2017

MEMBERS

Shane Cochran-ID
Arthur Mindlin-Retired NPS & USPIS
Alecia Hone-UT
Brett Coghian
Don Will-CA
Peter Goetzifger-TX
Chip Houde-MEX
Matthew Dillon-PA
Ted Frazer-MT
Brett Coghlan
Gerry Day-Wa
Nathan Rabe-WA
Alec Lane-CA
Lisa Gowe-WI
Monley Ankney-MT
Adrienne Calfrobe-MT
Leon Yellowhorse-MT
Joseph Koehler-WI
Bruce Edmonson-CA
Samuel Croff-MT
Greg McAlpine-CA
Paul Frick-PA
Steven Otopoulik-OR
Andrew Buyers-UT
Paul Talbot-MN
Galen Roesler_SD
Gregg Goodland-CO
Greg Emerson-NV
Leonard Garcia-UT
David Arnauckas-CA
Paul Iannizzotto-FL
Galen Young-NM
Jose Baeza-PR
William Kearney-TN
Eric Gregory-WY
Mark Jamieson-MS
Kyle Behrens-AZ
Casey Albert-CO
Edward Phipps-NJ
Erik Filep-VA
David Stadler-MI
Mark Hopkins-FL
Peter Noble-MO
Richard Sheets-CA
Tyler Sendrak-CA
Jamie Leigh-Powell
Jerod DeLay-WY
Geoff Whatcott-Unified Fire Authority
Edward Phipps-NJFFS Div A
Pamela Sachs-IMO David Ruhl-WI
Jess Estrada-Vista Grande IHC-CA
Crystal Cook-MN
Frank Simmons-VA
Nikole Simmons_VA
Luke Lopez-Del Rosa IHC-CA
Cameron Snyder-American River IHC-CA
Courtney Fields-IMO Jacob O’Malley-
Greg Suszek-Florida Panther NWR-FL
Mary McPeak-New River Valley WF-VA
Carrie Moore-UT
Mitch Lamonte-TX
Kyle Hermiston-MT
Brian Schroeder-IL
Bruce Babb-WA
Casey Judd-ID
Forrest Behm-ID
Matt Martens-WA
Joshua Smith-CA
Buck Kneifl-TN
Charles (Boo) Walker-TX
Matthew Klindt-FL
Clifford Hutton-WY
Danielle Shedden-ID
Brandon Hoffman-UT
Janet Herring-VA
M M Tad Morelock-CA
John McAndrew-NJ
Patrick Sheridan-VA
Clayton Roadhouse-CA
Gregory Overacker-CA
Joy Whitesell-CO
Tina Greenhalgh-UT
Michael Castagnola-CA
Brett Ortland, ID
Brent Mizzell-ID
Sharon Smith-NV
Brett Coghlan-Australia
Crystal Cook-MN
Kevin Greenhaigh-UT
Cathy Hutton-WY
Jeff Clark-AZ
Mindy Clark-AZ
Brandon Clark-AZ
Brian Keating-C)
Marvin Kelso-OR
Anita Kelso-OR
Kennewick Fire Dept-WA
Joann Overacker-CA
Paul Roose-MT
Nikole Simmons-VA
Mark Wesseldine-CO
Zach Wesseldine-CO
Kevin Fitzgerald-AK
Jacob Morton-ID
Christian Rasch-OR
Eric Nash-OR
Nate Lee-OR
Mitchell Ishida-OR
Joel Johnson-OR
Mike Leach-OR
Abel Harrington-OR
Robert Serrato-CA
Matthew Schutty-CA
Jeremy Cox-KS
Jared Peppers-CA
Sally Ros-CO
Mitch Gilchrist-CO
Griz Green-OR
Glenda Green-OR
Michael Dolan-CA
Joe Faruzzi-CA
John Steady-WA
Randal Johnson-CO
Ray Bennett-NV
Stan Mitchem-WY
Angelica Garcia-CA
Trent Sonderheit-ID
Quentin Ford-AZ
Larry Shaw-VA
Robert Naranjo-NM
Barry LaZelle-CA
Craig Perkins-CA
David Vitwar-CO
David Cahoy-SD
Lindsay Scaggs-CO
Gayle Sorenson-UT
Wende Sorenson-UT
Travis Metzler-WY
Walter Jansen-CA
Linda David-CA
Larry David -CA
Robert Palmer-WA
Kellie Stover-SD
Tom Davis-CA
Karen Richardson-WA
Fred Bland-CA
Shellie Krog-SD
Ryan Pederson-WI
Jared David Bowman-UT
Morgan Kemple-CA
William Devino-MA
Trish Smith-MA
Larry Smith-KY
Marvin Jordan-WY
Jason Stork-MO
Fed Privett-GA
Troy Crowe-MO
Kimberly Nutt-CO
Debbie Kelly-ID
Mike Kelly-ID
Jill Braunstein-WA
Brandi Fitchett-VA
Matthew Brown-CA
Mary Sanford-OR
John Oliver-AZ
Loren Rotroff-AK
Eileen Milligan-NV
Susan Odell-MD
Eric Weber-NJ
Will Morenon-RI
Nicole Marquart-WA
Kaley Badger-AZ
Michael Woods-WY
Julia Robinson-MT
Nancy Cosgrove-CT
Todd Beer-OH
Emma Brown-KS
Stephen Clark-NY
James Flanagan-WA
Mary Flanagan-WA
Keira Flanagan-WA
Jimmy Flanagan-WA
Aylana Flanagan-WA
Hunter Bell 111-MT
Tim Chavez-CA
Steven Peterson-ID
Harold Reynolds-TX
Cheryl Molis-ID
Donna Tarano-OR
Dale Smith-TX
Steve Olson-CA
Kristin Ray-OR
Matthew Schell-WI
Brian Woodbeck-CA
Cruz Armendáriz-CA
Twill Keefe-AZ
Karson Sorenson-UT
James Bachelor-SD
Brian Gorman-SC
Teresa Gutierrez-WA
Stewart Robertson-NM
William Kennedy-CO
Will Mitchell-CA
Michael Josey-FL
Barry Burt-CO
Michael Anderson-AZ
Ann Anderson-AZ
Michael McHargue-CA
Jan Amen-TX
Kenny Musial-WI
Chances Lesemister-AZ
Jason McDaniel-TX
Larry Edwards-MT
James Corvino-WA
Erin Thomas-CA
Megan Holste-VA
Kimberlee Sheets-CA
Philip Stevens-CO
Benjamin Powell-MT
Rob Hinsberg-CO
Chris Ives-AZ
Erin O’Loughlin-MT
Brian Ott-WY
Gary Hobbs-WY
Nick Koepenick-CA
Michael Hutchins-NM
Nicole Valiant-OR
Travis Whitney-CO
Barbara O’Coy-CA
Megan Thomas-LA
Kevin Throop-MN
Henry Hickerson-VA
Chris Meeker-UT
Neil Dresser-CA
William Sanders-ID
Elizabeth Bunzendahl-KY
Lynn Lockwood-CO
Andrew Lyons-CO
Cindy Cherone-CA
Adam Kettridge-CO
Keith Hawk-FL
Lorrie Evans-AZ
Ryan Wade-AZ
Jamie Wade-AZ
Taiga Rohrer-UT
Veronica McCabe-Howell-UT
Marcia Pfleiderer-FL
Jonathan Nagel-CO
Don Bowen-CA
Tamara Dierks-SD
Laurel Peterson-UT
Gayemarie Ekker-UT
Gerald Perry-AZ
Jennifer Hebrard-AZ
Tim McElwee-AZ
Debra McElwee-AZ
Stephen Marsar-NY
Arthur Cherry-MT
Margaret Cherry-MT
Anthony Cherry-MT
Bryan Hakanson-AZ
Richard Ochoa Jr-OR
Ava Andrews-AZ
Jonathan Harris-CA
Michael Purdy-CA
Elizabeth Kurpies-CA
Brian Page-CO
Kevin Elliott-CA
Eric Elephant-WI
Carl Klug-NV
Wade DeBraal-OR
Kris Cinio-ID
Dana Dahlen-CA
Paul Dahlen-CA
Dan Buckley-ID
Missy Hone-UT
Brett Idol-TX
Steve Gibbon-TX
Patrick Brown-TX
Shannon Carrasco-TX
Jeffrey Reid-TX
Joel Pomeroy-OR
Brenda Crull-IN
David Wilkins-WY
Matthew Etienne-MT
Karl Schlitt-NE
David Brown-AZ
Anthony Weidner-ID
Lorenzo Miranda Jr-CA
David Derbes-CO
Dan Brown-ID
Summer Myllymaki-OR-IMO Ray Rubio
Dillon Alexander-ID
Jamie Stockdale-CA
Blake Miller-TX
Ellis Voivedich-AK
Ruth Kohler-AZ
David Kohler-AZ
Rita Baysinger-CO
Beth Melville-CA
Robert Hazen-NJ
Christopher Tiedeman-CO
Laurie Pillers-ID
Peter Fromgerz-NV
Jimmy Siano-OR
Marian Kadota-CA
Jeremias Olson-CA
Nancy Picazo-Ortega-CA
Michael Shaw-ID
Rick Lancaster-WY
Kurt Kause-MT
Richard Hughes-UT
Blake Willick-ID
Peggy Cathie-CA
Alexander Hicks-CA
Brent Rahn-MO
Land Huegel-ID
John Bitzberger-OR
Brandon Skinner-ID
Joan Olveda-CA
Larry Hettinger-AZ
Brennon Ellis-CO
Ricky Cantu-CO
Dylan Dickinson-MT
Jake Fitzgerald-CA
Brian Fritsen-OR
Chip Collins-WY
Susan Bissell-AK
Keith Lemcke-AZ
Sarah Naranjo-NM
Zephaniah Cunningham-VA
Evan Schachtel-IL
Rebecca Warden-ID
Dustin Hallam-CA
Kymberlee Martinez-NM
Molly Ryan-MT
Charles Phenix-OR
Sean Harris-AZ
Nate Christiansen-CO
Jean Seymour-ID
Jimmy Dodson-NC
Cassie Pearson-WA
Brenna Hoerdeman-AK
Ronald Cole-CA
Karen Brent-GA
Randy Anderson-ID
Ross Cooper-CA Lone Peak IHC
Alejendro Ocotlan-CA Lone Peak IHC
Mitchell Hanson-WI Lone Peak IHC
Kevin Argueta-Ayala-WY Lone Peak IHC
Cole St Martin-MN Lone Peak IHC
Matthew Jarvis-UT Lone Peak IHC
Jaspir Amir-CA Lone Peak IHC
Justin Roach-UT Lone Peak IHC
Tyler Lair-UT Lone Peak IHC
Ethan DeBauche-UT Lone Peak IHC
Matt Specht-UT Lone Peak IHC
Brett Branin-UT Lone Peak IHC
Clint Kelley-AZ Lone Peak IHC
Kadell Deason-UT Lone Peak IHC
Gregory Struiksma-WA Lone Peak IHC
Darren O’L:oughlin-UT Lone Peak IHC
William Waibel-CT
Daniel Frolich-CA
Andy Lipp-SD
Brian McCreary-OR
Wesley Page-AZ
Elaine Kohrman-NM
Brian Matoy, TN
Corey Benov-OR
Phillip Martinovich-NV
Raymond Roe-NJ
DMarie Gallegos-Trijullo-NM
Greg Sanders-VA
Patricia Stewart-FL
Becki Nesbitt-OR
Christy Wilson-OH
Roy Mita-CO
David Ceballos-CA Fulton Hotshots
Brenda Bowen-SD
Michael Robles-CA Fulton Hotshots
Brendon Medley-CA Fulton Hotshots
RAfael Sencion-CA Fulton Hotshots
Greg Franco-CA Fulton Hotshots
Scott Russell-CA Fulton Hotshots
Frank Reyes-CA Fulton Hotshots
Will Morales-CA Fulton Hotshots
Michael Turowski-CA Fulton Hotshots
John Mello-CA Fulton Hotshots
Justin Speakman CA Fulton Hotshots
John Kiess-CA Fulton Hotshots
Michael Henson-CA Fulton Hotshots
Josh Bull-CA Fulton Hotshots
Jonathan Bechtel-CA Fulton Hotshots
Gilbert Hoffman-CA Fulton Hotshots
Garey Smith-CA Fulton Hotshots
Daniel Hammond-CA Fulton Hotshots
Greg Cole-CA Fulton Hotshots
Josh Acosta-CA Fulton Hotshots
Denise Torres-FL
Lauren Baccetti Eck-CA
Benji Hegg-MT
Amanda Stachowsky-ID
Fredrick Cuthill-CA
M Ch-MT MT Helitack
Michael Wood-MT Lolo IHC
Alex Nordstrom-MT Great Northern Fire Crew
Molly West-CA
Mary Piowaty-CA
Matt Aoki-CA Los Padres IHC
Kari Greer-ID
Mike Law-OR
Paul Mintier-CO
Luke Kanclerz-TX
Evan Guzik-WY
Kevin Koch-CA
Angela Koch-CA
Janice Koch-CA
Andrew Koch-CA
Walter Roth-MI
Carol Roth-MI
Linda Kearns-NM
Doreen Blaker-MI
Josh Shroyer-WY
Nicole Hallisey-ID
Mike Hallisey-ID
Josh Dominguez-ID
Jeffrey Runck-MN
James Lerke-KY-USFS
Jennifer Rabuck-WI USFS
Danette Bialous-OR
Norene Norris AZ
Kelley Barnes-WA
Diane Travis-AZ
Dylan Kane-OR Central Oregon Rappellers
Gregory Smith-AZ
Lathe Evans-AZ BLM
Belinda Plummer-CA
Ross Peckinpah-CA
Rob Griffith-CA
Ty Miller-AK
Carolyn Higgins-CA
Kevin Janes-CA
Christopher Young-NE
Andrew Pohlman-CO
Jun Kinoshita-CA Yosemite National Park
Jeff Hammes-ID
Darrin Grant-SD Snake River IHC
Matthew Hubaud-AK
James Williams-OR
Brian O’Leary-WA
John Ortega-ID
Caleb Smith-ID
Anthony Sigona-CA
Chris Clervi-CO CIIMT4
Ericka Lans-NE
David Neydlin-CA
Adam Henry-NC
Patrick Lingley-AZ
Roxanna Fernandez-CA
John Plisga-OH
Rocco Snart-CO
Andrew Holtmeyer-SD
Margrete Bjornsen-NV
Sarah Jamison-ID
Drew Daily-OK
Dustin Murray-ID
Ryan Blakely-CA
Anne Rock-MA
John Diebel-MI Wyoming Hotshots
John Kirkendall-MT
Logan Blankenship-IL
Katie Blankenship-IL
Paula Chambless-TX
Julie Rubio-OR
Darylynn Plucker-SD IMO David Ruhl
James Fischer-ID
Jacob Cicairos-OR
Mark Swan-CO
Jennifer Brown-NV
Samuel Magnifico-ID Snake River Hotshots
Jordan Wade-CA
Ricky Aispuro-CA USFS Los Padres NF
April Gasper-NV
Danny Buyers-WY
Kathleen Buyers-WY
Russell Groves-OR
Frank Davis-OR
Alexis Martin-ID
Joe Cresto-UT
Paul Balfour-WA
Richard Rusk-UT
Marilyn Olson-ID
David Herrand-NV
Buffy Bandley-CA Strawberry Fire PD
Scott Parsons-CA
Kolleen Bray-ID
Keith Ward-NV
Francisco Cortez-CA Los Padres Engine 74
William Rios-CA
B Drake-WA
Victor Bradford-CO
Chad Stilson-UT
Sara Brown-OR
Robert Stoldal-UT
Sheila McConnell-ID
Jason Johnston-CA
Mike Riker-MN
Deanna Riker-MN
Kevin LoGiudice-FL
Donna Kreiensieck-ID
Christina Bartlett-ID
James Johnston-ID
Vinson Johnson-ID
Denny Lewis-ID
Brittain McNeil-ID
Dale Wine-TN