2013

MEMBERS

1 Jim Ott, CA
2 Tom Lavagnino, OR
3 Kevin Thissell, OR
4 Mark Shiery, AZ
5 Diana Holt, AZ
6 Rachel Shiery, AZ
7 Randall Johnson, Larkspur FPD, CO
8 John Armstrong, Texas Canyon IHC, CA
9 Danny Krutina, UT
10 Cynthia Krutina, UT
11 Cody Lee, CA
12 Jeffrey Buscher, CA
13 Mike Smith, CO
14 Lorenzo Miranda Jr., CA
15 Robert Chapman, TN
16 Martin Maricle, AK
17 Gail Maricle, AK
18 Holly Werner, CA
19 Autumn Branson, CA
20 Arthur Mindlin, NJ
21 Dan Carroll “In Memory of Chris Carroll”, CA
22 Kathy “KC” Carroll “In Memory of Chris Carroll”, CA
23 Chad Carroll “In Memory of Chris Carroll”, CA
24 Jessica Carroll “In Memory of Chris Carroll”, CA
25 Katherine Wilmarth “In Memory of Chris Carroll”, CA
26 Diana Mecham, BLM, ID
27 Michael Treshow, ID
28 Bob Wilken, Longleaf Alliance Fire Team, FL
29 Steve Bennett, Longleaf Alliance Fire Team, FL
30 Karen Zillox, Longleaf Alliance Fire Team, FL
31 Donna Vassallo, Longleaf Alliance Fire Team, FL
32 Brian Shuman, Longleaf Alliance Fire Team, FL
33 Steven Davis, CA
34 Galen Young, NM
35 Paul Sever, ID
36 Bob Klindworth, WA
37 Paul Dahlen, CA
38 Dana Dahlen, CA
39 Michael Dugan, MT
40 James McMahill, IA
41 Kyle Behrens, ID -Helena IHC
42 Dale Wine, TN
43 Kim Valentine, OR
44 David Loveland, TN
45 Matthew Schutty, OR
46 Alec Lane, CA
47 Gregg Goodland, CO
48 Eric Gregory, Centennial Fuels Management, WY
49 Arlene Gregory, Centennial Fuels Management, WY
50 Meaghan Buehler, SD
51 Ron Recker, CA
52 Jerod Delay, WY
53 Randy Skelton, ID -McCall Smokejumpers
54 Michael & Melanie Rice, MN
55 Greg Emerson, USFS, NV
56 Justin Cowger, WY
57 Andrew Brown, CO
58 Rich Bolton, CA
59 Thomas French, NM
60 James Hughes, CA
61 Vera Pena, AZ
62 Casey Judd, ID -FWFSA
63 Michael Harnois, WI
64 Chip Houde, MEX
65 Ruben Griego, UT
66 “In memory of Phillip Conner, Las Vegas Helitack”
67 Rodolfo Uribe, CA
68 Linda Austin, CO
69 Mark Courson, CA
70 Peter To, PA
71 Pamela Franco, ID – “In Memory of Stephen Franco”
72 John Ray Alford – Ventura County Pro. FFs
73 Aaron J Arledge – Ventura County Pro. FFs
74 Robert Aaron Ashby – Ventura County Pro. FFs
75 Adil M Aslam – Ventura County Pro. FFs
76 Marcos Aviles – Ventura County Pro. FFs
77 Christopher Scott Beery – Ventura County Pro. FFs
78 Don Richard Bell II – Ventura County Pro. FFs
79 Samuel Belote – Ventura County Pro. FFs
80 Tod Raymond Berryman – Ventura County Pro. FFs
81 Shannon T. Black – Ventura County Pro. FFs
82 Jeremy Christen Bower – Ventura County Pro. FFs
83 William Loyd Breuklander – Ventura County Pro. FFs
84 Larry Cay Brister – Ventura County Pro. FFs
85 Todd Douglas Buck – Ventura County Pro. FFs
86 Randy Scott Burdick – Ventura County Pro. FFs
87 Frederick W Burris – Ventura County Pro. FFs
88 Kenton Fredrick Burris – Ventura County Pro. FFs
89 Charles Kevin Butler – Ventura County Pro. FFs
90 Fernando M. Calderon – Ventura County Pro. FFs
91 Larry Manzano Cerda – Ventura County Pro. FFs
92 Richard G Cervantes – Ventura County Pro. FFs
93 Joseph Chad Cook – Ventura County Pro. FFs
94 Aaron Robert Cranage – Ventura County Pro. FFs
95 Hector Becerra Cruz – Ventura County Pro. FFs
96 Nicholas J. Derby – Ventura County Pro. FFs
97 Sean P. Driscoll – Ventura County Pro. FFs
98 Joseph P Dullam – Ventura County Pro. FFs
99 Peter Duran – Ventura County Pro. FFs
100 William C Elder – Ventura County Pro. FFs
101 Robert Todd Ewing – Ventura County Pro. FFs
102 Cindy A. Freet – Ventura County Pro. FFs
103 Mike Fuller – Ventura County Pro. FFs
104 Alejandro Garcia – Ventura County Pro. FFs
105 Brandon T Garnsey – Ventura County Pro. FFs
106 Thomas A Glauser – Ventura County Pro. FFs
107 Randall A Globerman – Ventura County Pro. FFs
108 Richard Reginald Gonzales – Ventura County Pro. FFs
109 Cynthia Marie Gordon – Ventura County Pro. FFs
110 Matthew David Eugene Gurrola – Ventura County Pro. FFs
111 Israel T Gutierrez – Ventura County Pro. FFs
112 Philip Alan Hadley – Ventura County Pro. FFs
113 Mark T Haliday – Ventura County Pro. FFs
114 Michael H Hansen – Ventura County Pro. FFs
115 Michael R. Harding – Ventura County Pro. FFs
116 Jesse J. Hopcus – Ventura County Pro. FFs
117 Chrystal Horton – Ventura County Pro. FFs
118 Jon Stephen Jelle – Ventura County Pro. FFs
119 Ian Paul Johnson – Ventura County Pro. FFs
120 Mark Alan Karr – Ventura County Pro. FFs
121 Brian S Kinsley – Ventura County Pro. FFs
122 Lawrence Michael Kohagen – Ventura County Pro. FFs
123 Jason A. Lafferty – Ventura County Pro. FFs
124 Terrence Lee Lamb – Ventura County Pro. FFs
125 Ronald Wayne Lauer – Ventura County Pro. FFs
126 Tanya M Lovelace – Ventura County Pro. FFs
127 Melvin Bruce Lovo – Ventura County Pro. FFs
128 Victor Tony Low – Ventura County Pro. FFs
129 Scott Macone – Ventura County Pro. FFs
130 Allan Scott Mandell – Ventura County Pro. FFs
131 Craig B Matthews – Ventura County Pro. FFs
132 Jason M. May – Ventura County Pro. FFs
133 Michael Britt Mc Daniels – Ventura County Pro. FFs
134 John Kennedy Mc Neil – Ventura County Pro. FFs
135 Ryan C McLemen – Ventura County Pro. FFs
136 Rodney Lewis Megli – Ventura County Pro. FFs
137 Kriss Melbardis – Ventura County Pro. FFs
138 Gary Robert Monday – Ventura County Pro. FFs
139 Michael Scott Moore – Ventura County Pro. FFs
140 Chase Morgan – Ventura County Pro. FFs
141 Martin S. Myers – Ventura County Pro. FFs
142 Robert A Myers – Ventura County Pro. FFs
143 Erik T Niemann – Ventura County Pro. FFs
144 Brian Timothy Nix – Ventura County Pro. FFs
145 Eric J Norris – Ventura County Pro. FFs
146 Jack W Nosco – Ventura County Pro. FFs
147 Thomas H. O’Malley Jr. – Ventura County Pro. FFs
148 Ronald Gary Oatman – Ventura County Pro. FFs
149 Gary Dean Oliver – Ventura County Pro. FFs
150 John L Oliveros – Ventura County Pro. FFs
151 Eduardo G Ornelas – Ventura County Pro. FFs
152 Craig William Pearson – Ventura County Pro. FFs
153 Russell Adam Perkinson – Ventura County Pro. FFs
154 Christopher Peru – Ventura County Pro. FFs
155 Brad Peters – Ventura County Pro. FFs
156 Dan L Petzold – Ventura County Pro. FFs
157 Nicholas Carl Pisciotta – Ventura County Pro. FFs
158 Garrett Prater – Ventura County Pro. FFs
159 James Scott Quirarte – Ventura County Pro. FFs
160 Cary Rake – Ventura County Pro. FFs
161 Darrell Anthony Ralston – Ventura County Pro. FFs
162 Richard J Reese – Ventura County Pro. FFs
163 Brett William Reynolds – Ventura County Pro. FFs
164 William R Reynolds – Ventura County Pro. FFs
165 Anthony Romero – Ventura County Pro. FFs
166 Tony Salas – Ventura County Pro. FFs
167 William John Santino Jr. – Ventura County Pro. FFs
168 Charles Michael Scherrei – Ventura County Pro. FFs
169 Olaf John Schuett – Ventura County Pro. FFs
170 Jeffrey S. Seabrook – Ventura County Pro. FFs
171 Gifford Troy Sears – Ventura County Pro. FFs
172 Keith Lawrence Smith – Ventura County Pro. FFs
173 John Gerald Spykerman – Ventura County Pro. FFs
174 Andrea Leigh Stanley – Ventura County Pro. FFs
175 David B Stevens – Ventura County Pro. FFs
176 Charles A Sullenbarger – Ventura County Pro. FFs
177 Danny Lee Swenson – Ventura County Pro. FFs
178 Troy L Swickard – Ventura County Pro. FFs
179 Steven James Swindle – Ventura County Pro. FFs
180 Robert Bruce Szczepanek – Ventura County Pro. FFs
181 Michael B. Tamez – Ventura County Pro. FFs
182 Gregory Graham Taylor – Ventura County Pro. FFs
183 Carmine J Terracciano – Ventura County Pro. FFs
184 Gregory W. Thaxton – Ventura County Pro. FFs
185 Ronald W Topolinski – Ventura County Pro. FFs
186 Richard Mark Toukdarian – Ventura County Pro. FFs
187 Michael James Trabbie – Ventura County Pro. FFs
188 Eric J Trejo – Ventura County Pro. FFs
189 Albert H Trevisan – Ventura County Pro. FFs
190 Bertrand Melville Van Auker – Ventura County Pro. FFs
191 Daran George Vanden Bossche – Ventura County Pro. FFs
192 Jerry M Vandermeulen – Ventura County Pro. FFs
193 Samuel R. Villavicencio – Ventura County Pro. FFs
194 Matthew James Ward – Ventura County Pro. FFs
195 Robert S Welsbie – Ventura County Pro. FFs
196 Jeffrey M Whitehouse – Ventura County Pro. FFs
197 Michael Steven Wickham – Ventura County Pro. FFs
198 Joseph E. Williams – Ventura County Pro. FFs
199 Michael Williams – Ventura County Pro. FFs
200 Steven Paul Winter – Ventura County Pro. FFs
201 Scott Wirz – Ventura County Pro. FFs
202 Jeffery A Witt – Ventura County Pro. FFs
203 Gary Thomas Young – Ventura County Pro. FFs
204 Gregorio Geroncio Yzaguirre – Ventura County Pro. FFs
205 Scott Wallace Zeller – Ventura County Pro. FFs
206 Stanley J Ziegler – Ventura County Pro. FFs
207 Dave Zimmermann – Ventura County Pro. FFs
208 Colin Laigan, McCall Smokejumpers, ID
209 Matt Huber, McCall Smokejumpers, ID
210 Mike Cooper, McCall Smokejumpers, ID
211 Hans Ohme, McCall Smokejumpers, ID
212 Kyle Esparza, McCall Smokejumpers, ID
213 Damon Nelson, McCall Smokejumpers, ID
214 JT Belton, McCall Smokejumpers, ID
215 Keith Suemnick, McCall Smokejumpers, ID
216 Sam Cox, McCall Smokejumpers, ID
217 Matt Ingram, McCall Smokejumpers, ID
218 Phil Reid, McCall Smokejumpers, ID
219 Pete Dutchick, McCall Smokejumpers, ID
220 Todd Haynes, McCall Smokejumpers, ID
221 Adam Humbach, McCall Smokejumpers, ID
222 Ryan Garber, McCall Smokejumpers, ID
223 Dan Booth, McCall Smokejumpers, ID
224 Jarod Sayer, McCall Smokejumpers, ID
225 Garrett Hudson, McCall Smokejumpers, ID
226 Jazz Beyuka, McCall Smokejumpers, ID
227 Clay Yazzie, McCall Smokejumpers, ID
228 Lane Lamoreaux, McCall Smokejumpers, ID
229 Kevan Richards, McCall Smokejumpers, ID
230 Shawn Denowh, McCall Smokejumpers, ID
231 Jarod Hendee, McCall Smokejumpers, ID
232 Bob Charley, McCall Smokejumpers, ID
233 Steve Bierman, McCall Smokejumpers, ID
234 Matt Castellon, McCall Smokejumpers, ID
235 Andre Mascheroni, McCall Smokejumpers, ID
236 Jeff Schricker, McCall Smokejumpers, ID
237 Brent Morrison, McCall Smokejumpers, ID
238 Jack Sevelson, Plumas IHC, CA
239 Rick McCauley, AZ
240 Rocky Siegel -San Marcos Pass VFD, CA
241 David Arnauckaus, CA
242 Sean Marco -Lucky Bastards Motorcycle Club, ID
243 Judith Allegra, CA
244 Lawrence Crane, NM
245 Cathy & Cliff Hutton, WY
246 Chuck & Nancy Cosgrove, CT-IMO & love of Danny Holmes
247 Michael Johns, AZ
248 David Haston, CA
249 Thomas Croweel, ID
250 Kim Kufta, CA
251 Brian Jenkins, MN
252 Les Page, KS
253 Kevin Fitzgerald, AK
254 Phil Street, ID
255 Richard Sheets, CA
256 Tom Zimmerman, ID
257 Jess Estrada, CA
258 Scott Culkin, CA
259 Galen Roesler, WY
260 Brian Keating, UT
261 Kelly Carlsen, Oregon Dept. of Forestry, OR
262 Dick Smith, ID
263 Tamara Saxton, SD
264 Liz Kinney, Retired Forest Service, OR
265 Danny Sadlo, CA
266 Jan Amen, Texas Forest Service, TX
267 Meredith Lund, New Ipswich Fire Dept., NH
268 Tim Smith, HI
269 Melissa Sartor, ID
270 Gary Day, Honoring Molly Day, Stanislaus NF
271 Paul Mintier, CO
272 Chris Church, ID-In Memory of Kirk Smith
273 Stephaney Church, Boise NF-In Memory of Kirk Smith
274 Mariah Leuschen, MT
275 “In Memory of Mike Boyd, BLM NV”
276 “In Memory of Matt Cannon, BLM AK”
277 “In memory of Brian Ruffing, Flathead NF”
278 Bob & Ginny Wickman, MN
279 Kent Weaver, ID
280 Craig Weaver, ID
281 Michael Allan, CA -Redding IHC
282 Albert Kellogg, CA
283 In Memory of Mike Boyd, BLM NV
284 In Memory of Matt Cannon, BLM AK
285 In memory of Brian Ruffing, Flathead NF
286 Paul Talbot, MN
287 Scott Parsons, CA
288 Kim Parsons, CA
289 Sherry Kessel, OR
290 Daniel Moore, AZ
291 Vince Carver, GA
292 Nathan Rabe, Kennewick Firefighters L 1296, WA
293 Andy Lipp, SD
294 Ingrid Drieling, ID
295 Amy Baumer, ID
296 Todd Baumer, ID
297 Bonnie Wood, ID
298 David Brown, AZ
299 David Wilkins, WY
300 Rodgers Wright, AZ
301 Dennis Hulbert, CA
302 John Kearney, FL
303 Barry Lee, OR
304 Paul Kanton “In memory of Chris Kanton”
305 Mary Kanton “In memory of Chris Kanton”
306 Jason Kjenstad, Shasta Trinity National Forest, CA
307 Tracy Dunford, UT
308 Cheryl Molis, ID
309 Matt Holmes, NH
310 Dee Burke, NH
311 Lisa Slepetski, AK
312 Taiga, Rohrer, UT
313 Jason Heinz, WA
314 Sean Depp, AZ
315 Steven Ipswitch, ND
316 Tracy McGuff, CA
317 Jana Peterson, OR
318 Jennifer Bartley, NM
319 Tom Holley, AZ
320 Holly Miller, NM
321 Mike Seymour, CA
322 Don Moss, OR
323 Royce Wilber, OR
324 Royal Burnett, CA
325 David Lowe, WI
326 Cory Carlson, AZ
327 Alan Kelso, WA
328 Jay Wickham, SD
329 Louisa Evers, OR
330 Jeff Wenger, CA
331 Courtney Wood, NV
332 Larry Edwards, MT
333 Jan Palecek, CA
334 David Wergen, OR
335 Mike Meyers, WA
336 Greg Bailey, WA
337 Sean Hendrix, OR
338 Gary Moberly, OR
339 Edwin Floate, OR
340 Greg Stratton, OR
341 William Kearney, TN
342 Matt Boss, CA
343 Kim Boss, CA
344 Kathleen Hayden, WY
345 Gerald Vyskocil, CA
346 Mark Adams, Mormon Lake IHC, AZ
347 Matthew Caouette, Mormon Lake IHC, AZ
348 Steve Tome, OR
349 Jon Skeels, CO
350 Sharon Rose, KS
351 Josh Shroyer, MO
352 Michael Klug, NV
353 Daniel Cannon, OR
354 Ken Kerr, CO
355 Linda Kerr, CO
356 Helen Bjornsen, ID
357 KC Bjornsen, ID
358 Marian Kadota, CA
359 Stephen M. Jenkins, ID
360 Westley Shook, UT
361 Geoff Hibbs, MT
362 Bryan Karchut, SD
363 Betty Hartenstine, CA
364 Steven Hartenstine, CA
365 Matthew Mateo, CO
366 Cornelius DeJong, CA
367 Richard Rusk, UT
368 Sandy Cameron, ID
369 Geri Herbert, ID
370 In Memory of Thomas Haffy
371 Edward Haffy, NJ
372 Joni Bruch, WY
373 Victor Bradford, CO
374 Roberta Bradford, CO
375 Robert Lattin, WA
376 Jamie Wade, AZ
377 Jonetta Trued, AZ
378 Frances Bentley, WA
379 Todd Klimas, AZ
380 Lathe Evans, AZ
381 Gordon Herring, WY
382 Alan Colwell, KY
383 Karen Trimbath, PA
384 Craig Carter, CA
385 Miles Bond, CO
386 George Kochman, PA
387 Brian Dompierre, CO
388 Regina Roby, KY
389 Travis Welborn, MT
390 David Zuares, ID
391 Carolyn Winkler, OR
392 Nicholas Strohmeyer, AK
393 Clayton Roadhouse, CA
394 Gregg Smith, CA
395 Curtis Palmer, WA
396 Nathaniel Whittemore, MA
397 Nancy Whittemore, MA
398 Joe Mazzeo, MA
399 Jeff Surber, NV
400 Rita Dyer, OR
401 Dawn Johnson, NV
402 Jayleen Lineback, CO
403 Phillip Barton, NV
404 Tom O’Connell, CA
405 Tony Doty, DC
406 Juan Bautista, OR
407 Peter Stewart, NM
408 Bill Anderson, CO
409 Steve Douglas, CO
410 Robert Morse, NJ
411 Sherill Story, In Memory of Michael Lewis
412 Russell Oakes, AR
413 Rowdy Muir, WY
414 Andy Vasquez, CA
415 Mike Farmer, MT
416 John Case, AZ
417 Karl, Schlitt, NE
418 Steve Plevel, AZ
419 Jonathan Smith, NM
420 Phillip Dye, CA
421 Patrick Boy, AZ
422 Eric Nilson, UT
423 Deb Schweizer, CA
424 Tom Diani, NV
425 Kristine Sigona, CA
426 Amy Skraba, AK
427 Peter D-Aquanni, NM
428 Laurie Pillers, ID
429 Alexis Martin, ID
430 Karen Varney, MA
431 Charles Sweet, CO
432 Loren Wickstrom, ND
433 Bob Will, CA
434 Catherine Hibbard, MA
435 Jimmy Flanagan, NV
436 Douglass Anderson, MN
437 Ben Morgan, FL
438 Wendy Joslin, OR
439 Samuel Larry, GA
440 Janice Rushworth, In Memory of Michael B Rushworth
441 Gary Todd, CA
442 Buck Wickham, AZ
443 Mike Patten, MT
444 Shane Freeman, UT
445 Ed DeCarlo, NV
446 Steven D. Ellis, CO
447 Carol Honig, NM
448 Patricia Stewart, FL
449 Richard Hughes, UT
450 Kenneth Nelson, CA
451 Sherry Dunning, ID
452 David F Johnson, WA
453 Jeremy D. Johnson, WA
454 Ashley Taylor, MT
455 Lynn Eisberg, CA
456 Warren Villa, OR
457 David Hampton, OR
458 Rita Baysinger, CO
459 Vinson Johnson, ID
460 Leslie Thibeault, MA
461 Mark Sturdivant, CA
462 Bob Hammer, FL
463 Tom Tymon, MT
464 James Ulmaniec, WI
465 Faith Duncan, AK
466 Reg Phillips, WY
467 Aline Phillips, WY
468 Col. George Becknell, TX
469 Louise Becknell, TX
470 Ray Weidenhaft, WY
471 Larry Thornton, OR
472 Mike Crawley, NV
473 Andrew Barrey, OR
474 Gene Madden, FL
475 Kerry Brisson, CA
476 Michael Anderson, AZ
477 Dennis Baldridge, CA
478 Mark Jamieson, MS
479 Erik Solberg, AZ
480 James Payne, AZ
481 Jay Miller, WY
482 Richard King, ME
483 Daniel Srednick, CA
484 Josh Haney, ID
485 Donna Haney, ID
486 Eydith Haney, ID
487 Kaleb Stronberg, WY
488 Carl Barrett, NV
489 Sean Barrett, NV
490 James Ramirez, WY
491 Tim Bartlett, NV
492 Merrie Paladijczuk, OR
493 Kathi May, WA
494 Scott Vail, CA
495 Dan Buckley, ID
496 Ray Kingston, AZ
497 Jun Kinoshita, CA
498 Deb Patton, NM
499 Rebecca Nourse, ID
500 Marie Louise Smith, ID
501 Kevin Greehalgh, UT
502 Cecilia Seesholtz, ID
503 Bill Paxton, Info Man Bill, MO
504 Vickie Hulsizer, ID
505 Michael Haisten, GA
506 James Fischer, CO
507 Leigh Ann Evans, OR
508 Clinton Goepp, CA
509 George Chelsey, OR
510 Laurel Simos, ID
511 Maria Skinner, CA
512 Carl Nelson, KS
513 Lori Kempton, WY
514 Thomas Hooten, CA
515 John Goss, CA
516 Kip Redden, WY
517 Angela L Yemma, CO
518 William J Yemma, CO
519 Malcolm McFarland, ME
520 Walter Southwick, CA
521 Randall Beck, CA
522 Toby Cook, AZ
523 Norman L Pope, CA
524 Evan Carlos, CA
525 Bill Mitchell “In Honor of Gavin Mitchell”
526 Katherine Diaz, CA
527 Debbie Ekwall, CA
528 Mark Blankensop, NV
529 Thomas Smith, CO
530 Harold Reynolds, TX
531 Dave Garrison, CO
532 Karen Tuscano, MT
533 Matthew Dillon, PA
534 Jerry Westfall, CA
535 Marie Mitchell, IMO Paul Mitchell FDNY LODD 09/11/01
536 Charles Sundt, NM
537 Barbara Stewart, VA
538 Alice Forbes, CA
539 Henry Benham, NV
540 Spenser Johnston, ID
541 Jack Kirkendall, MT
542 Lewis Brown, NV
543 Eddie Johnson, WY
544 Ray Weiss, CA
545 Randy Anderson, ID
546 Patrick Skaggs, OR
547 Judith Cunningham, CA
548 Deneen Cone, CA
549 Evan Schachtel, IL
550 Ryan Roche, FL
551 Tamara Conner, AZ
552 Judith Nelson, AZ
553 Ted Mead, MT
554 John Henshaw, CA
555 Jay Gardner, CA
556 Kyle Jacobsen, TXX
557 Brian Milligan, WI
558 Greg Suszek, FL
559 Rachael Hansen, OR
560 Richard Pfilf, NV
561 Donna Lamb, NV
562 Todd Pederson, ID
563 Brett Ortland, ID
564 Willie Lowden, OR
565 Al Crouch, ID
566 Sarah Doehring, ID
567 Bill Gabbert, SD
568 Jake Fitzgerald, CA
569 Shirley Blood, ID
570 Dave Kannas, MN
571 Etcel Gause, NV
572 Bill Crapser, WY
573 Nicholas Readinger, PA
574 Dede Dizney, CA
575 Louise Blutas, “In Memory of Thomas J Marovich Jr.”
576 Frances Wilson, UT
577 Stephen Davis, CA
578 Richard Hawkins, CA
579 Janet Palmer, WA
580 Robert Palmer, WA
581 Cid Morgan, NM
582 Marvin Kelso, “In Memory of Jon Kelson”
583 Anita Kelso “In Memory of Jon Kelso”
584 Alicia Sisneros, UT
585 Lance Fickas, CA
586 Michael Wheelock, OR
587 Jonathan Mann, CA
588 Shawn Gettings, WY
589 Betsie Gettings, WY
590 Frank Groome, CO
591 Jordan Townsend, CA
592 Steven Nicholson, CA
593 Peter Freire, WY
594 Joanie Lawrence, OR
595 Thomas Leuschen, WA
596 Thomas Wartonick, ID
597 Charles Mark, MT
598 David Zortman, SD
599 Rita Simpson, PA
600 Greg Nordyke, AZ
601 Don V Smith, CA
602 Debbie Anderson, CA
603 Kevin Curfman, WA
604 Peggie Cathie, CA
605 Michael Alcorn, CA
606 Linda Kearns, NM
607 Timothy Chavez, CA
608 Joel Shennum, CA
609 Mike Antalosky, PA
610 Jose Baeza, PR
611 Jeff Edmonds, MN
612 Paul Boucher, NM
613 Dirk Huber, UT
614 Jeremiah Ford, CA
615 Andrew Pohlman, CO
616 Dave Robinson, NY
617 Carol Roth – “In Memory of Roger Roth”
618 Walter Roth – “In Memory of Roger Roth”
619 Janet Moser, OR
620 John Courtright, ID
621 Mary Mellema, ID
622 Steve Prescott, ID
623 Paul Drasil, CA
624 Everell Hayes, NV
625 Michael DeGrosky, ID
626 Billy Price, WY
627 Betty Price, WY
628 Jess Neville, SC
629 Jesse Bassett, UT
630 Steve Hatting, MI
631 Brian Burbridge, UT -Cedar City IHC
632 Guy Keene, CO
633 Susan Bissell, CA
634 Cameron Balog, NM
635 Christopher Friar, AK
636 Kevin LoGiudice, FL
637 R Ranger Dorn, CA
638 Kai Friedrichs, ID
639 Ralph Rau, ID
640 Sara Gonzalez, “In Memory of Jose Gonzalez”
641 Rick Gonzalez, “In Memory of Jose Gonzalez”
642 Mary Farnsworth, ID
643 Sara “Sally” Browning, NC
644 Scott McDonald, OR
645 Rosi Mulholland, FL
646 Larry Hettinger, AZ
647 Debra Compton, CA
648 Richard Schroeder, PA
649 Cindy Wedekind, OR
650 Rex Reed, WA
651 Paul Solarz, OR
652 David Varon, OR
653 Thomas Mozer, CO
654 William Kaage, ID
655 Patricia Sullivan, AZ
656 James Sullivan, AZ
657 John Sanfilippo, CO
658 Mary Sanfilippo, CO
659 Bill Murphy, MT
660 Matthew Shaddle, ID
661 George Gerard, MT
662 Bob Ruth, ID
663 Vicki Plowman, WA
664 Linden McNeilus, MN
665 Kris Bruington, Lone Peak IHC, UT
666 Preston Ley, Lone Peak IHC, UT
667 Ryan Hopkins, Lone Peak IHC, UT
668 Ryan Lafontaine, Lone Peak IHC, UT
669 Darren O’Loughlin, Lone Peak IHC, UT
670 Davis Oatway, Lone Peak IHC, UT
671 Tim Casperson, Lone Peak IHC, UT
672 Kadell Deason, Lone Peak IHC, UT
673 Steve Michaelis, Lone Peak IHC, UT
674 Zachary Beerman, Lone Peak IHC, UT
675 Carlos Gonzalez, Lone Peak IHC, UT
676 Brett Branin, Lone Peak IHC, UT
677 Jacoven Tate, Lone Peak IHC, UT
678 Matt Freeborn, Lone Peak IHC, UT
679 Seth Webb, Lone Peak IHC, UT
680 Jacob Blehm, Lone Peak IHC, UT
681 Michael Marona, Lone Peak IHC, UT
682 Noah Greenwald, Lone Peak IHC, UT
683 Dallin Brown, Lone Peak IHC, UT
684 Josue Hurtado, Lone Peak IHC, UT
685 Rick Fowler, Lone Peak IHC, UT
686 Sean Salinger, Lone Peak IHC, UT
687 Matthew Snider, Lone Peak Conservation Center, UT
688 Gary Peck, Lone Peak Conservation Center, UT
689 Keith Lannom, ID
690 Brit Rosso, AZ
691 Shannon Spies, ID
692 Don Edwards, CA
693 Kristel Johnson, CA
694 Dave Kushner, OR
695 John Caffin, GA
696 Michael Czaja, CO
697 Brent Crosland, UT
698 Jack Wilson, ID
699 Gregory Watson, NV
700 Scott Wilhorn, WI
701 Lori Lancaster, WY
702 Joe Hartman, KS
703 Brad Amaral, CA
704 Darlene Bennett, CA
705 Brock Benton, CA
706 Shawn Entz, CA
707 Spencer Garrett, CA
708 Randy Gross, CA
709 Helen Henthorn, CA
710 Nicole Long, CA
711 Jared McElhannon, CA
712 Lance McKinley, CA
713 Kevin Menet, CA
714 Phill Nunnink, CA
715 David Ray, CA
716 Adam Ray, CA
717 Adam Ross, CA
718 Jim Smith, CA
719 Pat Sullivan, CA
720 Robert Tellam, CA
721 Patrick Mason, CA
722 Adam Woodbeck, CA
723 Morgan Meserth, ID
724 Daniel Crowell, ID
725 Donald Forsyth, CA
726 Corey Rose, CA
727 In Honor of Steven Eck – Diamond Mountain IHC
728 Kathleen Kreyns, CA
729 Peter Goetzinger, UT
730 Bonnie Roberts, UT
731 Kyle Tucker, OR
732 Andy Rothleutner, WY
733 Mark Tolbert, CA
734 Joan Gallagher, NM
735 David McIlrath, IA
736 Patrick Mann, AZ
737 Dale Weir, WA
738 Frances Gericke, CA
739 Dan Sullivan “In Memory of Mike Lewis – Krassel Helitack”
740 Kristi Sullivan “In Memory of Mike Lewis – Krassel Helitack”
741 Anthony Sigona, CA
742 Robert Palmer, WA
743 Summer Myllmaki, OR
744 Derek Bland, ID
745 Randy Johnson, WA
746 Joan Drnjevic, ID
747 Rick Brazell, ID
748 Peter Briant, NV
749 Michael Santistevan, ID
750 Earl Hellman, ID
751 Dave Rama, NE
752 Jody Rama, NE
753 Mary Flynn, CO
754 Karen Brent, GA
755 Heather McLean, UT
756 Randall Ostman, WA
757 Ryan Allen, ID
758 Lindsay Brown, AZ
759 Ben Jacobs, CA
760 Mark Oetzmann, ID
761 Margrete Bjornsen, NV
762 Steve Counts, VA
763 Elizabeth Bunzendahl, KY
764 Joel Masi, CA
765 Michael McEwen, ID
766 Michael Wilson, CA
767 David Dendler, NJ
768 Peter Cecil, Australia
769 Benjamin St Pierre, UT
770 Carl Bartley, NM
771 Lisa Bartley, NM
772 Stan Mitchem, WY
773 John Fugitt, TX
774 Ted Adams, WY
775 Dean Rhynes, Retired BDF, CA
776 Marlene Rhynes, BDF, CA
777 Alison Rhynes, CA
778 David Taylor, CA
779 James Archambeault, WA
780 Michael Strawhun, CA
781 Dylan Kane, ID
782 Ryan Gillian, TN
783 Kenneth Bochniak, ID
784 Paige Boyer, CA
785 Steve Peterson, ID
786 Keith Smith, CA
787 Alexander Brockett, ID
788 Gabriel Donaldson, NV
789 Mike Norton, CA
790 Sandra Foss, NH
791 Steven Teeter, MN
792 Arthur Cherry, ID
793 Robert Kerschner, NJ
794 Nicholas Jeros, CA
795 Kristy Blackburn, CA
796 Brian Fritsen, OR
797 Glen Stratton, NY
798 Kelley Stratton, NY
799 John Jensen, NV
800 Clayton Howe, CA
801 Charles DeJong, CA
802 Ryan Flemke, MN -Gila IHC
803 Wade Snyder -Alta Handcrew
804 Scott Nielson -Alta Handcrew
805 James Pummel -Alta Handcrew
806 Jesse Trembly -Alta Handcrew
807 Jeff Priebe -Alta Handcrew
808 Mike Cunniff -Alta Handcrew
809 Mike Jewett -Alta Handcrew
810 Adam Everett -Alta Handcrew
811 Matt Schutt -Alta Handcrew
812 Mario Giacobassi -Alta Handcrew
813 Logan Towsey -Alta Handcrew
814 Seth Spain -Alta Handcrew
815 Gavin Young -Alta Handcrew
816 Kenney Cain -Alta Handcrew
817 Amy Hunnewell -Alta Handcrew
818 Rafferty Ferguson -Alta Handcrew
819 Blaine Loar -Alta Handcrew
820 Cory Brown -Alta Handcrew
821 Ryan Kupfer -Alta Handcrew
822 Miller Bailey -Alta Handcrew
823 Tyler Carruth -Alta Handcrew
824 Cindi Tonasket, WA
825 Sirena Fugitt, TX
826 Bill Woodyard, GA
827 Mary Anne Sanford, OR
828 Rex Thompson, CA
829 Michael Bittner, MN
830 J.Connelly-Connelly Pumping Svcs-Del Rosa Logistics
831 Thomas Todrank, ID
832 Karen McPeak, ID
833 Todd Pedtersen, OR
834 Bonnie Kalb, NV
835 Trevor Johnson, CA
836 Chantalle Edmunds, IL
837 Charlotte Viredaz, CA
838 Anthony Sandrini, CA
839 Amy Masi, CA
840 Jason McDaniel, TX
841 Daniel Pearson, AZ
842 Dave Hannibal, OR
843 Danette Bialous, OR
844 Daniel Matthews, AZ
845 Cindy Matthews, AZ
846 John Coy, NM
847 Trudy Klegstad, “In Memory of Ryan Flegal & Liza Denitto”
848 Tim Troxel, SD
849 Adam Johnson, MN
850 Ian Gibson, OR
851 Joseph Scholz, NM
852 Diane Caughlin, ID
853 Sylvia Kratzke, “In Memory of my beautiful Heather”
854 Leonard Kratzke, “In Memory of Heather J DePaolo-Johnny”
855 Jeremy Alexander, ID
856 Peter Irvine, VA
857 Camden Bumpus, IL
858 Kim Bumpus, IL
859 Bernard Hopf, AZ
860 Virginia Horton, CA
861 John McKenzie, CA
862 Joel Pomeroy, OR
863 Kevin Haugland, CO
864 Kip Van de Water, CA
865 Bruce Suenram, MT
866 Rodger Ozburn, WV
867 Brad Borgialli, WY
868 Barry Brunson, KY
869 Josh Parker, ID
870 Raymond Grimes Jr., NJ
871 Tim Epp, AK
872 Denis Kirkley, AZ
873 Benjamin Plumb, AZ
874 Marty Krepfl, CO
875 Steven Gundersen, CT
876 Jeffrey Brink, MI
877 Hal Stevens, UT
878 Bob Armitage, ID
879 Jeff Henshaw, OR
880 Barbara Nelson, AZ
881 Matthew Lavingne, NH
882 Robert Sweeney, WA
883 Frank Weaver, MN
884 Chris Ditmore, Type One Incident Support, OR
885 Zoe Ditmore, Type One Incident Support, OR
886 Kurt Ranta – Baker River IHC, WA
887 Chris Ramiskey – Baker River IHC, WA
888 Josh Etringer – Baker River IHC, WA
889 Carter Thomas – Baker River IHC, WA
890 Bryce Burkholder – Baker River IHC, WA
891 Julius Jacobsen – Baker River IHC, WA
892 Eric Love – Baker River IHC, WA
893 Francesca Lamanna – Baker River IHC, WA
894 Christopher Mushrush – Baker River IHC, WA
895 Daniel Oldenburg – Baker River IHC, WA
896 Sam Olsen – Baker River IHC, WA
897 Emily Hewitt – Baker River IHC, WA
898 Paul Rademacher – Baker River IHC, WA
899 Tandy Jenkins, CA
900 Tonya Ansel, San Juan IHC, IA
901 Megan Williams – “In Memory of Vic Olsen”
902 Jill Williams – “In Memory of Vic Olsen”
903 James Williams – “In Memory of Vic Olsen”
904 Don Doten, Black Hills NF, SD
905 Nick Mink, ID
906 Andrew Johnson, CA
907 David Dukart, NM
908 Michelle Surratt, MT
909 Gerry Day, WA
910 Jason Barnhart, AZ
911 Missy Hone, UT
912 David Vitwar, CO
913 Paul Iannizzotto-FDNY Retired-Engine 55 & IMT PIO, FL
914 Terry Warlick, CA
915 Jan Kyle, NV
916 Trent Dunn, WY
917 John Gebhard, ID
918 Bob Eisele, CA
919 Gary Cornell, UT
920 Mark Boche, WI
921 Michelle Pellette, NM
922 Matt Dutton, AK
923 Mary Renzi, NM
924 Tonya Ansel, IA
925 Paul McIntyre, WA
926 Kelly Bougher, CA
927 Josh Oak, MO
928 Peggy Setter, CO
929 Bee Tivald, ID
930 Sean O’Malley, NY
931 Eric Miller, Wolf Creek IHC, OR
932 Cameron Stinchfield, Wolf Creek IHC, OR
933 Natalie Kuntz, Wolf Creek IHC, OR
934 Jeremiah Mendez, Wolf Creek IHC, OR
935 Juan Castaneda, Wolf Creek IHC, OR
936 Jeffrey Gallivan, Wolf Creek IHC, OR
937 Miles Bailey, Wolf Creek IHC, OR
938 Chris Puckett, Wolf Creek IHC, OR
939 Jered Halverson, Wolf Creek IHC, OR
940 Mackenzie Green, Wolf Creek IHC, OR
941 Victor Garcia, Wolf Creek IHC, OR
942 Sean Dewitt, Wolf Creek IHC, OR
943 Quinn Wolowicz, Wolf Creek IHC, OR
944 Elizabeth Brown, Wolf Creek IHC, OR
945 Micah Windbigler, Wolf Creek IHC, OR
946 Daniel Farmer, Wolf Creek IHC, OR
947 Stephanie Rogers, Wolf Creek IHC, OR
948 Matthew Burrell, Wolf Creek IHC, OR
949 Shane Dillavou, Wolf Creek IHC, OR
950 Jerry Hurley, CA
951 Tivona Trambley, CA
952 IHO Austin McGuire-USFS-Monument Helitack, CO
953 Leigh Stewart, AZ
954 Sandra Smith-Morris, TN
955 Derrick J Morris, TN
956 Marilyn Cockrell, CA
957 Michael Copeland, CA
958 Dana McCormick, CA
959 Mike Matarrese, OR
960 Steve Shaw, ID
961 Amanda Dedrick, Los Padres Dispatch, CA
962 Katelyn Dedrick, Engine 661 – Rogue Siskiyou NF, OR
963 Jessica Dedrick, Engine 351 – Deschutes NF, OR
964 Carol Henson – Retired USFS, UT
965 Ken Henson – USFS, UT
966 Linda Naill, MT
967 Dan Eiszele LNF E-14 – In Memory of Luke Sheehy
968 Dawn Baird, CA
969 Joseph Lara, CA
970 Mark Skudlarek, ID
971 Lisa Corbin, CO
972 Sherman Waldron, TX
973 Deana Wall, OR
974 Wade DeBraal, OR
975 Lea Betty, CA
976 Scott Haas, SD
977 Sarah Synowiec, SD
978 Lynn Young, WY
979 Brian Wattenburg, Lassen NF, Eagle Lake Engine 84, CA
980 David Easton, CA
981 Chris Schow, CA
982 Matthew Pippin, UT
983 Bradley Medvin – “In Memory of Luke Sheehy”
984 Glen Kinder, KY
985 Lindsay Dallison – “in Memory of Thomas Marovich”
986 Zack Farmer, UT
987 Jenifer Hochstrasser, AZ
988 Aaron Anderson, WA
989 John Schumacher, OH
990 Kellie Stover, SD
991 Deanna Baxman, CA
992 Pete Villa, MI
993 Erin Cronin – “IMOGordon Knight” & “IHO Roosevelt IHC”
994 Derek Kramer, CA
995 Robert Brown-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
996 Joe Milligan-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
997 Eric Kronner-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
998 Michael West-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
999 Nathan Parker-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1000 Stephen Parker-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1001 Colin Guizar-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1002 Geoff Cook-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1003 Josh Anderson-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1004 Dean Estes-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1005 David Peek-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1006 Craig Thomas-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1007 Kurt Merino-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1008 Drew Slack-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1009 Daniel Inglese-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1010 Shawn Peters-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1011 Alicia Pharr-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1012 John Ross-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1013 Dustin Mathews-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1014 Matthew Smith-Eagle Lake Hand Crew-IMO Luke Sheehy
1015 Javan Warren, CA
1016 Stanton Florea, CA
1017 Richard Gonzales, CA
1018 Tim Quigley, Redding Smokejumper IMO Luke Sheehy
1019 Tyler De La Torre, CA -Cedar City IHC
1020 Joseph Lara – Fresno Air Attack Base – USFS, CA
1021 Buffy Bandley -IMO all Fallen Wildland Firefighters
1022 Chris Orr- IMO Luke Sheehy
1023 Susan Husari, CA
1024 Matthew Aoki – Los Padres IHC, CA
1025 Chris Woods – Los Padres IHC, CA
1026 Tyler Sendrak – Los Padres IHC, CA
1027 Chris Massanari – Los Padres IHC, CA
1028 Rodolpho Cortez – Los Padres IHC, CA
1029 Taylor Higbee – Los Padres IHC, CA
1030 Chris Fourtner – Los Padres IHC, CA
1031 Casey Pernett – Los Padres IHC, CA
1032 Brian Bull – Los Padres IHC, CA
1033 Robert Lopez – Los Padres IHC, CA
1034 William Wrenn – Los Padres IHC, CA
1035 Grant Lucas, CA -Los Padres IHC
1036 Jered Walberg, CA -Los Padres IHC
1037 Shane Wallace – Los Padres IHC
1038 Shealeigh Fawcett – Los Padres IHC
1039 Shane Martin, OR
1040 Justin Vernon, MT
1041 Geoffrey Melly, WA
1042 David Carr, AK
1043 Zachary Lyon, CT
1044 Kristin Garrison – Colorado State Forest Service
1045 Dean Rasmussen, NE
1046 Kyle Goldammer – Tatanka IHC, WY
1047 Kurt Bassett – Tatanka IHC, WY
1048 Jacob Budd – Tatanka IHC, WY
1049 Blake Cobb – Tatanka IHC, WY
1050 Wade Stagemeyer – Tatanka IHC, WY
1051 Rich Gorden, FL
1052 Chris Kennedy – Ukonom IHC, CA
1053 Joel Berg – Ukonom IHC, “In Memory of Luke Sheehy”
1054 Dale Mendes – Ukonom IHC, Orleans, CA
1055 Rene Almodovar – Ukonom IHC, Orleans, CA
1056 Tashone Sherman Rice – Ukonom IHC, Orleans, CA
1057 Thomas Mahan – Ukonom IHC, Orleans, CA
1058 Benjamin Peterson – Ukonom IHC, Orleans, CA
1059 Neil Dresser – Ukonom IHC, Orleans, CA
1060 Duane Sherman – Ukonom IHC, Orleans, CA
1061 William Stasiewicz – Ukonom IHC, Orleans, CA
1062 Andrew Dorgan – Ukonom IHC, Orleans, CA
1063 Jake Jones – Ukonom IHC, Orleans, CA
1064 Jon Joiner – Ukonom IHC, Orleans, CA
1065 Thomas Hawkins – Ukonom IHC, Orleans, CA
1066 Sig Palm, CO
1067 Barbara Eddy, OR
1068 Liam Cain, WY
1069 Felecia Bilz, CA
1070 Matt Daigle – “In Memory of Luke Sheehy”
1071 Jeff M. Power – R5 RAG, CA
1072 Steve Silva – R5 RAG, CA
1073 Phil Ketel – R5 RAG, CA
1074 Sean Aidukas – R5 RAG, CA
1075 Stan Kubota – R5 RAG, CA
1076 David Spliethof – R5 RAG, CA
1077 Michelle Reugebrink – R5 RAG, CA
1078 Yolanda Saldana – R5 RAG, CA
1079 Barbara O’Coy, CA
1080 John Diebel, MI
1081 Ellen Dunlap – Boise NF
1082 David Farmer, MT
1083 Jane Marcum – “In Memory of Caleb Hamm”
1084 Hector Medrano, CA
1085 Henry Hasselhan, NJ
1086 Zack Kephart, GA
1087 Derrick Charpentier, CO
1088 Laura Herley, CO
1089 David Johnson – “In Memory of Luke Sheehy”
1090 Matthew Stivers – “In Honor of John Stivers”
1091 Ario Mohajeri, CA
1092 Anthony Kinnaman-Schafer-SW Area Type 1 IMT/Sciacca
1093 Chris Ford, CA
1094 Matthew Reymann, ID
1095 Justin Falsie – PatRick Environmental, ID
1096 Chris Ryan, CA
1097 Philip Bordelon, OR
1098 Laurence Sutton – “In Memory of Anne Veseth”
1099 Dustin Hallam, CA
1100 Cami Lee, UT
1101 Martin O’Toole, MI
1102 Dan Gustafson, NV
1103 Dorothy Douglas, OR
1104 Tyler McCowan, ID
1105 Johnny Ford, ID
1106 Brent Wolf, ID
1107 Nolan Page, ID
1108 Joanne Anderson, ID
1109 Nick Yturri, ID
1110 Troy Phelps, NV
1111 Carlie Falk, UT
1112 Cheryl Ridlon, NM
1113 Elias Hurtado, NM
1114 Nicholas Behrends, AZ
1115 Zachary Cogswell, CA
1116 Geoff Whatcott – “In Memory of GM 19”
1117 Matthew Brown, CA
1118 James Stone, ID
1119 Brian Woodbeck, CA
1120 Joe Bates, ID
1121 Marie Bates, ID
1122 Timothy Williams – “IMO Luke Sheehy & GM-IHC”
1123 Stephen Fillmore, CA
1124 Marlena Hovorka, NM
1125 Kevin Cashman, CO
1126 Paul VonKoch, ID
1127 Hayley Grant, WA
1128 Robert Osborne, MN
1129 Dawn Sanchez, CO
1130 Kyle Kerstiens, CO
1131 Daniel Fawcett, CA
1132 Michael Ellsworth, WA
1133 Bryan Bird – “In Memory of GM 19”
1134 Mike Warren, MT
1135 Miranda Warren, MT
1136 Craig White – “In Memory of GM 19”
1137 Christopher Brenzel-IMO Esperanza 57 & Yarnell 19
1138 Jami Larsen – In Memory of Bart Singley
1139 Blake Wallrich – In Memory of Caleb Hamm
1140 Dave Kahler -Mormon Lake IHC “In Memory of GM 19”
1141 Sean Powell – In Honor of Spencer Koyle
1142 Monty Messenger, CA
1143 Brennan Baldwin – “In Memory of GM 19”
1144 Blake Creagan, WY
1145 Isaac Naylor – IHO and IMO All Wildland Firefighters
1146 Mike Weihman, CA
1147 Julie Drieling, NE
1148 Nikki Testa, DE
1149 Michael Dunn – “In Memory of GM 19”
1150 Collin Brozka – “In Memory of GM 19”
1151 Krystyn Nystrom, NM
1152 Michael Keator – “In Memory of GM 19”
1153 Deanna Davenport – IHO David Douglas & IMO the GM 19
1154 Frank Simmons, VA
1155 Nikole Swaney, VA
1156 Tom Schultz, ID
1157 Travis Denison, ID
1158 Tony Johnson, AZ
1159 Lynn Rittenhouse, MT
1160 Brian Ayers – Rocky Mountain IMT #1
1161 Bruce Babb, WA
1162 Mary Ellen Miller, WA
1163 Mark Swan, CO
1164 Fred L. Thompson -Helena IHC
1165 Tighe Stoyanoff -Helena IHC
1166 Kyle Behrens -Helena IHC
1167 Kyle Miller -Helena IHC
1168 Teresa Anderson -Helena IHC
1169 Daniel Theuerer -Helena IHC
1170 Kenneth Andersen -Helena IHC
1171 Elli Becker -Helena IHC
1172 Benjamin Schlamb -Helena IHC
1173 Warren Shrum -Helena IHC
1174 Jeffrey Barker -Helena IHC
1175 Liam Dillaway -Helena IHC
1176 Mitch Colyer -Helena IHC
1177 Julie Podany -Helena IHC
1178 Jamison Bird -Helena IHC
1179 Phillip Quigley -Helena IHC
1180 Kelly Perkins -Helena IHC
1181 Steven Reather -Helena IHC
1182 Forrest Baldwin -Helena IHC
1183 Nicholas Schreiner -Helena IHC
1184 Paul Cerda – Alpine IHC
1185 James Champ – Alpine IHC
1186 Mark Mendonca – Alpine IHC
1187 Shawn Phillips – Alpine IHC
1188 Tom Dillon – Alpine IHC
1189 Dru Phillips – Alpine IHC
1190 Todd Pinkowski – Alpine IHC
1191 Anthony Salomon – Alpine IHC
1192 Todd Ruzicka – Alpine IHC
1193 William Meginley – Alpine IHC
1194 Tyler West – Alpine IHC
1195 Craig Yonkers – Alpine IHC
1196 Christopher Sommers – Alpine IHC
1197 Logan Hollar, Alpine IHC
1198 Aaron Klee – Alpine IHC
1199 Alex Morray – Alpine IHC
1200 Andrew Morray – Alpine IHC
1201 Hunter Smith – Alpine IHC
1202 William Chatham – Alpine IHC
1203 Bryan LoMascolo – Alpine IHC
1204 Brian Cole – Alpine IHC
1205 Bob Johnson – Entiat IHC
1206 Matthew Clark – Entiat IHC
1207 Darcy McDaniel – Entiat IHC
1208 Patrick Chism – Entiat IHC
1209 Daniel Pickard – Entiat IHC
1210 Ben Martin – Entiat IHC
1211 Ian Morgan – Entiat IHC
1212 Jeff Dimke – Entiat IHC
1213 Eriberto Negrete – Entiat IHC
1214 Thane Shetler – Entiat IHC
1215 Edy Montalvo – Entiat IHC
1216 Kyle Nelson – Entiat IHC
1217 Taija Corso – Entiat IHC
1218 Ross Lindell – Entiat IHC
1219 John Peterson – Entiat IHC
1220 Rebecca Berzof – Entiat IHC
1221 Matt Kennedy – Entiat IHC
1222 Roni McCabe, UT
1223 Joy Godson – San Juan IHC
1224 Lance Martin – San Juan IHC
1225 Keith Bedonie – San Juan IHC
1226 Jacob Birdsell – San Juan IHC
1227 Nate Christiansen – San Juan IHC
1228 Jon Cordes – San Juan IHC
1229 Scott DeVelder – San Juan IHC
1230 Ryan Corman – San Juan IHC
1231 Andrea Drinkhouse – San Juan IHC
1232 Zach Freundlich – San Juan IHC
1233 Walter Chan – San Juan IHC
1234 Sarah Barry – San Juan IHC
1235 David Draayer – San Juan IHC
1236 Kodi Leslie – San Juan IHC
1237 Kevin Lindner – San Juan IHC
1238 Devin Shannon – San Juan IHC
1239 Martha Schoppe, CO
1240 Cole Inghram, KS
1241 Jim Gubbels – USFS Chippewa NF
1242 Morgan Thomsen – Engine 461
1243 Glen Tingley – Inyo Crew 3
1244 Lance Rosen – Inyo Crew 3
1245 Tony Thaler – Inyo Crew 3
1246 Kevin O’Hara – Inyo Crew 3
1247 Colton Strickland – Inyo Crew 3
1248 Zachary Beatty – Inyo Crew 3
1249 Michael Nye – Inyo Crew 3
1250 Patrick Clark – Inyo Crew 3
1251 Annibal Gutierrez – Inyo Crew 3
1252 Matthew Hutmacher – Inyo Crew 3
1253 Leo Archibeque – Inyo Crew 3
1254 Michael Britton – Inyo Crew 3
1255 James MacTaggart – Inyo Crew 3
1256 Jonathan Solorio – Inyo Crew 3
1257 Nicholas Stelljes – Inyo Crew 3
1258 Brent Anklam – Inyo Crew 3
1259 David Straw – Inyo Crew 3
1260 Tyler Freeman – Inyo Crew 3
1261 Evan Taylor – Inyo Crew 3
1262 Douglas Shaw – Inyo Crew 3
1263 Valerie Fansler, OR
1264 Tom Patterson, CA
1265 Lauren Kientz, MT
1266 Derek Casbon – USFWS, WI
1267 Jason Martindale – Eastern Montana Helitack
1268 Shannon Myers – Eastern Montana Helitack
1269 David Blatz – Eastern Montana Helitack
1270 Christopher Marshall – Eastern Montana Helitack
1271 Lance Roberts, ID
1272 Adam Garfield, , CA
1273 Kyle Tolosano, CA
1274 Ronb Florence, ID
1275 Biddy Simet, MT
1276 Gregory Poncin, MT
1277 Margaret Lane, NM
1278 Tracy Tophooven, OR
1279 Gina Owens, OR
1280 Steve Nurse, MI
1281 Pamala Werchau, AZ
1282 Coene Schauman, NM
1283 Jacueline Harrell, CA
1284 Chris Anderson, CA
1285 Riley Anderson, CA
1286 Farlin Anderson, CA
1287 Sarah Soden, CA
1288 Mitchell Hokanson, CA
1289 John Blumm, CA
1290 Dan J Hernandez, NM
1291 Kevin Harper, CA
1292 Chris Crowder – USFS – San Bernadino NF – Engine 12
1293 Maudie Colvin, CO
1294 Ivory Carr, ID
1295 Phil Young, NM
1296 Jorge Gonzalez, NV
1297 Anthony Knight, Australia
1298 Bonnie Strawser, NC
1299 Edward Brush VFD – In Memory of Luke Sheehy
1300 Renee Reese, WY
1301 Steve Reese, WY
1302 John Peakes, ME
1303 Russell Hayes, WA
1304 Caitlin Chinn, WA
1305 Greg Cohen, OR
1306 Michael Danahy, ID
1307 Joshua Diacetis, OR
1308 Kathryn Moore, WA
1309 Christina Voyles, ID
1310 Sandra Sperry, WA
1311 Jake Kennedy, WA
1312 Josh Townsend, WA
1313 Kip Turner, WA
1314 John Armstrong – Texas Canyon IHC
1315 Danny Breuklander – Texas Canyon IHC
1316 Ignacio Pizano – Texas Canyon IHC
1317 Jesus Palencia – Texas Canyon IHC
1318 Dana McCormick – Texas Canyon IHC
1319 Timothy Mitchell – Texas Canyon IHC
1320 Freddie Hernandez – Texas Canyon IHC
1321 Brad Olson – Texas Canyon IHC
1322 Joaquin Solorio – Texas Canyon IHC
1323 Nester Paredes – Texas Canyon IHC
1324 Jeff Locke – Texas Canyon IHC
1325 Josh Thomas – Texas Canyon IHC
1326 Keith Garcia – Texas Canyon IHC
1327 Phil Matthews – Texas Canyon IHC
1328 Jordan Rojaies – Texas Canyon IHC
1329 Aldo Menjivar – Texas Canyon IHC
1330 Herbert Tejada – Texas Canyon IHC
1331 Kristopher Krosskove – Texas Canyon IHC
1332 Michael Jarnot – Texas Canyon IHC
1333 Barbara Glatt-Fisher- IHO Nicolas Glatt, Fort Jones
1334 Marie Johnson – In Honor of William Creeden, MI
1335 Ted Johnson – In Honor of William Creeden, MI
1336 Megan Penney – In Memory of the GM 19
1337 Gary Blake, CA
1338 Lauren Blake, CA
1339 Chris Cromwell, ID
1340 Bobette Rowe, AK
1341 Ben Iverson – In Memory of Tom Marovich
1342 Christine Hiebert, OR
1343 Damon Carson-Hull, CA
1344 Roy Freitas – In Memory of the GM 19
1345 Steve Timboe – LA County Fire, CA
1346 Christopher Guadarrama – In Memory of Pedro Pineda
1347 Megan Macht, CO
1348 Lyndsay Fonger – In Memory of Spencer Koyle
1349 Robert Macdonald, CO
1350 Gregg Kneipp, VA
1351 Lucas Mayfield, OR
1352 Jason Johnston – Santa Ynez Flight Crew H-528
1353 Daniel Preston, OR
1354 Eric Hagen – In Memory of fallen friends
1355 Amanda Lindeman, CA
1356 Justin Moya, CA
1357 Aaron Mielke,MN
1358 Dustee Martinet, WY
1359 William Foster, NY
1360 Michael Billgren-IHO Sally Billgren & IMO the GM 19
1361 Kraig Carroll, ID
1362 Tonja Opperman, MT
1363 Ruber Contreras, CA
1364 Travis Mabery – In Memory of the GM 19
1365 John Gomez – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1366 Kove Roose – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1367 Danny Naylor – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1368 Steven Roman – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1369 Erin Ringer – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1370 Luke Tinker – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1371 Christopher Machado-Laguna IHC- IMO the GM 19
1372 Tyler Jones – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1373 James Huston – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1374 Stephen Scarpitt – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1375 Chris Talbot – Laguna IHC – In Memory of the GM 19
1376 Jesse Vasquez, CA -Laguna IHC-IMO the GM 19
1377 Ryan Lofswold – In Memory of the GM 19
1378 Rob Shufelt, CA
1379 Rick Nunez, SUFS-ASGS – Captain 328
1380 Erik Christiansen, ID
1381 Kyle Krache – In Memory of Luke Sheehy & the GM 19
1382 Yanu Gallimore, OR
1383 Jessica Gallimore, OR
1384 Dan Griley – In Honor of All Wildland Firefighters
1385 Sarah Florell-IMO those who have been injured or died LODD
1386 Tim Vesonder-IHO those who made the ultimate sacrifice
1387 Yvonne Michel – In Memory of GM IHC
1388 Dianne Christiansen, IA
1389 Jason Brooks – In Memory of the GM 19
1390 Brian Austin, UT
1391 Nick Koepenick – Los Padres NF
1392 Brandi Dee – USFS – Boise IHC
1393 Dana Peirson – In Memory of Todd & Joe Hase
1394 Richie Sessler, CA
1395 William Creeden, MI
1396 Jerry Hoffman- In Memory of Alan Toepke (2004)
1397 Glenda Mabery – In Memory of the GM 19
1398 Anne Dutton, ID
1399 Bill Dutton, ID
1400 Tammy Clark – In Memory of the GM 19
1401 Melanie Roose, ID
1402 Tracy Dott, CA
1403 Carlton Joseph, CA
1404 Molly Leadbetter – In Memory of the GM 19
1405 Christopher Fry – In Memory of the GM 19
1406 Kevin McPhee, WA
1407 Bruce Banke – In Memory of Kirk Smith
1408 Ruth Johnson, OR
1409 Eric Panebaker – In Honor of Fallen Friends & Family
1410 Ruth Kohler – In Memory of the GM 19
1411 Rocky Opliger, CA -CIIMT #4
1412 Michael Hoose, CA -CIIMT #4
1413 Ross Peckinpah, CA -CIIMT #4
1414 Sherri Bennett – CIIMT #4
1415 David Gerboth, CA -CIIMT #4
1416 Kermit Johansson – CIIMT #4
1417 Loni Holt – CIIMT 4, CA
1418 Glen Maki – CIIMT 4, CA
1419 Tricia Maki – CIIMT 4, CA
1420 Brian Rhodes, CIIMT #4
1421 Gina Bald – CIIMT #4
1422 Eric Williams – CIIMT #4
1423 Belinda McCandliss, CA -CIIMT #4
1424 Dee King Raub, CA -CIIMT #4
1425 Sean Collins, CA – CIIMT #4
1426 Kevin Janes, CA- CIIMT #4
1427 Steve Anderson- CIIMT #4
1428 Carolyn Higgins – CIIMT #4
1429 Michael Vetti – CIIMT #4
1430 Debra Pebley – CIIMT #4
1431 Phil Cocker – CIIMT #4
1432 Robert Laeng – CIIMT #4
1433 Thomas Reaves – CIIMT #4
1434 Amy Ziegler – CIIMT #4
1435 Jordan Alessi, AZ -Mormon Lake IHC
1436 Andrew Saldana, CA -Mormon Lake IHC
1437 Adam Bigalk, MN -Mormon Lake IHC
1438 Jessie Valencia, CO –Mormon Lake IHC
1439 Ben Mcgannon, AZ -Mormon Lake IHC
1440 Kolleen Beesley, ID
1441 Alicia Chavez, AZ -Mormon Lake IHC
1442 Sherri Haley – In Honor of Steven J Wells
1443 Michael James, AZ -Mormon Lake IHC
1444 Brian Diemer, CA -Mormon Lake IHC
1445 Benjamin Evans, MO -Mormon Lake IHC
1446 Mark Johnson, CA
1447 Corey Wilson, AZ -Mormon Lake IHC
1448 Ruben Pedraza, AZ -Mormon Lake IHC
1449 Miles Ellie, WY
1450 Mark Obog, IL
1451 Don Will, CA
1452 Beau Kidd, WY
1453 Mark Ratekin, CA
1454 David Bogdan, MA
1455 Dean Perkins, CO
1456 Brandon Wolfe, NC
1457 Mark Mott, CA
1458 Logan Ladd, CA
1459 Anthony Walkosak, AZ
1460 William Hearn, MD
1461 Don Card, WA
1462 John Benson, CO
1463 Jordan Wade, CA
1464 John Funke
1465 Kevin Sweeney, CA
1466 Mark Brown, AZ
1467 David Zarsky, CO
1468 Jess Wills, CA
1469 Leah Wills, CA
1470 Michael Evers, CO
1471 Jeffrey Kaliher, CA
1472 Rik Mayfield, OR
1473 Phil Graham, CO
1474 John Ahlman, CA
1475 Andrew Patterson, AZ -Mormon Lake IHC
1476 Jon Hill, CO
1477 Ian Lauer, ID
1478 Scott Arthur, CO
1479 Michael Thompson, CA
1480 Skip Barber, CA
1481 Brian Solorio, CA
1482 Corey Buckley, CA
1483 William Glesener, MN
1484 Ben Rackl, CO
1485 David LaChapelle, ID
1486 Anthony Pighetti, CA
1487 Bonnie Easley, UT
1488 Sarah Becker, MN
1489 Jeremy Gottfried, OR
1490 Wendy Molina, AZ
1491 James Lewis, CA
1492 Natalie Broce, VA
1493 Sarah Peterson – Kidd’s Type 2 Team, NV
1494 Paula Stringham – In Memory of the GM 19
1495 Christopher Johnson, OR
1496 Nicholas Bohnstedt – In Memory of Nick Dreis
1497 Chad Rice – In Honor of E-481
1498 Gary Kirpach, MT
1499 Eddie Taylor, UT
1500 Beth Melville, CA
1501 Lawrence Gorrindo – In Memory of the GM 19
1502 Daniel Messina – In Memory of Vince Messina
1503 Luke Snyder-Mormon Lake IHC
1504 Matthew Ortiz-Mormon Lake IHC
1505 Jeffrey Brown – In Memory of the GM 19
1506 Clayton Crosby, CA
1507 Terri Creeden – In Honor of Will Creeden
1508 Dirk Rogers – In Memory of the GM 19
1509 Larry Eiman, CO
1510 John Harris, MT
1511 Deborah Traver, UT
1512 Cathy Keener, CA
1513 Shaun Calvert – In Memory of the GM 19
1514 Glendee Osborne – NV
1515 Natalie Dovgan, CO
1516 David Williams, UT
1517 Angie Williams, UT
1518 Daniel Michael, CA
1519 Matthew Sanders-IHO co-workers, fallen brothers and sisters
1520 Brandon Taylor – El Paso County Wildland Fire
1521 Stryker Clark, OR
1522 Quentin Ford, AZ
1523 Sean Lodge- IMO all that have lost their lives LODD
1524 Sunbear Vierra, NM
1525 Eric Ferrell, CA
1526 Robert Gomez, CA
1527 Hector Basso, AZ
1528 Jeremiah Balliett – In Memory of the GM 19
1529 Nic DeBolt – In Memory of the GM 19
1530 Jeremy Walters, VA
1531 Clinton Gould, CA
1532 Blaine Inglis – Ruby Mountain IHC
1533 Kiera Rambur, ID -Ruby Mountain IHC
1534 Andrew Randazzo – In Memory of the GM 19
1535 Robert Griffin, VA
1536 Adam Sanders -Breckenridge IHC
1537 Matt Ball -Breckenridge IHC
1538 Blake Abbott -Breckenridge IHC
1539 Frank Romero –Breckenridge IHC
1540 Greg Neely -Breckenridge IHC
1541 Dylan Johnston -Breckenridge IHC
1542 Geoffrey Gillespie -Breckenridge IHC
1543 Emily Colacino -Breckenridge IHC
1544 James Harlan -Breckenridge IHC
1545 Mike Martinez -Breckenridge IHC
1546 Corey Corresa -Breckenridge IHC
1547 Brant Machado -Breckenridge IHC
1548 Travis Joyner -Breckenridge IHC
1549 Ricky Jones -Breckenridge IHC
1550 Morgan Byde -Breckenridge IHC
1551 Keegan Guillory -Breckenridge IHC
1552 Blaine Tarbell, UT
1553 Andrew Partipilo, CO
1554 Blake Clark, SD
1555 Matthew Pinion – In Memory of the GM 19
1556 Annette Garrison, CO
1557 Eric Fleischmann – In Memory of the GM 19
1558 Robert Cole, UT
1559 Elizabeth Bankson-IMO Andy Palmer-IHO Local 1984
1560 Michael Neuron – Engine 41 LPNF
1561 Kathe Schnick, OR
1562 Ryan Cloud, WA
1563 Gene Hildebrand – In Memory of the GM 19
1564 Evan Castner – In Memory of the GM 19
1565 Alissa Tanner – In Memory of the GM 19
1566 Diane McDaniel, Fl
1567 Tom Suwyn, UT
1568 Sarah Altemus – In Memory of the GM 19
1569 Cindie Talbot, MN
1570 Landon McGuire-To Lost Heroes of Wildland Firefighting
1571 Clayton Ahrendt – In Memory of the GM 19
1572 Gabriel Vera, CO
1573 Chris Little – Los Padres NF
1574 David Grossman, CA
1575 Kalen Questo – In Memory of the GM 19
1576 Anna Anderson – In Memory of the GM 19
1577 Brock Tamowski – USFS – Salt Lake City, UT
1578 Kevin Klein – In Memory of the GM 19
1579 Robert Cordell, SD
1580 Alicia Rennels – In Honor of Greyson Rennels
1581 Karly DeMars – In Memory of the GM 19
1582 Lance Elmore, NM
1583 Michael Duran – USFS BDF Station 37
1584 Hans Redinger, WA
1585 Sarah Brown – In Honor of Benjamin Gaston Brown
1586 Carl Williams – In Memory of the GM 19
1587 Murray Rosengarten, AZ
1588 Rick Lancaster, WY
1589 Kelly Homstad – In Memory of Brett Sterns
1590 William Heard, CA
1591 Carolyn Ballard, CA
1592 Anthony Clements – In Memory of the GM 19
1593 Linda Chappell – In Memory of all Fallen Wildland Firefighters
1594 George Chappell – In Memory of all Fallen Wildland Firefighters
1595 Brian Blanchard, AZ
1596 Mark Peck, MT
1597 James Pilsmaker, MA
1598 Stefan Boehm, AZ
1599 Lori Jeffrey – In Memory of the GM 19
1600 Nicholas Giger, NV
1601 Jeff Sanocki, AZ
1602 Glen Stein, UT
1603 Jay Slagowski, WY
1604 Valerie Bishop – In Honor of Beau Bishop – Carson City IHC
1605 Kevin Erickson, MT
1606 William Poole, NC
1607 Dee Townsend – In Memory of Doug Dunbar – Prineville IHC
1608 Tessa Waterman-IHO Frank Waterman & IMO Ron Chambless
1609 Daniel Dobyns – In Memory of the GM 19
1610 Michelle Ellis, WA
1611 Gordy Cox, UT
1612 Jennifer Cleveland-In Memory of All Wildland FFs
1613 Marcella Kearns – In Honor of Ralphie Torres
1614 Michael Kelly, MI
1615 Robert Pierson – In Memory of the GM 19
1616 Amanda Mahoney – In Memory of the GM 19
1617 Therese Buhl – MT
1618 Glade Campbell – In Memory of the GM 19
1619 Brett Brodersen – In Memory of the GM 19
1620 Richard Barbeau, CO
1621 Micah Bell, IN
1622 Jonah Vaughan, MT
1623 Christopher Robinson – In Memory of the GM 19
1624 Jeff Hughes – In Memory of the GM 19
1625 Richard Dibuo – In Memory of Sean Fleming
1626 Gregory Sanders, VA
1627 Joanne Sanders, VA
1628 Margaret Freeman-In Memory of Storm King
1629 Jeffrey Schardt-In Memory of All Wildland Firefighters
1630 Jonathan Folger, CO
1631 Jeff Arnberger, ID
1632 Kirk Schmitt, CO
1633 Richard Talley, TN
1634 Amanda Boulton, NV
1635 Zachary Allen, OH
1636 Rochelle Mitchell, CA
1637 Monica Gallegos – In Memory of the GM 19
1638 Mary Jean McPeck – In Memory of the GM 19
1639 Rawles Williams, AZ
1640 Jason Curry – In Memory of the Fallen
1641 Charles D Lucas – In Memory of the GM 19
1642 Rocky Gilbert – In Memory of the GM 19
1643 Teresa Lamb- In Honor Derek Lamb-In Memory of Luke
1644 Kenneth Stump, ID
1645 Kaitlin Lamb-In Honor Derek Lamb-In Memory of Luke
1646 Sherri Singleton – In Honor of John Schumacher
1647 Amber Edwards, WY
1648 Zachary Abley, NV
1649 Tamara Klindt, TX
1650 Molly Goodrich in Honor of Nathan Goodrich
1651 Sheldon Mack, MN
1652 Trenton Girard, TN
1653 Humberto Ramos – In Memory of BDF Engine 52
1654 Erik Anderson – In Memory of the GM 19
1655 Kate Fent, OR
1656 Sarah Richards, CA
1657 Brad Richards, CA
1658 David Ramirez – In Memory of the GM 19
1659 Aana Hink, WA
1660 Misty Heaton – In Honor of Daniel Roberts
1661 Zach Hartshorn, WY
1662 Linda Ferguson – In Memory of the GM 19
1663 Deanna Boojink – In Honor of Gary Helming
1664 Matthew Radtke – American River IHC
1665 Alexid Dodge – American River IHC
1666 Adam Pahl – In Memory of the GM 19
1667 William Borrie, MT
1668 Hilary Fletcher, CO
1669 Victor Webb, CO
1670 Jeremy Haverson-In Honor of all that have lost their lives
1671 Dixie Cavigli – In Memory of the GM 19
1672 Paul Carmichael, NV
1673 Tyler Gilliam – In Memory of the GM 19
1674 Christopher Summers- In Memory of the GM 19
1675 Matthew Terwilliger, CA
1676 Luke Copeland – In Memory of All Fallen Firefighters
1677 Paul Wells, NM
1678 Ernest Hartley, NH
1679 Jason Thivener, AZ
1680 Jamie Hart, IL
1681 William Evans, IL
1682 Rebecca Eide, MN
1683 Joseph Brown, TX
1684 Constance Mehmel, WA
1685 Eric O’Connor, SD
1686 Erin O’Laughlin, MT
1687 Michael Harris, UT
1688 Bradley Schuette, CA
1689 Charles Sutton, CA
1690 Matthew San Miguel, CA
1691 Charles Bolt, MS
1692 Andrew Cullan, CO
1693 Neil Leifker, AZ
1694 Bart Hogan, ID
1695 Glenn Miller, OR
1696 Garrett Hires, CA
1697 Dave Soldavini, CA
1698 Nick Hasty, TX
1699 Alex Melgar, CA
1700 Connie Stickel, AK
1701 Lisa Davis, WA
1702 Cassie Robinson, CO
1703 Serrah West, ID
1704 Paula Thomas, MI
1705 Judy Palmer, AZ
1706 Lynn Correa, CA
1707 Kevin Hoskins, OR
1708 Megan McKinnie, MT
1709 Eric Fuchslin, CA
1710 Jamie Barnes, CO
1711 Cody Wienk, NE
1712 Robert Lawrence, CA
1713 Brandy Petersen, SD
1714 Eric Molnar, WA
1715 Steven VanKirk, AZ
1716 Colton Coon, ID
1717 William Thomas, ID
1718 Kenneth Watkins, NM
1719 Richard Remington, AZ
1720 Heather Hofstetter, TX
1721 Frank Auza -Black Mesa IHC
1722 Dean Whitney -Black Mesa IHC
1723 Perry Breitenstein -Black Mesa IHC
1724 Dan Norskog -Black Mesa IHC
1725 Matt Sigg -Black Mesa IHC
1726 Terrance House -Black Mesa IHC
1727 Chuck Whitney -Black Mesa IHC
1728 Chris Wescott -Black Mesa IHC
1729 Steve Daly -Black Mesa IHC
1730 Jonathan Catron -Black Mesa IHC
1731 Sam Mize -Black Mesa IHC
1732 Allen Tennant -Black Mesa IHC
1733 Tyler Ware -Black Mesa IHC
1734 Derrick Welter -Black Mesa IHC
1735 Matthew Ziegler -Black Mesa IHC
1736 Kevin Lindquist -Black Mesa IHC
1737 Christopher Hedgeman, AZ -Black Mesa IHC
1738 James Riggs, AZ -Black Mesa IHC
1739 Jake Florence, ID -Black Mesa IHC
1740 Steven Fairbanks, AZ -Black Mesa IHC
1741 Charles Hill, AZ
1742 Jimmy Bumgarner Jr., CO
1743 Cody McFarland, WY
1744 Jacob Pitcher, AZ
1745 Bart Kicklighter, CA
1746 Richard Remington, AZ
1747 Mark Ingram -Bridgeport Helitack
1748 Carrie Thaler -Bridgeport Helitack
1749 Mike Wallace -Bridgeport Helitack
1750 Erik Newell -Bridgeport Helitack
1751 Gabe Cortelyou -Bridgeport Helitack
1752 Karson Geissinger -Bridgeport Helitack
1753 Keith Pugh -Bridgeport Helitack
1754 Dave Nelson -Bridgeport Helitack
1755 Marissa Krawczak -Bridgeport Helitack
1756 Jamie Taucher -Bridgeport Helitack
1757 Adam Green -Bridgeport Helitack
1758 Todd Haines, NM
1759 Westley Woodrome, CA
1760 Cordell Taylor – Ashley NF Eng 431
1761 Andres Estrada Ruiz, UT
1762 Jaeda Santos, NM
1763 Donald Lee, CA
1764 Fred Bowe, CA
1765 Thomas March, CA
1766 Richard Hotaling, MT
1767 Sean Harris, MT
1768 Christie Wiley, CO
1769 Stefanie Johnston ID
1770 Warner Vanderheuel, MI
1771 Barry Wiley, CO
1772 Ted Docev, VA
1773 Jill Bragdon, ID
1774 Edward Anderson, VA
1775 Amanda Thayer, UT
1776 Eric Johnson, MN
1777 Roark Paschall, CA
1778 Greg Vollhaber, MN
1779 Joel Prybylski, IA
1780 Nikki Saleen, ID
1781 Merrill Saleen, ID
1782 Mike Law, OR
1783 Wayne Kleckner, OR
1784 Joshua Johnson – USFS, WA
1785 Kevin Pellman – Mescalero Helitack, NM
1786 Eric Bush – Malhuer Rappel Crew
1787 Mike Melton, UT
1788 Ryan Witter – Wasatch Helitack, UT
1789 Richard Galindo III, CA
1790 Terra Rintelen – USFS
1791 Samuel Barnes – Twin Peaks Type 2
1792 Ben Holmes – Twin Peaks Type 2
1793 Adam Shingleton – Twin Peaks Type 2
1794 Kevin Jimenez – Twin Peaks Type 2
1795 Dylan DeMayo – Twin Peaks – Type 2
1796 Scott Copeland, UT -Twin Peaks Type 2
1797 Kyle Canham, UT -Twin Peaks Type 2
1798 Tyler Finn, UT -Twin Peaks Type 2
1799 Ryan Evans, UT -Twin Peaks Type 2
1800 Jake Mandelko, MN -Twin Peaks Type 2
1801 Austin Wilson, Twin Peaks Type 2
1802 Colton Esplin, UT -Twin Peaks Type 2
1803 Nick Paraso – Twin Peaks Type 2
1804 Robinson Whitten, UT -Twin Peaks Type 2
1805 Ted Sneed – Twin Peaks Type 2
1806 Tyler Foltraver Lair – Twin Peaks Type 2
1807 Wes Ashton – Twin Peaks Type 2
1808 Richard Roberson, ID
1809 Patty Baird, ID
1810 Travis Clark – MT
1811 Bradley Taylor, AR
1812 Darrin Franco, mN
1813 Jeremy Erickson, WI
1814 Douglas Lane, NC
1815 Regina Sharar, CA
1816 Stephen Lee Reyes, CO
1817 Nathan Siemers-West Desert Crew-Muscrat Station
1818 Michael Hoye, AZ
1819 R S McConchie, WY
1820 Paul Ranum-West Desert Crew-Muscrat Station
1821 Anthony Hernandez, OR
1822 Gayle Sorenson, UT
1823 Wende Wilding, UT
1824 Raymond Perrault, AZ
1825 Jonathan Bauer, SD
1826 Cristian Lopez -Sequoia & Kings Canyon NP- Crew 91
1827 Stacy York, CA
1828 Jesse Thomas, CO
1829 Skyler Lofgen, AZ
1830 Mark Morales, AR
1831 Becky Jenison, ID
1832 Katherine Ball, ID
1833 Frederick Bristow, CO
1834 Christopher Banuelos, NV
1835 Mark DeCaria, ID
1836 Julie Bennett, NV
1837 Keith Halloran, AZ
1838 Karl Cook, IL
1839 Denny Lewis, ID
1840 Donna McCain, CA
1841 John Escalera, CA
1842 Becky Hutchinson, CA
1843 Matthew DeLaney, MT
1844 Brandon Nelson, OR
1845 Carl Nelson, AZ
1846 Jason Biggerstaff, CO
1847 Stephanie Behrends, AZ
1848 Aaron Betcher, MN
1849 Jonathan Harris, CA
1850 Glenda Torres, CO
1851 Stephanie Margheim, WA
1852 Matthew Petersen, NV
1853 Jamie Geerdes, CO
1854 Adam Fortman, CA
1855 Frank Heilman, CA
1856 Adam Kahler, OR
1857 Karie Linn, WI
1858 Rachael Livingston, OR
1859 Derek Wheeler, CA
1860 Brian Pontes, CA
1861 Joel Maggio, CA
1862 Natalie Bangalan, WA
1863 Tim Dedrick, OR
1864 James Burgoyne, MT
1865 Allison Baker, ID
1866 Lynn Kaney, WA
1867 Jesse Schmidt, CA
1868 Thomas Fielden, CA
1869 Michael Quigley, OR
1870 Michael Ladd, CA
1871 Billy Madrid, NM
1872 Sierra Brown, CA
1873 David Kempton, AZ
1874 Troy Hagan, NM
1875 Sally Champion, NV
1876 Greg McAlpine, CA
1877 Ben Sitz, ID
1878 Eliseo Durante, CA
1879 Susan Lee, AZ
1880 Lisa Barre, CA
1881 Maegen Dills, NY
1882 Todd Legler, WY
1883 Aaron D Smythe, NM
1884 Cheryl L Marquis, CA
1885 Tony Mule, CO
1886 Jamie Phillips, CA
1887 John Thompson, MT
1888 Edward Lewis, WA
1889 Lenin Moreno -Dromedary Peak Fuels & Crew
1890 Austin McBride -Dromedary Peak Fuels & Crew
1891 Mallorie Grappendorf Dromedary Peak Fuels & Crew
1892 Justin Morris Dromedary Peak Fuels & Crew
1893 Taylor D Olsen Dromedary Peak Fuels & Crew
1894 Marcus Gardner Dromedary Peak Fuels & Crew
1895 Jeremy Morgan Dromedary Peak Fuels & Crew
1896 David Morgan Dromedary Peak Fuels & Crew
1897 Chris Meeker Dromedary Peak Fuels & Crew
1898 James Carnation Dromedary Peak Fuels & Crew
1899 Sam Ness Dromedary Peak Fuels & Crew
1900 Lucas Besendorfer Dromedary Peak Fuels & Crew
1901 Anthony Holman Dromedary Peak Fuels Crew
1902 Taylor Ford Dromedary Peak Fuels & Crew
1903 Shane Fowles Dromedary Peak Fuels & Crew
1904 Nathan Barrons Dromedary Peak Fuels & Crew
1905 Kevin Frank Dromedary Peak Fuels & Crew
1906 Timothy J Miller, AZ
1907 Samantha Wall, AZ
1908 Edward Fransted, MT
1909 Christy A Addey, ID
1910 Charles Hochstrasser, RI
1911 Jennifer Prentiss, WY
1912 David Megorden, CO
1913 Jon Bower, CO
1914 Robert Merrow, AK
1915 James Chadwick, UT
1916 Ronald Harrison, UT
1917 Tara Baker , CO
1918 Kim Olson, CA
1919 Matthew Dunlap, CA
1920 Michael Scott, CA
1921 Steven Otterness, CO
1922 Ginny Ganguel, ID
1923 Cheryl Arasim, OR
1924 John Meek, CO
1925 James Corvino, WA
1926 David Brower, CO
1927 Alvin Brown, AZ
1928 Christopher Yzquierdo, ID
1929 Shelby Crandall, MT
1930 Noah Daniels, UT
1931 Chris Lord, ME
1932 Ethan Hill, UT -Bonneville IHC
1933 Sarah Coughlin, CO
1934 Shawn Faiella, MT
1935 Kathryn Cottrell, SC
1936 Matthew Murphy, NV
1937 Zvard Piskulyan, CA
1938 Kenton Martin, NM
1939 Molly Mouser, ID
1940 James Gruwell, CA
1941 Juan Mota, CA
1942 Romaldo Navarro, CA
1943 Benjamin Clawson, CA
1944 Andrew Lyon, CO
1945 Anna Ivanova, CA
1946 Matthew Marshall, CA
1947 Wade Hendricks, MT
1948 Gilbert Estrada, CA
1949 Michael Gillespie, AZ
1950 Anne Hickerson, ID
1951 Katherine Horan, WI
1952 Pila Mololo, ID
1953 Constancer Morris, CA
1954 Lorie Hildebrand, NM
1955 Ian James, AZ
1956 George Zoffman, CA
1957 Daniel Felix, CA
1958 Jonathan Brooks, CA
1959 Aramee Hagemeier, CA
1960 William Briggs, CO
1961 Matthew Michaliszyn, AZ
1962 Jonathan Welin, CA
1963 Thomas Giesemann, AZ
1964 Gabriel O’Keefe, AZ
1965 Leslie Kittleman, CA
1966 Craig Rumsey, WY
1967 Daniel Carroll, MN
1968 Jacob McClure, SD
1969 Thomas Grubbs, CA
1970 Lindsey Bradley, MT
1971 Victoria Campbell, CO
1972 Bruce Lodge, CA
1973 Kimberly Drake, ID
1974 Mario Orozco, AZ
1975 Walter Eggers, CA
1976 Ann Osborne, MN
1977 Camille Klimek, CA
1978 Amy Wyckoff, CA
1979 Richard Ruble, NC
1980 Stephen Clark, NY
1981 Melanie McDaniels, UT
1982 Kyle Titus, AZ
1983 Lyle Pope, CA
1984 Brian Ferrante, WA
1985 Lani Ferrante, WA
1986 Meghan McKindles, AZ
1987 Joan Marett, AZ
1988 Aaron Grove, NV
1989 Scott Bergloff, MN
1990 Bethany Sullivan, AZ
1991 Jane Medici, CA
1992 Lindsay Scaggs, CO
1993 Suzanne Marie Michalski, CO
1994 Peggy Childs, FL
1995 Steven Radtke, CA
1996 Todd Ayres, CO
1997 Verner Holmes, CO
1998 Ashley Blevins, ID
1999 Katherine Johnson, UT
2000 Colleen McKenna, UT
2001 Gonzalo Ochoa, CA
2002 Michael Nelsen, CA
2003 Scott Hatch, CA
2004 Ceaser Polk, AZ -Mormon Lake IHC
2005 Diane Hinz, NC
2006 Drew Daily, IN
2007 Michael Kennard, AZ
2008 Sharon Taube, UT
2009 Matt Kampf, OK
2010 Mathew Armantrout, UT
2011 Nathanael Combrink, AZ
2012 Patrick Raynor, NC
2013 Kelli Kuska, OR
2014 Evan Moore, NM
2015 Matthew Butler, ID
2016 Micah Edwards, ID
2017 Berkeley Krueger, AZ
2018 Jeanette Grayshield, NV
2019 Wendy Cordeiro, CA
2020 Scott Shoemaker, CA
2021 James Burke, MN
2022 Meghan Jackson, NV
2023 Stan Galloway, ID “In honor of Graydon Galloway”
2024 Ronald Booker, CA
2025 Scott Linn, WI
2026 Anthony Lodice, CO
2027 Eric Toft, CO
2028 Douglas Bliven, AZ
2029 Martha Taylor, CO
2030 Trevor Lewis, OR
2031 Phillip Lockwood, WY
2032 Troy Schaus, CO
2033 Jeremy Boehmer AZ BLM Phoenix District
2034 Joseph Miller AZ BLM Phoenix District
2035 Jason Keefe AZ BLM Phoenix District
2036 Ian Johnson AZ BLM Phoenix District
2037 Paul Stelmack AZ BLM Phoenix District
2038 Glen McMaster AZ BLM Phoenix District
2039 Ken Shaver AZ BLM Phoenix District
2040 Brian Achziger AZ BLM Phoenix District
2041 Pete Drieling AZ BLM Phoenix District
2042 Michael Trent AZ BLM Colorado River District
2043 Gary Cook AZ BLM Colorado River District
2044 Wade Reaves AZ BLM Colorado River District
2045 Bryan McGee AZ BLM Colorado River District
2046 Lalo Heredia AZ BLM Colorado River District
2047 James Stewart AZ BLM Colorado River District
2048 Steve Klauck AZ BLM Colorado River District
2049 Richard Ana AZ BLM Colorado River District
2050 Daniel Scott AZ BLM Colorado River District
2051 Juan Cosojay AZ BLM Colorado River District
2052 Carolyn Kaleugher AZ BLM Colorado River District
2053 Fabian Gomez AZ BLM Colorado River District
2054 Kelly Castillo BLM AZ State Office
2055 Fritz Mueller BLM AZ State Office
2056 Darren Mathis BLM AZ State Office
2057 Dolores Garcia BLM AZ State Office
2058 Jeff Brown BLM AZ State Office
2059 Vanessa GlynnLinaris BLM AZ State Office
2060 Kim Owczarzak BLM AZ State Office
2061 Damon McRae BLM AZ Gila District
2062 Dan Quintana BLM AZ Gila District
2063 Mary Hayes BLM AZ Gila District
2064 Mike Wilke BLM AZ Gila District
2065 Susan Goodman BLM AZ Gila District
2066 John Ziegler BLM AZ Gila District
2067 Clyde England BLM AZ Gila District
2068 Jason McClain BLM AZ Gila District
2069 Robert Poor BLM AZ Gila District
2070 Brian Gates BLM AZ Gila District
2071 Andrew Atkison BLM AZ Gila District
2072 Eric Haller BLM AZ Gila District
2073 Brian Livingston BLM AZ Gila District
2074 Eric Smith BLM AZ Gila District
2075 Nicholas Lewandowski BLM AZ Gila District
2076 Rachel Bitsch BLM AZ Gila District
2077 Mark Rosenthal BLM AZ AZ Strip District
2078 Patrick Fleming BLM AZ AZ Strip District
2079 Thomas Lund BLM AZ AZ Strip District
2080 Shawn Jaca BLM AZ AZ Strip District
2081 Michelle Petty BLM AZ AZ Strip District
2082 Corey Wood BLM AZ AZ Strip District
2083 Clark Olds BLM AZ AZ Strip District
2084 Jason Ybright BLM AZ AZ Strip District
2085 Tyler Brown BLM AZ AZ Strip District
2086 Garrett Carr BLM AZ AZ Strip District
2087 Micah Fey BLM AZ AZ Strip District
2088 Cody Cotton BLM AZ AZ Strip District
2089 Brian Williams BLM AZ AZ Strip District
2090 Adam Pectol BLM AZ AZ Strip District
2091 Jeremy Bradley BLM AZ AZ Strip District
2092 Jamie Rogers BLM AZ AZ Strip District
2093 Cris Madrigal BLM AZ AZ Strip District
2094 Jeremy Chapman BLM AZ AZ Strip District
2095 Alan Sypphus BLM AZ AZ Strip District
2096 Devin Johnson BLM AZ AZ Strip District
2097 Ricky Nerud BLM AZ AZ Strip District
2098 David Bee BLM AZ AZ Strip District
2099 Megan Butzin BLM AZ AZ Strip District
2100 Jerry Empey BLM AZ AZ Strip District
2101 Justin Bybee BLM AZ AZ Strip District
2102 Brad Dandurand BLM AZ AZ Strip District
2103 Michael Dargatz BLM AZ AZ Strip District
2104 Troy Davis BLM AZ AZ Strip District
2105 Dustin Mathis BLM AZ AZ Strip District
2106 Adam Hyatt BLM AZ AZ Strip District
2107 Seth LaRowe BLM AZ AZ Strip District
2108 Pace Pectol BLM AZ AZ Strip District
2109 Luke Seelhoff BLM AZ AZ Strip District
2110 Bryan Bracken, UT- BLM Arizona Fire Strip
2111 Cory Johnson, UT BLM AZ Fire Strip
2112 Brian Bock, UT BLM AZ Fire Strip
2113 Terry Swinscoe, UT BLM AZ Fire Strip
2114 Lee Hughes, UT
2115 Todd Calico, UT
2116 Ron Sharpe, UT
2117 Edward Christy, UT- BIA/Arizona Strip
2118 Kim Soule, UT -Wasatch Helitack
2119 EJ Brooks, UT -Wasatch Helitack
2120 Bryan Thompson, UT -Wasatch Helitack
2121 Scott Biddle, NV -BLM McDermitt Guard Station
2122 Michael Hoon, CA -BLM, Engine 3648
2123 Bob Tinker, CA -Cal Fire
2124 David Moran, FL -USFWS- Merritt Island NWR
2125 Robert Alanso, CA
2126 Fed Privett, GA -USFWS
2127 Brent Higbee, ID
2128 Samuel St Louis, SCSCFC
2129 Amy Rothballer, ID -USFS
2130 Stephen Percy, ID -Idaho City IHC
2131 Jeff Lissick, MN -Idaho City IHC
2132 Spencer Roedel, ID -Idaho City IHC
2133 Andre Worman, ID -USFS
2134 Todd Wanner, ID -Idaho City IHC
2135 Simon Thurfine, ID -Idaho City IHC
2136 Randy Lamb, ID -Idaho City IHC
2137 Brian Brennan, CO
2138 Grif Cochran, ID -Idaho City IHC
2139 Ben Eby, ID -Idaho City IHC
2140 Anthony Gholson, ID -Idaho City IHC
2141 Brian Cardoza, ID -Idaho City IHC
2142 Darryl Kuehl, CA -Idaho City IHC
2143 Steve Traverso, ID -Idaho City IHC
2144 Spencer Robertson, OR -Idaho City IHC
2145 Tyler Kennedy, ID -Idaho City IHC
2146 Corey Farrell, ID -Idaho City IHC
2147 Paul Gentry, ID -Idaho City IHC
2148 Kelly SensecguaId, ID -Idaho City IHC
2149 Bruce Hillman, UT -Bonneville IHC
2150 Mason Dickens, NV -Bonneville IHC
2151 Steve Gerard, UT -Bonneville IHC
2152 Douglas Catharina, UT -Bonneville IHC
2153 Caleb Merrill, UT -Bonneville IHC
2154 James Brumfield, CA -Bonneville IHC
2155 Bill Alleman, MN -Bonneville IHC
2156 Christian Berninger, UT -Bonneville IHC
2157 Nate Brown, CA -Plumas IHC
2158 David Coffey, CA -Plumas IHC
2159 Brett DeBone, CA -Plumas IHC
2160 Jack Sevelson, CA -Plumas IHC
2161 Mike Sherman, CA -Plumas IHC
2162 Joel Schilling, CA -Plumas IHC
2163 Joe McGinn, CA -Plumas IHC
2164 Holly Orr, CA -Plumas IHC
2165 Jeff Bell, CA -Plumas IHC
2166 Cody Lavley, CA -Plumas IHC
2167 Chris Flores, CA -Plumas IHC
2168 Jourdain Flores, CA -Plumas IHC
2169 Will Menning, MT -Plumas IHC
2170 Jesse Frid, CA -Plumas IHC
2171 Paul Ithurburn, CA -Plumas IHC
2172 Mary Gausen, CA
2173 Aaron Thompson, WY
2174 Joseph Norris, AZ
2175 Annie Lutes, AZ
2176 Larry Smith, CA
2177 Michael Wengert, WY
2178 Valerie Merritt, MT
2179 Tiffany Fralie, NM
2180 Brendon Banwell, CA
2181 Richard Nosala, CA
2182 Elizabeth Turner, CO
2183 Janice Lownes, CO
2184 Randall R Lownes, CO
2185 Brian Drinville, NM
2186 Eric Hooper, CA
2187 Joe Rogan, ID
2188 Charles Ferris, CA
2189 Calvin Miller, GA
2190 Greg Bartin, UT
2191 Reggie Jarvis, NV
2192 Ryan Swaffordm TN
2193 Ryan Cormier, CA
2194 Jason Demas, NC
2195 Brian Hurtuk, CO
2196 Thomas Creeden, MI
2197 Robert Cordts, NM
2198 Lester Abbott, WA
2199 Deanna Ashcraft, WY
2200 Brandon Everett, UT
2201 Avalynn Jeanne Everett, UT
2202 Tori Newburn, OR
2203 Scott Brooks, CO “In Memory of the GM IHC”
2204 Jonathan Ellis, NJ
2205 Sherri Trentham, TN
2206 Van H Chanay, CO
2207 Rance Marquez, AZ
2208 Julie Osterkamp, UT
2209 Bradley Christensen, CA
2210 Charles Huack, KS
2211 Sheldon Sanchez, GA -Jackson IHC
2212 Matthew Mason, VA -Jackson IHC
2213 Joshua Hampton, OK -Jackson IHC
2214 Tony Moll, VA -Jackson IHC
2215 Ryan Hagenah, MS -Jackson IHC
2216 Timothy Jackson, OR -Jackson IHC
2217 William Hudson, MS -Jackson IHC
2218 Jonathan Garrelts, WI – Jackson IHC
2219 Anthony Ashalintubbi, OK -Jackson IHC
2220 Mark Clay, MS -Jackson IHC
2221 Sean Henning, MO -Jackson IHC
2222 Tiffany Demings, MS -Jackson IHC
2223 Wade Irish, MN -Jackson IHC
2224 Patrice Palmer, NV “In honor of all firefighters”
2225 Levi Guffey, AZ -In memory of GM IHC
2226 Daniel Youngson, NY
2227 John Thornburg, AZ
2228 Chris Kendall, NY
2229 Julie Smith, AZ
2230 Rafael Sanchez, CA
2231 Alec McAffee, CA
2232 David Haynie, CA “In memory of GM IHC”
2233 Anthony Monetta, WA
2234 Charles Hammer, WA
2235 Trae Tuttle, NV
2236 Jared Arciniega, CA
2237 Eli Grooms, ID
2238 Brian Powers, CA -Sciacca Type 1 Team
2239 Nikke Trowbridge, AZ
2240 Kyle Beinschroth, CA
2241 Shane Shaughnessy, CA
2242 Ray Bilbao, ID
2243 Josh Teaney, CO
2244 Dusty Addey, ID
2245 James Playfair, ID
2246 Allen Bittner, MN
2247 Henry Jackson, MS BLM
2248 Priscilla Peterson, CA
2249 Marianne Hill, MS
2250 Peggy Lesley, NV
2251 Ian Garthwait,UT
2252 Donna Breton, CA
2253 Gary Larson WA
2254 Nikki Thummel, IA
2255 Kim Cash, WI
2256 Cynthia Elliott, NM
2257 Charles Elliott, NM
2258 Alex Van Voorhis, UT
2259 JJ Nolan, CA
2260 Carolyn Kaleugher, AZ
2261 Angela Biondich, MN
2262 Nicholas Connolly, NH North Zone Fire Mgmt Crew 1
2263 Matthew Scott, SD North Zone Fire Mgmt Crew 1
2264 Jimmy Butler, CA
2265 Ashley Rogers, NV
2266 Justin Dombrowski, CA
2267 Land Huegel, ID
2268 Todd Miranda, AZ
2269 Sean McPharlin, AZ
2270 Tanner Sprague, SD
2271 Cheryl Henninger, CA
2272 Lacey England, OR
2273 Cathleen Lowe, NM
2274 Thomas Lauchlan, CA
2275 Joshua Tibbetts, NV
2276 Micah Wilcock, NV
2277 Denise Winters, NV
2278 Matthew Brown, CA
2279 Mary Alice Kovac, DC
2280 Deborah Lords, AZ
2281 Marsha Lodner, UT
2282 Logan Blankenship, ID
2283 Martha Mowry, NM
2284 Brian Ward, NV
2285 Walter Fowler, NV
2286 Anna Monti, NV
2287 Patricia Reber, OR
2288 Amy Chastain, SC
2289 Irvin Williamson, ID
2290 Ryan Vice, TX
2291 Cody Rauch, NV
2292 Yammi Ellerbroek, WA
2293 Benjamin Wexler, CA
2294 Steven Chaffin, CA
2295 Matthew Norden, CO
2296 Holly Neil, lNM
2297 Wayne Neill, NM
2298 Robert Kafka, CA
2299 Steven Fischer, ID
2300 Andrea Matos, MT
2301 Kathleen Rahn, WI
2302 Derek Jackson, CO
2303 Andrew Schaal, KS
2304 Luke Brittan, KS
2305 Tanbir Lally, CA
2306 Margaret Fisk, OH
2307 Tobias Hutchens, VA
2308 Robert Buhr, WY
2309 Jeffrey Frimel, CO
2310 Carissa Ward, NJ
2311 Rocky Burrows, NM
2312 Kelly Boyd, CO
2313 Kevin Weaver, MT
2314 Peter Willis, MN
2315 Caleb Finch, NM
2316 Nicole Finch, NM
2317 Todd Breininger, PA
2318 Ryan Harpster, AZ
2319 Candice Kahler, ID
2320 Brett Latulippe, CO
2321 Kayla Rodriguez, CA
2322 Annette Rockow, OR
2323 James Dunn, ID
2324 F Fleischman, CO
2325 Courtney Christensen, UT
2326 Peter Vidmar, CO
2327 Gregory Johnson, UT
2328 Linda Holliday, MN
2329 James Coleman. AZ
2330 Mark Thompson, SD
2331 Jonathan Polansky, CA
2332 Sheydene Murdoch, ID
2333 John Watermolen, NV
2334 Kymberli Hoffman, WA
2335 Leslie O’Donnell, NH
2336 Paul Beberg, AK
2337 Darrin Webb, AZ
2338 Kathryn Hall, VA
2339 Keith Ward, NV
2340 Bryan Swift, CO
2341 Mary Kourieh, AZ
2342 Amanda Callis, CA
2343 Dean McAlister, AZ
2344 Brian Bogdanoff, CA
2345 Kimberley Owczarzak, NM
2346 Timothy Felton, CO
2347 Nicole Marshall, MT
2348 Jeremiah Heilig, CO
2349 Joshua Land, CA
2350 Blain Chafin, CA
2351 Patrick Titus, CA
2352 Todd Like, CO
2353 Kris Schroeder, OR
2354 Rachel Cresto, UT
2355 Nathan Galster, MS
2356 Kristen Marshall, OR
2357 Helen Czernik, NC
2358 Bob Allbee, WA
2359 Matthew Peacock, CA
2360 Ryan Johnson, ID
2361 Christopher Spliethof, MT
2362 Marcus Hurlburt, ID
2363 Brian O’Donnell, ID
2364 Stacee Ester, AZ “In Memory of Granite Mountain IHC”
2365 Mark Pater, AZ
2366 Norm Rooker, CO
2367 Charles Steven Webb, AZ
2368 Tom Schaff, CO
2369 Edward Phipps, NJ
2370 Kuo Evans, ID
2371 Hope Kuo, ID
2372 Josh Lange, SD
2373 Dan Santantonio, NM
2374 Michael DiCristina, CO
2375 Michele Mavor, ID
2376 Ronald Sherer, CA
2377 Robert Yavor, VA
2378 Jeremy Loyd, CA
2379 Darrin Yost, CA
2380 William Alexander, AZ
2381 Dana Harris, ID
2382 Bradley Lett
2383 Robert Boles, VA Crew 1 Plumas NF
2384 Martha Johnson, CA
2385 Tambi Gustafson, CO
2386 Bob Love, AZ
2387 Joe Ziganto, CA
2388 Dimitri Hill, CA
2389 Lindon Pronto, CA
2390 Indalecio Perez, CA
2391 Mary Johnston, IL
2392 Stephen Graydon, CA
2393 Steven Nicols, CA
2394 BJ Oberhaus, CA
2395 Mike Stelp, CA
2396 Jesse Kingsley, CA
2397 Gwen Rudy, CA
2398 Kathleen Russell, CA
2399 Randy Basilio, CA
2400 Carl Piper, CA
2401 Patrick Mahoney, CA
2402 Sean Cox, CA
2403 Dusty Pierson, ID -Payette NF
2404 John Fell, CA
2405 Norene Norris, AZ
2406 Whitney Jiter, AR -Poteau Ranger District
2407 Tim Fondriest, MN -Buffalo National River
2408 Terra Fondriest, MN -Buffalo National River
2409 Ryan Green, AR -Buffalo National River
2410 RL Self, AR -Poteau Ranger District
2411 William Seeley, NJ
2412 Christian Mascho, MT -Gila IHC
2413 Judy Fessenden, CA
2414 Zachory Huff, CA
2415 Andrew Lee, CA
2416 Brad Pietruszka, CO
2417 Kristina Thissell, CO -Burns Fire & Aviation
2418 Shanna Burke, MA
2419 Todd Abel, AZ
2420 David Peters, ID
2421 Jamie Tyson, UT -Kings Peak WFM
2422 Pete Blume, CO -Rocky Mountain Type 1 IMT
2423 Debra Blume, CO
2424 Ryan Blume, CO
2425 Brianna Blume, CO
2426 Rory Blume, CO
2427 Dennis Page, CO -Rocky Mountain Type 1 IMT
2428 John Lee, WY -Rocky Mountain Type 1 IMT
2429 Paul Gellerstedt, NC
2430 Brian Mulhollen, CA -BLM Mother Lode F.O.
2431 Charles Bolt, MS
2432 Jermaine Kelly, MS – BLM
2433 Steven Patterson, CA
2434 Luke Birch, CA
2435 Kevin Conant, CA
2436 Jon Bontrager, MI
2437 Gary Morgan, ID
2438 Donovan Lund, UT -USFS
2439 J.D. Ottman, AZ
2440 Lynn Barclay, CO -Rocky Mountain Type 1 IMT
2441 Cherie Sonsalla, MN
2442 Garrett Decker, CA -USFS
2443 Kevin Gearlds, NV -Nevada Division of Forestry
2444 Luke Lernan, AZ
2445 Michael Starkovich, WA
2446 Darwin Starkovich, WA
2447 Erin Aversano, CA
2448 Daniel Philbin, AZ
2449 Michael Shaw, ID
2450 Neal Mulconrey, IN
2451 Steven Baran, CA
2452 Don Howard, AZ
2453 Brianna Fredricksen, OR
2454 Mathew Elliott, OR
2455 Darlene Payne, AZ
2456 Richard Cunningham, CA
2457 Diane Hansson, OH
2458 Juntin Mund, OR
2459 Jarret Carle, CA
2460 Samuel Bruner, WY
2461 Kein Layton, ID
2462 Kayanna Warren, CA
2463 Kevin Moglia, CA
2464 Rudy Sandoval, UT
2465 Alyssa Stewart, MT
2466 James Brown, OR
2467 Randy Turrill, UT -Color Country District BLM
2468 Brent Weldon, AL -Alabama ALF
2469 John Meredith, AL -Alabama ALF
2470 Samuel Thompson, ID
2471 Dannie Northington, OR
2472 Daryl Borgman, SC
2473 Owen Johnson, MT
2474 Kim Soper, UT
2475 Lynn Peltier, CA
2476 Zachary Coughlin,CA
2477 Jessica Vincent, FL
2478 Harold Gemmel, lMT
2479 Amy Ham, SD
2480 Steven Meyer, OR
2481 Patrick Halford, WA
2482 William Wiley, NM
2483 Jessica Linde, SD
2484 Carla Walden, TN
2485 Jason Wagner, SD
2486 Hana Collins, ID
2487 Dennis Danzl, MN
2488 Matthew Lisby, AZ -AZ PIMA Tribal Nations Response Team
2489 Bevin Protas, CO -Bajo Wildfire Module
2490 Graydon Galloway, ID
2491 Josh Bardwell, TX
2492 Ray Vega, CA -USFS Engine 37
2493 Jeff Hammes, ID
2494 Dee King Raub, CA -Santa Clara County FD
2495 Sean Collins, CA -Kern County Fire Department
2496 Erin Anthony, ID -In Honor of Christopher Anthony
2497 Catherine Thompson, MN
2498 Rudy Barrera, CA -In Memory of GM IHC
2499 Vanessa Kobilis, CA
2500 Joesph Whalen, NY -In Honor of Harrison Whalen
2501 Kristi Duarte, CO
2502 Bryan Daniels, CA
2503 Tracy Fluckiger, WY
2504 Susan Hawkins, TX
2505 Casey Bridges, AK
2506 Ariane Sarzotti, CA
2507 Lisa Thompson, UT
2508 Eric Weber, NJ
2509 Chelsea Cough, CA
2510 Pat Beers, WA
2511 Austin Bakaly, CA
2512 Bill L Shields, WY
2513 David Mettam, CA
2514 Dalton Loveless, UT
2515 Jodine Barnes, WA
2516 Chris Casey, VT
2517 John Lockward, CT
2518 Martin Campbell, ID
2519 Brian Theiler, ID
2520 Julia E Ruthford, WV
2521 Cliff Tevebaugh, OR
2522 Robert Harris, CA
2523 Don Pyrah, MT
2524 Michael Barry, NV
2525 Christine Hawkins, NM
2526 Andrew McNicoll, CA
2527 Stephen Powers, PA
2528 Alissa Resch, DC
2529 Phillip Kacirek, UT
2530 Kyle Yurkovich, UT
2531 Scott Woods, UT
2532 Nicole Jones, UT
2533 Stephen Edwards, ID
2534 Ryan Wilson, ID
2535 Tavis Sorensen, ID
2536 Jacqueline Link, ID
2537 Alex Shaffer, ID
2538 Deanna D. Williams, PA
2539 Jannett Johnson, UT
2540 James Holcomb, MD
2541 Anders Heinstedt, CA
2542 Terry Brumfield, MT
2543 Joe Cresto, UT
2544 Ryan Barela, WY
2545 Justin Clarry, OR
2546 Kyle Johnson, OR -Malheur Rappel Crew
2547 Jessica Pfister, OR -Malheur Rappel Crew
2548 Matthew Mills, OR -Malheur Rappel Crew
2549 Joey Fansler, OR -Malheur Rappel Crew
2550 Tyler Davis, OR -Malheur Rappel Crew
2551 Thomas Parker -Malheur Rappel Crew
2552 Winter West, AK -Malheur Rappel Crew
2553 Ryon Reed -Malheur Rappel Crew
2554 John OkerBlom, MN -Malheur Rappel Crew
2555 Sarah Walton, WA -Malheur Rappel Crew
2556 Kari Hirschberger, WA -Malheur Rappel Crew
2557 Ryan Deford, WA -Malheur Rappel Crew
2558 Timothy Beck, OR -Malheur Rappel Crew
2559 Rebecca Voltin, OR –Malheur Rappel Crew
2560 Travis Bennett, OR -Malheur Rappel Crew
2561 Kiel Wood, LA -Malheur Rappel Crew
2562 Bryna Ray, OR -Malheur Rappel Crew
2563 Shawn Walters -Chester Fly Crew
2564 Brian Rogers -Chester Fly Crew
2565 Mike Yearwood -Chester Fly Crew
2566 Bjorn Burgeson -Chester Fly Crew
2567 Cyrus Galvan -Chester Fly Crew
2568 Tyler Williams -Chester Fly Crew
2569 Jason Pleau -Chester Fly Crew
2570 Frank Davis, OR
2571 Richard Brinkman -Chester Fly Crew
2572 Jenna Peters -Chester Fly Crew
2573 Dakota Fulks -Chester Fly Crew
2574 Chad Lawson -Chester Fly Crew
2575 Asher Hart -Chester Fly Crew
2576 Andrew Reuther -Chester Fly Crew
2577 Nich Furtado -Chester Fly Crew
2578 Chris Fenske -Chester Fly Crew
2579 Dan Mallia, CA “In memory of Luke Sheehy”
2580 Scott Beckley, CA
2581 Julia Collins, WY
2582 Chris St. Pierre, CA
2583 Todd Pechota, SD
2584 Tayden Pechota, SD “In Memory of GM IHC”
2585 Samantha Pechota, SD
2586 Shelly Pechota, SD
2587 Dan Gosnell, CA
2588 Paulicia Larsen, CO
2589 Brenda Peterson, OR -Erickson Air Crane
2590 Jim Bussell, SD
2591 Dary Nelson, DC -USFS
2592 Carly Flandro, ID “In Memory of GM IHC”
2593 Justin Hayes, AZ -USFS Prevention Tech
2594 Cole Upton, CA -USFS Las Vegas Eng 452
2595 Matthew Hansvick, NV -USFS Las Vegas Engine 452
2596 Brian German, NV -USFS Las Vegas Engine #452
2597 Aaron Strobeo, MT
2598 Jeff Fitzwater, WA -North Cascade National Park Fire
2599 Arthur Moore, AZ
2600 Patrick Bageant, WA
2601 M Stradan, CA
2602 Dereck Bohan Boise BLM
2603 Cinnamon Prime, TX
2604 Richard Hammer, OR
2605 Jim Perrow, WA
2606 Patrick Moore, AZ -Pleasant Valley IHC
2607 Andrew Tate, SD
2608 Doug Miedtke, MN
2609 Bruce English, PA
2610 Alice Greene, OR
2611 William Bettencourt, CA
2612 Derek Raider, NV
2613 Dan Fiorito, OR
2614 Olaf Hedstrom, MT
2615 Jim Wilson, MN
2616 Emilio Siguenda, CA
2617 Curt Westerman, MN
2618 Tobias Moralez, NV -Tallac Crew 19
2619 David Meyer, OR
2620 Robert Fisher, SD
2621 John Agapito, CA
2622 Eric Garcia, CA
2623 Scott McConchie, WY
2624 Ron Dobyns, NV
2625 Nancy Agnew, CO
2626 James Glenn, ID
2627 Debra Estrada, NV
2628 Peter Krojewskim, FL
2629 Bert Starr, MT
2630 Barry Dallwig, CA
2631 Chris Schow, CA
2632 Brandon Clifford, ID
2633 Kelly Clifford, ID
2634 Christopher Clervis, CO
2635 Josh Goldstein, AZ
2636 Justin Boone, CO
2637 Zack Taylor, CA
2638 Misty Brovillette, ID
2639 Zac Brovillette, ID
2640 John Platt, UT
2641 Jonathan Fischer, CA
2642 Jim Rich, AZ “In Memory of Brian Rich”
2643 Doug McClure, CA
2644 John Lawton, NH
2645 Chuck Borg, OR
2646 Sean Snyder, WY
2647 Jamieson Jalving, CA
2648 Frank McCarthy, CA
2649 Ryan Hales, TX
2650 John Peaks, CA
2651 Kenneth Cushman, OR
2652 Jim Orr, CA
2653 Shannon Orr, ID
2654 Nicole Hallisey, ID
2655 Mike Hallisey, ID
2656 Chris Trudeau, UT -Swan Valley Helitack
2657 Kyle Stump, ID -Swan Valley Helitack
2658 Missy Schwarz, ID -Swan Valley Helitack
2659 Joe McCann, CA
2660 Todd Sexton, ID -Swan Valley Helitack
2661 Mike Trobst, AZ
2662 Nick Miller, ID -Swan Valley Helitack
2663 Edwin Floate, OR
2664 Tad Morelock, CA
2665 Greg Dutton, CA
2666 Brian Farris, CO
2667 Fred Ashford, MS
2668 Gretchen Lehman, AZ
2669 Chris Greenstein, MT -Swan Valley Helitack
2670 Ryan Borgman, NH -Swan Valley Helitack
2671 Shaun Wathen, CA -Swan Valley Helitack
2672 Daniel Hays, ID -Swan Valley Helitack
2673 Casey Goss, WA -Swan Valley Helitack
2674 Brian Humphrey, ID -Swan Valley Helitack
2675 Valentine Vasquez, NM
2676 Joseph Chastain, GA
2677 Pat Kerbs, ID
2678 Grant Camp, AR
2679 Terry Telford, UT
2680 Rick Wagner, ID
2681 Liza Wilson, NV
2682 Kellin Brown, CA -Bald Mountain Helitack
2683 Daniel Lojero, CA -Bald Mountain Helitack
2684 Brad Williams, CA Bald Mountain Helitack
2685 Joe Ziganto, CA -Bald Mountain Helitack
2686 Aaron Silva, CA -Bald Mountain Helitack
2687 Matt Silliman, CA -Bald Mountain Helitack
2688 Mark Sabol, CA -Bald Mountain Helitack
2689 William Venegas, CA -Bald Mountain Helitack
2690 Julio Ramirez, CA -Bald Mountain Helitack
2691 Blaine Coyle, CA -Bald Mountain Helitack
2692 David Phillips, CA -Bald Mountain Helitack
2693 Michael Ringleb Jr., CA -Bald Mountain Helitack
2694 Erik Lint, CA -Bald Mountain Helitack
2695 Matt Muller, CA -Bald Mountain Helitack
2696 Jim Funx, VA -Forest Synergy
2697 Jose Ortega, CA
2698 Katie Powers, OR
2699 Dave Pieper, ND
2700 Deb Pieper, ND
2701 William Sanders, ID
2702 Dean Clark, CO “In Memory of Len Dem”
2703 Todd Woodward, CA
2704 Blayne Brown, AZ
2705 Jeremy Pribyl, AZ
2706 Bethany Deblander, OR
2707 EZ Graff, AZ
2708 Jackie Graff, AZ
2709 Doug Sprouse, AZ
2710 Mike Godleske, AZ
2711 Tom Pierce, CA “Pierce Fire Investigations, Inc.”
2712 Brandon L. Witherspoon -Heaps Peak Helitack
2713 Jeremy Ellis, CA
2714 Kyle Bruinsma, CA -Heaps Peak Helitack
2715 Kevin Eaton, CA -Heaps Peak Helitack
2716 Michael Reynolds, CA -Heaps Peak Helitack
2717 Kenneth Eaton, CA -Heaps Peak Helitack
2718 Joseph Ruiz, CA -Heaps Peak Helitack
2719 Martin Chilil, CA -Heaps Peak Helitack
2720 Casandra Caballero, CA -Heaps Peak Helitack
2721 Eric Gandolfi, CA -Heaps Peak Helitack
2722 Regina Gandolfi, CA -Heaps Peak Helitack
2723 Oscar Luna, CA -Arrowhead IHC
2724 Andrea Zelcer, CA -Arrowhead IHC
2725 Robert Garcia, CA -Arrowhead IHC
2726 Randy Cavigli, CA -Arrowhead IHC
2727 Guillermo Munguia, CA -Arrowhead IHC
2728 Arthur Eisburg, CA -Arrowhead IHC
2729 Richard Sinkovitz, CA -Arrowhead IHC
2730 Paul Staley, CA -Arrowhead IHC
2731 Maricela Navarro, CA -Arrowhead IHC
2732 Pamela Feld, ID
2733 Norm Tindell, TX -K&L Farms
2734 August Campbell, CA
2735 Lynda Alberico, CA
2736 Diana Early, ID
2737 Howard Watts, NV
2738 Miranda Stuart, FL
2739 Steve Murphy, CA
2740 Ed Ryan, NV
2741 Linda Domingos, OR
2742 Erika Reed, ID
2743 Kristin Hinklem, OR
2744 Vincent Plummer, CA
2745 Kate Morris, CA
2746 Thomas Marchant, CA
2747 Randy Magana, CA
2748 Bradley Washa, UT
2749 Michael Turowski, CA
2750 Jacob Larson, WA
2751 Michael Purdy, CA
2752 Aaron Galvez, CA
2753 Don Graham, CA
2754 Luke Schutte, CO -Craig IHC
2755 CW Portell, CO -Craig IHC
2756 Dustin Poe, CA -Craig IHC
2757 Seth Casebolt, CO -Craig IHC
2758 Sara Knapp, WA -Craig IHC
2759 Coyde Fickel, NE -Craig IHC
2760 Tyler Dilley, CO -Craig IHC
2761 Josh Jacobs, WY -Craig IHC
2762 Callum Harper, CO -Craig IHC
2763 Colin Jenkins, CO -BLM Montrose
2764 Steven Wear, NV -Craig IHC
2765 Spencer Holub, CO -BLM
2766 Garrick Northup, CO -Craig IHC
2767 Hail Lovell, CO -Craig IHC
2768 Brian Kehoe, UT -Craig IHC
2769 Rob Rydberg, CO -BLM
2770 Shawn Telford, CO -Craig IHC
2771 Eric Gillane, CA -Craig IHC
2772 Eric Krol, CO -Craig IHC
2773 Brett White, CO -Craig IHC
2774 Sean Carey, CO -Craig IHC
2775 Matthew Radtke, CA -American River IHC
2776 Gabe Strucken, CA -American River IHC
2777 Adam Leyba, CA -American River IHC
2778 Doug Nessler, NV -American River IHC
2779 Ryan Hall, CA -American River IHC
2780 Ryan Shanebrook, CA -American River IHC
2781 Terry Lim, CA -American River IHC
2782 Alex Donaldson, CA -American River IHC
2783 Trevor Halama, CA -American River IHC
2784 Nathaniel Richmond, CA -American River IHC
2785 Bruce W. Hart, CA -American River IHC
2786 Ben Strahan, CA -American River IHC
2787 Cameron L. Snyder, CA -American River IHC
2788 Tony Nessler, NV -American River IHC
2789 Francisco Trujillo, NV -American River IHC
2790 Brent Webb, CA -American River IHC
2791 Nathan Cowell, CA -American River IHC
2792 Thomas L Buchter, CA -American River IHC
2793 Brett Newell, CA -Redding Smokejumpers
2794 Robert Bente, CA -Redding Smokejumpers
2795 Brian Kvisler, WA -Redding Smokejumpers
2796 Andrew Gruenberg, CA -Redding Smokejumpers
2797 Robert Bent, CA -Redding Smokejumpers
2798 Brian Viler, CA -Redding Smokejumpers
2799 Andrew Gruenberg, CA -Redding Smokejumpers
2800 Roberto Cervantes, OR -Redding Smokejumpers
2801 Annette Moore, CA -Redding Smokejumpers
2802 Curtis Matthews, CA -Redding Smokejumpers
2803 Felipe Marquez, CA -Redding Smokejumpers
2804 Beth Birk, CA -Redding Smokejumpers
2805 Barbara Wysock, KY
2806 Ethelyn Hegele, NC
2807 Thomas Hegele, NC
2808 Kathlyn Anderson, CA
2809 Keith Fields, OR
2810 Travis Chamberlain, ID
2811 Karla Hawley, CA
2812 Ann Espinoza -Sierra Front IDC
2813 Norma Smokey -Sierra Front IDC
2814 Julian Angres -Sierra Front IDC
2815 Lisa Pimental -Sierra Front IDC
2816 Juan Zepeda -Sierra Front IDC
2817 Withanee Anderson -Sierra Front IDC
2818 Roger Conroy -Sierra Front IDC
2819 Kat Gonzales -Sierra Front IDC
2820 Charles Meeks -Sierra Front IDC
2821 Ryan Gaines -Sierra Front IDC
2822 Mindy Stevenson -Sierra Front IDC
2823 Jill Hartman -Sierra Front IDC
2824 Andy Saindon -Sierra Front IDC
2825 Coreen Hutchinson -Sierra Front IDC
2826 Marcus Ortiz, OR -Prineville IHC
2827 Joe Madden, OR -Prineville IHC
2828 Lindsay Rae Silvia, OR -Prineville IHC
2829 Chris Witherspoon, OR -Prineville IHC
2830 Lane A Keaffaber, OR -Prineville IHC
2831 Edward Coughlin III, OR -Prineville IHC
2832 Jace Lewis, OR -Prineville IHC
2833 Jesus Calvillo, CA -Prineville IHC
2834 Tanner Eccles, OR -Prineville IHC
2835 Brendan O’Reilly, OR -Prineville IHC
2836 James Osborne, OR -Prineville IHC
2837 Travis Stanfill, OR -Prineville IHC
2838 Sadler Schwartz, OR -Prineville IHC
2839 Aaron Bechdolt, OR -Prineville IHC
2840 Heath Faulk, OR -Prineville IHC
2841 John Mountz, OR -Prineville IHC
2842 Michael Vinton, OR -Prineville IHC
2843 Jeremy Jensen, OR -Prineville IHC
2844 Chris Burford, OR -Prineville IHC
2845 Deidre Ater, ID -CdA River RFD Crew
2846 Tim Harrison “In Honor of the Harrison Family”
2847 Tom Allbright -Cedar City IHC
2848 Dave Harmon -Cedar City IHC
2849 Trevor Pollock -Cedar City IHC
2850 Stewart Hansen -Cedar City IHC
2851 Robbie Colbert -Cedar City IHC
2852 Tyler Koci -Cedar City IHC
2853 John Hunt -Cedar City IHC
2854 Skyler Steed -Cedar City IHC
2855 Kirk Dewey -Cedar City IHC
2856 Casey Schmidt -Cedar City IHC
2857 Liam Iverson -Cedar City IHC
2858 Jarrod Hattervig -Cedar City IHC
2859 Tasha Thompson -Cedar City IHC
2860 Daniel Wiborg -Cedar City IHC
2861 Evan Deblander -Cedar City IHC
2862 Isaac Martinez -Cedar City IHC
2863 Melissa Lewis -Cedar City IHC
2864 Andrew Gore -Cedar City IHC
2865 Elijah Ramirez -Cedar City IHC
2866 Gabe Ramirez -Cedar City IHC
2867 Raymond Osipovich, OR
2868 James Schinlbeck, ID
2869 Kendell Jewett, CA
2870 Thomas Smeed, WY
2871 Travis Braten, WY
2872 Vinita Shea, MT
2873 Philip VerPlancke, IL
2874 Rosanne Sullivan, IL
2875 Kate Abrell, IN
2876 Jan Bardwell, AZ
2877 Scott Wickham -Klamath IHC
2878 Ryan Rupert -Klamath IHC
2879 Jonathan Brown -Klamath IHC
2880 Alejandro Hernandez -Klamath IHC
2881 Brian Janes -Klamath IHC
2882 Breanna Truelove -Klamath IHC
2883 Andy Zink -Klamath IHC
2884 Clay Davis -Klamath IHC
2885 Mitchell Goodman -Klamath IHC
2886 Greggory Boydston -Klamath IHC
2887 Alex Kosareff -Klamath IHC
2888 Jefferson Gauyan -Klamath IHC
2889 Jack Matteson -Klamath IHC
2890 Carrie Bowers -Klamath IHC
2891 Kyle Heck -Klamath IHC
2892 Graham Baker -Klamath IHC
2893 Johnny Clem -Klamath IHC
2894 Paul Klinefelter -Klamath IHC
2895 Robert J Bennett, CA
2896 Stephen Klosterman, CA
2897 Jim Brown, CA
2898 Will Brooks, WY
2899 Lisa Martin, WY -In Honor of Moab Helitack
2900 Milt Coyle, OR -Grayback Forestry
2901 Cliff Hutton, WY
2902 Gill Fay, CO
2903 Gwenan Poirier, CO
2904 Robert Bahr, MT
2905 Linda Mahoney, CO
2906 Doug Ramsey, CO
2907 Brian Blatney, FL -Florida Forest Service
2908 Jacqueline Abell, NM
2909 Doug Ross -Keenwild Helitack
2910 Daniel Sepulveda -Keenwild Helitack
2911 Daniel Diaz -Keenwild Helitack
2912 Ryan Carver -Keenwild Helitack
2913 Ryan Quesnel -Keenwild Helitack
2914 Scotty Mason -Keenwild Helitack
2915 Jael Constantino -Keenwild Helitack
2916 Dianne Christiansen “In Honor of Nathan Christiansen”
2917 Jon Orr, CA -Klamath NF- E77 & E78
2918 Jason Vance, CA – Klamath NF- E77 & E78
2919 Kyle Brown, CA -Klamath NF- E77 & E78
2920 Roger Betancourt, CA -Klamath NF- E77 & E78
2921 Conor M. Kay, CA -Klamath NF- E77 & E78
2922 Derek Shoun, OR -Klamath NF- E77 & E78
2923 Stephen C. Smith, ID
2924 Kathleen Cornelson, ID
2925 Grayson Smith, ID
2926 Kellan Smith, ID
2927 Dona Rutherford, NM
2928 Darlene Faith, NY
2929 Carrie Thaler, CA
2930 Mike Davis, GA
2931 K.C. Birch, AZ
2932 Judy Morgan, AZ
2933 Connie Lane, AZ
2934 Fred Brewster -Lassen IHC
2935 Kyle Betty -Lassen IHC
2936 Allen Schultze -Lassen IHC
2937 Fernando Estrada -Lassen IHC
2938 Karl Briggs -Lassen IHC
2939 Tristan Dias -Lassen IHC
2940 Luke Mayne -Lassen IHC
2941 Zane Cuthill -Lassen IHC
2942 Dane Nesbit -Lassen IHC
2943 Brett Mathhews -Lassen IHC
2944 Chris Burns -Lassen IHC
2945 Ryan Mecham -Lassen IHC
2946 Charles Ebert -Lassen IHC
2947 Nolan Colvin -Lassen IHC
2948 Bobby Barton -Lassen IHC
2949 Steffen Joss -Lassen IHC
2950 Jake Hernandez -Lassen IHC
2951 Jeff Goodwin -Lassen IHC
2952 Gerald Campbell -Rifle Peak Handcrew
2953 Josh Hagerty -Rifle Peak Handcrew
2954 Anthony Sacci -Rifle Peak Handcrew
2955 Brian Esch -Rifle Peak Handcrew
2956 TJ Dowd -Rifle Peak Handcrew
2957 John Gray -Rifle Peak Handcrew
2958 Ryan Blount -Rifle Peak Handcrew
2959 Kyle Colombine -Rifle Peak Handcrew
2960 Josh Pargas -Rifle Peak Handcrew
2961 Jacob Pargas -Rifle Peak Handcrew
2962 Joshua Whitman -Rifle Peak Handcrew
2963 Brayden Novello -Rifle Peak Handcrew
2964 Daniel Bradley -Rifle Peak Handcrew
2965 Brandon Jacobs -Rifle Peak Handcrew
2966 Clayton Keith -Rifle Peak Handcrew
2967 Johnny Huff -Rifle Peak Handcrew
2968 Nicholas Welsh -Rifle Peak Handcrew
2969 Robert Gates, CA -Ontario Airport Fire
2970 Josh Taylor, WY -Wyoming IHC
2971 Aren Johnson -Firestorm Team 3
2972 Matthew Lang -Firestorm Team 3
2973 Eric Ratledge -Firestorm Team 3
2974 Brad Berglund -Firestorm Team 3
2975 William Nerbonne -Firestorm Team 3
2976 Kenneth Mitchell -Firestorm Team 3
2977 Matteo Romano -Firestorm Team 3
2978 Rodney Grant -Firestorm Team 3
2979 Roy Maccutcheon -Firestorm Team 3
2980 Christopher Lloyd -Firestorm Team 3
2981 Steven Malloy -Firestorm Team 3
2982 Ronald Morgan -Firestorm Team 3
2983 Troy McNeely -Firestorm Team 3
2984 Myron Garden -Firestorm Team 3
2985 Zach Kline -Firestorm Team 3
2986 Jonathan Simmons -Firestorm Team 3
2987 James Carman -Firestorm Team 3
2988 Richard Leach -Firestorm Team 3
2989 Matleo Romano -Firestorm Team 3 “In Memory of the 19”
2990 Chris Sprague -Firestorm Team 3
2991 Gary Bone, CO
2992 Georgia Knutsen, CA -West Almanor Fire
2993 Kevin Kelly -Silver State IHC
2994 Justin Cutler -Silver State IHC
2995 Joe Powell -Silver State IHC
2996 Jay Karle -Silver State IHC
2997 Cody Mandeville -Silver State IHC
2998 Dustin Schuetta -Silver State IHC
2999 Lane Wagner -Silver State IHC
3000 Nick Callahan -Silver State IHC
3001 Jacob Keogh -Silver State IHC
3002 Jon Kalb -Silver State IHC
3003 Adam Crichton -Silver State IHC
3004 Mike Handley -Silver State IHC
3005 Chris Dumont -Silver State IHC
3006 Jake Munson-Decker -Silver State IHC
3007 Justin Shine -Silver State IHC
3008 Tyler Ewald, -Silver State IHC
3009 Casey Bedell -Silver State IHC
3010 Beau Bishop -Silver State IHC
3011 Drew Anderson -Silver State IHC
3012 Reid Nolan -Silver State IHC
3013 Jody Prummer -Union Interagency IHC
3014 Eric Jorgensen -Union Interagency IHC
3015 Brett Johnson -Union Interagency IHC
3016 David Douglas -Union Interagency IHC
3017 Ryan Starr -Union Interagency IHC
3018 John Beniukiewicz -Union Interagency IHC
3019 William Page -Union Interagency IHC
3020 Jake Reed -Union Interagency IHC
3021 Ellen Barlow -Union Interagency IHC
3022 Dennis Mawhinney -Union Interagency IHC
3023 Mathew El-Smierat -Union Interagency IHC
3024 Shane Clifton -Union Interagency IHC
3025 George Garcia -Union Interagency IHC
3026 Peter Erickson -Union Interagency IHC
3027 Lindsey Negherbon -Union Interagency IHC
3028 Luis Escobedo -Union Interagency IHC
3029 Mitch Byrnes -Union Interagency IHC
3030 Dylan Goldey -Union Interagency IHC
3031 Joe Hewitt -Union Interagency IHC
3032 James Helstowski -Union Interagency IHC
3033 Greg Anderson, MT- Lolo IHC
3034 Roric Padgett -Winter Rim Zone, Paisley RD
3035 Scott Havel -Winter Rim Zone, Paisley RD
3036 Chaylon Shuffield -Winter Rim Zone, Paisley RD
3037 Greg Sullivan – Winter Rim Paisley RD Engine 431
3038 Joel Johnson – Winter Rim Paisley RD Engine 431
3039 Arden Attig – Winter Rim Paisley RD Engine 431
3040 Hannah O-Leary – Winter RimPaisley RD Engine 431
3041 Ian Young – Winter RimPaisley RD Engine 431
3042 Liz Helling – Winter Rim Paisley RD Engine 431
3043 Guillermo Sereno – Winter Rim Paisley RD Engine 431
3044 Mike Simmons -Winter Rim Paisley RD Engine 633
3045 Doug Shaffer -Winter Rim Paisley RD Engine 633
3046 Payton Hamilton -Winter Rim Paisley RD Engine 633
3047 Oceana Morgan – Winter Rim Paisley RD Engine 633
3048 Stephanie Sullivan – Winter Rim Zone, Paisley RD
3049 Kari O’Leary -Winter Rim Zone, Paisley RD
3050 Martin Cole, AZ
3051 Bob Weber, CA Cal-Fire Timber Faller
3052 Patty Traverse, FL
3053 Rick Vollick, MA
3054 Dwayne K. Pine, OR -First Strike Environmental
3055 Alicia Hone, UT
3056 Wayne B Adkins -First Strike Environmental
3057 Bryan Baker -First Strike Environmental
3058 Spencer Berlier -First Strike Environmental
3059 William Chorba -First Strike Environmental
3060 Ed Foote -First Strike Environmental
3061 Anthony Galati -First Strike Environmental
3062 Shane Gederos -First Strike Environmental
3063 Zander Hamilton -First Strike Environmental
3064 Robert Hoag -First Strike Environmental
3065 Eric Hoolahan -First Strike Environmental
3066 Chris Medford -First Strike Environmental
3067 Russty Ortiz -First Strike Environmental
3068 Roy Raines -First Strike Environmental
3069 Cody Reich -First Strike Environmental
3070 Juan Renteria -First Strike Environmental
3071 Nathaniel L. Schouten -First Strike Environmental
3072 Lance Watson -First Strike Environmental
3073 Lewis Warner -First Strike Environmental
3074 Elaine Miller -First Strike Environmental
3075 Don Scriven -First Strike Environmental
3076 Colton Lee Sulffridge -First Strike Environmental
3077 Mike Climek- Lassen Volcanic NP
3078 Cris Jones -Lassen Volcanic NP
3079 Matt Prentiss -Lassen Volcanic NP
3080 Orlando Genao -Lassen Volcanic NP
3081 Adam Wymer -Lassen Volcanic NP
3082 Lonnie Risling -Lassen Volcanic NP
3083 Keith Bova -Lassen Volcanic NP
3084 Garrett Pitsenbarger -Lassen Volcanic NP
3085 Marcus McBroome -Lassen Volcanic NP
3086 Stacy Fenton, OR
3087 Mark Fenton, OR
3088 Dick Hodge, ID
3089 In Memory of Beth Mayhill -Friends of Mayhill FD
3090 Dorothy Simmons -Rocky Mountain IMT Type 1
3091 Russell Simmons- Rocky Mountain IMT Type 1
3092 Katelyn Anderson, CA
3093 Elliott Nauert – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3094 Andrew Basham – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3095 Pedro Gutierrez Jr. – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3096 Ross Garlapow – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3097 Bryan Kilcrease – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3098 Jorge Montejano – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3099 Pedro Ortiz – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3100 Allen Welch – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3101 Robert Won Yol Yi – Crew 91 – Sequoia & Kings NP
3102 James Schindlbeck
3103 Ilene Roth – Sanpete County Fire District #2
3104 Paul Beberg
3105 Lori Hawkins – Gold Beach R.D.
3106 Randi Jandt – In Memory of Dave Jandt
3107 Kimb Frey – OK
3108 Kyle White – Craig IHC
3109 Ben Krupski, ID
3110 Marianne Baumberger, MT
3111 Rogelio Betancourt
3112 Shawn Fry – CA Conservation Corps- Crew Shasta 21
3113 Richard Nicholson, CA
3114 Ted Bernard, FL
3115 David Kohler, AZ
3116 Ceara Daigle, MA
3117 Dale Snyder – In Memory of Brett Stearns
3118 Clinton Agidius – GV Helitack USFS
3119 Chad Nestacio – Zuni IHC- IMO Granite Mountain 19
3120 Richard Isaacson-In memory of Garet Rasmussen
3121 Elmer Weaver, NY
3122 Lucas Dudley – Wasatch Helitack
3123 Francisco Carrillo – Valyermo IHC
3124 Contrad McCloskey, AK
3125 Roy Leckbee, CA
3126 Christopher Rankin, WY
3127 Tyler Brankin – Valyermo IHC- IMO Granite Mtn 19
3128 Jeremy Goodman – Chiloquin Oregon Engine 351
3129 Megan Heffentrager, CA
3130 Ryan Stone, CA
3131 Tommy Parker – IMO Jesse Steed
3132 Corey Wilson
3133 Shane Morey – National Park Service
3134 Sarah Russell – NPS GRCA Fire & Aviation
3135 James Midyett – Rocky Mountain Type 1 IMT
3136 Keith Pugh – Bridgeport Helitack
3137 Erik Newell – Bridgeport Helitack
3138 Richard Barrett – National Park Service
3139 Barbara Clark – In Honor of Ed Clark
3140 Laurette Gaylord, NV
3141 Linda Holder – East Great Basin Rich Harvey IMT
3142 Kyle Tolosano – Shasta Trinity Fly Crew
3143 Mandy Chumley – USFS
3144 Lisa Kemper – Winnemucca BLM
3145 Cheri Campbell – USDA Forest Service
3146 Brian Power – Sciacca Type 1 Team
3147 Jeffrey Singer – Module 32- Rocky Mountain NP
3148 William Edwards – Module 32- Rocky Mountain NP
3149 Aaron Lund – Module 32- Rocky Mountain NP
3150 John Hussey – Module 32- Rocky Mountain NP
3151 Thomas Smead, JR., WY
3152 Dan Bjorklund, CA
3153 Kevin Moran -Dalton IHC
3154 Scott Gorman -Dalton IHC
3155 Branden Davis -Dalton IHC
3156 Steve Robles -Dalton IHC
3157 Steve Gutierrez -Dalton IHC
3158 Jaime Martinez -Dalton IHC
3159 Anthony Rovida -Dalton IHC
3160 Matt Hidalgo -Dalton IHC
3161 Ernesto Rubio -Dalton IHC
3162 Andrew Bissell -Dalton IHC
3163 Martin Buenrostro -Dalton IHC
3164 John Stein -Dalton IHC
3165 Carlos Calle -Dalton IHC
3166 Perry Rhodes -Dalton IHC
3167 Anthony Powers -Dalton IHC
3168 Adam Denton -Dalton IHC
3169 Jonathan Rios -Dalton IHC
3170 Jorge Camps -Dalton IHC
3171 Jon Lester -Dalton IHC
3172 Jim Powers, CA
3173 Sylvia Powers, CA
3174 Tamara Powers, CA
3175 Danielle Powers, CA
3176 Rachel Gilbotowski, CA
3177 Ray Gilbotowski, CA
3178 Lisa Rosen, CA
3179 Stefani Porter, CA
3180 Kellie Rosenberger, CA
3181 Alison Duprey, CA
3182 Victor Matos, CA
3183 Mary Reddington, CA
3184 Neil Gamboa – Del Rosa IHC
3185 Pedro Marcos – Del Rosa IHC
3186 Benjamin Urista – Del Rosa IHC
3187 Travis O’Leary – Del Rosa IHC
3188 Cody Smith – Del Rosa IHC
3189 Omar Alvarez – Del Rosa IHC
3190 Arturo Lozano – Del Rosa IHC
3191 Derek Bratsch – Del Rosa IHC
3192 Matt Esposito – Del Rosa IHC
3193 Gary Avila – Del Rosa IHC
3194 Agustin Flores – Del Rosa IHC
3195 Luke Lopez – Del Rosa IHC
3196 Felix Cunningham – Del Rosa IHC
3197 John Niznik – Del Rosa IHC
3198 Uriel Oretega – Del Rosa IHC
3199 Robert Velasquez – Del Rosa IHC
3200 Dustin Blair – Del Rosa IHC
3201 David Barero – Del Rosa IHC
3202 Erik Nelsen – Del Rosa IHC
3203 Daniel Pearson -Park Service
3204 Matt Lynde -Folsom Lake Hand Crew
3205 Jason Schroeder -Folsom Lake Hand Crew
3206 Cheng Lam -Folsom Lake Hand Crew
3207 David Wonnell -Folsom Lake Hand Crew
3208 Neil Sundberg -Folsom Lake Hand Crew
3209 Josh Wright -Folsom Lake Hand Crew
3210 Cody Piper -Folsom Lake Hand Crew
3211 Brandon Williams -Folsom Lake Hand Crew
3212 Alexander Rapphahn -Folsom Lake Hand Crew
3213 Jason Butler -Folsom Lake Hand Crew
3214 Paul MCClelland -Folsom Lake Hand Crew
3215 Andrew Buyers -UT-UWF-E421
3216 Kurt Edwards, CA
3217 Steven Jenkins – In Honor of Colin Jenkins
3218 Benjamine Lyons, IN
3219 Suzanne Flynn- Fenix Forestry, LLC
3220 Kevin Flynn – Fenix Forestry, LLC
3221 Lily Flynn -Jr. Firefighter- Fenix Forestry, LLC
3222 Alex Burreece – Fenix Forestry, LLC
3223 Peter Heiland – Fenix Forestry, LLC
3224 Brian Anderson -Bear Divide IHC
3225 Doug Bennick -Bear Divide IHC
3226 Pedro Marron -Bear Divide IHC
3227 James Robledo -Bear Divide IHC
3228 Joel Gonzalez -Bear Divide IHC
3229 Andrew Stewart -Bear Divide IHC
3230 Timothy Selbrede -Bear Divide IHC
3231 Jose Echevarria Jr. -Bear Divide IHC
3232 Kyle Ford -Bear Divide IHC
3233 Armando Garcilazo -Bear Divide IHC
3234 Luis Esparza -Bear Divide IHC
3235 Hector Cerna -Bear Divide IHC
3236 Chadwick Pansini -Bear Divide IHC
3237 AlvinDang Nguyen -Bear Divide IHC
3238 Matthew Berg -Bear Divide IHC
3239 Emmanuel Guzman -Bear Divide IHC
3240 Chad Nosala, CA
3241 Aaron Wexler, CA
3242 George Efinger – IMO Granite Mountain 19
3243 Brian Phillips, USFS- IMO Caleb Hamm
3244 Matt Okrasinski, WI
3245 Jesse Cottrell, ID
3246 Alexander Hicks, CA
3247 Anthony Martinez, CA
3248 Melissa McDonnell, NH
3249 Craig Zimmerman- CIIMT #4
3250 Lana Hietala, MN
3251 Cherie Sonsalla, MN
3252 In Memory of Joe Philpott- Student FF Assoc. at CSU
3253 Michael Boone, CA
3254 Ken Kientz, MT
3255 Karen Kieborz, UT Ashley NF
3256 Joseph Melton, WA
3257 Rebecca Slick, WA
3270 Daniel Gustafson, NV
3271 Martin O’Toole, MI
3272 Bryan HaKanson, OR -NPS Grand Canyon Helitack
3273 Ron Cornejo, CA
3274 Dan Casto, KY
3275 Bill Hayes, ID
3276 Jo Hayes, ID
3277 Jason Miller -Feather River IHC
3278 Leland Ratcliff -Feather River IHC
3279 Reuben Brand -Feather River IHC
3280 Jason French -Feather River IHC
3281 Shane Bender -Feather River IHC
3282 Addison Dwyer -Feather River IHC
3283 Michael Murray -Feather River IHC
3284 Mark Cresalia -Feather River IHC
3285 Bobby Davis -Feather River IHC
3286 Philip Jesu -Feather River IHC
3287 Pamela McDonald, ID
3288 Margaret Volkening, IL
3289 Richard Tinker, AZ -Border to Border Sales
3290 Raymond Vega -USFS -Station 37, Dripping Springs
3291 Jonathan Nosala, CA
3292 Edward Phipps
3293 Manuel Sanchez, CA
3294 Robert Sheehan, WA
3295 Fred Warneke – IMO William Howard Warneke
3296 Bryan Quimby – Pioneer Peak IHC
3297 Laura Backlund, WA
3298 Ario Mohajeri -Bear Divide IHC
3299 Deanna Lahr -Whitegrass Fire Suppression
3300 Jonathan Heavy Runner -Whitegrass Fire Suppression
3301 Neal Hitchcock, ID
3302 Mary Huels -USFS AD
3303 Joseph Arcure, NM
3304 Eric Peterson, MD
3305 Max Wahlberg -IMO Granite Mountain 19
3306 Michael Sciple -In Honor of all Fallen FF
3307 Richard Williamson, CA
3308 Jim Davis, TX
3309 Lorna Davis, TX
3310 Leanard Garcia, UT
3311 Claire Veseth – In Memory of Anne Veseth
3312 Janette Bell, CA
3313 Earl Klinefelter -IMO Granite Mountain 19
3314 Tyler Mentges – IMO Granite Mountain 19
3315 Rose Henderson – Nevada Division of Forestry
3316 Jimmy Murray Jr., TX – IMO Caleb Hamm
3317 Paul Balfour
3318 David Ruhl – USFS
3319 In Memory of Larry Anderson (USFS) – Jim Ott
3320 Dalton Workman- Horseshoe Meadow IHC
3321 Eddie Lashinski- Horseshoe Meadow IHC
3322 Jose Alcantar- Horseshoe Meadow IHC
3323 Frank Alvarez- Horseshoe Meadow IHC
3324 Gabe Prieto- Horseshoe Meadow IHC
3325 Marshall Krogen- Horseshoe Meadow IHC
3326 Julio Campos- Horseshoe Meadow IHC
3327 Ian White- Horseshoe Meadow IHC
3328 Peter Lopez- Horseshoe Meadow IHC
3329 Tim Murphy- Horseshoe Meadow IHC
3330 Francisco Castellanos- Horseshoe Meadow IHC
3331 Lupe Basaldua- Horseshoe Meadow IHC
3332 Juan Andrede- Horseshoe Meadow IHC
3334 Shaun Rambo- Horseshoe Meadow IHC
3335 Tanner Javaux- Horseshoe Meadow IHC
3336 Matt Homstrom- Lewis&Clark IHC
3337 Willie Knudsen- Lewis&Clark IHC
3338 Dave McCarville- Lewis&Clark IHC
3339 John Holovnia- Lewis&Clark IHC
3340 Nick Wydra- Lewis&Clark IHC
3341 Andi Colsen- Lewis&Clark IHC
3342 Ben Suratt- Lewis&Clark IHC
3343 Jyota Smith-Howard- Lewis&Clark IHC
3344 Tony Allabastro- Lewis&Clark IHC
3345 Brent Rath- Lewis&Clark IHC
3346 Jace Lundquist- Lewis& Clark IHC
3347 Greg Normand- Lewis&Clark IHC
3348 Dan Kurth- Lewis&Clark IHC
3349 Ben O’ Connor- Lewis&Clark IHC
3350 Anthony Magnetti- Lewis&Clark IHC
3351 Tyson Lucier- Lewis&Clark IHC
3352 Joe Medina- Lewis&Clark IHC
3353 Sean McCormick- Lewis&Clark IHC
3354 Stephan Latham- Lewis&Clark IHC
3355 Stephan Natho- Lewis&Clark IHC
3356 Sara Billings- Lewis&Clark IHC
3357 Michael Allan- Redding IHC
3358 Daneil Madvig- Redding IHC
3359 Dan Mallia- Redding IHC
3360 Manuel Vargas Lopez- Redding IHC
3361 Lisa Smith-Redding IHC
3362 Brian Pratt- Redding IHC
3363 Aryn Hayden- Redding IHC
3364 Amanda Dominguez Shaw- Redding IHC
3365 Shawn Zickefoose- Redding IHC
3366 Matthew Ray Gazman- Redding IHC
3367 Kyle Mikolajczyk- Redding IHC
3368 Brian Buchner- Redding IHC
3369 Patrick Bell- Redding IHC
3370 Mark Pitsenbarer, UT
3371 William Moody, WA
3372 Pat Ortland, CA
3373 Doug Brown, ID
3374 Kevin Riggs- Carson IHC
3375 Lindsay Barrowclough- Carson IHC
3376 Michael Coltrame- Carson IHC
3377 Garrett Hanson- Carson IHC
3378 Jeffrey Lucero- Carson IHC
3379 Marinha Santos- Carson IHC
3380 Matthew Bergmann- Carson IHC
3381 Carly Hubbard- Carson IHC
3382 Mike Sulffridge- Diamond Fire
3383 Rick Sulffridge- Diamond Fire
3384 Wes Wickman- Diamond Fire
3385 Billy Smith- Diamond Fire
3386 Johnathan Alvarez- Diamond Fire
3387 Tiphaine Webb, CO
3388 Walter Jr Biernat, CO
3389 Jessica Huntoon, IMO Iron 44
3390 Leslie Hunter, NC
3391 John Davis, VT
3392 James Ott- Retired FS CIIMT #1
3393 Timothy McElwee- IMO Sean Misner
3394 Debra McElwee- IMO Sean Misner
3395 Jody M Smith, OR
3396 Jarrod Zweigart, ID
3397 Steffen Fuller- Angeles NF- E 31
3398 Bryant Rivas Angeles NF- E 31
3399 Robert Bisby- Angeles NF- E 31
3400 Evan Jones- Angeles NF- E 31
3401 Paul Brady- Angeles NF- E 31
3402 Erik Larson- Angeles NF- E 31
3403 Johnny Summers- Angeles NF- E 31
3404 Ross Dary, WI
3405 Jordan Hillock, UT
3406 Charles Barclay, VA
3407 Brian Torres- Florida Forest Service
3408 Lee T Cox- IMO Iron 44
3409 Jonathan White “In Honor Of Elaine White”
3410 Shardul Raval, GA
3411 Roric Padgett, OR
3412 William Jr Meginley
3413 Tyler West, CO
3414 Craig Yonkers
3415 Chris Sommers, NH
3416 Logan Hollar, WV
3417 Aaron Klee
3418 Alex Morray
3419 Andrew Morray
3420 Hunter Smith
3421 William Chatham
3422 Bryan LoMascolo
3423 Brian Cole
3424 Brandon Culley
3425 Eric Bush
3426 Ryan Deford
3427 Lennis Herburger
3428 Jeremy McIntosh
3429 Jeff Meyerholz
3430 Wade Tait
3431 Ryan K Tucker
3432 Heather L Wall
3433 Fred Thompson, MT
3434 Tighe V Stoyanoff
3435 Kyle A Miller
3436 Teresa F Andersen
3437 Daneil S Theuerer
3438 Kenneth S Amderson
3439 Elli N Becker
3440 Benjamin A Schlamb
3441 Jeffery D Barker
3442 Liam T Dillaway
3443 Mitch Colyer
3444 Julie A Podany
3445 Jamison D Bird
3446 Phil Quigley, MT
3447 Steven M Reather
3448 Forrest L Baldwin
3449 Adam Sanders, CA
3450 Matt Ball, CA
3451 Blake Abbott, CA
3452 Frank Romero, CA
3453 Greg Neely
3454 Dylan Johnston, CA
3455 Geoffrey Gillespie
3456 Emily Colacino, CA
3457 James Harlan, CA
3458 Mike Martinez, AZ
3459 Corey Correa, CA
3460 Brant Machado, CA
3461 Travus Joyner
3462 Ricky Jones
3463 Morgan Byde, CA
3464 Keegan Guillory
3465 Frank Auza
3466 Dean Whitney
3467 Jimmy Riggs
3468 Perry Breitenstein
3469 Lyle Jennings
3470 Ted Sneed, UT
3471 Danny Walton, UT
3472 Ryan Evans
3473 Ben Parker
3474 Tyler Lair
3475 Josh Berg, UT
3476 Kris Paxson, CO
3477 Paul Givens, CO
3478 Tom Kenny, CO
3479 Simon Driskell, CO
3480 Mark Rosenthal, UT
3481 Patrick Fleming, AZ
3482 Thomas Lund, AZ
3483 Shawn Jaca, UT
3484 Michelle Petty, AZ
3485 Corey Wood, AZ
3486 Clark Olds, AZ
3487 Jason Ybright, AZ
3488 Tyler Brown, AZ
3489 Garrett Carr, AZ
3490 Micah Fey, AZ
3491 Cody Cotton, UT
3492 Brian Williams, AZ
3493 Jeremy Bradley, AZ
3494 Jamie Rogers, AZ
3495 Jeremy Chapman, AZ
3496 Alan Sypphus, AZ
3497 Devin Johnson, CA
3498 Ricky Nerud, AZ
3499 David Bee, AZ
3500 Megan Butzin, AZ
3501 Jerry Empey, AZ
3502 Justin Bybee, AZ
3503 Brad Dandurand, AZ
3504 Michael Dargatz, AZ
3505 Troy Davis, AZ
3506 Dustin Mathis, AZ
3507 Adam Hyatt, AZ
3508 Seth LaRowe, AZ
3509 Pace Pectol, AZ
3510 Luke Seelhoff, AZ
3511 Todd Calico, AZ
3512 Ron Sharpe, AZ
3513 Jon Belton- McCall Smokejumpers
3514 Jazz Beyuka- McCall Smokejumpers
3515 Steven Bierman- McCall Smokejumpers
3516 Brett Bittenbender- McCall Smokejumpers
3517 Ahjah Boise- McCall Smokejumpers
3518 Daniel Booth- McCall Smokejumpers
3519 Joseph Brinkley- McCall Smokejumpers
3520 Laura Brown- McCall Smokejumpers
3521 Matt Carroll- McCall Smokejumpers
3522 Matthew Castellon- McCall Smokejumpers
3523 Robert Charley- McCall Smokejumpers
3524 Bennett Childs- McCall Smokejumpers
3525 Jason Class- McCall Smokejumpers
3526 Michale Cooper- McCall Smokejumpers
3527 Brandon Corbitt- McCall Smokejumpers
3528 Ben Covault- McCall Smokejumpers
3529 Jeremy Cowie- McCall Smokejumpers
3530 Samuel Cox- McCall Smokejumpers
3531 Casey Czinski- McCall Smokejumpers
3532 Adam Dealaman- McCall Smokejumpers
3533 Shawn Denowh- McCall Smokejumpers
3534 Lucas Dixon- McCall Smokejumpers
3535 Eric Duning- McCall Smokejumpers
3536 Peter Dutchick- McCall Smokejumpers
3537 Kyle Esparza- McCall Smokejumpers
3538 Jason Foreman- McCall Smokejumpers
3539 Todd Franzen- McCall Smokejumpers
3540 Kai Friedrichs- McCall Smokejumpers
3541 Matthew Galyardt- McCall Smokejumpers
3542 Ryan Garber- McCall Smokejumpers
3543 Nathan Giles- McCall Smokejumpers
3544 Steven Gonzalez- McCall Smokejumpers
3545 Heather Good- McCall Smokejumpers
3546 Andrew Harris- McCall Smokejumpers
3547 Christopher Haynes- McCall Smokejumpers
3548 Jared Hendee- McCall Smokejumpers
3549 Christopher Henry- McCall Smokejumpers
3550 Derek Hoban- McCall Smokejumpers
3551 Matthew Huber- McCall Smokejumpers
3552 Garrett Hudson- McCall Smokejumpers
3553 Ramona Hull- McCall Smokejumpers
3554 Adam Humbach- McCall Smokejumpers
3555 Matt Ingram- McCall Smokejumpers
3556 Bronson Kimberling- McCall Smokejumpers
3557 Linda Kirk- McCall Smokejumpers
3558 Michael Kolb- McCall Smokejumpers
3559 Kevin LaBella- McCall Smokejumpers
3560 Colin Lanigan- McCall Smokejumpers
3561 Jeremy Loyd- McCall Smokejumpers
3562 Ryan Lynch- McCall Smokejumpers
3563 Andre Mascheroni- McCall Smokejumpers
3564 Dennis McCoy- McCall Smokejumpers
3565 Eric Messenger- McCall Smokejumpers
3566 Jake Mikovitz- McCall Smokejumpers
3567 Luis Moraga- McCall Smokejumpers
3568 Brent Morrison- McCall Smokejumpers
3569 Damon Nelson- McCall Smokejumpers
3570 Christopher Niccoli- McCall Smokejumpers
3571 James Norvell- McCall Smokejumpers
3572 Hans Ohme- McCall Smokejumpers
3573 Tobin Orient- McCall Smokejumpers
3574 Jon Patton- McCall Smokejumpers
3575 Ian Quist- McCall Smokejumpers
3576 Phil Reid- McCall Smokejumpers
3577 Kevan Richards- McCall Smokejumpers
3578 Patrick Romportl- McCall Smokejumpers
3579 Kurtis Ryan- McCall Smokejumpers
3580 Brent Sawyer- McCall Smokejumpers
3581 Jarrod Sayer- McCall Smokejumpers
3582 Jeff Schricker- McCall Smokejumpers
3583 Keith Suemnick- McCall Smokejumpers
3584 Matt Summerfield- McCall Smokejumpers
3585 Ashley Thrasher- McCall Smokejumpers
3586 Holly Thrash- McCall Smokejumpers
3587 Clay Yazzie- McCall Smokejumpers
3588 Donna Tarrant- IMO Jesse James
3589 Nathan Halstead- First Strike Enviromental
3590 Sean O’ Grady- First Strike Enviromental
3591 Kristopher Smith- First Strike Enviromental
3592 Erick Stahlin, CO
3593 Kate Leadbetter, ID
3594 Robert Manwaring- Forest Service T & D
3595 Sarah Manwaring- City of Murieta
3596 Nancy Taylor- IHO McCall Smokejumpers
3597 Ralph Scarpino- Retired State Fire Co
3598 Ray Kraemer- Retired DNR Forestry, AK
3599 Steve Rhea- Bruce Young Logging
3600 Robert Frisk- IMO Michael Lewis
3601 Paul Ries, NJ -OD
3602 Cynthia Hogg, AZ
3603 Jeff Hogg, AZ
3604 Christopher Irwin, WA
3605 Kaleb Krogen- Horseshoe Meadows IHC
3606 Dana Ensminger- IMO all fallen firefighters
3607 David Herrand- Angeles NF, Retired
3608 Shaye Edwards, CA
3609 Joshua Quinn, UT- Wasatch Helitack
3610 Kevin Quinn, RI
3611 Robert Nicholson, MI
3612 Dave Andreas- Montecito Firefighter’s Association
3613 John Badaracco- Montecito Firefighter’s Association
3614 Loren Bass- Montecito Firefighter’s Association
3615 Garet Blake- Montecito Firefighter’s Association
3616 Aaron Briner- Montecito Firefighter’s Association
3617 Alex Broimand- Montecito Firefighter’s Association
3618 Sarah Bumanglag- Montecito Firefighter’s Association
3619 Scott Chapman- Montecito Firefighter’s Association
3620 Shaun Davis- Montecito Firefighter’s Association
3621 Travis Ederer- Montecito Firefighter’s Association
3622 Todd Edwards- Montecito Firefighter’s Association
3623 Scott Edwards- Montecito Firefighter’s Association
3624 Mike Elliott- Montecito Firefighter’s Association
3625 Ed Fuentes- Montecito Firefighter’s Association
3626 Kurt Mann- Montecito Firefighter’s Association
3627 Ryland McCracken- Montecito Firefighter’s Association
3628 Glen McLeod- Montecito Firefighter’s Association
3629 Leslie Muller- Montecito Firefighter’s Association
3630 Mike Nelson- Montecito Firefighter’s Associoation
3631 Stu Pfister- Montecito Firefighter’s Association
3632 Tom Poulos- Montecito Firefighter’s Association
3633 Keith Powell- Montecito Firefighter’s Association
3634 Pat Purguy- Montecito Firefighter’s Association
3635 Jeff Saley- Montecito Firefighter’s Association
3636 Evan Skei- Montecito Firefighter’s Association
3637 Dana St. Oegger- Montecito Firefighter’s Association
3638 Jeff Villarreal- Montecito Firefighter’s Association
3639 Rodney Walkup- Montecito Firefighter’s Association
3640 Keith Fuggles- Montecito Firefighter’s Association
3641 Bob Galbraith- Montecito Firefighter’s Association
3642 Al Gregson- Montecito Firefighter’s Association
3643 Ben Hauser- Montecito Firefighter’s Association
3644 Kurt Hickman- Montecito Firefighter’s Association
3645 Drue Holthe- Montecito Firefighter’s Association
3646 Kerry Kellogg- Montecito Firefighter’s Association
3647 Eric Klemowicz- Montecito Firefighter’s Association
3648 Bret Koepke- Montecito Firefighter’s Association
3649 Richard Lauritson- Montecito Firefighter’s Association
3650 Greg Lopez- Montecito Firefighter’s Association
3651 Jordan Zeitsoff- Montecito Firefighter’s Association