighter Chris Carroll
3073 Gena Fowlkes, CA
3074 Glenn Bartter, CO
3075 Emily Gilson, UT
3076 Rocky Siegel, CA – San Marcos Pass Volunteer Fire Dept.

3077 Cici Chitwood, USDS Portland

3078 Wende Wilding, UT – IMO Spencer Koyle