2015 Members

2015 Members

Brandon Car, CO
Bob Watson – Southern Plains Fire Group
Edward R. Hiatt
Christine Hiebert, OR
Jeffrey Buscher, CA
Don Moss, OR
James Ott, CA – Retired USDS CIIMT1
Susan Brown, ID – Sawtooth NF
Michael Brown, ID – Sawtooth NF
Gerry Day, WA
Martin Maricle, AK – Division of Forestry
Cathy Mallea – IMO Ronald Mallea
Rocky Siegel, CA – San Marcos Pass Volunteer Fire Dept.
Steve Shaw, ID
Arthur Mindlin, NJ
Chad Smith, SD
Joseph Rodriguez – Medicine Bow Routt NF
Kim Soule – Wasatch Helitack
James McMahill, IA
Paul Talbot, MN
Joel D Engleson, CA – IHO Bob Schey, IMO Bob Schey
Tyler Sendrak, CA – Inyo IHC
Gregg Goodland, CO
Galen Roesler, WY
Paul Frick, PA
Kyle Behrens, ID
Quentin Ford, AZ
Ben Eby, MI
Jerod DeLay, WY – IMO Chad Plummer
Bob Eisele, CA
Stephen Fillmore, CA
Paul Solarz – PatRick Corp.
Jolynn Lords, OR
Justin Cowger, WY
Sara Gonzalez, TX – IMO Daddy Joe Gonzalez
Rick Gonzalez, TX – IMO Daddy Joe Gonzalez
Susan Seber, ID – IHO Brian Lee, IMO Granite Mtn Hotshots
Carl Barrett, NV
Anthony Waite, ID – IHO Price Valley Heli-Reppellers
Rodgers Wright, AZ – IMO Don Mackey
M M Tad Morelock, CA – CIIMT5, Los Angeles County FD
Steven Davis, CA
Isaac Naylor, CA – IMO Scott Newquist
Alex Brockett – Ukonom IHC
Chip Houde, AK – MEX
John McAndrew III, NJ Forest Fire
Ray Weiss, CA
David Arnauckas, CA
Dave Kannas, MN
Vickie Hulsizer, ID – IHO Vickie Hulsizer
Thomas Minadeo, CA
Tyler Hughes, CA – IMO Granite Mountain Hotshots
Martin Wilson, TN
Randal Johnson, CO
Charles Mark, ID
Michael Bittner, MN
Brett Coghlan, NM
Kim Kufta, CA
Janet Hawkins, VA
Jarrod Zweigart, ID
Casey Judd, ID
Jay Wickham, SD
Kayla Clark, WY
Clinton Goepp, CA – BDF Engine 35
Curtis Matthews, CA – California Smokejumper
David LaChapelle – Payette NF
Charles R. Waters, AZ
Doug Ottosen – Region 9 FAM
Tina Greenhalgh, UT
Kevin Greenhalgh, UT
Lane Caldwell – CalFire – In Memory of Luke Sheehy
Doug Logan, FL
Dee Burke – In Memory of Danny Holmes
Dale Wine – USFS Cherokee NF, TN
Buck Seals – Pacific SW Research Station
Sean Depp, OR
LG Edwards  – USFS Retired
Willie Cirone – NJ Forest Fire Service
Dana Bagnoli – Southwest Area IMT#3 IMO Kevin, Roger & Eric
Duane Nelson, CA
Randy T Meyer – National Federation of Federal Employees
Gary Brown, ID
Rodger Ozburn, WV – WV Division of Forestry
Evan Schachtel, IL
Mitchell Bloxham, MT
Les Page, KS
Cici Chitwood – USFS Portland
Evan Schachtel, IL
Mitchell Bloxham, MT
Les Page, KS
Ryan Green – Payette NF
George Chesley, OR
Mike Meyers, WA – C2C Wildfire
Kendal Wilson, AZ
Robert Gates, CA
Doug Brown, ID
Michael Field, WA
Molly Leadbetter, ID
Jim Houghtaling, ID
David Klimas, AZ
Sterling Hill, ID
Teri Cairns, OR – IMO All the Fallen of 2013
Wende Wilding, UT – IMO Spencer Koyle
Alec Lane, CA – IMO Clay Cutter
Brian Dompierre, CO
Robert L Dayton, MT
Lew Sovocool, CO
Shawn Faiella, MT
Sara Brown, NM
Brice Molitor, MT
Erika Reed, ID
James Farrell, ID
Karen Kieborz, UT
Anthony Harrell, CA – IMO Ukonom IHC Alumni
Stacie Jurantis, CA
Scott Meneely – Little Rockies Fire Station
Todd Like, CO – IMO Kenny Ellyson
James E Corvino, WA
Dana Dahlen, CA
Paul Dahlen, CA
Sandy Cameron, ID
David Zuares, ID
Jennifer Peterson, OR
Robin McAlpin, OR
Jan Diamantine, OR – IMO Tami Bickett -Storm King ’94
Thomas Diamantine, OR – IMO Tami Bickett – Storm King ’94
Liz Kinney, OR
Cheryl Molis, ID
Craig Pettigrew, UT
David Herrand, NV
James Whiteside, CA – IMO CIIMT4
Donelle Dizney, CA – IMO David Ray Rendek
John Postlewaite, ID – IMO Caleb Hamm
Michael Dugan, MT
Roni McCabe, UT
Carolyn Winkler, OR
Gene Madden, FL  – IMO Those who have fallen while battling wildfires
Kenneth Stump, ID
Alisa Hinkle, CA – IMO Granite Mountain IHC
Richard L Roberson, ID
Richard Pfilf, NV
Donna Lamb, NV
Corey Finneman, CA
Clay Templin, AZ
Jonathan Ellis, NJ
Matthew Schutty, MT
Ray Kingston, AZ
James Fischer, CO
Barbara Eddy, OR
Amy Livezey, MT
Nikki Testa, DE
Kyle Tolosano, CA
Garland Shaw, MT – IMO Remy Pochelon
Matthew Caouette, AZ – Mormon lake IHC – IMO Kirk Smith
Eric Brown, AZ – IMO Kirk Smith
Gary Handschug, WA
Jim Jaquet, ID
Peter D’Aquanni, NM
Luke Holden, NM
Jim Lawrence, CO
Brad Henry, TX
Robert Gomez, CA
Mark VonTillow, CA
Tom Boatner, ID
Sarah Peterson, NV
Debra Lopez, UT – IMO Spencer Koyle
Andy Rothleutner, WY
Patrick Garcia, NM – IMO Lawrence Garcia
James Archambeault, WA
Mary Colton, CA
Robin Wills, CA – NPS
Guntar Dambro, WY
Butch Shaw, VA
Lathe Evans, AZ
Geri Herbert, ID
Tim Smith, HI
Emily Barker, CO
Rosemary Barker, MI
David Barker, MI
Vickie Wright, CA
Natalie M Broce, VA
Jason Riggins, OK
Cruz Armendariz, CA
Peter Willis, MN
Jeremy Jensen, OR
Karen Varney, MA
Carolyn Landon, CA
Kevin Janes, CA – CIIMT4
Tracy Fifarek, MN
Bryan Vergne, CA
Andrea Drinkhouse, AK – San Juan IHC
Russell Behlings, TX
Paul Drasil, CA
Thomas Hooten, CA
Scott Parsons, CA – CIIMT4
Kim Parsons, CA – CIIMT4
David Wilkins, WY
Kai Friedrichs, ID
Michael Johnston, ID – Teton NF
Cheryl Bright, OR
Bee Tivald, ID
Jon Skeels, CO
Kristin Hinkle, OR
Daniel Sadlo, CA
Matthew D Stanley, CA
Kevin Michalak, CO
Thomas Todrank, ID
Karen McPeak, ID
Leigh Ann Evans, OR – IMO Alan Wyatt Missionary Ridge, CO ’02
Gene Lonning, WA
Evan Carlos, CA  – CalFire
Jon Bower, CO
Michael Ladd, CA
Gordon Herring, WY
Albert Kellogg, CA – CIIMT4
David Brown, AZ
Kevin LoGiudice, FL
Michael DeGrosky, ID
David Taylor, CA – CIIMT4
Jim Lewis, CA
Laurie Pillers, ID
Dan Kinney, OR – Retired USFS
Tom Tymon, MT
Bill Murphy, MT
Rex Reed, WA – Retired WA DNR
Joe F. Hartman, KS – Retired FS
Bonnie Acker, VT
Peter Stewart, NM – Retired USFS
Paul Boucher, NM – Retired USDS FS SW Type 1
Galen Young, NM – So Cal IMT2 $ Southwest IMT 5
Gary Day, OR – IHO Molly Day
Betsie Gettings, WY – Big Horn National Forest Service
Shawn Gettings, WY
Charles DeJong, CA
Richard Williamson, CA – Retired USFS
Sarah Doehring, NM – USDA FS – Grangeville Smokejumpers
Ed DeCarlo, NV
Leanard Garcia, UT – BLM
Karen Smith, CO
Gracie Moore, CO
Marvin Kelso, OR
Anita Kelso, OR
Cid Morgan, NM
Samuel Larry, GA – Retired NPS
Frank Orr, CA – Retired Battalion Chief – CDF/CalFire
Patrick Mann, AZ
Ray Weidenhaft, WY – Retired Wyoming State Forestry Div.
Michael Wheelock, OR – Grayback Forestry
Terry Brumfield, MT – Columbus Rural Fire
Patricia Sullivan, AZ
Heidi Schewel, AZ
Warren Villa, OR
Judy Rama, NE
Doris Jenson, OR
John R. McDaniel, KS
Aimee Huff, CO
Blake Huff, OR – Blue Mountain Rappel Crew
Eric Gottlieb, CA
Barbara Clark, OH – IHO Ed Clark
William Woodyard, GA
Daniel Jessop, AZ
Benjamin Agol, CA
Rebecca Eide, CA
Evan Boshell, UT – Forest Service
Alicia Hone, UT
Missy Hone, UT
Carol Roth, MI – In Memory of Roger Roth
Walter Roth, MI – In Memory of Roger Roth
Bernard Hopf, AZ – Retired FS Tonto NF
Kurt Bassett, SD – Tatanlea IHC
Faith Duncan, AK – USDA FS
Aaron Mielke, MN
Barbara Stewart, VA – Retired NPS
Tim Logozzo, WA – Wild Fire Service
Tim Logozzo Jr., WA – Wild Fire Service
Richard Renouf, ID
Charles Palmer, MT
Jimmy Hidalgo, CA
Pete Soderquist, WA
Mike Matarrese, OR
Kimberly Drake, ID – USDA FS
Phillip Dye, CA
Tiphanie Webb, CO
Gregory Titus, FL
Jesse Dodd, CA
Taylor Stephens, CO
Jaci Stimach, MI
Bob Larsen, VA
Liz Hahnenberg, CO
Gregg Smith, CA
Donald Carpenter, UT
Cheryl Carpenter, UT
Cindy Wedekind, OR
John Ward, CA
Ray Bennett, NV
Kenneth Paul, OR
Michael Ellsworth, AZ
Daniel Bryant, MS – USFS
Dirk Huber, UT
Erik Jansen, AZ
Tim Nutley, AR – US Forest Service
Robert Bell, CA
Mike Law, OR
Kate Morris, CA
Ty Parher, NJ
Kenneth Nelson, CA
Louisa Evers, OR
Wendy McCartney, CA
Mike Josey, FL
Pam Urban, MA – In Memory of Mark Urban
Steve Prescott, ID
Frances M Bentley, WA
Thomas Leuschen, WA – Fire Vision LLC
Kay Whitney, OR
David Robinson, NY
Darrell Ralston, CA – CIIMT4
Catherine Hibbard, MA
Benjamin Morgan, FL
Glen Stein, UT
Karen McPeak, ID
Carol Carlock, NV – Forest Service
Ranger Dorn, CA
Jason Penwell, WY – Johnson County Fire District
Andy Lyon, CO
Kristine Sigona, CA
Patrick Boy, AZ
Jason Virtue, SD
Kathleen Kreyns, CA
Jamie Wade, AZ
Ryan Wade, AZ
Joanie Lawrence, OR
Glenn Stubbs, AK
Tony Doty, DC – Doty Solutions
Bruce Suenram, MT
Richard LaCasse, NM – IMO Sam Sanders
Greg Watson, NV
Reg Phillips – In Honor of the Alpine Hotshots
Aline Phillips – In Honor of the Alpine Hotshots
Lynn Eisberg, CA
Sherman Waldron – NPS
Mark Tolbert – CDF Firefighters Local 2881
Mike Davis – USDA Forest Service
Jeffrey Sussman, NY
John Goss – USFS
Kim Cash – IHO Aaron Bechdolt
Kathy Hall – USFS GWJNF’s
Frank Simmons – USDA Forest Service
Nikole Swaney – The Nature Conservancy
Mike Huber, WY
Juan Bautista – Pacific Coast Contracting, Inc.
Bob Hammer, FL
Margaret Volkening, IL
Lori Lancaster, WY
Anne Rock, MA
Stephen Wells – Retired USFS
Nat Whittemore – Retired CBS TV Boston
Darby Frank – Fremont County Fire Protection District
Marilyn Connolly – Johnson County Emergency Management
David Lowe, WI
Pam Sichting, OR
Georgia Knutsen, CA
Tom Johnston, ID
Patricia Patterson, ID
Marin Stark, CO
Philip Gilmore, MA
Veronica Mard, MA
Maria Skinner, CA
Douglass Anderson, MN
John P Case, AZ
Elizabeth Bunzendahl, KY – US Forest Service
Dave Kushner, OR
Matthew B Dillon, PA – USDA Forest Service
Roseanne Sullivan, IL
Jared Staggs, WV – Missoula Smokejumpers
Joel Shennum, CA – SO CAL IMT #1
Mike Farmer, MT
Mary Susan Weaver, MN
Don Edward, CA
Harold Reynolds, TX
Jim Strain, SD
Robert Morse, NJ – NJ FF
Linden McNeilus, MN
Nick Readinger, PA
Tim Bartlett, NV – USFS
Robert Palmer, WA – In Memory of Andy Palmer
Robert Kerschner, NJ – NJ Forest Service Division A
Geroge Efinger, NJ – NJ Forest Service Division A
Eric Weber, NJ – NJ Forest Service Division A
Jason Vonoesen, NJ – NJ Forest Service Division A
John Carbone, NJ – NJ Forest Service Division A
Robert Hazen, NJ – NJ Forest Service Division A
Carl Hadler, NJ – NJ Forest Service Division A
Lisa Apgar, NJ – NJ Forest Service Division A
Lynn Good, NJ – NJ Forest Service Division A
Harold Ryan, NJ – NJ Forest Service Division A
Todd Sacchiero, NJ – NJ Forest Service Division A
Cory Waters – So. Area Type 2 IMT Team
Jim Good, NJ
Kay Horan, WI – In Honor of James D. Horan
Doug Horan, WI – In Honor of James D. Horan
Brian Schroeder, IL
Todd Haines, NM – New Mexico State Forestry
Van Channay, CO
Tracy Dott, CA
Pamela Greenwood, CA – US Forest Service
Cecilia Seesholtz, ID – Boise National Forest
John R. Meek, CO
Danny Krutina, UT
Cynthia Krutina, UT
Vinson Johnson, ID
Pete Buist, AK – Retired  AK Div of Forestry
Kyle Esparza, ID – McCall Smokejumpers
Billy Price, WY – In Memory of Shawn Price
Betty Price, WY – In Memory of Shawn Price
Jamie Barnes, CO
John Keener, AZ
Brenda Peterson – Erickson Air Crane
Quinn MacLeod, CO
Ryan B McPherson, AK
Kevin Winter, NM
Cassie M. Pearson, WA
Jenifer Hochstrasser, AZ
Robert Martin, AZ
Thomas Decker, CA – IHO Mann Creek Jumpers
Greg Bartin, UT – USDI-NPS-Zion Fire & Aviation Management
Michael McDaniel, MN – In Memory of 2006 Krassel Helitack
Nolin Page – USFS / MAF / PCRD Crew #401
Amanda Douglass, OR
Phillip Spor, OR
Steve Plevel, AZ
Jim Mackensen, CA
Casey Allen, CA
Chad McCall, CA
Scott Haas, SD
Sarah Synowiec, SD
Lance Fickas, CA – San Diego County Fire Authority
Randy Skelton, ID – USFS – Payette NF
Russell Groves, OR
James Wilson, MN
Deanna D Williams, PA
Donald K Bown, CA – IMO Shawn & Tom
Trevor Johnson, CA – Ventrua County Fire Department
Holly Carr, MT
John Packard, WA – National Smokejumper Assoc. Board Member
Steve Murphy, CA – USFS CIIMT4
Joe Primm, OR
Rick Vollick, MA – US FWS
Vicki Plowman, WA
Kyle Tucker, OR
Fred Houston, UT
Rosi Mulholland, FL
Brit Rosso, AZ
Lorean Hennings, AZ
Adam Johnson, MN – Tatanka IHC
Ann S. Osborne, MN
Bob Osborne, MN
Brent Crosland, UT
Sherry Story, CA
Michael Harnois, WI
Jonetta Trued, AZ – TNF
Mark Peck, MT
Dick Mangan, MT – Blackbull Wildfire Services
Biddy Simet, MT
Zach Wesseldine, CO
Mark Wesseldine, CO
Steven D Ellis, CO
Duane Vasten, CO
Nicholas Parker, NY – USFS
John Kelly, CA
Sherry Dunning, ID
Michael Klug, NV
David Hampton, OR
Mary Jo Hampton, OR
Ryan Hopkins, PA
Lucas Anderson, CA – Engine 37 Cleveland
Rita Dyer, OR
Alan Colwell, KY
Dale Weir, WA – Erickson Air Crane
Paul Magnifico, IA
Ray Brugler, PA
Mike Vetti, CA – CIIMT4
Pat Ortland, CA – In Memory of Fire Captain Bob Ortland
Sal Bonilla, CA – CIIMT4
Jeffrey Alan Davis, CA – Kern County Fire Department
Jason Waites, ID
Mike Lewis, IL
Dean Clark, CO – IMO Len Dem
Mary Jean McPeak, AZ
Frances Gericke, CA
Gordon Paladijczuk, OR – Retired Gray Back
Karla Hawley, CA – USFS
Connie Anderson, CA – IMO Travis Carter
Michael Czaja, CO – Colorado State University
Vicki Lynch, CA
Ryan Lynch, ID – McCall Smokejumper
Garth Wagner, WY – Teton Helitack
Marilyn Cockrell, CA
Brock Benton, CA – Nevada County Fire Dist.
Shawn Entz, CA – Nevada County Fire Dist.
Randy Gross, CA – Nevada County Fire Dist.
Nicole Long, CA – Nevada County Fire Dist.
Patrick Mason, CA – Nevada County Fire Dist.
Jared McElhannon, CA – Nevada County Fire Dist.
Lance McKinley, CA – Nevada County Fire Dist.
Kevin Menet, CA – Nevada County Fire Dist.
Phill Nunnink, CA – Nevada County Fire Dist.
Adam Ross, CA – Nevada County Fire Dist.
Jim Smith, CA – Nevada County Fire Dist.
Pat Sullivan, CA – Nevada County Fire Dist.
Robert Tellam, CA – Nevada County Fire Dist.
Stacy Kronner, CA
Eric Kronner, CA
Nate Raff, ID
Charles Barclay, VA – USFS
Matthew Kilgriff, AK – Alaska Fire Service/Galena Zone
Danielle Sykes, Australia
Nicholas Strohmeyer, ID – BLM
Malcolm McFarland, ME
Glen Coley, NC – NC Forest Service
Joe Gilles, SD
Kim Valentine, OR – USFS
Kimberly Lightley, OR
Kolleen Beesley, ID – FS
Missy Schwatz, AK
Howard Watts III, NV
Jay B Rideout, WA
William Schuster, MN
Buffy Bandley, CA – IMO Greeno and Eva
Dick Hentze – In Memory of Mark Hentze
Caleb Meyer, CO
Eric Duning, ID
Amy Duning, ID
Ike Duning, ID
Gus Duning, ID
Anthony Perez, NV
Jennifer Brown, NV
Diane Travis, AZ
Lynn Barclay, CO – BLM
Scott Vail, CA
Michael Boone, CA – Retired Los Padres NF
Chip Harris – North Zone Fire – USFS
Andy Vasquez, CA
Sean Collins, CA
Richard O’Rourke, UT
Glendee Osborne, NV
Tom Zimmerman, ID
Conrad McCloskey, IL
Rich Weyant, PA
Tyler Webb, CO
Stan Mitchem, WY
Daniel Lopez Jr., CA
Michael Copeland, CA
Stuart Palley, CA
Sherry Kessel, Or – Willamette NF
Larry Hettinger, AZ – SWIMT – Forest Service
Ted Allison, WA
Karl Schlitt, NE
Peter Koerber, CA
Dawn Koerber, CA
Tracy Dunford, UT – Utah Division of Forestry, Fire & State Lands
Lindsey Whipple, UT
Katelyn Anderson, CA
Kellie Stover, SD – Forest Service
Don Will, CA – CIIMT4
Richard Nicholson, CA
Gary Humphrey, CA
Tonja Opperman, MT
Norman Pope, CA – Cool Mule, Inc.
Mary Huels, WA
Leonard Kratzke, NY – In Memory of Our Beautiful Heather
Sylvia Kratzke, NY – In Memory of Our Beautiful Heather
Richard Hughes, UT
Robert Weber, CA
Henry Benham, NV – Retired USFS
Patrick Skaggs, OR – Vale BLM
Deborah Fogg, MI
Jeff Hogg, NM – R-3
Cyndie Hogg, NM – NAFRE
Deborah Stickland, MT
Brian Woodbeck, CA
Chuck Gibbs, CA – Del Rosa
Anthony Emacio – Lewis & Clark NF
Evan Haugan – Lewis & Clark NF
Joshua Constable, NV
Karen Zillox, FL
Regina Roby, KY
Joan McCord, OR
Laura Mecham, CA
Whitney Casebolt, MT – IHO Brendan Mullen
Dan Sullivan – USFS
Kristi Sullivan – USFS
Barbara Nelson, AZ
Jim Thomas – California Department of Forestry
Janine Summy, OR
Ty Braginton, NV
Andrew Weston, WI
Jim Gumm – USFS – NFSNC – Croatan NF – IMO Tom Marovich
Juan Quiroga – Blue Ridge IHC
Don Smith,CA
Juan Valdovinos, WA
Justin Vernon – San Demas Technology & Development Center
Mary Lee, CA
Chad Machmer – ID
Steve Wallace, CA
Steve Douglas – Beulah Fire Protection & Ambulance District
Mark Sturdivant – Orange County Fire Authority
Walter Southwick – Retired CalFire
Rita Simpson, PA
Christopher Guadarrama, CA
Susan Bissell, AK – Alaska Fire Service
Steven Chaffin, CA
Jason Westholter, MN
Alan Klebenow, NV
Gretchen Schneider, AZ
JoAnn Smith, AR
Patrick J Lingley, AZ – Sedona Fire District
Sirena Fugitt, TX – USFS – NIMO
John Fugitt, TX – TFS
Jonathan Smith, NM
Ken Kremensky, CA – Barona Fire
Elizabeth Bauer, MT
Joyce Roth, OR
Kevin Klein, CA – IHO Los Padres IHC
John Dillon, CO
Raymond Grimes Jr., NJ – NJ Forest Fire Service
Martin Villarreal, CA
Robert Heisey, GA
Karen Scholl, AK
Miles Bond, FL
Luis F Orellana, CA – USFS
Amy Ham, SD
Jeff Wenger, CA – Rancho Cucamonga Fire Department
John Ray Alford, CA – Ventura County Pro. FF
Aaron Arledge, CA – Ventura County Pro. FF
Robert Aaron Ashby, CA – Ventura County Pro FF
Adil M Aslam, CA – Ventura County Pro FF
Marcos Aviles, CA – Ventura County Pro FF
Christopher Scott Beery, CA – Ventura County Pro FF
Don Richard Bell II, CA – Ventura County Pro FF
Samuel Belote, CA – Ventura County Pro FF
Tod Raymond Berryman, CA – Ventura County Pro FF
Shannon T Black, CA – Ventura County Pro FF
Christopher Sousa Botelho, CA – Ventura County Pro FF
Jeremy Christen Bower, CA – Ventura County Pro FF
William Loyd Breuklander, CA – Ventura County Pro FF
Larry Cay Brister, CA – Ventura County Pro FF
Todd Douglas Buck, CA – Ventura County Pro FF
Randy Scott Burdick, CA – Ventura County Pro FF
Frederick W Burris, CA – Ventura County Pro FF
Kenton Fredrick Burris, CA – Ventura County Pro FF
Charles Kevin Butler, CA – Ventura County Pro FF
Fernando M Calderon, CA – Ventura County Pro FF
Lance James Robert Campbell, CA – Ventura County Pro FF
Larry Manzano Cerda, CA – Ventura County Pro FF
Richard G Cervantes, CA – Ventura County Pro FF
Joseph Chad Cook, CA – Ventura County Pro FF
Randall Cooper, CA – Ventura County Pro FF
Aaron Robert Cranage, CA – Ventura County Pro FF
Nicholas J Derby, CA – Ventura County Pro FF
Sean P Driscoll, CA – Ventura County Pro FF
Joseph P Dullam, CA – Ventura County Pro FF
Peter Duran, CA – Ventura County Pro FF
Ryan Eaton, CA – Ventura County Pro FF
Robert Todd Ewing, CA – Ventura County Pro FF
Jeremy Paul Fisher, CA – Ventura County Pro FF
Mike Fuller, CA – Ventura County Pro FF
Alejandro Garcia, CA – Ventura County Pro FF
Brandon T Garnsey, CA – Ventura County Pro FF
Thomas Glauser, CA – Ventura County Pro FF
Randall Globerman, CA – Ventura County Pro FF
Richard Reginald Gonzalez, CA – Ventura County Pro FF
Matthew David Eugene Gurrola, CA – Ventura County Pro FF
Israel T Gutierrez, CA – Ventura County Pro FF
Philip Alan Hadley, CA – Ventura County Pro FF
Kristin Kay Halbeisen, CA – Ventura County Pro FF
Mark T Haliday, CA – Ventura County Pro FF
Michael H Hansen, CA – Ventura County Pro FF
Wesston Hansen, CA – Ventura County Pro FF
Michael R Harding, CA – Ventura County Pro FF
Brendon Hill, CA – Ventura County Pro FF
Jesse J Hopcus, CA – Ventura County Pro FF
Chrystal Horton, CA – Ventura County Pro FF
Jon Stephen Jelle, CA – Ventura County Pro FF
Ian Paul Johnson, CA – Ventura County Pro FF
Tyler Lee Johnson, CA – Ventura County Pro FF
Mark Alan Karr, CA – Ventura County Pro FF
Brian S Kinsley, CA – Ventura County Pro FF
Lawrence Michael Kohagen, CA – Ventura County Pro FF
Jason A Lafferty, CA – Ventura County Pro FF
Terrence Lee Lamb, CA – Ventura County Pro FF
Tanya M Lovelace, CA – Ventura County Pro FF
Melvin Bruce Lovo, CA – Ventura County Pro FF
Victor Tony Low, CA – Ventura County Pro FF
Kevin Davis Lundgren, CA – Ventura County Pro FF
Scott Macone, CA – Ventura County Pro FF
Alan Scott Mandell, CA – Ventura County Pro FF
Kristopher Martin, CA – Ventura County Pro FF
Craig B Matthews, CA – Ventura County Pro FF
Jason May, CA – Ventura County Pro FF
Michael Britt McDaniels, CA – Ventura County Pro FF
John Kennedy McNeil, CA – Ventura County Pro FF
Ryan C McLemen, CA – Ventura County Pro FF
Rodney Lewis Megil, CA – Ventura County Pro FF
Kriss Melbardis, CA – Ventura County Pro FF
Robert J Molina, CA – Ventura County Pro FF
Gary Robert Monday, CA – Ventura County Pro FF
Michael Scott Moore, CA – Ventura County Pro FF
Chase Morgan, CA – Ventura County Pro FF
Christopher Michael Morrow, CA – Ventura County Pro FF
Martin S Myers, CA – Ventura County Pro FF
Robert A Myers, CA – Ventura County Pro FF
Erik T Niemann, CA – Ventura County Pro FF
Brian Timothy Nix, CA – Ventura County Pro FF
Eric J Norris, CA – Ventura County Pro FF
Jack W Nosco, CA – Ventura County Pro FF
Ronald Gary Oatman, CA – Ventura County Pro FF
Gary Dean Oliver, CA – Ventura County Pro FF
John L Oliveros, CA – Ventura County Pro FF
Thomas H O’Malley Jr., CA – Ventura County Pro FF
Eduardo G Ornelas, CA – Ventura County Pro FF
Craig William Pearson, CA – Ventura County Pro FF
Jesus Perez, CA – Ventura County Pro FF
Russell Adam Perkinson, CA – Ventura County Pro FF
Christopher Peru, CA – Ventura County Pro FF
Bradley R Peters, CA – Ventura County Pro FF
Dan l Petzold, CA – Ventura County Pro FF
Armando Rodolfo Pina, CA – Ventura County Pro FF
Nicholas Carl Pisciotta, CA – Ventura County Pro FF
Garrett Prater, CA – Ventura County Pro FF
James Scott Quirarte, CA – Ventura County Pro FF
Richard J Reese, CA – Ventura County Pro FF
Ryan Stewart Resnick, CA – Ventura County Pro FF
Brett William Reynolds, CA – Ventura County Pro FF
Brendan Barrett Ripley, CA – Ventura County Pro FF
Anthony Romero, CA- Ventura County Pro FF
Tony Salas, CA – Ventura County Pro FF
William John Santino Jr., CA – Ventura County Pro FF
Charles Michael Scherrei, CA – Ventura County Pro FF
Olaf John Schuett, CA – Ventura County Pro FF
Jeffrey S Seabrook, CA – Ventura County Pro FF
Gifford Troy Sears, CA – Ventura County Pro FF
Keith Lawrence Smith, CA – Ventura County Pro FF
John Gerald Spykerman, CA – Ventura County Pro FF
Andrea Leigh Stanley, CA – Ventura County Pro FF
David B Stevens, CA – Ventura County Pro FF
Charles A Sullenbarger, CA – Ventura County Pro FF
Troy L Swichard, CA – Ventura County Pro FF
Steven James Swindle, CA – Ventura County Pro FF
Robert Bruce Szczepanek, CA – Ventura County Pro FF
Michael B Tamez, CA – Ventura County Pro FF
Gregory Graham Taylor, CA – Ventura County Pro FF
Carmine J Terracciano, CA -Ventura County Pro FF
Richard Mark Toukdarian, CA – Ventura County Pro FF
Justin Townsend, CA – Ventura County Pro FF
Michael James Trabbie, CA – Ventura County Pro FF
Eric J Trejo, CA – Ventura County Pro FF
Albert H Trevisan, CA – Ventura County Pro FF
Daran George Vanden Bossche, CA – Ventura County Pro FF
Jerry M Vandermeulen, CA – Ventura County Pro FF
Matthew James Ward, CA – Ventura County Pro FF
Robert S Welsbie, CA – Ventura County Pro FF
Jeffrey M Whitehouse, CA – Ventura County Pro FF
Joseph E Williams, CA – Ventura County Pro FF
Michael Williams, CA – Ventura County Pro FF
Ryan Douglas Winchester, CA – Ventura County Pro FF
Steven Paul Winter, CA – Ventura County Pro FF
Scott Wirz, CA – Ventura County Pro FF
Jeffrey Witt, CA – Ventura County Pro FF
Gary Thomas Young, CA – Ventura County Pro FF
Gregorio Geronico Yzaguirre, CA – Ventura County Pro FF
Scott Wallace Zeller, CA – Ventura County Pro FF
Stanley J Ziegler, CA – Ventura County Pro FF
Dave Zimmermann, CA – Ventura County Pro FF
Rance Marquez, AZ – BLM
Anthony Sigona, CA – USDA Forest Service
Valentina Ledger, UT
Lauren Baccetti Eck, CA
Mark Swan, CO
Ralph Scarpino, CT – Retired State Fire Control
Laurie Beck, CA – Retired USFS
John Thompson, MT – Western Montana Dist. BLM
Linda Mahoney, CO
Barbara Bailey, WA – Bailey Enterprises LLC
Renee Kientz, MT
Greg McAlpine, CA – Heartland Fire & Rescue
Mike Antalosky, PA – Retired USFS
Steve Dondero, WY – BLM
Leslie Thibeault, MA
Douglas Miedtke, MN – BIA
Jordan Wade, CA – Plumas IHC
Rick Barton, CO
Dick Hodge, ID
Willie Lowden, OR – Grayback Forestry
Kathryn Curl, ID
Chris Castellon, CA
Dana L Harris, ID – East ID Interagency Fire Center
Peggy Miller, MD
JC McNally, CA
Dylan Estep, ID – BLM Idaho Falls District
Andrew Newquist, AZ – USFS
Brian O’Leary, WA
Chuck Borg, OR
Derek Bland, ID – Lakeview Helitack
Glen Stratton, NY
Kelley Stratton, NY
Christy Wilson, OH
Brian Watts, ID
Dennis Hulbert, CA
Peter Noble, MS
Rodger Greer, CO
Michael Cody, TX
Tim McElwee – IMO Sean Misner
Debra McElwee – IMO Sean Misner
Michael Santistevan, ID
Joe Bocek, WY
Mike Patten – USFS Retired
Pete Loso – Wasatch Helitack
Greg Suszek, FL
Diane Hansson, OH
Lynda Alberico, CA
Paul Sever, Salmon Challis NF
Brett Ortland – In memory of Bob Ortland
Timmy Bailey – Haleakala NP
Chris Graves, TX
Daniel Moore, AZ
Matthew Shaddle, ID
Chris Schow, CA – USFS
Peter Solin III, WY
Dean Venderasco, OR – PNW Team 3
Lena Rux, MT
Steve Meyer, OR – Oregon Dept. of Forestry
Steven Anderson, CA – CIIMT4
Kathleen Sachse, CA
Peter Irvine, VA – USFS
Michelle Spence, CO
Sheila Miner, CA – CIIMT4
Brenda Crull, IN – In Honor of Eric Dunning
5James Ramirez, CO – USFS  Gunnison
Kenneth Nelson, AZ
Jason Van Atta, PA
Lorena Ochoa, OR
Kyle Johnson, OR
Matthew Holte, CO
Lani Carter, CA
David Killebrew, AZ
Richard Schroeder, PA
Beth Rands-MD
Dean Rasmussen-NB
Marlena Hovorka, NM  – Forest Service
Matthew Hennen-MN
Dara Wrachford-SD
Keith Hawk, FL
Adam Kohley – Alaska Fire Service Training
Mike Aizpitarte – Deschutes NF Crescent Division
Rory Hiett-AZ
Darrell Willis-AZc
Dan Buckley – NPS Great Basin Team #2
Guy Keene- CO
Denis Kirkley-AZ
Peter Cecil – Australia
Kathi May-WA
Donna Kreiensieck-ID
Brian Blatney-FL
Luke Brittan – Bonneville IHC
Barb Brittan – IHO Luke Brittan and Bonneville IHC
Travis Denison, ID
Tonya Ansel, IA
Mark Thompson, SD
Eric Stroud, OR
Cheryl L Marquis, CA
Rebecca Slick, WA – USFS
Riva Duncan, NC – USFS
John Mountz, OR – Prineville IHC
Jason Bew-OH
Nicholas Jeros-WV
Charlotte Viredaz, CA
Matthew Stivers, AL – Coleta Valley Fire Department
Mary Kanton, CA – In Memory of Chris Kanton
Paul Kanton, CA – In Memory of Chris Kanton
Scott Wilhorn, WI
Brad Torvar, CA
Barbara O’Coy-CA
Stephen Marsar-NY
Rachel Reimer, BC – Wildfire Management Branch Lytton IA
Dustee Martinet-ND
Jason Ballard, CA
Scott Ward-MT
Christopher Spliethof – DNRC Helena Unit
John Huston – DNRC Helena Unit
James Meredith, AR
Peter Briant-NV
Daniel Messina-CA
Anne Nielsen-KY
Joshua Teaney-CO
Dee Clark-WA
Cole Clark-WA
Russell Clark-WA
Fred Thompson, MT – Helena IHC
George Broyles, ID – USFS
Aurora Saldivar, CA
Brian Fritzen, OR
Jacob Larson-WA
Darleen Payne-AZ
Linda Campbell-IN
Linda Kearns
Jake Cagle, CA – CIIMT4
Ross Peckinpah, CA – CIIMT4
Charlie Borom Thach, CA
Glade Campbell, CA
Earl Klinefelter-WA
Shelby Edwards-CO
Mark Oetzmann-ID
Jim Payne-AZ
Jess Neville-SC
Morgan Meserth – Central Oregon Rappellers
Jonathan Corona-CA
Jay Gardner-CA
Kathryn Furr-NM
Chris Furr-NM
Katherine Reed-CA
Lynn Young-WY
Bruce Edmonson-CA
Sam Magnifico-UT
Monty Messenger-CA
Brian Drinville-NM
Cathy Keener-CA
Steven Rodriguez-CA
Ludie Bond-Fl
Steve Timboe-CA
Alisha Jackson-NV
AnaLise Matheson-UT
Karen Tuscano-MT
Tim Owen-CA
Rita Baysinger-CO
Kurt Schierenbeck-NM
Michael Ringleb Jr-CA
Joel Pomeroy-OR
Patricia Stewart-FL
Bodhi Jordan-AK
Terese March-CA
Thomas March-CA
Clayton Howe-CA
Angela Bealka-MN
Boo Walker-TX
Nicole Hallisey – NIFC
Shannon Orr – Boise Smokejumpers
Jim Orr, CA
Mike Hallisey, ID
Gerald Campbell-CA
Cali Frankovic-CO
Joan Drnjevic-12
Darrell “Duffy” Dufresne-WA
Gerald Campbell-CA
Cali Frankovic-CO
Joan Drnjevic-12
Darrell “Duffy” Dufresne-WA
Doug Lasater – Direct Source Distributing
Vanessa Fisher-ID
Andy Lipp-SD
Tamara Klindt-TX
Alexis Martin-ID
Diane Caughlin-ID
Gabriel Dommershausen-OR
Vike Turner-OR
Taylor Hill-CO
Bradford Goshorn-OR
Debbie Anderson-CA
Peggie Cathie-CA
Bill Shields-WY
KC Bjornsen-ID
Helen Bjorsen-ID
Scott McConchie-WY
Brad Weissaupt-CA
Marty Christensen-MN
Hector Madrid-NM
Karen Frost-Madrid-NM
Karen Brent-GA
Lorenzo Miranda Jr-CA
Cody Wienk-NE
Daniel Pearson – NPS Honor Guard
Jason McDaniel – NPS Honor Guard
Rodney Monk – NPS Honor Guard
Lisa Kemper-NV
Brian Williams-UT
Doug Lesch-CO
Angie Matos-MT
Phillip Martinovich-NV
Nina Lesch-IL
Dave Andreas-Montecito   Firefighter’s Association-CA
John Badaracco-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Loren Bass-Montecito   Firefighter’s Association-CA
Garet Blake-Montecito  Firefighters Association-CA
Kurt Mann-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Ryland McCracken-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Alex Broumand-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Billy Wrenn-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Aaron Briner-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Sarah Untangle-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Scott Chapman-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Shaun Davis-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Travis Ederer-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Scott Edwards-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Todd Edwards-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Mike Elliott-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Ed Fuentes-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Keith Fuggles-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Bob Galbraith-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Al Gregson-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Ben Hauser-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Kurt Hickman-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Drue Holthe-Montecito  Firefighter’s Associaton-CA
Kerry Kellogg-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Eric Klemowicz-Montecito  Firefighter’s Associaton-CA
Bret Keopke-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Richard Lauritson-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Shawn Whilt-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Tom Poulos-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Keith Powell-Montecito   Firefighter’s Association-CA
Pat Purguy-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Jeff Saley-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Evan Skei-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Dana St Oegger-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Jeff Villarreal-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Rodney Walkup-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Jordon Zeitsoff-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Leslie Muller-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Lucas Grant-Montecito  Firefighter’s Association-CA
Larry Heisley-CA
Brent Mizell – Caribou Targhee Engine 611
Loren Rotroff-AK
Callie Crippen-OR
Willy Crippen-OR
Renae Crippen-OR
Greg Vollhaber-MN
Taylor Davis-CO
Kelley Barnes-WA
Stephen Wallis-CA
Christopher Tiedeman-CO
Steven Otoupalik-OR
Kyle Vitetta-CO
Connor Barkley-CO
David Peters-ID
Paula Chambless-TX
Robert Bennett-CA
Janet Evans-UT
Steve Evans-UT
Dee Townsend-WA
Gary Cornell-UT
Robert Tinker-CA
Kathi Bailey-OR
Joan Olveda-CA
Robert Heair-NM
Ray Mockli-ID
Colton Bedke-ID
Jason Fink-AZ
Aaron Conti-NY
Paul Mintier-CO
Matthew Dunlap-CA
Robert Boles-WA
Dustin Murray-ID
Darren Gunn-OR
Andrew Vogl-CA
Christopher Young-NE
Kara Pankratz-ID
Karen Wood-ID
David Neydlin-CA
Laurie Forni-CA
Jeff Kline-UT
Sherri Singleton-OH
James Ulmaniec-WI
Tom Pierce-CA
Danette Bialous-OR
Will Woods-WY
William Marcks-CA
Jennifer Rabuch-WI
Scott Sorensen-CA
Bill Kyle-NV
Brian Lyttle-CA
Sylvia Lyttle-CA
Jan Mumford-NV
Gila Hotshots-Jeffrey Campbell-NM
Gila Hotshots-Daniel Trujillo-NM
Gila Hotshots-Karlen Ward-NM
Gila Hotshots-Boomer Head-NM
Gila Hotshots-Joaquin Gutierrez-NM
Gila Hotshots-Kyle Taylor-NM
Gila Hotshots-Lars Snyder-NM
Gila Hotshots-Matt Howard-NM
Gila Hotshots-Tyler Knight-NM
Gila Hotshots-Mitch Lazarz-NM
Gila Hotshots-Tyler Clare-NM
Gila Hotshots-Jose Perez-NM
Gila Hotshots-Madeline Cobb-NM
Gila Hotshots-Daniel Salerno-NM
Gila Hotshots–Chris Cardenas-NM
Gila Hotshots-Frank Moll-NM
Gila Hotshots-Gerry Zorechak-NM
Gila Hotshots-Amy Keithly-NM
Christopher Banuelos-NV
David Easton-CA
Brad Milam-NV
Margrete Bjornsen-NV
Gesse Bullock-TX
Lisa Zabala-AZ
Martin Zabala-AZ
John Sanfilippo-CO
Mary Sanfilippo-CO
Randy Anderson-ID
Matthew Jaksetic-ID
Edward Phipps-NJ
Ryan McCulley-CO
Katie McCulley-CO
Thomas Gibson-WA
Russell Proctor-VA
Ryan Smith-MN
Luis Gutierrez-CA
Steven Shuck-SD
Al Stover-Hot Springs, SD
Henry Esquivel-CA
Kellie Stover-SD
Erik Mandeen-NJ
Beverly Rose-NV
Zeph Cunningham – USFS – Boise NIMO
Nancy Donaldson-TX
Christopher Witkus-NC
Timothy Williams-CA
Theresa Morris-OR
Mark Skudlarek – Great Basin Training Center
Jun Kinoshita-CA
Julia Ruthford-AK
Robert Sheehan-WA
James Gannon-CA
Christopher LIttle-CA
William Blackburn-CA
Taylor Farrington-CA
Michelle Surratt-MT
Beth Giacobassi – IHO Mario & Dante Giacobassi
Jay Godson-CO-San Juan IHC
Lance Martin-CO-San Juan IHC
Keith Bedonie-CO-San Juan IHC
Scott McCreary-San Juan IHC
Jon Cordes-CO-San Juan IHC
Nate Christiansen-CO-San Juan  IHC
Scott DeVelder-CO-San Juan IHC
Matt Terwilliger-CO-San Juan IHC
Tyler Hoest-CO-San Juan IHC
Sarah Barry-NM-San Juan IHC
David Draayer-UT-San Juan IHC
John Cerven-CO-San Juan IHC
Paul Makarewic-CO-San Juan IHC
Kevin Lindner-CO-San Juan IHC
Rubel Aguilar-NM-San Juan IHC
Jared Rogers-FL-San Juan IHC
Eugene Scott-ID
Josh Acosta-Fulton IHC
Greg Cole-CA-Fulton IHC
Daniel Hammond-CA-Fulton IHC
Mack Sparks-CA-Fulton IHC
Travis Clendenen-CA-Fulton IHC
Garey Smith-CA-Fulton IHC
Jonathan Bechtel-CA-Fulton IHC
Elaine Calaba-CA-Fulton IHC
Greg Meister-CA-Fulton IHC
Cody Eastes-CA-Fulton IHC
Justin Speakman-CA-Fulton IHC
Joseph Stamps-CA-Fulton IHC
John Mello-CA-Fulton IHC
Derek Domingo-CA-Fulton IHC
Fred Montes-CA-Fulton IHC
Fernando Ramos-CA-Fulton IHC
Will Morales-CA-Fulton IHC
Michael Turowski-CA-Fulton IHC
Eriberto Garibay-CA-Fulton IHC
Josh Bull-CA-Fulton IHC
Regis Blutas-MO
Daniel Bastion-NM
Michael Kelly Sr-ID
Debbie Kelly-ID
Drew Daily-OK
Jennifer Martin-CA
April Gasper-NV
Lorrie Evans-AZ
Kristian Bruington-UT-Lone Peak IHC
Gary Peck-UT-Lone Peak IHC
Brett Branin-Ut-Lone Peak IHC
Clint Kelley-AZ-Lone Peak IHC
Justin Roach-UT-Lone Peak IHC
Tim Casperson-MN-Lone Peak IHC
Tommy McCullough-UT-Lone Peak IHC
Dani Sadorf-UT-Lone Peak IHC
Jacob Blehm-UT-Lone Peak IHC
David Abbott-AZ-Lone Peak IHC
Austin Postelnicu-UT-Lone Peak IHC
Travis Unrein-UT-Lone Peak IHC
Andrew Park-AZ-Lone Peak IHC
Shane McCracken-UT-Lone Peak IHC
Carroll Stewart-ID-Lone Peak IHC
Tyler Lair-UT-Lone Peak IHC
Darren O’Loughlin-UT-Lone Peak IHC
Gregory Struiksma-WA-Lone Peak IHC
Alexander Rickert-UT-Lone Peak IHC
Ryan Lafontaine-UT-Lone Peak IHC
Ty Murchison-MN-Lone Peak IHC
Michael Anderson-AZ
Katherine Schmidt-CA
Bradley Medvin-CA
John Strenski-TX
Justin Lammers – Idaho Falls District BLM Eng #3461
James Schindlbeck – Idaho Falls Crew 3453
Allissa Corrow-MN
Anna B Monti-NV
Sara Browning-NC-USFS
Peggy Setter-CO
Shawn Orloff-MT
Benjamin Peterson-CA-Ukonom Hotshots
Estevan Martinez-CA
Austin Adair-CA
Pamela Keithly-WA
Rick Wagner
David Blatz-MN
Kent Ainsworth-MS
Jeff Rivas-CA
Robbie Hollingsworth-MS
Raul Raya-ID
Jacob McClure-WY
Wade DeBraal-OR
Joanne Zuppan-NV
Brian McCreary-WY
Cammie Glass-NV
Ryan Wilson-ID
John Diebel-MI-Wyoming Hotshots 74 & 75
Matthew Nichols-CA
Andrew Brown-CO
Adam Hofpar-CO-San Juan Hotshots
Eric Swarts-CA
Hannah Seminole-CO
Arthur Cherry-MT-Price Valley Heli-Rappellers
John Finley-NV-Elko Interagency Dispatch Center
Deborah Finley-NV-Volunteer Lookout Association
Mynda Ohs-CA
Jeff Ohs-CA
David F Johnson-WA
Jeremy Johnson-WA
Jarred Johnson-WA
Keira Wattenburg-CA
Richard Stanger-SD
Lynne Howard-GA
Natasha Vincent-FL
Dana Salisbury-CA
Lani Brown-CA
Lynn Rittenhouse Farmer-MT
Derrick Charpentier-CO
Clayton Roadhouse-CA
Amanda Morton-MT
Taiga Rohrer-UT
Kristin Garrison-CO
Joseph Friedmeyer-MN
Jose Baeza-PR
John Potter – Rapid City Fire Department
Stephen Farrington-CA
Brock Benton-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Shawn Entz-Ca  Nevada County Consolidated Fire District
5Nicole Long-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Patrick Mason-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Jared McElhannon-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Lance McKinley-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Kevin Menet-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Phil Nunnink-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Adam Ross-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Jim Smith-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Pat Sullivan-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Robert Tellam-CA  Nevada County Consolidated Fire District
Joe Lewandowski-WI
Jerry Hurley-CA
Edward Anderson-VA
Thomas Mcleod, ID – Nez Perce – Clearwater National Forest
Karie Linn, WI
Erika Garvey, OR
Joshua McGee – Medicine Bow Routte C2
Matt Woodwick-MN
Tasha Woodwick-MN
Matthew T Brown-CA
Sarah Pangburn-CA
Vera Pena-CO
Ronald Cole-UT
Samantha Nichols-SD
Geoff Melly-WA
Robert Fischer-SD
Bill Gallagher-AZ
Elaine Kohrman-NM
Patrick Johnson-UT
Matt Kampf-FL
Eric Hooper
Peirce Houle-CO-San Juan IHC
Scott Moore-CO-San Juan IHC
Kenneth Reid-CO
Neal Hitchcock-ID
Jeanette Grayshield-NV
Raif Jenkins-MT
Matthew Aoki-CA Los Padres IHC
Ted Bernard-FL
Fire & Iron Station 4 Motorcycle Club -FL
Jessica Stewart, UT
Elsa Gaule, CA
Carl Williams, CA
John Castaneda, NV
Kamryn DePetro, CA – DMIHC
Christopher Robinson, CA – Tallac IHC
Anthony Magnetti, UT
Russell James, UT
Mike Crawley, NV
Dennis Trentham, TN
John Pell, UT – Forest Service
Sarah Richards, CA
Brad Richards, CA
Harrison Bailey, ID – Idaho BLM
Bart Hogan, ID – USFS
Kenneth Birch
Sean Snyder, AZ
Jimmy V Siano, WA
Ricky Aispuro, CA
Kyle Crown, CA
Kalen Questo, CA
Sean Harris, MT
Matt Hise, CO
Mat Daigle, CA
Matthew Reymann, ID – Snake River IHC
Todd Hill, WI – Idaho Falls BLM
Jill Rausch, ID
Brian Milligan, ID – USFS
Nick Ostrom – Norwood Ranger Station
Laura Mayer, OR
Matt Racicot, IL
Pat Moore – Mesa IHC
James Robbins – Mesa IHC
Chris Vaughn – Mesa IHC
Justine Bundy, AZ – Mesa IHC
Cory Hill – Mesa IHC
Robert Leslie, AZ – Mesa IHC
Joe Schoenemann – Mesa IHC
Ryan Conway, AZ – Mesa IHC
Arthur Guerrero, AZ – Mesa IHC
Adam Olson – Mesa IHC
Anonymous – Mesa IHC
Keith Smith – Ukonom IHC
Jerry Hoffman, IL
Mark Johnson, CA
Nicholas Wassa, NV
Bradley Kurtz, UT – Lone Peak Conservation Center
James Grant, CA
Carol Slack, NY – IHO Drew Slack
Kaily Burns, NV
Garrett L Godwin, CA – Ukonom IHC
Eric Snipes, CA – Ukonom IHC
Tara Kurtzbeing, ID
Caleb Desmarais, NH – Wenatchee Valley Reppellers
Gila NF Engine 633
Joshua Haddock, OR
Ricky Cox – Las Cruces BLM
Jose Acosta, ID
Frank Davis, OR – Suislaw NF
Allan Hepworth, SC – USDA Forest Service
Tamara Dierks, SD
Ryan Witter – Wasatch Helitack
Shawn J Turner, PA
Christopher Hedgeman, AZ – Black Mesa IHC
Carly Taylor, OR
Denice Edgar, CA
Casey Moore, ID
Brandon Wolfe – NC Forest Service
Mikell Newton, OR – Retired USFS
Ryan Flemke, MN
Amanda Shoaf, CA
Calvin Miller, GA
Kevin Koch, CA
Janice Koch, CA
Angela Koch, CA
Andrew Koch, CA
Tacy Stull, ID
Clinton Gould, CA
Frank Davis, OR – Suislaw NF
Allan Hepworth, SC – USDA Forest Service
Tamara Dierks, SD
Ryan Witter – Wasatch Helitack
Shawn J Turner, PA
Christopher Hedgeman, AZ – Black Mesa IHC
Carly Taylor, OR
Denice Edgar, CA
Casey Moore, ID
Brandon Wolfe – NC Forest Service
Mikell Newton, OR – Retired USFS
Ryan Flemke, MN
Amanda Shoaf, CA
Calvin Miller, GA
Kevin Koch, CA
Janice Koch, CA
Angela Koch, CA
Andrew Koch, CA
Bruce Monro, WA
Nancy Sewell, CA
B. Carol Swboni, AR
Justin Schroeder, OR – Smith River IHC
Tracy Stull, ID
Clinton Gould, CA
Efren Balderas – Westfalls Eng 14 – Sierra NF
Colton White – Idaho City Engine 431
Jared Peak – Idaho City – Engine 431
Scotty Mason – Idaho City – Engine 431
Skylar Neugebauer – Idaho City – Engine 431
Andrew Bailey – USFS WFM RD&A
Ryan Green – Idaho City – Engine 431
Meghan Sherman, AZ
Tobias Hutchens, VA
Terri Jenkins, GA
Ron Schmitt, OR – Zig Zag IHC
Amanda Schmitt, OR – Hoodland Fire
Jason Notz, NV – Last Vegas Helitack
Kent Weaver, NV
J.T. Belton Jr., ID – McCall Smokejumpers
Ahjah Boise, ID – McCall Smokejumpers
Dan Booth, ID – McCall Smokejumpers
Lee Boyle, ID  – McCall Smokejumpers
Matt Castellon, ID – McCall Smokejumpers
Sean Cronin, ID – McCall Smokejumpers
Todd Franzen, ID – McCall Smokejumpers
Zach Freundlich, ID – McCall Smokejumpers
Nate Giles, ID – McCall Smokejumpers
Steven Gonzalez, ID – McCall Smokejumpers
Stewart Hansen, ID – McCall Smokejumpers
Todd Haynes, ID – McCall Smokejumpers
John Holovnia, ID – McCall Smokejumpers
Garrett Hudson, ID – McCall Smokejumpers
Adam Humbach, ID – McCall Smokejumpers
Matt Ingram, ID – McCall Smokejumpers
Bronson Kimberling, ID – McCall Smokejumpers
Colin Lanigan, ID – McCall Smokejumpers
Ryan Lynch, ID – McCall Smokejumpers
Andre Mascheroni, ID – McCall Smokejumpers
Brent Morrison, ID – McCall Smokejumpers
Damon Nelson, ID – McCall Smokejumpers
Chris Niccoli, ID -McCall Smokejumpers
James Norvell, ID – McCall Smokejumpers
Hans Ohme, ID – McCall Smokejumpers
Toby Orient, ID – McCall Smokejumpers
Ian Quist, ID – McCall Smokejumpers
Phil Reid, ID – McCall Smokejumpers
Kevan Richards, ID – McCall Smokejumpers
Jarrod Sayer, ID – McCall Smokejumpers
Jeff Schricker, ID – McCall Smokejumpers
Keith Suemnick, ID – McCall Smokejumpers
Matt Summerfield, ID – McCall Smokejumpers
Ashley Taylor, ID – McCall Smokejumpers
Dave Telian, ID – McCall Smokejumpers
Randy Throop, ID – McCall Smokejumpers
Dustin Underhill, ID – McCall Smokejumpers
John Henshaw, CA
Becky Paxton, MO
Michael Shaw, NV
John Lamb, CA
Glenda Torres, CO
Kimberly Nutt, CO
Shaeleigh Fawcett, CA
Jeremy Stocks, CA – Ravendale Helitack
Gregory Overacker, CA
Joann Overacker, CA
Shane Ralston, ID
Kristi Ralson, ID
Jake Cagle, CA – CIIMT4
Miller Bailey, UT – Alta IHC
Seth Spain, UT – Alta IHC
Chris Meeker, UT – Alta IHC
Seth Spain, UT
Chris Meeker, UT – Alta IHC
Mike Jewett, UT – Alta IHC
Scott Nielson, UT -Alta IHC
Taylor Olsen, CA – Alta IHC
Jesse Trembly, UT – Alta IHC
Jacob Ringquist, UT – Alta IHC
Michael Cunniff, UT – Alta IHC
Amy Hunnewell, UT – Alta IHC
Alex Kopelson, UT – Alta IHC
Wade Snyder, UT – Alta IHC
Tyler Carruth, UT – Alta IHC
Taylor Ford, UT – Alta IHC
Adrian Bushman, UT – Alta IHC
Rafferty Ferguson, UT – Alta IHC
Mario Giacobassi, UT – Alta IHC
Kelly Watts, UT – Alta IHC
Kenney Cain, UT – Alta IHC
Ron Allred, UT – Alta IHC
Adam Everett, UT – Alta IHC
Parker Doane, UT – Alta IHC
Jeff Priebe, UT- Alta IHC
Jeffrey Priebe, UT – Alta IHC
Elizabeth Lynch, MT
Parker Lucas, OR
George A Zoffman, CA
Geoff Whatcott, UT
Kurt Niemi, MI
Phillip Elliott – AFMO Arizona State Forestry
Yolanda Elliott – Dispatch Arizona State Forestry
Matt Dunn – Squad 11 – Uinta Wasatch Cache
Rudy Sandoval – State of UT Forestry
Sarah Armstrong – Wenatchee Rappellers
Seth McKinney – Boulder County Sheriff’s Office Fire Management Pr…
Jessica McKinney, CO
Dean McAlister, AZ
Jason Johnston, CA
John Abell, CA
Samantha Dedrick, OR – IHO Matt Aoki
Janelle Thompson, CA  – Forest Service
William Devino, MA
Trish Smith, MA
William Rios, CA – Los Padres NF – Engine 74
Debbie Wendell, CT
Herman Wendell, CT
Dan Santantonio, NM
Kevin Michalak, CO
Yvonne Michel, CA
Don Doten, SD – USFS Black Hills NF
Scott Singletary, FL – Florida Forest Service
Jess Gilkey, CA
Shawn Ankeny, SD
Philip Jesu, CA
Raquel Ames, ID
Zack Kephart, GA
Michael Gentry, CA
Eric Reed, AZ
Mary Gausen, CA
Fred Bell, OR – Eagle Cap Contracting
Renee Maine, CO
Mary Jane McFarlin, CA
Linda Wadleigh, AZ
John Caroon, OR – USFS
Debra Pieper, ND
Dave Pieper, ND
Susan Odell, MD
Owen Johnson, MT
Brian Austin, UT – Logan IHC
Jason Kost, CA – Tallac IHC
Trenton Girand, AR – FS
Tim Haas, WY – USFS Shoshone National Forest – IMO David Ruhl
Tim Haas, WY (2016)
Wendy Cordeiro, CA
Krystal Schindler, OR
Richard Hammer, OR
Tucker Flaten, WI
Thomas Plymale, CA
Beth Plymale, CA
Nick Hasty, MN
Tim Baker, WI
Dixie NF / Fishlake NF
George Chappell – Richfield BLM
John Bitzberger – Prineville IHC
Aaron Bechdolt, WI –  Prineville IHC
Saddler Schwartz – Prineville IHC
Brendan O’Reilly, OR – Prineville IHC
Tanner Eccles – Prineville IHC
Clayton Farnswoth, OR – Prineville IHC
Todd Woodward – Prineville IHC
Jacob Edgerly – Prineville IHC
Edward Gonzalez – Prineville IHC
Julia Denning – Prineville IHC
Rylee Wood – Prineville IHC
Gage Immoos, OR – Prineville IHC
Steven Brown – Prineville IHC
Calvin Cain, OR – Prineville IHC
Dallas Buck – Prineville IHC
Josiah Fischer, OR- Prineville IHC
Eric Miller – Prineville IHC
Karen Knight, NM – USDA Forest Service
Edward Coughlin, WA – US Forest Service
Lindsay Mielke, MN
Adam Von Eye, SD – US Forest Service – Mystic Ranger Dist. B…
Melanie Roose, ID
Bob Albert, FL
Chris Stover, SD
Lori Jeffrey, NE
Carol Henson, UT
Ken Henson, UT
Daniel Pickard, WA – Entiat IHC
Jason Russell, WA – Entiat IHC
Tessa Morris, WA – Entiat IHC
Luke Campbell, WA – Entiat IHC
Michael Vinton, OR – Entiat IHC
52 Club Contribution – 8 YR – Josh Parker, ID – Entiat IHC
Ben Martin, MN – Entiat IHC
Robert Johnson, WA – Entiat IHC
Brandon Magee, WA – Entiat IHC
Brady Miller, WA – Entiat IHC
Randall Blakley, WA – Entiat IHC
Henry Hornberger, UT – Entiat IHC
Chelan Pauly, WA – Entiat IHC
Jonathan Melby, WA – Entiat IHC
Ian Morgan, WA – Entiat IHC
Ross Lindell, WA – Entiat IHC
Chase Burgett, WA – Entiat IHC
Matt Kennedy, WA – Entiat IHC
Michael Thompson – WFF BOD
Mark Courson, CA
Allen Schultze, CA – Lassen IHC
Fernando Estrada, CA – Lassen IHC
Brett Matthews, CA – Lassen IHC
Dane Nesbit, CA – Lassen IHC
Chris Burns, CA – Lassen IHC
Jake Hernandez, CA – Lassen IHC
Sarah Degner-Volluchii, CA – Lassen IHC
Charles Ebert, CA – Lassen IHC
Emmanuel Eddie, CA – Lassen IHC
Ben Wheeler, CA – Lassen IHC
Brandon Fowler, CA – Lassen IHC
Jonathan Kischner, CA – Lassen IHC
Taylor Butler, CA – Lassen IHC
Kurt Merino, CA – Lassen IHC
Tyler Medders, CA – Lassen IHC
Dane Metz, CA – Lassen IHC
Max Kantar, CA – Lassen IHC
Steffan Joss, CA – Lassen IHC
David Peek, CA – Lassen IHC
Marie Johnson, MI
Micah Hansen – Twin Falls BLM
Holly Miller, MI – In Memory of David Ruhl
Corey Lewis, SD
Travis Whitney, CO
Rachel McGee, WY
Kyle Varel, KS – USFS – IHO All Wildland Firefighters the families…
Debbie Boggess, CO
Buddy Boggess, CO
Jackie Berenyi, CO
Ty Gripp, SD
Jennifer Gripp, SD
Meagan Buehler, SD
Randy Jacks, CO
Isaac Wald, MT
Trae Tuttle – Midewin IHC
Brandon Kelley – Midewin IHC
Michael Bittner – Midewin IHC
Josh Strohmeyer – Midewin Ihc
Shaun Trabado – Midewin IHC
William Martin – Midewin IHC
Jonathan Ott – Midewin IHC
Gage Otto – Midewin IHC
Melynda Menning, SD
Mark Menning, SD
William Briggs, CO
Misha Andreasen, CA
Chantalle Edmunds, IL – Spouses & Partners of Wildland Firefighters
Michael B Davidson, ID
Angela Rader, NV
Margie Burrell, MI
Harold Gemmell, MT
Mark Haines, WY
Kipp Morrill, CA
Jordan Hanson, UT – USFS
Bruce Hillman, UT
Karen Gubbs, NM  -USDA Forest Service
Nic Elmquist, CA – USFS
Kevin Erickson, MT
Colin Jenkins, UT
Rudy Barrera, CA
Caitlyn Edwards, WY
Greg Estandia, CA – Ventura County Fire Dept.
Marcia Smith, NH
Kendall Jewett, CA
Jimmy C Bumgarner, CO
Michael Nelsen, CA – USFS
Sherry Ward, ID
Steven Counts, MT
Ryan Hughes, CO
Melinda Artz, NV
Tyler Churchill, OR – PatRick
Matthew Mandel, CA
Laurie Oliver, CO
Glenn Sundstrom, CA
Robert Macdonald, ID
Ron Brown, WY
Travis Asmus, CA
Mackenzie Houston – Ruby Mountain IHC
Michael Billgren, CA – SB City Fire Department
Lorra West, CO
Richard Ana, AZ – Dept of Interior – BLM
Shanelle Dube, CA
Loren Wickstrom, ND
Katrina Jongenelen, KS
Julianne Pereira, CA
Bradley Ray, NV
Kraig Carroll, ID
Joan Mueller, IL
Dylan Reeves, CA
Justin Bogert, MT
Jeb Backe, MN
Jon Hakala, MN
Justin Gagnon, CA – Breckenridge IHC
Larry Bell, CO
Cory Fischer, SD
Kristy Lund, AZ
Vladimir Tamashiro-Loma, VA
Terra Fondriest, AR
Timothy Fondriest, AR
Drew Augustyn – Superior NF
Faith Hornbek, CA – Pacific Southwest Region 5
Ryan Hales – Tanker 1
Tym Sauter, WI
Daryll Stuart II, TN
Chad Davis, TN
Michael Haisten, GA
John Stevens, OR
Benjamin Wexler, CA
Thomas Straub, CA – Breckenridge IHC
Dallas Joyner, CA – Breckenridge IHC
Merritt Cutten, CA – Breckenridge IHC
Jayson McDonald, CA – Breckenridge IHC
Estevan Rodriguez, CA – Breckenridge IHC
Robert Spitzer, CA – Breckenridge IHC
David Baumgardner, CA – Breckenridge IHC
Corey Burmeister, CA – Breckenridge IHC
Nathan Herron, CA – Breckenridge IHC
Brant Machado, CA – Breckenridge IHC
Marc Eyherabide, CA – Breckenridge IHC
Corey Correa, CA – Breckenridge IHC
Lynn Correa, CA
Ricky Jones, CA – Breckenridge IHC
Brian Randolph, ID
Charles Hescock, OR
Charlene Hescock, OR
Pamela Werchau, AZ
Clair Veseth, ID
Laurie Lehman-Welter, ID
Lynn Emerick, MI
Lon Emerick, MI
Eric Small, CA – Yosemite Helitack
Andrew Davenport, CA – Yosemite Helitack
Heather Wonenberg, OR – Yosemite Helitack
Christopher Mallek, CA – Yosemite Helitack
Katie Brandt, NV – Yosemite Helitack
Lia Jigour, CA – Yosemite Helitack
Colin McClain, IL – Yosemite Helitack
Amanda Dedrick, OR
Sharon Mayfield, NV
Alex Rasmuusen, SD – IMO Dave Ruhl
Tallyn Donati, WY – Teton Interagency Fire
Nate Myers, WY- Teton Interagency Fire
Thomas Hinkel, WY – Teton Interagency Fire
Mick Robatcek, ID – Teton Interagency Fire
Andrew Zimmerman, WY – Teton Interagency Fire
Doug Olsen, CA – In Honor of Taylor Olsen
Lori Olsen, CA – In Honor of Taylor Olsen
Pyper Olsen, CA – In Honor of Taylor Olsen
Alec Olsen, CA – In Honor of Taylor Olsen
Abby Olsen, CA – In Honor of Taylor Olsen
Jeff Duvall, CA
Daniel Meaders – BLM – Idaho Falls District
William Creeden – Sawtooth NF
Candace Schmidle, CA
Martin Ward, ID – Idaho City E-431
Michael Castagnola, CA
Chad Malicki, WI
Heather Good, ID
Jefferson Good, ID
Cristian Lopez, CA
Deneen Cone, CA
Amanda Cone, CA
JoAnn Fites-Kaufman, CA – USFS, R5 Regional Office
Steve Klosterman, CA
Sylvia Montanio, CA
Gregory Poncin, MY
Eddie Estrada, CA
James Buchanan, OH
Brandon Everett, UT – USFS
Avalynn Everett, UT
Kevin Frank – Dromedary Fuels
Jesse Diyanni – Dromedary Fuels
Cameron Sessor – Dromedary Fuels
Lukas Besendorfer – Dromedary Fuels
James Carnation – Dromedary Fuels
Ulises Resendez – Dromedary Fuels
Eric Dickerson – Dromedary Fuels
Megan Woodward – Dromedary Fuels
Thayne Stockman- Dromedary Fuels
Ashten Buhler- Dromedary Fuels
Chad Stilson – Dromedary Fuels
Ely Peterson – Dromedary Fuels
Blaine Loar – Dromedary Fuels
Tyler McAllister – Dromedary Fuels
Austin Catlin – Idaho Falls BLM
Angella Catlin, ID
Aidan Catlin, ID
Alec Catlin, ID
Martha Mowry – IHO Michael Burnham
Rick Kurner – IHO Derek Yonker
Lorean Hennings-AZ
Connie Lane, AZ
Todd Abel, AZ
Rocky Gilbert, AZ
Patty Brookins, AZ
Richard Miller-AZ
Mike Hansen, UT – Wastach Helitack
Vanessa Sears, GA – Wastach Helitack
Joseph Skibiel – Wasatch Helitack
Joseph Jozefiak, UT  – Wastach Helitack
Kaleb Krogen, UT – Engine 633 Kaibab NF
James Stone, ID
Brendan Mullen, MT – IMO Steve Cobbs, Brandan Ricks
Devin Healy, MT
Gilbert Garcia, CA – In Honor of Anthony Garcia
Anthony Garcia, CA – Engine 25
Eric Nilson, UT
True Brown, AZ – USFS
Ryan Hall, CA
Douglas Colaprete, ID
Michael Starkovich, WA
Wendy Powell, CA
Raymond Perrault, OR
Justin Humrichouse, CO
Cody Blair, OR – BLM
Christina Bartlett, ID
Timothy Bradley, MT
Michael Kane, AZ
Sara Sink, WA
Ashley Kizer, NV
Janelle Shannahan, ID
Ryan Shannahan, ID
Dana Strahan, CA
Brian Morris, WA
Dede Orr, UT
Kaley Badger, AZ
Eriberto Negrete, WA – Entiat IHC
Daniel O’Connor, CA
Justin Moss, WA – Blue Mountain Fire Dist.
Raleigh Coppin, WA
Jeff Barnes, MT
Dan Morford, IN
Jim Topoleski, CA – Redlands Fire
Barbara Blackwood, WA
Aaron Kim, NV – USFS
Jessica Mervyn, OR
Andrew Braun, NM
Yanu Gallimore, OR
Aaron McDowell, OR
Jamie Phillips, CA
Benjamin Hannon, WA
Rachael Livingston, OR
David Nelson, CA – USFS
James Finch, AK
Krysta Finch, AK
Lynn Kaney, WA
Dana Carlson, MN
Zachary Lyon, CT
Creed Pendleton, OR
Kylan Pendleton, OR
Kaylon Northington, CA
Jack Kauffman, VA
Chris Bartlett, ID
Sally Lemley, WA
Meryll Pereira, CA
Dr. Steven I Skurow, CA – IHO Bradley Medvine
Marlene E. Skurow, CA – IHO Bradley Medvine
Kathleen Abrell, IN
Adam Ziegler, SD
Linda Naill, MT
Renee Jack, OR
Julie Landreth, AZ
Bob Willis, WA
Chad James, WA
David Fleer, CA – Mint Cinema
Deborah Traver, OR
Roy Boots, SD
Bonnie McAhren, CA
Adam Buechley, OR
Nancy Buechley, OR
Benjamin Winkler, CO
Kenneth Boucher, OR
Mark Johnson, OR – USFS
Stephanie Breuklander, CA
Chad Pickering, MT
Eric Urlacher, WY
Megan Fogarty, NV
JoAnn Hope, WA
Maria Ann Maragni, OR
Tyler Estes, WA
Benjamin Watkins, NC
Ethan Gia – City of Flagstaff Wildland Crew
Gabriel Ramirez, UT
Jeanne Duhem – USFS – El Dorado NF
Bradley Johnson – USFS
Gary Hawkins, KY
Lisa Hawkins, KY
Corey Wagner, MI
Lester McDonald, NV
Carrie Bowers, CA
Amy Skraba, AK
Michael Valenti, MA
George KariorisUSFS Siuslaw NF ODNRA
Chris Clervi, CO – IIMT4
Lindsay Silvia-OR
Ayikwei Perry-MS
Richard Jojola, NM
Natalie Friddle, WA
Charles Bolt, MS
Karson Sorenson, UT
Minchua Chu, CA
Linda Oneal, WA
Jarid Bowman, UT
Todd Elliott, CA
Rachel Smith, OR
Donna Winter, WA
Justin Spurrier, AK
Toby Stapleton, WA – USFS
Tamara Burns, CA
Paul Anderes, OR
Edward Bartunek, IL
John Bisso, ID
Shawn Yeager, FL
Ian Garthwait, OR
Mary Lou Gillis, FL
Holly Foreman, AZ
David Dukart, CA – Los Padres National Forest
Eddy Harris, TX
Robert Griffith, CA – USDA Forest Service CIIMT4
Anthony Starkovich, WA
Jacob Conklin – Silver City IHC
Lee Waldron – Santa Barbara City Fire
Andrew Pohlman, CO – Eagle River Fire Protection Dist.
Matthew Simmons, CA
Nicole Bresnahan, ND
Amanda Lucas-Rice-OR
Dennis Yauch-AZ
Ashley May-Klick-MN
Mike Klick-MN
Kristel Johnson-CA
Bryce Burkholder-MT-Zig Zag IHC
Dani Goodson-SD-Zig Zag IHC
Alex Hernandez-Ca-Zig Zag IHC
James Meisner-OR-Zig Zag IHC
Jeremy Gancarz, MI  – Michigan Crew
Edward Langford, MI – Michigan Crew
William Sloop-OR-Zig Zag IHC
Shane Williams-WA-Zig Zag IHC
Daniel Franco-Or-Zig Zag IHC
Jacob Klaasen-OR-Zig Zag IHC
Alex Luedeker-OR-Zig Zag IHC
Craig Smith-OR-Zig Zag Hotshots
Sandra Sperry-WA-Zig Zag IHC
Noel Livingston-OR
Laura Livingston-OR
Weston Gaul-CA
Adam White, ID
Bennett Nelson, MN
Cody McFarland-WY
Courtney McFarland-WY
Timothy Brewer, OR – Grayback Forestry Merlin OR
Peter Vidmar, TX – Texas A&M Forest Service
Max Wahlberg, OR
Douglas Denlinger, OR – Smith River IHC
Matthew Yonker, CA
Patrick Button, WA
Hannah Dewey, WA
Matthew Holmstrom, MT – Lewis and Clark IHC
William Knudsen, MT – Lewis & Clark IHC
Nick Wydra, MT – Lewis and Clark IHC
Matthew Heaney, MT – Lewis and Clark IHC
Jyota Smith-Howard, MT – Lewis and Clark IHC
Brent Rath, MT – Lewis and Clark IHC
Noah Wendland, MT – Lewis and Clark IHC
Jeffery Hill, MT – Lewis and Clark IHC
William Steady, MT – Lewis and Clark IHC
Jared Trilling, MT – Lewis and Clark IHC
Erik Alnes, MT – Lewis and Clark IHC
Jerrod Anklam, MT – Lewis and Clark IHC
Wayne Bale-Rudnitski, MT – Lewis and Clark IHC
Hunter Bell, MT – Lewis and Clark IHC
Corey Benov, MT – Lewis and Clark IHC
Robert Dunn, MT – Lewis and Clark IHC
Christine Hutchinson, MT – Lewis and Clark IHC
Grady McGuire, MT – Lewis and Clark IHC
Nathan Stone, MT – Lewis and Clark IHC
Daniel Sullivan, MT – Lewis and Clark IHC
Stephen Latham, MT – Lewis and Clark IHC
Sam Mize, CO
Tye Potts, OR
Gerald Perry, AZ
Jon Holmes, NV – Ely BLM
Effie Dickenson, TX
Ardina Areitio-NV
Lester Abbott, NV
Kevin McPhee, WA
Vance Andersen, UT – BLM
Connie Stickel, NE
Daniel Lowell, CO
Steven Simas, ID
Jim Stout – Casa Grande Fire Department
Blaine Coyle – Bald Mountain Helitack
William Venegas – Bald Mountain Helitack
Daniel Adorn – Bald Mountain Helitack
Daniel Lojero – Bald Mountain Helitack
Andrew Brennan – Bald Mountain Helitack
Marco Andrade – Bald Mountain Helitack
Benjamin Sizemore – Bald Mountain Helitack
Richard Miotti – Bald Mountain Helitack
David Phillips – Bald Mountain Helitack
David Shields – Bald Mountain Helitack
Jessica Reeves – Bald Mountain Helitack
Ajene Tarrant – Bald Mountain Helitack
Matt Muller – Bald Mountain Helitack
Dean Estes – Bald Mountain Helitack
Aaron Silva – Bald Mountain Helitack
Chris Lords – Folsom Lake Hand Crew
Matt Page – Kansas Engine 62
Kody Wohlers – Engine 62
Ryan Blackstar – OK
Austin Kiefer – Folsom Lake Hand Crew
Brent Webb – Folsom Lake Hand Crew
Nathaniel Weldon – Folsom Lake Hand Crew
Shayne O’Connell – Folsom Lake Hand Crew
Ian Dooley – Alaska Smokejumpers & Folsom Lake Hand Crew
Jason Schroeder – Folsom Lake Hand Crew
Peter Dutchick – Folsom Lake Hand Crew
Jason Nez, AZ
Rene Almodovar, CA
John Pavlik, CO – Rocky Mountain Fire Dept.
Corbet Sandvick, MT
Kristen Mitchell, WA
Joy Small, CA
Jason Monteith, WA
Tom Buckner, CA
Toni McCauley, WA
Crystal Abatzoglou, ID
Matthew Edminston, CA
Carol Swanson, CA
Dick Swanson, CA
Katy Gray, OR
Curtis Bosket, MT
Jordan Reyes, OR
Jeff Rondina, OR
Chad Ward, OR
David Duryea, OR
Kevin Foster, OR
Mitchell Lachapelle, OR
Hans Redinger, WA
Scottie Kiser, OH
James Mari, MT
Mat Wood, WY
Robyn Woods, CA
Asia Bridges, OR
Tim Daly, SD
Rob Chambers, OR
Sheryl Wampler, CA
Karin Youngberg, WA
Lee Nelson, SD
Eric Hannah, CA
Zach Ellinger, CA
Nicole Gilbert, MT
Heidi Johnson, WA
Gabriel Mesina, NV
Teddie Anzaldo, CA
Brian Jenkins, MN
Jim Ott, CA – Retired CIIMT1
Rhonda Zierden, FL
Neil Zierden, FL
Dennis Hackett, FL
Robyn Grad, WA
Arthur Eisberg, CA
Thomas Marchant, CA – CIIMT4
William Mayer, WY  – National Park Service
Gary Apple, TX
Eric Hagen, ID
Sarah Saaloos, AK – Pacific Northwest IMT2
Josh Shroyer, WY
James Boyle-OR
Chris Barth-CO
Daniel Casto
Jack Powell-CA
James Ferguson-TN
Justin Tenney, NV –  Zephyr Crew
Brody Zink, NV – Zephry Crew
Scott Naylor – Zephyr Fire Crew
Cody Carter- Zephyr Fire Crew
Jeff Buscher-CA
Meghan McKindles, AZ
Ryan Barela – Tonto NF Engine#17
Meghan McKindles, AZ
Clint Green, CA
George Nolte, CA
Andrew Beam, OR
Jennifer Wells, CA – USFS CIIMT4
Rocky Opliger, CA – CIIMT4
Bryan Hakanson, AZ
Linda Stagemeyer, WY
David Bogdan, MA
Freddy Hill, CA
Jeff Hammes-IDB29B3B2:B137
Caleb Merrill, OR
Brian Phillips-Ut
Cassey Mccaul-UT
Johnny Ford-ID
Kari Christman-UT
John Van Mannekes, CA – CIIMT4
Anastaisa Campbell, AZ
Sheila McConnell, ID
Quincy Zeman, NV
Walter Jensen, CA
Eric Metzger, Or
Eric Levy, WY – BLM
Tamara Wilton, CA
David Morton, CA
Taija Corso, WA – Okanogan-Wenatchee NF Fire Management
Jeremy Kolaks, IN
Christoph Tomford, CO
Nicole Marquart, WA – SPofWFF
Yolanda Barnett, OR
Thomas Reaves, NV – CIIMT4
Jonnel Covault, OR
Michael Linehan, OR
Jason White, SD
Joanne Anderson, ID
Chris Barrett, AZ – CIIMT4
Rich Blatz, MI
Joe English – Tahoe NF – Patrol 62
Mary Reedy, SD
James Brumfield, NV –  Grangeville Smokejumpers
Doug Ross, CA – Keenwild Helitack
Daniel Sepulveda, CA – Keenwild Helitack
Ryan Quesnel, CA – Keenwild Helitack
Ryan Carver, CA – Keenwild Helitack
Mike Valasco, CA – Keenwild Helitack
Darrell Arellano, CA – Keenwild Helitack
Darren Stanford, CA – Keenwild Helitack
Chris Trembly, CA – Keenwild Helitack
Craig Zimmerman, CA – CIIMT4
Michael Norton, CA
Richard Rusk, UT
Eric Williams, CA – CIIMT4
Nick Becharas, WI
Nancy Von Eye, SD
Austin Dane, MN
Bryan Christensen, UT
Kristin Dobberstein, MT
Gayle Valentine, OR
Brandon Oetken, OR
JD Bauman, MT
Evan Burks, CO
Jason Winbigler, CA – CIIMT4
Mark Ratekin, CA – CIIMT4
Nate Butterfield, CO
Linda David, CA
Larry David, CA
Jayson Walker, NV – Ely Helitack
Melissa Borden, PA
Tony Stanaro – IHO Grayback Forestry
Jason Kjenstad – New Mexico CIF Engine 623 – In Memory of All Fall…
David Duffy – Pennsylvania Wildland Fire Crew
Dalynn Parks, NE –  Soldier Creek IHC
Shawn Erskine – Great Basin Fire
David Grass, UT – Great Basin Fire
Tyler Erskine, UT – Great Basin Fire
Rocky McWilliams, WY – Fremont County Fire Dist.
Matt Spurlock-NM
Joseph Sigle-NM
Adam Crichton-NV-Ardome WFM
Brian Pratt- ID
Sean Kinney-NV
Eric Darragh-NV
Daniel Bradley-NV
Ryan Blount-CA
Jeff Ellis-NV
Sam Klippenstein-NV
Kyle Neckels-NV
Josh Hershey-NV
Elvis Morales-NV
Jayden Gubler-AZ
Jacqueline Mattison-CA
Chris Ahnlund- NV
Timothy Leslie, AZ
Maura Laverty, OR
Glenda Mabery, AZ
Everell Hayes, NV
Judy Evans, MS
Jessica Davidson, CO
Ed Yeager, ID
Matthew Whitney, IL
Henry Hasselhan, NJ
Lee Saddler, OR
Nate Cordova – Smokey Bear Eng 611
Sean Keller – Smokey Bear Engine 611
Katherine Withers, NV – Arc Dome
Matt Irving – Arc Dome Fire
Damon Benson – Arc Dome Fire
Josh Williams, NV – Arc Dome
Susan Greenleaf – Arc Dome Fire
Eric Hopper, NV – Slide Mountain Hand Crew
Josh Whitman – Slide Mountain Handcrew
Sylvester Gobert, NV – Slide Mountain Hand Crew
Zach Parker  – Slide Mountain Handcrew
Nick Dufur, NV – Slide Mountain Hand Crew
Carson Tomicic – Slide Mountain Handcrew
Adrian Luquin  – Slide Mountain Handcrew
Mark Nolan – Slide Mountain Handcrew
Ryan Dominguez, NV – Slide Mountain Hand Crew
Dylan Ghan – Slide Mountain Handcrew
Treyton Northup, NV – Slide Mountain Hand Crew
Tom Machowicz, MI – Pony Spings
Dakota O’Brien – Southern Nevada Fire Crew
Tristan Fryer -Southern Nevada Fire Crew
Joseph Lords – Southern Nevada Fire Crew
Kenny Fruend -Southern Nevada Fire Crew
Liam Cain – Blacktooth Fire Module
Kyle Joanis – BLM Carson City District
Christian Wooster-CA
John Caffin-GA
Ty Miller-AK-CIIMT4
Carolyn Higgins-CA-CIIMT4
Mark Mott-CA-CIIMT4
Theresa Grasmick-NV
Matthew Davis, CO
Darcey Baker, SD
Travis Baker, UT
David Gerboth-CA
J.R. Calkins, NM – Gila NF
Deborah Calkins, NM – Western NM University
Michael Calkins, NM – IHO J.R. Calkins
Christopher Calkins, NM – IHO J.R. Calkins
Elizabeth Ernst-MI
Tambi Gustafson-CO
Dana Carter-NM
Brian Rhodes-CA-CIIMT4
Lyle Koegler-CA-CIIMT4
Kevin Murray-CA-CIIMT4
Belinda Plummer-CA-CIIMT4
Vinnie Plummber-CA-CIIMT4
Jay Miller, WY – USFS
Richard Small, SD
Sam Gibbson, ID
Jake Morton – DB Jet
Matthew Babikoff, OR – First Strike Environmental Co.
Spencer Berlier, OR – First Strike Environmental Co.
Brandon Blair, OR – First Strike Environmental Co.
Dennis Bourn, OR – First Strike Environmental Co.
Jason Campbell, OR – First Strike Environmental Co.
Marc Chavez, OR – First Strike Environmental Co.
William Chorba, OR – First Strike Environmental Co.
Gerald Coats, OR – First Strike Environmental Co.
Robert Collins, OR – First Strike Environmental Co.
Jonathan Doyle, OR – First Strike Environmental Co.
Lane Eggers, OR – First Strike Environmental Co.
Edward Foote, OR  – First Strike Environmental Co.
Shane Gederos, OR – First Strike Environmental Co.
Zander Hamilton, OR – First Strike Environmental Co.
Bo Lindsay, OR – First Strike Environmental Co.
Armando Magallon Lopez, CA – First Strike Environmental Co.
Heath Marlow, OR  – First Strike Environmental Co.
Kyle Miller, OR – First Strike Environmental Co.
Kevin Muetzel, OR – First Strike Environmental Co.
Garrett Osmossen, OR – First Strike Environmental Co.
Daniel Phillips, OR – First Strike Environmental Co.
Jeff Praitt, OR – First Strike Environmental Co.
Juan Renteria, OR – First Strike Environmental Co.
James Rudle, OR – First Strike Environmental Co.
William Suow, OR – First Strike Environmental Co.
Wallace Wall, OR – First Strike Environmental Co.
Dale Warden, OR – First Strike Environmental Co.
Misty Warren, OR – First Strike Environmental Co.
Douglas Haley, OR – First Strike Environmental Co.
Eric Hoolahan, OR – First Strike Environmental Co.
Robert Humbert, OR – First Strike Environmental Co.
Frank Lawrence, OR – First Strike Environmental Co.
Mark Maxwell, OR – First Strike Environmental Co.
Gregory Ochs, OR – First Strike Environmental Co.
Russty Ortiz, OR – First Strike Environmental Co.
Cody Reich, OR – First Strike Environmental Co.
Nathaniel Schouten, OR – First Strike Environmental Co.
Russell Smith, OR – First Strike Environmental Co.
William Tounsend, OR – First Strike Environmental Co.
Nathan Halstead, WA – First Strike Environmental Co.
Shelby Friend, OR – First Strike Environmental Co.
Joshua Mikacevich, OR – First Strike Environmental Co.
Steven Kavs, OR – First Strike Environmental Co.
Patrick McDonald, OR – First Strike Environmental Co.
Ryan Johnson, OR – First Strike Environmental Co.
Matthew Pence, OR – First Strike Environmental Co.
Michelle Green, NV
Jeremy Walla, SD – Whispering Pines VFD
Paul Carmichael, NV – Nevada Division of Forestry
Robert Burgess, IN
Lance Kohl-AZ-Bear Jaw Fire & Fuels
David Warner-AZ-Bear Jaw Fire & Fuels
Carl Nelson-AZ-Bear Jaw Type 2
August Foreman – Bear Jaw Fire & Fuels
Greg Ely-CA
Robert Bottom-NV
Lane Bentley_AZ
Ann Kinney-NV
Tyler Mundy-CA
Jeromy Schmidt-MN
Tom Turk-NV
Bill Alleman-MN
Chad Stover-VA
Mary Wells-NV
Dave Gesser-AZ
John Houk
Alexander Hicks, CA
Grayson Beckley – Kabob NF Eng #314
Jonson Curry, AZ – Engine 314
Brett Story – Pitman Valley Helitack
Mario Orozco, AZ – Engine 314
Stephen Newcomer, AZ – Engine 314
Peter Coors, VA – Miller Coors
Steve Cawsey, CA
Samuel Bruner – Wyoming State BLM
Bob Wise, IA
Fran McCarthy, WA
Brian Bolser, NM – Eng 301
Spencer Johnston, ID
Stephanie Spencer, ID
Jason Butcher – USDA Superior NF
Kelsey Kolstad – USFS
David Kohler – SW IMT Team 1
Ruth Kohler – SW IMT Team 3
Matthew Tampio-MN
Colby Middlebrooks-CA
Katie Walker-NV
Amanda Mahoney-CO
Bridget Doherty-CA
Bob Doherty-CA
Ian Rodgers-OR
Theresa Contreras-WA
Christopher Dean-CA
Stefan Coehring, CA
Jon Bontrager, ID
Teresa Juarez, CA
Cory Brown-UT
Michael Bowling, ID
Richard Halsey, CA
Joe Suarez-CA-Arrowhead IHC
Paul Cerda, CO  –  Alpine IHC
James Champ, CO  –  Alpine IHC
Shawn Phillips, CO  – Alpine IHC
Todd Ruzicka, NE – Alpine IHC
John Dillon, CO – Alpine IHC
Rafael Torres-CA-Arrowhead IHC
Dru Phillips, CO  – Alpine IHC
Guillermo Munguia-CA-Arrowhead IHC
Todd Pinkowski, CO – Alpine IHC
Fabian Loera-CA  Arrowhead IHC
Roberto Garcia-Ca-Arrowhead IHC
Isaias Garcia-CA-Arrowhead IHC
Tyler Hurst-CA-Arrowhead IHC
Dallas Koller-CA-Arrowhead IHC
Crystal Hansen-CA-Arrowhead IHC
Thomas Chavez-CA-Arrowhead IHC
Brady Adams-ID-Arrowhead IHC
Jared Archniega-CA-Arrowhead IHC
Francisco Plasencia-CA
Brian Hughes-CA-Arrowhead-IHC
Adrian Encinia-CA-Arrowhead IHC
Manuel Baca-Salas-CA-Arrowhead IHC
Aaron Klee, CO  – Alpine IHC
Julio Campos-CA-Arrowhead IHC
Justin Humrichouse, CO  – Alpine IHC
Hunter Smith, CO  – Alpine IHC
William Chatham, CO – Alpine IHC
Gerhett VomSteeg, CO  – Alpine IHC
Nicholas Lewandowski, CO – Alpine IHC
Michael Lazorchak, CO – Alpine IHC
Vidal Carrillo, CO  – Alpine IHC
Alexander Cuevas-CA  Arrowhead IHC
Nicholas Glatt, CO  – Alpine IHC
Tyler Cypher, CO – Alpine IHC
Ralph Guccione, CO – Alpine IHC
Eric Galvan-CA-Arrowhead IHC
Nick Koukoutsakis, CO – Alpine IHC
Karel Williams, CO  – Alpine IHC
Kenyon Shephard, UT – Alpine IHC
Sam Robinson, CO – Alpine IHC
Jacob Keogh-UT
Joseph Malsam, NV – Battle Mountain BLM
Coal Dils- Battle Mountain District Engine 6411
Peter Fromgerz, NV- BLM
Connor Gardai, UT
Sarah Jamison, ID – Crew 3 – Idaho City
Jim Rich – In Memory of Bryan Rich
Shane Pfeiffer, CO  – NW Colorado FMU
Zach Leyva – Del Rosa IHC
Shawn O’Connell-AZ
Marshall Kulp, IN – Teton Interagency
David Purcell-CA-NPS Point Reyes
Don Pyrah, MT
Patrick Bishop, ID – Gooding Rural Fire Dist.
Sam Scorso-OR-NPS Point Reyes
Roman Watson, OK
Jeremiah Hanks-CA-NPS Point Reyes
Scott Wilcox-AZ-NPS Point Reyes
Larry Smith, KY
Pablo Esquivel-CA-NPS Port Reyes
Malachi Mata-CA-NPS Point Reyes
Gary Kemp, NM
Caroyle Lane-Kemp, NM
Holly Largent-CA-NPS Point Reyes
Joe Strange, NV
Nicholas Welsh-CA-NPS Point Reyes
Jacob Pargas-CA-NPS Point Reyes
Kevin Klain-CA-NPS Point Reyes
Margo Ward, CT
Beth Mahill-NM
John Nutt-NM
Cordell Taylor-KY
Marinda Rogers-Gard, WY – Teton Interagency
Jedidiah Barnes, WY – Teton Interagency
Joel Brose, WA – Baker River IHC
Ryan Gillian, WA – Baker River IHC
Alexandra Pogue, BC – Baker River IHC
Keegun Zitkovich, WA
Ehren Phillips, WA – Baker River IHC
Colton Carr, WA – Baker River IHC
Tim Judd, WA – Baker River IHC
Johnny Brady, WA – Baker River IHC
Chris Ashby, OR – Baker River IHC
Bridgett Schwenne, OR – Baker River IHC
Dylan Oliver, WA – Baker River IHC
Jacob Stanford, WA – Baker River IHC
Sam Olsen, WA – Baker River IHC
Gary Chicks, WA – Baker River IHC
Christopher Mushrush, WA – Baker River IHC
Julius Jacobsen, WA – Baker River IHC
Jon Gin, WA – Baker River IHC
Chris Ramiskey, OR – Baker River IHC
Danny Buyers, WY – IHO Andy Buyers
Kathleen Buyers, WY – IHO Andy Buyers
Christopher Strobl, UT
Stefanie Kohl, IL
Lance Roberts, ID
Dennis Terry, NV
Isaiah Ortega, CA
David Baldwin, GA
Dan Williams, WI
Shawn Barrows, SD – Rapid City Fire Department
Tom O’Connell, CA – CIIMT4
Jonathan White, NJ
Evan Beach, CA
Patrick Titus, CA – CIIMT4
Michael Purdy, CA – In Memory of David Erickson
Gary Bone, CO
Tyler Hecht, NV
Shawn Whitley, TX
Dan Fiorito-OR
William Bettencourt, CA
Tamara Stadel, SD – IMO Dave Ruhl
Gordon Kitzelman, CA
Cara McDermott, CA
Jeff Burch, CA
Kelly Vaughn, CA
Keith Suttles, NC
David Wischer, WA – IMO Andrew Zajac
Bradley Washa, UT
Eric Ward, KS – Kansas Forest Service Fire
Tammy Haas, CA – IHO Johnny Lee Clem
Brenda Steady, WA – IMO Rick Wheeler
Shirley Copp, AZ – IHO Russell C. Copp Jr.
Ian McCord, OR – Blue Ridge IHC
Robert Klages, CA – IMO David Ruhl
James Huston, CA – Laguna IHC
Jason Hartman, KS
Barbara Landreth, ID – IHO Eric Landreth
Lucas Dixon, ID
Rob Griffith, CA
Skyler Nielsen-CA
Josh Reynolds-ID
Paul Swedhin-CO
Tim Memmer, CA-Smith River Hotshots
Kelsey, Lofdahl, CA-Smith River Hotshots
Matthew Pearson, CA – Rocky Mountain Module
Oscar Luna, CA – Rocky Mountain Module
Jeffrey Singer, CA – Rocky Mountain Module
Forrest Gale – CA- Smith River Hotshots
Christopher Kopek, MO – Rocky Mountain Module
Casey Holman, CO – Rocky Mountain Module
Aaron Holslag, AZ – Rocky Mountain Module
Brian Twitchell-CA-Smith River Hotshots
Derek Yonker-CA Smith River Hotshots
Shane Blair-CA-Smith River Hotshots
Roberto Silva-CA-Smith River Hotshots
Stephen Dubie-CA-Smith River Hotshots
Jesse May-CA-Smith River Hotshots
Chris Painter-CA-Smith River Hotshots
Edwin Baxter-CA-Smith River Hotshots
Clay Carroll-CA-Smith River Hotshots
Kody Kibby-CA-Smith River Hotshots
Zachary Rollins-CA-Smith River Hotshots
Warren Baxter-CA-Smith River Hotshots
Travis Calka, CA – CIIMT4
John Kraushaar, CA – CIIMT4
Tim Daly, SD
Ronald Walls, CA – CIIMT4
Alexandria Johnson, GA
Kit Bailey, CA – CIIMT4
Drew Graham, CA – CIIMT4
Dan Snow, CA – CIIMT4
Mitchel Diehl, CA – CIIMT4
Sam Wilbanks, CA – CIIMT4
Alicia Sanchez, CA – CIIMT4
Kerry Koskela, CA – CIIMT4
Johnny Clem-CA-Klamath IHC
Andrew Zink-CA-Klamath IHC
Kevin Smyth-CA-Klamath IHC
Brian Janes-OR-Klamath IHC
KC Koogler-OR-Klamath IHC
Jonathan McAmis-CA-Klamath IHC
Brenna Truelove-CA-Klamath IHC
Erik Gill-CA-Klamath IHC
Jeremiah Herrin-CA-Klamath IHC
Connor Allen-CA-Klamath IHC
Alfredo Sanchez-Lopez-CA-Klamath IHC
Michael Leung-CA-Klamath IHC
Andrew Hemphill-CA-Klamath IHC
Justin Sieger-MI-Klamath IHC
Bryan Evans-OR-Klamath IHC
Travis Harons-OR-Klamath IHC
Gregory Soto-NJ-Klamath IHC
Robert Daffern-CA-Klamath IHC
Andrew Clark-NJ-Klamath IHC
Anthony Kinnaman-AZ
Pamela Franco-ID
Anthony Orantes, CA – Ukonom IHC
John Schumacher, CA – Ukonom IHC
Josh Behlings, SD – IMO Dave Ruhl, Rich Wheeler, and Token A…
Brent Rahn, MO
Robert Daniels-CA-Feather River IHC
Jason Miller-Ca-Feather River IHC
Mark Cresalia-CA-Feather River IHC
Leland Ratcliff-CA-Feather River IHC
Bradley Fry-CA-Feather River IHC
Jason French-CA-Feather River IHC
Wade Ogletree-CA-Feather River IHC
Shane Bender-CA-Feather River IHC
Bobby Davis-Ca-Feather River IHC
Zane O’Bourke-Feather River IHC
Tommy Molohon-CA-Feather River IHC
Addison Dwyer-CA-Feather River IHC
Tory Gwinn-CA-Feather River IHC
Steve Ocampo-CA-Feather River IHC
Andrew Munn-CA-Feather River IHC
Garrett Ellis-CA-Feather River IHC
Brandon Salzman-CA-Feather River IHC
Hugo Godina-CA-Feather River IHC
Uriel Ortega, CA – Del Rosa IHC
Alan Marquez-CA-Feather River IHC
Garrett Tobin, CA – Del Rosa IHC
Roberto Larios-Ochoa, CA – Del Rosa IHC
Cole Vanetti-CA-Feather River IHC
Gary Avila, CA – Del Rosa IHC
Ryan Spies, CA – Del Rosa IHC
Omar Alvarez, CA – Del Rosa IHC
Pedro Marcos, CA – Del Rosa IHC
Priscilla Peterson-CA-  Sierra Front Interagency Dispatch Center
Arturo Lozano, CA – Del Rosa IHC
Martha Campbell-NV  Sierra Front Interagency Dispatch Center
Luke Lopez, CA – Del Rosa IHC
Neil Gamboa, CA  – Del Rosa IHC
Jill Hartman-NV-Sierrra Front IDC
Coreen Hutchinson-NV-  Sierra Front IDC
Robert Lozano, CA – Del Rosa IHC
Jeremy Ellis, CA – Del Rosa IHC
Roger Conroy-NV-Sierra Front IDC
Matthew Marshall, CA – Del Rosa IHC
Ryan Gaines-NV-Sierra Front IDC
Travis O’Leary, CA – Del Rosa IHC
Mindy Stevenson-NV-Sierra Front IDC
Erik Nelsen, CA – Del Rosa IHC
David Borero, CA – Del Rosa IHC
Ronna Hubbard-NV-Sierra Front IDC
Kat Gonzales-NV-Sierra Front IDC
Juan Zepeda-CA-Sierra Front IDC
Heidi Esh, CA – Del Rosa IHC
Robert Velsquez, CA – Del Rosa IHC
Joseph Rinaldi, ID – IHO Northern Colorado Helitack
Keith Halloran-AZ
Breanna Jambor, AK
Frank Auza-AZ-Black Mesa IHC
Jimmy Riggs-AZ-Black Mesa IHC
Steve Fairbank-AZ-Black Mesa IHC
Perry Breitenstein-AZ-Black Mesa IHC
Matt Sigg-AZ-Black Mesa IHC
Cristian Pittaro-AZ-Mesa Black IHC
Jake Florence-ID-Black Mesa IHC
Sean Hosier-AZ-Black Mesa IHC
Chris Wescott-AZ-Black Mesa IHC
Josh Schuler-AZ-Black Mesa IHC
Cameron Pumphrey-AZ-Black Mesa IHC
Mike Trubman-AZ-Black Mesa IHC
Terrance House-AZ-Mesa Black IHC
Luke Johnson-AZ-Black Mesa IHC
Allen Tennant-AZ-Black Mesa IHC
Douglas Kanesky-AZ-Black Mesa IHC
Matt Hutchison-AZ-Black River IHC
Brent Mizell-ID
Terri Knauth-ID
Kevin Knauth-ID
Tyler Knauth-ID
Frank Auza-AZ-Black Mesa IHC
Jimmy Riggs-AZ-Black Mesa IHC
Steve Fairbank-AZ-Black Mesa IHC
Perry Breitenstein-AZ-Black Mesa IHC
Matt Sigg-AZ-Black Mesa IHC
Cristian Pittaro-AZ-Mesa Black IHC
Jake Florence-ID-Black Mesa IHC
Sean Hosier-AZ-Black Mesa IHC
Chris Wescott-AZ-Black Mesa IHC
Josh Schuler-AZ-Black Mesa IHC
Cameron Pumphrey-AZ-Black Mesa IHC
Mike Trubman-AZ-Black Mesa IHC
Terrance House-AZ-Mesa Black IHC
Luke Johnson-AZ-Black Mesa IHC
Allen Tennant-AZ-Black Mesa IHC
Douglas Kanesky-AZ-Black Mesa IHC
Matt Hutchison-AZ-Black River IHC
Brent Mizell-ID
Terri Knauth-ID
Kevin Knauth-ID
Tyler Knauth-ID
Kim Marquez, OR – IHO Sean Marquez
Stacey Leichliter, CO  – IHO Tom Barter & Tiphanie Webb’s We…
Daniel Farmer, OR – Wolf Creek IHC
Micah Windbigler, OR – Wolf Creek IHC
Erin Kimsey, CA – Wolf Creek IHC
Matthew Burrell, CT – Wolf Creek IHC
Zack Prosser, OR – Wolf Creek IHC
Lars Olson, CO – Wolf Creek IHC
Kenny Lemmonds, OR – Wolf Creek IHC
Dylan Zook, OR – Wolf Creek IHC
Jacob Garate, OR – Wolf Creek IHC
Jeffrey Gallivan, OR – Wolf Creek IHC
Scott Barnes, NV – Wolf Creek IHC
Angel Garcia, CA – Wolf Creek IHC
Fabian Garza, CA – Wolf Creek IHC
Jered Halverson, WA – Wolf Creek IHC
Richard Lizano, CA – Wolf Creek IHC
Andrew Marifian, CA – Wolf Creek IHC
Ryan Oswald, OR – Wolf Creek IHC
Stephanie Rogers, OR – Wolf Creek IHC
Eric Stoorza, CO – Wolf Creek IHC
Patrick Feliz-UT
Gary Cardoza, OR – IMO Kyle Pattee
Jeffry Meyerholz, OR – IMO Carl Ireland
Chelsea Michael, CA
Chris Boyer, CA – Silver State IHC
Andrew Evans, KS – Silver State IHC
Robert Mandeville, NV – Silver State IHC
Lane Wagner, NV – Silver State IHC
Justin HIlliard, MO – Silver State IHC
Minneah Holdridge, OR – Silver State IHC
Chris Dumont, CA – Silver State IHC
Casey Bedell, NV – Silver State IHC
Kyle Essary, CA – Silver State IHC
Quentin Dankworth, NV – Silver State IHC
Cody Mandville, NV – Silver State IHC
Thomas French, NM
James Copple, KS – IHO BDF Engine 57
Timothy Borgman, CO
Carole Wilson-OH
Charley Brown-CA
Robby Gillespie-CA
Joshua Strahan-CA
Kyle McKeand-CA
Keith Ward-NV
Roy Carl-CA
Brad STewart-Ca
Alex Shipp-CA
Ted Sneed-UT
Shellie Krog-SD
Aaron Humphrey – El Dorado IHC
Marc Ellsworth, CA – Eldroado IHC
Kyle Morris, CA – Eldorado IHC
Josh Tracy – Elk Mountain IHC
Clifton Torrey-MS
Tristan Kiehl, CA – Ukonom IHC
Steven Teeter, WI – WI-CNF
Ron Sartain, CA
Teresa Schow, CA
Meg Gallagher-ID
Lewis Bowman-NV
Carl Schaefer-CA
Joaquin Parrino-CA
Sharon Taube – Southwest IMT #3
Tera Moore-MT
Sammy Old Chief-MT
Mariah Whiteglass-MT
Tamara Birdsbill-MT
Christopher Moore-NY
Samuel Croff-MT
Jeff Giesler-NV
Sonny Newman-NV
Dave Rubins-NV
Matthew Sorrells-OR-First Strike Environmental Co
Daniel Winkler-OR-First Strike Environmental Co
Charles Brabender-OR-First Strike Environmental Co
Jack Anderson-OR-First Strike Environmental Co
Bryan Baker-OR-First Strike Environmental Co
Zachary Collier-OR-First Strike Environmental Co
Ryan Cyhert-OR-First Strike Environmental Co
Mary Mercer-OR-First Strike Environmental Co
William Chobra-OR-First Strike Environmental Co
Melisa Sulffridge-OR-First Strike Environmental Co
James Roles-OR-First Strike Environmental Co
Steven Sonora, ID
Bradley Pigg, MS Forestry Commission
Jan Amen-TX
Jameson Springer-CA
Louis Quezada-CA
Mary Vander Sluis-MI
Bill Beebe-AR
Kevin Salcido-CA
Ron Brewer-CA Team 4
Derrick Morris-TN
Sandra M Smith-TN
Ben Jacobs-CA
Adam Cook-MN
Beverly Becharas-WI
Jaime Ponce de Leon-NM  IMO Token Adams
James P Mattingly-NE  IMO Dude Fire Fallen
Toby Chamberlain-OR  IMO William Bart Singley
David Tamowski-UT
John Wirth-WA
Sonia Wirth-WA
Tyson Navarro-CA
EJ Brooks-UT
Donald Bergstrand-CO
Carrie Thaler-CA
Tony Thaler-CA
Jimmy Flanagan-WA
Mary Flanagan-WA
Keira Flanagan-WA
James Flanagan-WA
Aylana Flanagan-WA
Koreena Haynes-WA
Richard Burgess-CA
Luke Finn-CO
Mike Dolan-CA
Mike Klimek-Ca/Lassen Volcanic National Park Fire Management
Orlando Genao-FL-Lassen Volcanic National Park Fire Mangement
Jason Tucker-CA-Lassen Volcanic National Park Fire Management
Detric Wade-Ca-Lassen Volcanic Natl Park
Davin Williams-CA Lassen Volcanic Natl Park
Martin Maricle-AK
Melanie Gobea-OR
John Armstrong-CA-Texas Canyon IHC
Danny Breuklander-CA-Texas Canyon IHC
Keith Garcia-CA-Texas Canyon IHC
Phil Matthews-CA-Texas Canyon IHC
Tim Mitchell-CA-Texas Canyon IHC
Dan Kelly-Ca-Texas Canyon IHC
Nestor Paredes-CA-Texas Canyon IHC
Eric Larson-CA-Texas Canyon IHC
Ryan Olson-Ca-Texas Canyon IHC
Brett Davis-Ca-Texas Canyon IHC
Jonathan Bravo-CA-Texas Canyon IHC
Oscar Martinez-CA-Texan Canyon IHC
Freddit Hernandez-CA-Texas Canyon IHC
Keith Williams-CA -Texas Canyon IHC
Brian Baso-Johnson-CA-Texas Canyon IHC
Josh Thomas-CA-Texas Canyon IHC
Brad Olson-CA-Texas Canyon IHC
Mark DeGregorio-CO
H J Wills-OR
Colton Stenger-AK
Dan Holsapple-CA
Brian Eady-NM
Brita West-AK
Matthew Hubaud-AK
Kenneth Stoops-WA
Ryan Allen-ID
Edward Haffy-NJ
Stephen Fillmore-CA
Jody Smith – USFS
Michael Treshow-ID
Jennifer Hinckley-FL
Anthony Pighetti-CA
Denis Moran-UT
Randall Cavigli – Arroyo Grande Helicopter 527
Jason Field- FL
Richard Brinkman-CA
Zoella Teeter, WI
Adriane Morabito, WI
Cameron Teeter, WI
Kevin Moglia-CA
Jose Baeza-PR
Logan Nelson-CA
Glen Bartter-CO
Patricia Boucher-GA
Rick LaZelle-CA
Sandie Shields-CA
Leslie Finn-CO
Christopher Finn-CO
Shivaun Hoyl-CO
Emmit Hoyl-CO
Lee Pyke-OR-Central Oregon Rappellers
Patrick McPhee-OR-Central Oregon Rappellers
Brian Carter-CA
Terry Storey-MN
Wiley Carr-AK
Amanda Carr-AK
Christopher Carr-AK
Roger Curtis-CA
Ben Rock-MT
Dalton Aguayo-CA
Hans Casperson-MN
Laila Liernesch-OR
Bert Strom-ID
Phil Janke-OH
Jon Houf-AZ-IMO Mike Cahill
Lawrence Gibson-CA-IHO Emily Gibson
Keating, Brian-CO
Jenkins, Tandy-CA
Rasmussen, Daniel-MT
Robertson, Stewart-NM
Laurie, James-CA
Houston, Alexandria-MI
Weaver, Elmer-NY
Bell, Janette-CA
Meganck, Cameron-CO
Church, Chris-ID
Corral, Jessica-CA
Johnson, James-MN
Johnson, Christine-MN
VanderVoet, Rick-WY
Rahn, Kathleen-WI
Breininger, Todd-PA
Molina, Haley-CA
Allen, Diz-ID
Allen, Bill-ID
Florea, Stanton-CA
Charrette, Ted-MA
Charrette, Annie-MA
Crowe, Troy-MO
Grant, Kevin-CA
Vinzant, Katie-CA
Rice, Mike-MN
Frick, Paul-PA
Klindworth, Bob-WA
Cockrell, Marilyn-CA
Dunbar, Sandy-OR
Lyons, Benjamin-IN
Kurtz, Eric-MT
Kurtz, Vivian-MT
Kennard, Michael-CA
Boynton, Jason-CA
Brunson, Barry-WA
Brunson, Judy-WA
Kittridge, Robert-CO
Kittridge, Nancy-CO
Behrens, Kyle-MT
Kathleen Hayden-TX
Sonny Stiger-MT