2012

MEMBERS

1 Dave Hannibal, Grayback Forestry, OR
2 Kenneth Kempter, CA
3 Dave Rama-For Our Son
4 Judy Rama-For Our Son
5 Martin Maricle, AK
6 Tim Williams-CAL FIRE/LMU
7 Ashley M Hutton Powell, WY
8 Ryan McCollin, UT
9 Leah Wills, Firestorm W.F.S. Inc.
10 Jess Wills, Firestorm W.F.S. Inc.
11 Erik Lint, CA
12 Jody M Smith, MI
13 Dustin Langston, CA
14 Ken Brinkley, In memory of Levi, OR
15 Kathy Brinkley, In memory of Levi, OR
16 Patrick Seger, IL
17 Happy Hoppe, CA
18 Laura Barney LP
19 Nancy Bashover, GLFPD, CO
20 David Bashover, GLFPD, CO
21 Dick Birger, Kidd’s IMT
22 In memory of Shane Heath, ID
22 In memory of Jeff Allen, ID
23 Bob Kittridge, Kittridge Connection, Inc.
24 Nancy Kittridge, Kittridge Connection, Inc.
25 Steve Frye, MT
26 Stephen Fillmore, Cleveland NF
27 Steve Parr CA-ENF
28 Jan Amen, Texas Forest Service
29 Ken Holmes, NM
30 Buck Kneifl, WI
31 Brent Martindale-In Memory of Our Son, Jacob
32 Kris Martindale-In Memory of Our Son, Jacob
33 Jack Wilson-In Memory of Our Son, Kevin
34 Cindy Wilson-In Memory of Our Son, Kevin
35 In Memory of Carson Douglas Broce
36 Tyler Brown, TX
37 Andrea Brown, TX
38 Shelby Wason, WA
39 Kelsey Wason, WA
40 Cameron Wason, WA
41 Bill Mergel, OR
42 Clyde Powell, OR
43 Tomas Liogys, NJ
44 Sarah Liogys, NJ
45 Eric Weber, NJ
46 Todd E. Hoopes, AR
47 Daniel Beveridge, CO
48 Richard W. O’Rourke, CA
49 Reggie E. Day, ID
50 Annis Keller, ID
51 David Benton, ID
52 Kevin D. Quinn (Union Fire District) USFS Wasatch
53 Jason W Jones, CA
54 Dr. Mellie Corriel, CA
55 Stephen Meyers, USFS Retired, Wildlandfire.com
56 John Saylors, NV
57 Bud Creath, CA
58 Dave Ruhl, SD
59 Alex Miyagishima, CA
60 Paul Mintier, CO
61 Casey Warren, Rapid City, SD
62 Jim Saveland, CO
63 Mike Matarrese, PNW-IMT3
64 Susan Weber, ID
65 Michael Rice, MN
66 Matt Dillon, USFS, PA
67 Bob Klindworth, WA
68 Evan Karp, VT
69 Flint Cheney, CO
70 R.E. Morse, NJ Forest-Fire
71 Richard Putnam, WY
72 Jerod Delay, WY
73 Andy Lipp, Rapid City Fire Dept. SD
74 Gwen Lipp, Black Hills NF, SD
75 Abby Lipp, daughter of firefighters, SD
76 Michael Rudolph, NY
77 Diana Holt, AZ
78 Mark Shiery, AZ
79 Rachel Shiery, AZ
80 Cameron Dingman, UT
81 Dianna Meachum, ID
82 Gregg Goodland, CO
83 Rich Bolton, CA
84 Tom Lavagnino, OR
85 Robert Chapman, TN
86 Arthur Mindlin, NJ
87 John Houk, NV
88 Michael Harnois, WI
89 Ashley Taylor, USFS, Ninemile R.D.
90 David Arnauckas, CA
91 Steven Berkson, OR
92 Vera Pena, Forest Service Dispatch
93 William Kearney, TN
94 Dan (Mad Dog) Sullivan
95 Kristi (Grueny) Sullivan
96 Galen Roesler
97 Kyle A. Behrens
98 Chip Houde-MEX
99 Gerry Day, Olympia WA
100 David Haston, So Cal IMT2, CA
101 Todd Pechota, Rocky Mountain Team B
102 Richard Sheets, USFS
103 Kim Valentine, USFS, Oregon
104 Michael Dudley-Region 4
105 Vince Carver, FWS, Southeast Region
106 Irene Rizza, NY
107 Tamara Saxton, USFWS, MN
108 Ian M. Halm, NH
109 Willie Cirone, NJ Forest Fire Service
110 Sandra Cirone, NJ Forest Fire Service
111 Greg Emerson, USFS
112 Jim Strain, In Memory of Trampus Haskvitz
113 David Thomas, Utah
114 David Brown, NMSF (Ret,)
115 Ryan Roche, USFWS
116 Carrie Landon
117 Jack Sevelson – Plumas Hotshots
118 Jesse Estrada, Vista Grande IHC
119 Fred A Bland
120 Daniel Moore, Northern Arizona IMT
121 Tad Morelock, CIIMT5, LACOFD
122 Linda Austin, Colorado
123 Jose R. Baeza, El Yunque NF
124 Steven Savorski, California
125 Liz Kinney – Retired USFS
126 Dick Mangan, Blackbull Wildfire
127 Chris Kirby, UT
128 Rebecca Kirby, UT
129 Annabella Kirby, UT
130 Carson Kirby, UT
131 Dan Reese, CAL FIRE
132 Lawrence R. Crane, NM State Forestry
133 Bob Larsen (Albemarle County)
134 Keith Hughes Arroyo Seco – 19 LPF
135 Ali Van Zee
136 Chuck Cosgrove
137 Nancy Cosgrove
138 Janet Hawkins, Virginia
139 Tony Sandrini, USFS Vista Grande IHC
140 Larry Edwards, USFS Retired
141 Russ Langford, Minnesota
142 Timothy Dunfee, California
143 Lester Tisino, Kistachie NF
144 Patti Hirami
145 Ryan Davidson, Crew Boss/Western Shelter
146 Roland Giller, Okanogan-Wenatch NF
147 Brian Shul, Gallery One
148 Janet Hawkins, Virginia
149 Tim Murphy, Fire & Aviation, NIFC Director, BLM
150 Robert Marvin, Florida
151 In Memory of Matthew John Cannon, BLM AK
152 Jim McMahill, Iowa
153 Steven Davis-CA-SNR
154 Ken Henson, USFS Utah
155 Carol Henson, Retired FS Utah
156 Troy Schaus, CO
157 Devin Yeatman, CO
158 Kim Kufta, CA
159 CW Portell, CO
160 Ray Bennett, NV
161 John Platt, UT
162 Zion Wildland Fire Use Module
163 Rodgers Wright
164 Michael Spafford
165 Kat Oropeza
166 Deb Schweizer, Sequoia & Kings Canyon
167 Marian Kadota, CA
168 Gregg Smith, CA
169 Chuck Gibbs, CA
170 John Eckwell, CA
171 In memory of Thomas Haffy, III-NJ Forest Fire
172 Edward Haffy, New Jersey Forest Service A2D9
173 Jay Rideout
174 Steven Lee Chaffin
175 Susan Lee PHX NIMO in memory of Brian Lee
176 Daniel Sadlo TNF
177 Christy Bullard
178 Harold Gemmell
179 Alexis Martin
180 Scott Parsons, CIIMT 4
181 Quinn MacLeod
182 Karyn Wood
183 Bill Macaulay
184 Tracy Dott, LPF, CA
185 Ranbir Lally USFS
186 Kai Friedrichs
187 Peter Briant
188 Betty Price
189 Linda Andrews
190 Brothers Fire LLC
191 Bill Gabbert, Wildfire Today
192 Brian Dompierre
193 Jeff Edmonds
194 Kevin Janes, CIIMT #4
195 Jim Jaquet, ID
196 Paul Dahlen, CA
197 Dana Dahlen, CA
198 David Zuares, ID
199 Stephen Mizroch, CA
200 Laura Mayer, OR
201 Sandra LaFarr, CO
202 Mark Boche, CO
203 S Greene, CA
204 Jason Kjenstad, Engine 22 Shasta Trinity NF
205 Danny Boatwright, FL
206 Albert X Kellogg, CIIMT #4
207 Andrew Barrey, OR
208 Phyllis Frost, CA
209 Benjamin Agol, CA
210 Bill Anderson, CO
211 Al Case, NV
212 Josh Haney, ID
213 Donna Haney, ID
214 Eydith Haney, ID
215 Karen Kraus, ID
216 Bill Mitchell, ID
217 Mike Meyers, WA
218 Casey Allen, CA
219 David Hampton, OR
220 Gary Handschug, WA
221 Marc Courson, CA
222 Paul Roose, MT
223 Robert E Bell – USFS, South Ops
224 Dave Baker, Shoreline Fire
225 Mark Adams Mormon Lake Hotshots
226 Ray Kingston, Sciacca SW IMT
227 Daniel Michael
228 Kale Casey, CO
229 Joe Mazzeo, MA
230 Ryan Borgman, SC
231 George Broyles, ID
232 Austin McGuire, USFS, Monument Helitack, CO
233 Mike Wilde, NV
234 Warner Vanderheuel, MI
235 Joshua Jaynes, CA
236 Ben Hobbs, ID
237 Jess Neville, SC
238 Bill Arsenault, ID
239 Rodger Ozburn, Morgantown, WV
240 J Wade, AZ
241 Russell Oakes, AR
242 Lorrie Evans, AZ
243 Steve Wells, SC
244 Neda Yarnall, PA
245 Brit Rosso – NPS
246 Michael Dietrich, CA
247 Don Edwards, CA
248 Kyle Jackson, CA
249 Guntar Dambro, WY
250 Reg Phillips, WY
251 Aline Phillips, WY
252 Paul Drasil, San Bernardino City Fire Dept
253 Richard Hughes, UT
254 Pete Buist, AK
255 Sandy Cameron, ID
256 Dick King, ME
257 Samuel Larry, GA
258 Nat Whittemore, MA
259 Nancy Whittemore, MA
260 Robin Wills, CA
261 Steve Arney, CA
262 Scott Vail, CA
263 John L Ward, CA
264 Peggy Ewald, NV
265 Jeff Wenger – SoCal Team 3 / RCFD
266 Ted Mead, MT
267 Shawn Woodbury, TX
268 Belinda McCandliss, CA
269 Roberto Castillo, CA
270 Karen Tuscano, MT
271 Malcolm McFarland Jr, ME
272 Brian Blatney, Florida Forest Service
273 Allen Nevel – Oklahoma State
274 Mike Huber, WY
275 Carl Nelson, KS
276 Harold “Gunny” Reynolds, TX
277 Bill Murphy, MT
278 Nick Readinger, PA
279 Aaron Thompson, WY
280 Travis Hanson, NV
281 Vickie Wright, CA
282 Earl Klinefelter, WA
283 Sarah Doehring, MT
284 Barbara Nelson, AZ
285 Michelle Berry, CO
286 Joan Drnjevic, ID
287 John Armstrong, CA
288 Judith Cunningham, CA
289 Tom Tymon, MT
290 Steve Douglas, CO
291 Jake FitzGerald – LNF E-31
292 Faith Duncan, AK
293 Dave Kushner, OR
294 Kathy R Hall, Glenwood & Pedlar KD’s, GWJNF
295 Michael Klug, NV
296 Kathleen Kreyns, CA
297 Wendy McCartney, CA
298 Alan Colwell, KY
299 Thomas Green, FL
300 Rich Hawkins, CA
301 Lathe Evans, BLM Gila Distric
302 John P Case, AZ
303 Doris Jenson, OR
304 RJ Bennett, Horseshoe Mdw IHC
305 Mark Pater, Sciacca’s Type I IMT
306 Mary Lou Koch, CO
307 Tim Nutley, AR
308 Zack Farmer, UT
309 Gary Cornell, UT
310 Charles Dickson, CA
311 Jay Wickham, SD
312 Richard Brinkman, CA
313 Christopher Luxton, CA
314 Scott Alvord, CA
315 Luke Madden, CA
316 Lynn Eisberg, CA
317 Stanton Florea – RS Fire Communications
318 Rita Baysinger, CO
319 Justin Langford, NV
320 Jessie Dubuque, OR
321 Joe Primm, OR
322 David O’Neil, Manti-Lasal NF
323 Jason Notz, ID
324 Katherine Reed, CA
325 Kevin Neiman, CA
326 Dennis Carolyn Winkler, OR
327 Mike Johns, US Attorney’s Office
328 Patty Eder In Memory of Mike Breeggemann “Bonk”
329 Louisa Evers, OR
330 Caleb Merrill, Bonneville IHC Never Forget Caleb Hamm
331 Kevin Donham, OR
332 Jack Knight, Firecourse.com
333 Eric Gottlieb, CA
334 Mark Oetzmann, ID
335 Rex Reed, WA
336 Morgan Thomsen, ID
337 Phillip Dye, CA-MLPX
338 Nicholas Bohnstedt, ID
339 Tom Holley, USFS Ret
340 Corey Lewis, SD
341 Kevin Curfman, WA
342 Kirk VanPatten, CAL FIRE/RMA Team C
343 Trent Dunn – SHF- WY
344 Sherry Dunning, ID
345 Russell Ward, NM
346 Mark Blankensop, Nevada Division of Forestry
347 Paul Balfour, WA
348 Debbie Anderson, CA
349 Patrick Antrim, OCFA – Retired
350 Rick Cooper, Weber Fire, Farwest, UT
351 Paulicia Larsen, CO
352 Brian Walther, WI
353 Jack Costello, NorcalT2, LSC, Sac Metro Fire
354 Bob Allbee, WA
355 Steven D Ellis, CO
356 Frank Groome, CO
357 Vinson Johnson, FS – Retired
358 John Goss, Arrowhead Hotshots
359 Sherri Bennett, CIIMT 4 (Team)
360 David French, NV
361 Frank Groome, CO
362 Susan Bissell, CA
363 Steve Cawsey, IL
364 Kelly Russell, NM
365 Linda L Kearns, Sandia Ranger District
366 Pete Irvine – USFS- Roanoke, VA
367 Marina Childs, VA
368 Laurel Simos, ID
369 Jason McDaniel, TX
370 Clint Robbins, AZ
371 Sandra Foss, NH
372 John Fugitt, TX
373 Lt Sean P O’Malley FDNY IMT
374 Leslie Thibeault, MA
375 Gary Todd, CA
376 Mark Sturdivant, CA
377 Larry Thornton, PatRick
378 Jason Schillinger, CA
379 Justin Gagnon, CA
380 Jay Gardner LA County Fire Dozer Operator
381 Michael Santistevan, ID
382 Nicholas Strohmeyer, AK
383 Shane Freeman, UT
384 Brian Fritzen, OR
385 Steve Nicholson, MI
386 Kristie Sterbens, ANF Engine 33
387 Peter A D’Aquanni, NM
388 Steve Tome, MN
389 Eric Krueger, TX
390 Tom Leuschen, WA
391 Tom Johnston, ID
392 Chuck Borg, OR
393 Craig Konklin, CA
394 Shane Tosse, CA
395 Kathi May, WA
396 Butah Hayes, NV
397 Brian Hughes, CA
398 Westley Shook, UT
399 Bob Eisele, CA
400 Miss Bee- Proud mom of a WF
401 Hoss, WY
402 Gail Nerseth Hill, OR
403 Dan Kinney, OR
404 Steve Ellis, Idaho BLM State Director
405 Kim Parson, CA
406 Dede Dizney, CA
407 Peggie Cathie, Proud Mama & Exwife of USFS FF’s
408 Geo P Becknell Jr, TX
409 Helen Bjornsen, ID
410 Dean Rhynes, Retired BDF
411 Marlene Rhynes, BDF
412 Alison Rhynes, San Bernardino, CA
413 Al Crouch, ID
414 Dave McIlrath USACE Iowa
415 Karan Bjornsen, ID
416 Robert Morse, NJ
417 Judith Nelson, AZ
418 Kyle Tucker, OR
419 Matthew Fogarty, NV
420 Erik “Blank” Blankenship, OR
421 Roger Dunn, WY
422 Benjamin Q Morgan NPS- Retired
423 Mike Antalosky, USFS – Retired
424 Dave Robinson USFS Fremont NF 1948-’53
425 Galen Young Corona Fire Dept (Ret)
426 Kim Olson Fire Chief Calaveras Consolidated
427 Katherine Dias, CA
428 Martin Cole, AZ
429 Terry DeJournett SoCal Team 1
430 Phil Barton, Sparks Fire Dept NV
431 Lewis S Brown, NV
432 Brent Crosland, UT
433 Debra Estrada, NV
434 Tim Epp, AK
435 Gary Day, OR
436 Laurette Gaylord – HTF, NV
437 Randy M Johnson, WA
438 Samuel J Moss, CA
439 Lauren Baccetti-Eck, CA
440 Justin Cowger, Laramie, WY
441 Geri Herbert, ID
442 Dennis Trentham, TN
443 Evan Schachtel, IL
444 Jeff Neil, WA
445 Kaleb Stromberg, WY
446 Riva Duncan, National Forests in NC
447 Kyle Kerstiens, CO
448 Keith Smith, CA
449 Steve Prescott, ID
450 Ben Plumb, AZ
451 Ray Brugler, PA
452 Lori Lancaster, proud mom on FF Matt in Jackson WY
453 Steve Hatting, Baldwin Ranger District HMNF
454 Brian Elam, NC
455 Ray Kraemer, AK
456 Steve Evans, UT
457 Kevin McPhee, WA
458 Richard C Ford – Houston Fire Dept Retired
459 Wally Roth, MI
460 Carol Roth, MI
461 Don Smith – LACOFD Retired Camp 14
462 R Brad Borgiallli, WY
463 Norman Pope, Cool Mule Inc
464 Doug Anderson, MN
465 Lynda Berckefeldt, WSFD
466 Peter Goetzinger, UT
467 Dee Burke, NM
468 Matt Holmes, NH
469 Shawn M Faiella, ID
470 Debra Compton, CA
471 Kristen Arnett, NM
472 Chris Robinson, In memory of John M Greeno
473 Ralph Robinson, In memory of John M Greeno
474 Eddie Johnson, WY
475 Joe Ferguson, FL
476 Mark Haines – BLM HPD
477 Leon Schindell, NV
478 Virginia Horton, CA
479 Jeff Buscher, CA
480 Karen Brent, GA
481 Kirk Blecha, OR
482 Patricia Stewart, FL
483 Gordon Herring, WY
484 Stephen Smith, ID
485 Cindy Schroeder, PA
486 Nick Terrell, CA
487 John Caffin, GA
488 Terry Warlick, Modoc IHC
489 Maria Skinner, CA
490 Don Baker, TX
491 Linda Baker, TX
492 Erik Solberg, AZ
493 Chip Collins, WY
494 Tim Sullivan, NY
495 Roy Cribb, FL
496 Peggy Cribb, FL
497 Daniel Srednick – CA- CDD Apple Valley Fire Center
498 Vickie Hulsizer, CDA River RD, IPNF
499 Thomas Troutman, OR
500 Don Moss, OR
501 Karen Kunzman, OR
502 Anthony Cabales, NM
503 Paul Solarz, OR
504 Juan Bautista, OR
505 Kevin Carter, FL
506 Mike Wheelock, OR
507 Colby Marshall, OR
508 Winston Nilsson, OR
509 Dillon Sanders, OR
510 Barb Bailey, WA
511 Terri Lumbreras, OR
512 John Timmermann, MO
513 David Wergen, OR
514 Raymond Ospipovich, OR
515 Jaime Pickering, OR
516 Mike Sulffridge, OR
517 Rick Sulffridge, OR
518 Wes Wickman, OR
519 Ken Nelson, MRCA Fire
520 Meg Gallagher, GA
521 Scott Wilhorn, WI
522 Bradley Oen, MT
523 Steve Rhea, OR
524 Barry Green, AZ
525 Buck Wickham, AZ
526 Jack Wilson, ID
527 Ted Hebrard, Blacktimber Wildland Services
528 Matt Desimone, WA
529 Bill Miller, NC
530 Ginny Emery – In memory of Jim Thrash
531 Landon Neubauer, MT
532 Tom Oconnell GSUL CIIMT4
533 Gilbert Romero, NM
534 Kyle Jacobsen – BLM & TX Forest Service
535 Robbie Kiser, VA
536 Peter Stewart, NM
537 Jonetta Trued, AZ
538 Bob Will, USFS Retired
539 Mark Helm, CA
540 Rocky Siegel, CA
541 Donald Carpentar, WY
542 Mary Guy, In honor of Mr & Mrs Kendall Strand
543 Jesse Steed, Grand Mtn IHC
544 Tracy Dunford, UT
545 Peter Hultine, CA
546 Carl E Schaefer, CA
547 Eric Nilson, Utah County Fire
548 Cindy Wedekind PNW3
549 Lance Robinson North Zone Fire Shoshone NF
550 Joan Olveda, CA
551 Doc Smith, AZ
552 Kathy Smith, AZ
553 Jeff Surber, NV
554 Tricia Christofferson, CIIMT4
555 Gordy Cox – aka N1957Z
556 Jesse Thomas, BLM RGD
557 Jason Woodbury (brother of Shawn Woodbury)
558 Chris White, CalFire San Diego Unit
559 Darrell Frost, MAF
560 Teri Youmans-Frost, MAF
561 Michael Anderson, AZ
562 Michael Finney, MN
563 Linda Finney, MN
564 Ronal Finney, MN
565 Margaret Finney, MN
566 Matthew Schutty – Frazier Rappellers La Grande, OR
567 Lorenzo Miranda Jr, CA
568 Amelia Valasek, ID
569 Jim Ott – Retired USFS/CIIMT1
570 David Loveland, TN
571 Bryan Karchut – BKF SD/WY
572 Chris Wikeen, Chief Training Officer
573 Steve Plevel, AZ
574 Buffy Bandley Strawberry Vol Fire Dept
575 Dennis Yauch of Ironwood Hotshots
576 Ron Recker BIA Pacific Region
577 Joanie Lawrence, CO
578 Marcia Cavin, Tanker 61 Memorial
579 Jacob Gear, WA
580 Regis Blutas, In memory of Grandson TJ Marovich
581 Terry O’Connor, MNA/MNS/IMT
582 Merrie Paladijczuk, OR
583 Matt Watson, OR
584 Michael Johnston, ID
585 Rich Gorden, FL
586 Ruth Reiper, NM
587 Kolleen Beesley, ID
588 Dr Marilee Coriell, CA
589 Angela Yemma, BLM
590 Bill Yemma, BIA
591 Jerrod Krenkel, CA
592 Gracie Moore, Pilot
593 Mark DeGregorio, In honor of all who serve
594 Michael Czaja, CO
595 Joe McDonald, CA
596 Sharon Kleinschmidt, CA
597 Arthur Kleinschmidt, CA
598 Mark Jamieson, So Area Red Team – MS
599 Joan Gallagher, NM
600 Al Mason, OR
601 Richard Andersen, WY
602 Kathleen Sachse, CA
603 Warren Villa, OR
604 Melinda McGann, CO
605 Shirley Blood, In memory of Dick
606 Andy Verdugo, CA
607 JB Brashears, CA
608 Lance Fickas, CA
609 Miles Bond, CO
610 Kenny Ellyson
611 Karl Schlitt, NE
612 Betty Hartenstine, CA – BDF, Retired
613 Steven Hartenstine, CA – BDF, Retired
614 Brad Knowles, CA
615 Laurie Pillers, ID
616 Dave Patterson, CA
617 Michael Nelsen, CA
618 Alec Lane CA – STF
619 Richard Diaz, CA
620 Ben McGinnis, CA
621 Charles Hixon, CA
622 John MacLean, DC
623 Mary Colton, CA
624 Dimitri Hill, CA
625 Earl Cordes, OR
626 Phil Cocker, CIIMT4, CA
627 Lyle Pope, CA
628 Karen Patterson, NC
629 Mike Farmer, MT
630 Michael Smith, ID
631 Nancy Sewell, CA
632 Stuart Guy Coombs, Fish Lake NF E-621
633 Brandon J Clifford, FMS APBPC
634 Heather McLean, UT
635 Steven Teeter, MN
636 Bob Osborne, MN
637 Josh Teaney, CO
638 Sandy Knowles, OR
639 Ryan Gillian, TN
640 Bill Crapser, WY
641 Aaron Schoolcraft, VA
642 Paul Lowenthal, CA
643 Mark Mott CIIMT4
644 Don Tinsley CIIMT4
645 Craig Carter, CA
646 Efraim Garcia, Cleveland NF, Ramona Helitack
647 Kellie Carlsen, OR
648 Hank Walters AKA Safetyhank
649 Eric J Rogers, Deputy Chief
650 Brian Woodbeck – CAL EMA
651 Cid Morgan, NM
652 Laurie Beck, CA
653 Janice Rushworth, Remembering Michael Rushworth
654 Chris Ditmore, Type One Incident Support Inc
655 Zoe Ditmore, Type One Incident Support Inc
656 Lori Kempton, WY
657 Mike Fisher, TX
658 Ray Weidenhaft Retired WY State Forestry Div
659 Dale L Alter, AK
660 Logan Brown, CA
661 Marie, In memory of Paul Mitchell, FDNY 9-11-01 WTC
662 Ben Jacobs, Sequoia and Kings Canyon NP, CA
663 Michael Boone, Los Padres NF- Retired
664 Henry Benham, NV
665 Peter To – USFS
666 Dean Elsen, MS
667 Paul Boucher, NM
668 Sal Bonilla, CA
669 William Waterbury, NM
670 Sean Depp, AZ
671 Carla Berry, CA
672 Evan Carlos, CA
673 Dennis Baldridge, CA
674 Jayleen Lineback, CO
675 James Payne, Tony Sciacc IMT
676 Greg Nordyke, AZ
677 Pat Mann, AZ
678 Uriel Ortega – Big Bear Hotshots, CA
679 Jill Carter, In memory of Jeff Allen & Shane Heath
680 Jim Loach, NE
681 Dustin Hallam, Los Padres Hotshots
682 Holly Werner, CA
683 Dean Hall, Chuchupate Helitack
684 Shad Sitz, OR
685 Linden McNeilus, MN
686 Karen McPeak, In memory of Caleb Hamm
687 Thomas Todrank, In memory of Caleb Hamm
688 Richard Rusk, UT
689 Jeff Kline- BLM West Desert District
690 Brent Stangeland, CAL Fire
691 Dennis Stevens, CIIMT3
692 Karen Hayden, CA
693 Matt Shaddle, Payette NF
694 Kevin Moglia, CA
695 Pat Skaggs, OR
696 Karen Smith, CO
697 Evan Jones, CA
698 Clay Howe, Battalion Chief
699 Charles Sundt, NM
700 Phil Street, USFWS – Retired
701 Bobby Shindelar, USFS
702 Jill George, NV
703 Bequi Livingston, NM
704 Cody Lee, Vandenberg Hot Shots
705 Robert Lobo, Del Rosa – San Bernardino, CA
706 Larry Hettinger, Sciacca Type I IMT
707 Curtis Hummel, LA Co Fire Dept
708 Kip Redden, WY
709 Douglas Gericke, CA
710 Dave Soldavini, USFS – Lake Tahoe Basin
711 Louise Greathead, NV
712 Paul Siegel, CA
713 Casey Judd, ID
714 Ty Parher, NJ
715 Ingrid Drieling, ID
716 Martin O’Toole, CA
717 Michael Murphy, SoCAL Team 2
718 Wade DeBraal, OR
719 Keith Rockow, OR
720 Gary Brown, ID
721 Patricia Sullivan, Retired
722 David Zortman, Tatanka IHC
723 Dustin Doune, In honor of PFTC Session 3
724 Zach Becker, Alpine Hotshots
725 Clinton Goepp Mill Creek Hotshots BDF
726 Diane Caughlin, Former Arrowhead Hotshot
727 Chris Niccoli, ID
728 Crystal Kolden, Moscow, Idaho
729 Kris Sigona, CA
730 Meagan Buehler – USFS Black Hills NF, SD
731 Andrew Stinchfield, OR
732 Josh Oak, MO
733 Mark Morales – R8 Type 2 IMT
734 Nicholas Duvally, CA
735 Sam Wu, CA
736 Thomas Decker, CA
737 Sara Knapp, WA
738 Matthew Mateo, CO
739 Travis Thane, CA
740 Rob Palmer, WA
741 Janet Palmer, WA
742 Rick Barton, CO
743 Bill Woodyard, GA
744 Mike Whitney, OR
745 Frank Haines, WY
746 Nancy Nehl, WY
747 Alicia Hone, UT
748 Sylvia Kratzke, In memory of Heather DePaola-Johnny
749 Leonard Kratzke, In memory of Heather DePaola
750 Dale L Weir, WA
751 Steve Esser, SD
752 Aaron Humphrey, Eldorado Hotshots
753 Dan Huebner, AZ
754 Rita Booth, AZ
755 John Courtright, ID
756 Mary Courtright, ID
757 Mike Patten, MT
758 Jami Larsen, WA
759 Nathan Kesler, CA
760 Peter Cecil, Bendigo VIC
761 Adam Woodbeck, CA
762 Heather Wonenberg YNP H-551
763 Paul L Frick, PA
764 Jeff Webb, TX
765 Amy Livezey, MT
766 Mary Anne Sanford, OR
767 Tony Thaler, CA
768 Carrie Thaler, CA
769 Bob Wilken, OR
770 Lisa Kemper Winnemucca BLM
771 Michael Allan, CA
772 Joel Shennum, So CAL IMT #1
773 Jim Thomas, CDF
774 Ellen Dunlap, ID
775 Robert Palmer, WA
776 John Ray Alford
777 Robert Raymond Ameche
778 Aaron J Arledge
779 Robert Aaron Ashby
780 Adil M Aslam
781 Marcos Aviles
782 Christopher Scott Beery
783 Don Richard Bell II
784 Samuel Belote
785 Tod Raymond Berryman
786 Shannon T. Black
787 Jeremy Christen Bower
788 William Loyd Breuklander
789 Larry Cay Brister
790 Todd Douglas Buck
791 Randy Scott Burdick
792 Frederick W Burris
793 Charles Kevin Butler
794 Fernando M. Calderon
795 Larry Manzano Cerda
796 Joseph Chad Cook
797 Hector Becerra Cruz
798 Nicholas J. Derby
799 Sean P. Driscoll
800 Joseph P Dullam
801 Peter Duran
802 William C Elder
803 Michael Steven Eul
804 Robert Todd Ewing
805 Cindy A. Freet
806 Mike Fuller
807 Gary R Gallion
808 Alejandro Garcia
809 Brandon T Garnsey
810 Thomas A Glauser
811 Randall A Globerman
812 Richard Reginald Gonzales
813 Cynthia Marie Gordon
814 Matthew David Eugene Gurrola
815 Israel T Gutierrez
816 Philip Alan Hadley
817 Mark T Haliday
818 Michael H Hansen
819 Michael R. Harding
820 Jesse J. Hopcus
821 Chrystal Horton
822 Jon Stephen Jelle
823 Ian Paul Johnson
824 Mark Alan Karr
825 Brian S Kinsley
826 Lawrence Michael Kohagen
827 Jason A. Lafferty
828 Terrence Lee Lamb
829 Ronald Wayne Lauer
830 Tanya M Lovelace
831 Melvin Bruce Lovo
832 Victor Tony Low
833 Scott Macone
834 Allan Scott Mandell
835 Craig B Matthews
836 Jason M. May
837 Michael Britt Mc Daniels
838 John Kennedy Mc Neil
839 Anthony M McHale
840 Ryan C McLemen
841 Rodney Lewis Megli
842 Kriss Melbardis
843 James Robert Mensendiek
844 Gary Robert Monday
845 Michael Scott Moore
846 Chase Morgan
847 Martin S. Myers
848 Robert A Myers
849 Erik T Niemann
850 Brian Timothy Nix
851 Eric J Norris
852 Jack W Nosco
853 Thomas H. O’Malley Jr.
854 Ronald Gary Oatman
855 Gary Dean Oliver
856 Eduardo G Ornelas
857 Craig William Pearson
858 Russell Adam Perkinson
859 Christopher Peru
860 Brad Peters
861 Dan L Petzold
862 Nicholas Carl Pisciotta
863 Garrett Prater
864 James Scott Quirarte
865 Cary Rake
866 Darrell Anthony Ralston
867 Richard J Reese
868 Brett William Reynolds
869 William R Reynolds
870 Anthony Romero
871 Tony Salas
872 William John Santino Jr.
873 Charles Michael Scherrei
874 Olaf John Schuett
875 Jeffrey S. Seabrook
876 Gifford Troy Sears
877 Keith Lawrence Smith
878 John Gerald Spykerman
879 Andrea Leigh Stanley
880 David B Stevens
881 Charles A Sullenbarger
882 Danny Lee Swenson
883 Troy L Swickard
884 Steven James Swindle
885 Robert Bruce Szczepanek
886 Michael B. Tamez
887 Gregory Graham Taylor
888 Carmine J Terracciano
889 Gregory W. Thaxton
890 Ronald W Topolinski,
891 Richard Mark Toukdarian
892 Michael James Trabbie
893 Eric J Trejo
894 Albert H Trevisan
895 Bertrand Melville Van Auker
896 Daran George Vanden Bossche
897 Jerry M Vandermeulen
898 Samuel R. Villavicencio
899 Matthew James Ward
900 Robert S Welsbie
901 Jeffrey M Whitehouse
902 Michael Steven Wickham
903 Joseph E. Williams
904 Michael Williams
905 Steven Paul Winter
906 Scott Wirz
907 Jeffery A Witt
908 Gary Thomas Young
909 Gregorio Geroncio Yzaguirre
910 Scott Wallace Zeller
911 Stanley J Ziegler
912 Dave Zimmermann
913 Lisa Rynearson, OR
914 Jeremy Alexander – Price Valley Heli-Rappellers
915 Doug Jones, USDA Forest Service
916 Scott McDonald, OR
917 Stan Sutton, CA
918 Jennifer A. Ziegler, IN
919 Tim Chavez, Cal Fire Riverside
920 Kendra Mayes, NM
921 Randy Lowenstein, CA
922 Blake Stewart, SD
923 Tom Mozer, CO
924 Amy Skraba, AK
925 John Thompson, MT
926 Trevor Johnson, Los Padres IHC
927 Kayla Clark, WY
928 Kevin Lindquist, WA
929 Eric Van Winkle, EVM Companies Inc
930 Ken Malgren, TX
931 Robert Laeng, CIIMT4
932 John Keener, WA
933 Dan Buckley, NPS
934 Glen Coley, NC
935 Brian Watson, WA IMT #2
936 Jessica Sherwood, NPS
937 Karen Varney, MA
938 Rick Lancaster, WY – BTF
939 David Lowe, WI
940 Tina Ledger, UT
941 Andy Tate, SD
942 David Wilkins, West Yellowstone Smokejumpers
943 Rita J Simpson, PA
944 Valerie Gill, ID
945 Cameron M Balog, CA
946 Greg Dutton, CA
947 Terry Tilford, Moab 6313
948 Jacqueline Harrell, CA
949 Joe Carvelho, ID
950 Judy Carvelho, ID
951 John Bellemore, OH
952 Marjorie Tilden, In memory of Michael Rushworth
953 Jim Ulmaniec – Wisconsin DNR
954 Susan Matthews, FL
955 Victoria C Smith, CO Div of Emergency Management
956 Doug Miedtke, MN
957 Gene Madden, FL
958 James Farrell, Twin Falls BLM
959 Dick Smith, ID
960 Mike Crawley, HTF, Bridgeport District Ranger
961 Sharon Rose, In memory of my brother, Brian Bruns
962 Joel Bonnell, NM
963 Dave Carr – USFS Retired – R10
964 W Ray Mockli, ID
965 Leigh Stewart, NM
966 Ken Kremensky, CA
967 Chris Church, In Loving Memory of Kirk Smith
968 Stephaney Church, District Ranger, Boise NF
969 Paul Woodard, V of K
970 Kendall Jewett, CA
971 Andy Hall, Grand Teton National Park (USDI)
972 Linda Mahoney, CO
973 Patrick Boy, AZ
974 Mariah Leuschen, MT
975 Lewis Bowman, NV Division of Forestry
976 Melissa Friend, NV Division of Forestry
977 Kevin Gearlds, NV Division of Forestry
978 Nicholas Giger, Salmon Heli-Rappellers
979 Brett Ortland, In memory of My Dad “Robert Ortland”
980 Richard J Renouf, ID
981 Garland Shaw, MT
982 Leigh Ann Evans, In memory of Alan Wyatt, 2002
983 Samantha Nichols, South Dakota
984 Donald K Bowen, CA
985 John A Diffenbaugh, NV
986 George B Bacon, ID
987 Barry Brunson, KY
988 Michael J Bittner, USDA Forest Service
989 Conor Mcgee, ID
990 Rich Stanger, Deadwood (SD) Fire Dept
991 Boo Walker, TX
992 Janet Humphrey, CA
993 Paul Kanton, In memory of Chris Kanton
994 Mary Kanton, In memory of Chris Kanton
995 James Purswell, Redmond IHC
996 Alan Kelso, WA
997 Dale Wine, TN
998 Matt Boss, PA
999 Tyler Jones, Laguna Hotshots
1000 Tate Fischer, ID
1001 Steve Shaw, Idaho BLM
1002 Shannon Spies, USFS
1003 James Smothers, WA
1004 Ezekiel Ordaz, OR Dept of Forestry
1005 PJ Vilhauer, CA
1006 Tessa Chieves, WA
1007 Lance Roberts, ID
1008 Rick Gonzalez, TX, In memory of Daddy Joe
1009 Sara Gonzalez, TX, In memory of Daddy Joe
1010 Cheryl Molis, ID
1011 Zack Kephart, GA
1012 Jim Ramirez, WY
1013 Sean Snyder, WY
1014 Paige Boyer, CA
1015 Eric Q Stroud, PA
1016 Kris Bruington, Lone Peak IHC
1017 Preston Ley, Lone Peak IHC
1018 Ryan LaFontaine, Lone Peak IHC
1019 Darren O’Loughlin, Lone Peak IHC
1020 Davis Oatway, Lone Peak IHC
1021 Nate Moeller, Lone Peak IHC
1022 Ryan McKissick, Lone Peak IHC
1023 Kyle Yurkovich, Lone Peak IHC
1024 Dan Lang, Lone Peak IHC
1025 Adam Everett, Lone Peak IHC
1026 Kadell Deason, Lone Peak IHC
1027 Ryan Hopkins, Lone Peak IHC
1028 Sergio Lara, Lone Peak IHC
1029 Zach Beerman, Lone Peak IHC
1030 Tim Casperson, Lone Peak IHC
1031 Alex Hicks, Lone Peak IHC
1032 Matt Mortensen, Lone Peak IHC
1033 Mike Anthony, Lone Peak IHC
1034 Matt Mullins, Lone Peak IHC
1035 Kevin Jimenez, Lone Peak IHC
1036 Abbey Wilson, Lone Peak IHC
1037 Carlos Flores Gonzalez, Lone Peak IHC
1038 Steve Dotson, Lone Peak IHC
1039 Gary Peck, Lone Peak IHC
1040 Matt Snider, Lone Peak IHC
1041 Jeffrey Sussman, NY
1042 Rick Kempton, ID
1043 Derrick Morris, GA
1044 Sandra Morris, GA
1045 Fran Wilson, UT
1046 Elizabeth Bunzendahl, KY
1047 Leanard Garcia, UT
1048 Joseph Berto, Pilot
1049 Les Page, Baxter Springs FD
1050 Duane Vasten, CO
1051 Don Clark, AZ
1052 JoEllen Kelly, NFFF
1053 Raymond J Grimes Jr, NJ
1054 Michael Kennard, AZ
1055 Ted Adams, WY
1056 JoAnn Fites-Kaufman, CA
1057 L Dean Clark, In memory of Len Dems
1058 Arlen Armitage, ID
1059 Kim Lightley, OR
1060 Rob Maloney, NJ
1061 Toby Cook, AZ
1062 Rosi Mulholland, FL
1063 Paul Sever, ID
1064 Eric Stayton, CA
1065 Digby’s Fire Support
1066 Loni Dunnagan, CIIMT4
1067 Robert Verdie, CA
1068 Travis James Owens, WY
1069 Michael Hoose, CA – STB
1070 Kace Pherigo, ID
1071 Jake Martinez, In memory of my “dad” Jerry Martinez
1072 Randy Anderson, ID
1073 Joel Pomeroy, OR
1074 Steven Heminway, Mountaineers Fire Crew LLC
1075 Jeff Henshaw, USFS -Deschutes NF
1076 Maximillian Wahlberg, AZ
1077 Andrew Pohlman, Eagle River FPD
1078 Brad Weisshaupt, CA
1079 Michael Strawhun, CA
1080 Amos Strawhun, CA
1081 Kathryn Kirkpatrick, CA
1082 Todd C Breininger, PA
1083 Amanda Dedrick, Los Padres Dispatch
1084 Larry Shaw, VA
1085 Jim Archambeault, WA
1086 Margrete R Bjornsen, NV
1087 Clayton Roadhouse, CA
1088 Honey Dippers, Inc.
1089 Karen L Hoffman, OR
1090 Wesley Johnson, WY
1091 Jason Penwell, WY
1092 John Garman, WY
1093 Wesley Keller, PA
1094 Butch Murphy, Red Rock Fire
1095 Michelle Surratt, Huson, MT
1096 Brent Nizell, USFS
1097 Britt Williams, BLM, Vale, OR
1098 Troy Kinghorn, USFS
1099 Randee Olson, USFS
1100 Janet Paul, USFS
1101 Ben McGrane, USDA FS
1102 Theresa Morris, BIA/Warm Springs
1103 Deana Wall, USFS/Bend Fort Rock RD
1104 Dana Reid, USDA FS
1105 Laura Backlund, FS
1106 Douglas Bright, USDA FS (Retired)
1107 David Fuller, OR
1108 Rob Macdonald, Eagle, CO
1109 Jeanne Houston, CO
1110 Rachel Cresto, Moab Interagency Fire Center
1111 Eric Marcus Yarbrough (Yardbird)
1112 Anthony Perez, Winnemucca BLM
1113 Branden Fletcher, CA
1114 Tim Dedrick, ATBM-RAMP-CRWB-ENGB
1115 Matt Page, KS
1116 Mark Johnson, USFS – Truckee IHC
1117 David Schafer AD – FS / BLM
1118 Holly Conti, DNR
1119 Mikell Newton, Fremont Winema NF
1120 Dede Domingos, BLM/FS career retired
1121 Sherry Watts, Retired Forest Service
1122 Von L. Gruber, USDA-Forest Service
1123 Sue Cathey, USDA-FS-ID-PAF
1124 Lynne Godwin, retired USFS
1125 Kimberly Jones, USFS
1126 Sheri Windle, WADNR
1127 Linda Gingrich, USFS-retired
1128 Lael Gorman, USFS/COIDC
1129 Sirena Sams, PDX NIMO
1130 Kathryn Weiss, CA
1131 Robert Martin, MT
1132 Derek Casbon, USFWS Leopold WMD
1133 McIntyre, WA
1134 Dave Nish, TC Hotshots
1135 Bonnie Kalb, NV
1136 James Meredith, Atlanta NIMO Retired
1137 Peter Freire, BLM Engine 3621 Cody, WY
1138 Justin Vernon – Boise NF
1139 Nick Stelljes, Rincon Fire Crew, SQF
1140 Karen Feary, UT
1141 Joseph Chastain, GA
1142 Brad Amaral, Nevada City Fire District, CA
1143 Darlene Bennett, Nevada City Fire District, CA
1144 Brock Benton, Nevada City Fire District, CA
1145 Shawn Entz, Nevada City Fire District, CA
1146 Tim Fike, Nevada City Fire District, CA
1147 Jerry Funk,Nevada City Fire District, CA
1148 Spencer Garrett, Nevada City Fire District, CA
1149 Kevin Greene, Nevada City Fire District, CA
1150 Randy Gross, Nevada City Fire District, CA
1151 Helen Henthorn, Nevada City Fire District, CA
1152 Wyatt Howell, Nevada City Fire District, CA
1153 Lisa LaBarbera, Nevada City Fire District, CA
1154 Nicole Long, Nevada City Fire District, CA
1155 Patrick Mason, Nevada City Fire District, CA
1156 Jared McElhannon, Nevada City Fire District, CA
1157 Lance McKinley, Nevada City Fire District, CA
1158 Terry McMahan, Nevada City Fire District, CA
1159 Kevin Menet, Nevada City Fire District, CA
1160 Bruce Niederberger, Nevada City Fire District, CA
1161 Phil Nunnink, Nevada City Fire District, CA
1162 David Ray, Nevada City Fire District, CA
1163 Mark Robertson, Nevada City Fire District, CA
1164 Adam Ross, Nevada City Fire District, CA
1165 Jim Smith, Nevada City Fire District, CA
1166 Pat Sullivan, Nevada City Fire District, CA
1167 Robert Tellam, Nevada City Fire District, CA
1168 Jim Turner, Nevada City Fire District, CA
1169 Dean Weathers, Nevada City Fire District, CA
1170 Fred Pavlovic, NM
1171 Kevin Michalak, CO
1172 Clayton Hull, BDF-CA
1173 Jaydena Cabral, BDF-CA
1174 Carol Honig, Los Alamos, NM
1175 Michele Mavor, CO
1176 Tina Carey, CA
1177 Cristian Lopez, Asst Capt Crew 91 KNP
1178 Zeph Cunningham – Southern Area Type 1 Red
1179 J Smith, New Mexico
1180 Margaret Hangan, AZ
1181 Rachael J Bouthillette, MN
1182 Ruben Griego, UT
1183 Diane Hinz, NC
1184 Christopher Moore, AK
1185 Richard Thornburgh, CA
1186 Eric Goddard, UT
1187 Kristi Mastrofini, OR
1188 Robert Conacher, USFS Honor Guard
1189 Curtis Stanley, USFS Honor Guard
1190 Paul Lemmon, USFS Honor Guard
1191 Linda Keydeniers, USFS Honor Guard
1192 Ryan Lofswold – Snake River Hotshots
1193 Kermit Johansson, Team 4 – CIIMT4
1194 David A Blair, CO
1195 Jay Godson, San Juan IHC
1196 Lance Martin, San Juan IHC
1197 Keith Bedonie, San Juan IHC
1198 Jacob Birdsell, San Juan IHC
1199 Scott McCreary, San Juan IHC
1200 Nate Christiansen, San Juan IHC
1201 Ryan Corman, San Juan IHC
1202 Scott DeVelder, San Juan IHC
1203 Martha Schoppe, San Juan IHC
1204 Zack Freundlich, San Juan IHC
1205 Ross Schumaker, San Juan IHC
1206 Lew Sovocool, San Juan IHC
1207 Cole Inghram, San Juan IHC
1208 David Draayer, San Juan IHC
1209 Cheryl Bright, OR
1210 Dave Killebrew, AZ
1211 Brian Keating, UT
1212 Bob Lattin, WA
1213 Mary Karkora, NV
1214 Greg Sanders, Southern Area Blue Team
1215 Joanne Sanders, VA
1216 Chuck Sweet, SORO Wildland Fire Module
1217 Nick Jeros, Stanislaus National Forest
1218 Drew Brown, CO
1219 Javan Warren, CA
1220 Thomas Green, UT
1221 Ramiro Mendoza, OR
1222 David Douglas
1223 Josh Parker, Snake River Hotshots
1224 Nick Myers, MT
1225 Tracy M Fifarek, CO
1226 Rebecca Eide, BLM-NV-Carlin
1227 Ryan Allen, ID
1228 Cami Lee, UT
1229 Paul Staley, CA
1230 Charlotte Viredaz, 6 Rivers Firemom
1231 John Henshaw, CA
1232 Brewer Crew, Merlin, OR
1233 Richard L Roberson, ID
1234 Brian O’Donnell, Idaho Falls BLM
1235 Tim Rich, OR
1236 MaryEllen Arraztoa, CA
1237 Logan Blankenship, BLM Snake River Hotshots
1238 Kenneth Bochniak, Snake River IHC
1239 Brian Bradbury, OR
1240 Cindy Gross, ID
1241 Dustin S Murray, Snake River Hotshots
1242 Dylan Kane, Snake River Hotshots
1243 Nicki Dennison, UT
1244 Mike Shaw, ID
1245 Kim Soper, UT
1246 Cory Carlson, Prescott NF/Crew2
1247 George LoCascio III, Ex-Mormon Lake Hotshot
1248 Jill Williams, Moab, UT Forest Service
1249 Megan Williams, Moab, UT BLM E-6313
1250 Dustin L Osborn, NV
1251 Jennifer Armstrong, CA
1252 Lindsay Scaggs, Rattlesnake Fire Strike Team
1253 Suzanne Marie Michalski, MLG MO
1254 Donna Kreiensieck, ID
1255 Curtis Palmer, USFS Retired
1256 Marty Christensen, USFS – Retired
1257 Mark Swan, CO
1258 Catherine Hibbard, Southern Area Red Team
1259 Kathleen Hayden, USFS
1260 Erin Ringer, Laguna IHC
1261 Marshall Wallace, WA
1262 Catherine Zajanc, ID
1263 Jeffrey Kaufman, CA
1264 Glen Kinder, KY
1265 Michael DiCristina, CO
1266 Steve Nurse -MI in memory of Roger Roth
1267 Janice D Curtis, ID
1268 Bryan J Christensen, UT
1269 Jeff Kaufman, CA
1270 Kate Zajanc, ID
1271 Mary Anderson, NV
1272 Steve Lent, OR
1273 Industrial Source National Fire Fighter
1274 Eugene Running Company
1275 Barry Coulliette, Florida Forest Service
1276 Thermo Technologies
1277 Lea Betty, CA
1278 Jay Harr, USDI-BIA-FT Apache Agency
1279 James Mason, TNSP Southern Area Type 2 IMT
1280 Jennifer Whipple, UT
1281 Holly Sue Kerns, ID
1282 Linda Chappell, UT
1283 George Chappell, UT
1284 Dan Guse, Stanislaus Engine 13
1285 Charles Gordon Davis, CNF-SCRD
1286 Bob Orrill, AZ
1287 Ed Ryan, NV
1288 Jared Pekuri, NV
1289 Chris Clervi, CIIMT4, USFS
1290 Darrin Franco, MN
1291 Matt Aoki, Los Padres IHC
1292 Chris Woods, Los Padres IHC
1293 Chris Ford, Los Padres IHC
1294 Karin McCollin, proud mom of Ryan, UT
1295 Brian J Gillespie, ID
1296 Rose Danaher, IA
1297 Cass Palmer, FL
1298 Jason Curry, UT
1299 Morgan Meserth, Boise IHC
1300 Andy Rothleutner, WBD – WY BLM
1301 Mike Haisten, GA
1302 Megan Macht – SW IMT 1 Sciacca
1303 Richard Miller, IMT Type 1 (Sciacca)
1304 Todd Baumer, ID
1305 Bob Ruth, Chief Oasis Vol. F.D.
1306 Randy Skelton – Payette NF
1307 Stan Mitchem, WY
1308 Dana Peirson, NV
1309 Vernon Jackson
1310 Norene Norris, AZ
1311 Joni M Bruch, WY
1312 Shannon Myers, MT
1313 Nancy Moore, NM
1314 Christian Holm, NM
1315 Alex Denys, CO
1316 Tyler Sendrak, Los Padres IHC
1317 Brian Rhodes, CIIMT4
1318 Jeff Campbell, Gila IHC
1319 Brent Sytch, Gila IHC
1320 Cooper Kittelmann, Gila IHC
1321 Tyler Clare, Gila IHC
1322 Michael Head, Gila IHC
1323 Luke Brehm, Gila IHC
1324 Terra Steed, Gila IHC
1325 Ryan Flemke, Gila IHC
1326 Frank Moll, Gila IHC
1327 Chance Traub, Gila IHC
1328 Steve Passmore, Gila IHC
1329 Matt Bergmann, Gila IHC
1330 Pete Martin, Gila IHC
1331 Erin Kimsey, Gila IHC
1332 Steve Gundersen, Gila IHC
1333 April Stover, Gila IHC
1334 Marissa Daniel, Gila IHC
1335 Arturo Rios, Gila IHC
1336 Christian Mascho, Gila IHC
1337 Dave Garrison, CO
1338 Shawn Whitley, Texas Forest Service
1339 Jan Kyle, NV
1340 Jered Walberg, Los Padres IHC
1341 Don Smith, CIIMT5
1342 Henry Hasselhan, NJ
1343 Laurence Sutton, ID
1344 Cyndie Hogg, Retired USFS & BLM
1345 Jeff Hogg, Retired USFS Region 3
1346 Dean H Rasmussen, NE
1347 Jerry Walker, Johnson Co Fire District #1 Buffalo WY
1348 Dan Matthews, Prescott IHC
1349 Chris Mandrick, AZ-COF-WT481
1350 Jesse Hopwood, Grayback Forestry
1351 David Easton, CA
1352 Aaron Anderson, North Cascades NPS
1353 Nick Schreiner, USFS
1354 Paul Petersen, NV
1355 Tami Conner, Apache Sitgreaves NFS
1356 JayLynn Pell, UT
1357 Daniel Casto, KY
1358 Brian Bull, Los Padres IHC
1359 Gerry Perry, AO USFS
1360 Judy K Morgan, SW Prescott NF, Sciacca
1361 Dona Rutherford, SWIMT-Sciacca
1362 John Barry, OR
1363 Laura McKeane, In memory of Tanker 11
1364 Gib Joe Alteha, AZ
1365 William Wrenn, Los Padres IHC
1366 Richard Hammer, OR
1367 Sally Browning, USFS Atlanta NIMO
1368 Dorothy Douglas, OR
1369 Kyle A Olsen, CA
1370 Guy Lewis, USFS Retired
1371 Lori Jeffrey, NE
1372 Jane Elaine Marcum, UT
1373 Jessica Wolf, CO
1374 Derrick Charpentier, CO
1375 John Agapito, Los Padres IHC
1376 Ryan Ross, Los Padres IHC
1377 B Roberts, Tabiona
1378 Robert Sweeney, American Fire Support
1379 Jim Tomaselli, Del Rosa IHC
1380 Neil Gamboa, Del Rosa IHC
1381 David Borero, Del Rosa IHC
1382 Jack Masters, Del Rosa IHC
1383 Dustin Blair, Del Rosa IHC
1384 Robert Velasquez, Del Rosa IHC
1385 Agustin Flores, Del Rosa IHC
1386 Anthony Mack, Del Rosa IHC
1387 Heidi Esh, Del Rosa IHC
1388 Alek Gearhart, Del Rosa IHC
1389 Sierra Brown, Del Rosa IHC
1390 Aaron Pittman, Del Rosa IHC
1391 Matthew Esposito, Del Rosa IHC
1392 Erik Nelsen, Del Rosa IHC
1393 Darryl Kuehl, Del Rosa IHC
1394 Kyle Gordon, Del Rosa IHC
1395 Felix Cunningham, Del Rosa IHC
1396 Benjamin Urista, Del Rosa IHC
1397 Collin Borden, Del Rosa IHC
1398 Taija Corso, Entiat IHC
1399 Robert (Bob) Johnson, Entiat IHC
1400 Matt Clark, Entiat IHC
1401 Darcy McDaniel, Entiat IHC
1402 Rebecca Berzof, Entiat IHC
1403 Patrick Chism, Entiat IHC
1404 Daniel Pickard, Entiat IHC
1405 Nick Yoney, Entiat IHC
1406 Ian Morgan, Entiat IHC
1407 Jeff Dimke, Entiat IHC
1408 Winter West, Entiat IHC
1409 Thane Shetler, Entiat IHC
1410 Eddie Robledo, Entiat IHC
1411 Matt Manago, Entiat IHC
1412 Will Steady, Entiat IHC
1413 Matt Kennedy, Entiat IHC
1414 John Peterson, Entiat IHC
1415 Carolyn Ballard, CA
1416 Lisa S Hanson, CO
1417 Kimberly Jarding, NV
1418 Steve Peterson, Retired CALFIRE
1419 Bob Houseman, NC
1420 Joslin, OR
1421 Bill Moody, WA
1422 Javier De La Torre, NV
1423 Carol Carlock, NV
1424 Karen D Knight, NM
1425 Tyler Bragington, NV
1426 Mike Barry Jr
1427 Trisha Miller, CO
1428 Ryley McBride, UT
1429 Brett Brodersen, AZ
1430 Kristin Garrison, Colorado State Forest Service
1431 Zack Lyon, UT
1432 Jerry Hurley, CA
1433 Ernie Brodersen, AZ
1434 Savana, UT
1435 Keith Borghoff, AZ
1436 Todd Woodward, CA
1437 Elgin Moore, UT
1438 Mike White, Descanso, CA
1439 Gloria White, Descanso, CA
1440 Brian Paul Reublinger, NV
1441 Sampson, CO
1442 Heather Fisher, USFS, Deschutes NF
1443 MJ Bakke, CA
1444 John Diebel, Wyoming IHC 74 & 75, MI
1445 Todd Klimas – Walker, AZ FD
1446 Kathryn Drach, CA
1447 Darrel D Howell
1448 Gary Peterson, Engine 621
1449 Ben Wheeler, Eagle Lake Handrew
1450 Matt Weston, Eagle Lake Handrew
1451 Beau Bishop, Eagle Lake Handrew
1452 Jason Vance, Eagle Lake Handrew
1453 Geoff Cook, Eagle Lake Handrew
1454 Joe Milligan, Eagle Lake Handrew
1455 Kurt Merino, Eagle Lake Handrew
1456 Dean Estes, Eagle Lake Handrew
1457 Matt Moutinho, Eagle Lake Handrew
1458 Jason Treat, Eagle Lake Handrew
1459 Robert Brown, Eagle Lake Handrew
1460 Craig Thomas, Eagle Lake Handrew
1461 Nathan Parker, Eagle Lake Handrew
1462 Jeryme Hutchison, Eagle Lake Handrew
1463 Daron Jackson, Eagle Lake Handrew
1464 Tiffany Carson, Eagle Lake Handrew
1465 Lila Eldridge, Eagle Lake Handrew
1466 David Peek, Eagle Lake Handrew
1467 Anthony Harding, OR
1468 Carol Bowen, UT
1469 Teri Cairns, OR
1470 Michael McEwen, Snake River IHC
1471 Nancy Atherton, CO
1472 Seth Carbonari, MT
1473 John Richard Pool, CA
1474 Kerry Brisson – CIIMT #4
1475 Matthew Eister, CIIMT 4
1476 Eric Weber, NJ
1477 Casey Fisher, Prescott Hotshots
1478 Kaley Fisher, Prescott Hotshots
1479 Darin Fisher, Prescott Hotshots
1480 Darcy Budge, OR
1481 Robert Budge, OR
1482 Scott McConchie, WY
1483 Allen Briggs, UT
1484 Jarret Carle, Vista Grande IHC
1485 Maria Jackson, SC
1486 Holly Jackson
1487 Lilly Allen
1488 Kristin Gonnoud, ID
1489 Paul Iannizzotto, FDNY – Engine 55 & IMT PIO
1490 Jimmy Flanagan, USFS
1491 Victor Bradford, CO
1492 Roberta Bradford, CO
1493 Tim Troxel, SD
1494 Jerry Strebel, USFS
1495 Zachary S Cogswell, CA
1496 John Jensen, NV
1497 Christopher Rice, Nevada Regs AKA J Balagna
1498 Jay Balagna, McDermitt Station, Winnemucca BLM
1499 William Foster, NY
1500 Jason Martindale, AR
1501 Scott Biddle, NV
1502 Daniel Petros, CA
1503 Krys Nystrom – Fire Service Support LLC
1504 Aaron Grove, NV
1505 Thomas Marchant – CIIMT4
1506 Eric Hagen – Godspeed, Dave Lentz
1507 Denise Blankenship – CIIMT4
1508 Peggy Setter, CO
1509 Ben Krupski, ID
1510 Tracy McGuff, Angeles National Forest
1511 Kyle Bates, SQF-E-32
1512 Dustin Pillor, CA SQF-E32
1513 C Vereide, R5 USFS, SQF, Lakeshore Engine 32
1514 Robert Schmidt, CA
1515 Annalee Woolsey, CA
1516 Craig Weaver, ID
1517 Jacqueline Abell, NM
1518 Christopher Carr, WA
1519 George Chesley, OR
1520 Clay Templin, Tonto NF
1521 Danny Friend, ID
1522 Eric Davenport, Stanislaus IHC
1523 Resendiz Doroteo, Stanislaus IHC
1524 Frank Alvarez, Stanislaus IHC
1525 Brian Paul, Stanislaus IHC
1526 Ryan Galloway, Stanislaus IHC
1527 Jared Personius, Stanislaus IHC
1528 Martin Andrada, Stanislaus IHC
1529 Jonathan Wolf, Stanislaus IHC
1530 Timothy Markin, Stanislaus IHC
1531 Jameson Kenyon, Stanislaus IHC
1532 Andrew DeLappe, Stanislaus IHC
1533 Jesse Gray, Stanislaus IHC
1534 Jerrod Stefl, Stanislaus IHC
1535 Brandon Hull, Stanislaus IHC
1536 Rene Diaz, Stanislaus IHC
1537 Evan O’Shea, Stanislaus IHC
1538 Tyler Rollinson, Stanislaus IHC
1539 Benjamin Garcia, Stanislaus IHC
1540 Chris Johnstad, Stanislaus IHC
1541 Juan Andrade, Horseshoe Meadow IHC
1542 Eddie Lashinski, Horseshoe Meadow IHC
1543 Kaleb Krogen, Horseshoe Meadow IHC
1544 Francisco Castellanos, Horseshoe Meadow IHC
1545 Gabriel Prieto, Horseshoe Meadow IHC
1546 Guadalupe Basaldua, Horseshoe Meadow IHC
1547 Marshall Krogen, Horseshoe Meadow IHC
1548 Peter Lopez, Horseshoe Meadow IHC
1549 Julio Campos, Horseshoe Meadow IHC
1550 Luther Earl Larkin Sr, Horseshoe Meadow IHC
1551 Broc Becker, Horseshoe Meadow IHC
1552 Ian White, Horseshoe Meadow IHC
1553 Jeremy Loyd, Horseshoe Meadow IHC
1554 Joe Gonzales, Horseshoe Meadow IHC
1555 Tim Murphy, Horseshoe Meadow IHC
1556 Casey Bedell, Silver State IHC
1557 Anna Breen, Silver State IHC
1558 Adam Crichton, Silver State IHC
1559 Jonathan Kalb, Silver State IHC
1560 Lane Wagner, Silver State IHC
1561 Justina Fedorchuk, Silver State IHC
1562 Chris Ahnlund, Silver State IHC
1563 Nicholas Callahan, Silver State IHC
1564 Tom Suwyn, UT
1565 Yanu Gallimore, OR
1566 Evan Hamaker, Los Padres IHC
1567 Hugh Montgomery, Los Padres IHC
1568 Cameron Timble, Los Padres IHC
1569 Taylor Higbee, Los Padres IHC
1570 Lucas Grant, Los Padres IHC
1571 Robert Lopez, Los Padres IHC
1572 Hector Medrano, Los Padres IHC
1573 Chris Fourtner, Los Padres IHC
1574 Justin Shuman, Los Padres IHC
1575 Adam Benkula, Snake River IHC
1576 Clay Harvey, CO
1577 Matt Okrasinski, Snake River IHC
1578 Jeff Brink, Snake River IHC
1579 Eddie Guidi, CA
1580 Greg Hickman, MO
1581 Adrian Alcantar, CA
1582 Renee Jack, UT
1583 Kevin Grant, Valyermo Hotshots
1584 Nathan Nelms, NV
1585 Edward Babcock, NY
1586 Norm Rooker, CO
1587 Lisa Elenz, ID
1588 Wes Peebles, NV Rifle Peak Handcrew
1589 John Gray, CA Rifle Peak Handcrew
1590 Tyler De La Torre, CA Rifle Peak Handcrew
1591 Cole Frusteri, NV Rifle Peak Handcrew
1592 Bryan Collins, CA Rifle Peak Handcrew
1593 Zac Bray, NV Rifle Peak Handcrew
1594 Dustin Winter, CA Rifle Peak Handcrew
1595 Casey Gibson, NV Rifle Peak Handcrew
1596 John Schreiber, CA Rifle Peak Handcrew
1597 John T. Huff, CO Rifle Peak Handcrew
1598 Jarrad Gifford, CA Rifle Peak Handcrew
1599 Kris Baumgartner, NV Rifle Peak Handcrew
1600 Pablo Esquivel, CA Rifle Peak Handcrew
1601 Jacob Pargas, NV Rifle Peak Handcrew
1602 Gerald Campbell, NV Rifle Peak Handcrew
1603 Lisa Elenz, ID
1604 Matt Theis, CA Rifle Peak Handcrew
1605 Brandon Brito, CA Rifle Peak Handcrew
1606 Nick Morin, CA Rifle Peak Handcrew
1607 Dan Bradley, NV Rifle Peak Handcrew
1608 Gerry Halvorson, NV Rifle Peak Handcrew
1609 Josh Pargas, NV Rifle Peak Handcrew
1610 Cody C.C. Olenberger, Springville IHC
1611 Fabian Loera, Springville IHC
1612 William W. Wells, Springville IHC
1613 Victor P. Raya, Springville IHC
1614 Marco A. Martinez, Springvlle IHC
1615 Paul Andrew Sobya, Springville IHC
1616 Matthew L. Schock, Springville IHC
1617 Scott David Burdette, Springville IHC
1618 Gilbert Hoffman, Springville IHC
1619 Neal Ray, Springville IHC
1620 Brock Moorhead, Springville IHC
1621 Samuel Quinn, Springville IHC
1622 Gabriel, S. Santos, Springville IHC
1623 Gerald Emerson-Gamboa, Springville IHC
1624 Andrew Cremers, Springville IHC
1625 Jose M. Caldrea, Jr., Springville IHC
1626 Matt Thampson, Springville IHC
1627 Jeremy Bush, Springvlle IHC
1628 Jay Enns, Springville IHC
1629 Joaquin Medina, Springville IHC
1630 Carolyn Higgins, CA
1631 Debra Pebley, CA
1632 Alicia I. Sanchez, CA
1633 Jody Gossner, CA
1634 Micheal Ferris, OR
1635 Ismael Sanchez, OR
1636 Jefferson Gauyan, Klamath IHC
1637 Walters Eggers, Klamath IHC
1638 Johnny Clem. Klamath IHC
1639 Graham Baker, Klamath IHC
1640 Blaik Ellson, Klamath IHC
1641 Adrian Graves, Klamath IHC
1642 Mitchell Goodman, Klamath IHC
1643 Carrie Bowers, Klamath IHC
1644 Daniel Beall, Klamath IHC
1645 Kelly Ryan, Klamath IHC
1646 Michael Patrick Oleary, Klamath IHC
1647 Devin & Katherine Parks, Klamath IHC
1648 Jack Matteson, Klamath IHC
1649 Breannna R. Truelove, Klamath IHC
1650 Scott Wickham, Klamath IHC
1651 Kyle Heck, Klamath IHC
1652 Ryan Rupert, Klamath IHC
1653 Clay Davis, Klamath IHC
1654 Brian Janes, Klamath IHC
1655 Brian Austin. UT
1656 Matthew Simmons, CA
1657 Jerry Hoffman, IL
1658 Eduardo Vallle, CA
1659 Dustin Wolfe, CO
1660 Michael Velasco,CA
1661 Louis Quezada, CA
1662 Carlie Falk, UT
1663 Charles Sharp, CA
1664 Charles Kott, CA
1665 Matthew Bacon, CA
1666 Francisco Carrillo,CA
1667 Randy Magana, CA
1668 Jeremy Gottfried, OR
1669 Deanna Baxman,CA
1670 Meredith Lund, NH
1671 Seth Schertenleib, Feather River IHC
1672 Tommy Molohon, Feather River IHC
1673 Alex Shipp, Feather River IHC
1674 David Palacios, Feather River, CA IHC
1675 Waposta Van Etten, Feather River IHC
1676 Reuben Brand, Feather River IHC
1677 Robert Raymond Smith, Feather River IHC
1678 Lucian Gooden, Feather River IHC
1679 Andres Moreno, Feather River IHC
1680 Tory Gwinn, Feather River IHC
1681 Addison Dwyer, Feather River IHC
1682 Bobby Davis, Feather River IHC
1683 Alex Kircher, Feather River IHC
1684 Shane Bender, Feather River IHC
1685 Armando Salazar, Feather River IHC
1686 Jason French, Feather River IHC
1687 Leland Ratcliff, Feahter River IHC
1688 Jason Miller, Feather River IHC
1689 Robert Daniels, Feather River IHC
1690 Keith Fields,OR
1691 Kathryn Curl, ID
1692 Sig Palm, CO
1693 Christopher Loyd, CA
1694 Christopher McDonald Pleasant Valley IHC
1695 Grady Hall, Pleasant Valley IHC
1696 Chacey Lesmeister, Pleasant Valley IHC
1697 Steven Johnson, Pleasant Valley IHC
1698 James Robbins, Pleasant Valley IHC
1699 Matthew Reymann, Pleasant Valley IHC
1700 Michael Watson, Pleasant Valley IHC
1701 Bert Starr, MT.
1702 Darin Suter, CO Mountain View Fire
1703 Hal Stevens, UT
1704 Donald Bergstrand, CO
1705 Caleb Desmarais, MT Grayback Forestry
1706 Rocky Gilbert, AZ
1707 Melanie Roose, ID
1708 Sara Savage, ID USFS IPNF
1709 Brandon Borden, CA
1710 Brian Jenkins, MN USFS
1711 Mike Bryson,CA Independence Helitack
1712 John Bates, CO
1713 Anthony Conte, NC
1714 James Brogan,CA USFS
1715 James Mellor, CA USFS
1716 Anthony Harrell, Ukonom IHC
1717 Gary Jury, CA
1718 Jason Shelton WA
1719 Eric Peterson, MD
1720 Lisa Zajanc, ID
1721 Spencer Johnston, ID
1722 Kevin Kelly, NV
1723 Ryan Erickson, ID
1724 James Huston, Laguna IHC
1725 Angel Preciado, Laguna IHC
1726 Scott Boller, Laguna IHC
1727 Maria Mulholland-Coyne, Laguna IHC
1728 John Daniel Grijalva, Laguna IHC
1729 Jamie Miller, Laguna IHC
1730 Luke Tinker, Laguna IHC
1731 Steven Roman, Laguna IHC
1732 Branden Gray, Laguna IHC
1733 Kove Roose, Laguna IHC
1734 Tyler Jones, Laguna IHC
1735 John Gomez, Laguna IHC
1736 Amy Baumer, ID
1737 Michael Payne, AZ
1738 James Gray, MI
1739 Danny Moore, MS
1740 Jennifer Hinckley, FL
1741 Michael Wood, MT
1742 Lazarina Tupuzova, WA
1743 Mary Christon, ID
1744 Christopher Rush, CA
1745 Todd Sexton, UT, Swan Valley Helitack
1746 Bret Ruby,OR
1747 Tim Mullins, CA
1748 Scott Dehnisch,CO
1749 David Nelson, CA
1750 Kellie Middlebrook,CA
1751 Michael DeGrosky, ID Guidance Group, Inc.
1752 Jason McAhren, CA
1753 Cindy Nowak, AZ
1754 Bob Madden, Bend OR Bend Fire & Rescue
1755 Andrew Johnson, CA
1756 Kael Donley, CO
1757 Darlene Hall, Chester, California Incident Management Team 4 (Lifetime)
1758 Mindy Stevenson, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1759 Patricia Eder, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1760 Andy Saindon, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1761 Charles Meeks, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1762 Kat Gonzalez Sierra Front Interagency Dispatch Center
1763 Ryan Gaines, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1764 Roger Conroy, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1765 Withanee Anderson, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1766 Juan Zepeda, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1767 Carl Barrett, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1768 Jill Hartman, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1769 Ann Espinzoa, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1770 Lisa Pimental, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1771 Janet Mendoza, Sierra Front Interagency Dispatch Center
1772 John Fry, PA
1773 Tom McLeod, ID
1774 Mitch Burrows, OR
1775 Brandi Dee, ID Boise IHC
1776 Tom Stevens, CA
1777 Andre Ruoti, ID
1778 Gregg Buckalew, NY
1779 Megan Penney, WA
1780 Paul Cerda, Alpine IHC
1781 Mark Mendonca, Alpine IHC
1782 James Champ, Alpine IHC
1783 Shawn Phillips, Alpine IHC
1784 Zach Becker, Alpine IHC
1785 Tom Dillon, Alpine IHC
1786 Will Edwards, Alpine IHC
1787 Dru Phillips, Alpine IHC
1788 Gerald Tuzon, Alpine IHC
1789 Anthony Salomon, Alpine IHC
1790 John Hussey, Alpine IHC
1791 Craig Yonkers, Alpine IHC
1792 Tyler West, Alpine IHC
1793 William Meginley, Alpine IHC
1794 John Pavlik, Alpine IHC
1795 Logan Hollar, Alpine IHC
1796 Chris Sommers, Alpine IHC
1797 Christy Harms, Alpine IHC
1798 Vidal Carrillo, Alpine IHC
1799 Michael Purdy, CA
1800 Richard Martin, CA
1801 Ross Peckinpah, CA California Incident Man. Team 4
1802 Andre Evans, CA
1803 Kathryn Furr, NM
1804 Chris Furr, NM
1805 David Ellis, OR GFP Enterprise
1806 Kellin Brown, Bald Mtn. Helitack H-517
1807 Matt Silliman, Bald Mtn. Helitack H-517
1808 Matthew Hoholik, Bald Mtn. Helitack H-517
1809 Nicholas Anzar, Bald Mtn. Helitack H-517
1810 Aaron Silva, Bald Mtn. Helitack H-517
1811 Kristy Blackburn, Bald Mtn. Helitack H-517
1812 Tivona Trambley, Bald Mtn. Helitack H-517
1813 Matt Muller, Bald Mtn. Helitack H-517
1814 Bryan Dudley, Bald Mtn. Helitack H-517
1815 Blaine Coyle, Bald Mtn. Helitack H-517
1816 Charles Daniel, Bald Mtn. Helitack H-517
1817 Michael C. Ringleb Jr., Bald Mtn. Helitack H-517
1818 Mike Brockman, Bald Mtn. Helitack H-517
1819 David Phillips, Bald Mtn. Helitack H-517
1820 Pedro Barba, Vista Grande IHC
1821 Paul Sakamoto, Vista Grande IHC
1822 Dustin Carle, Vista Grande IHC
1823 Chris Trembly,Vista Grande IHC
1824 Josh Mann, Vista Grande IHC
1825 Joseph Colvin, Vista Grande IHC
1826 Ryan Quesnel,Vista Grande IHC
1827 Adriana Harrington, Vista Grande IHC
1828 Robert Haft, Vista Grande IHC
1829 Darren Stanford, Vista Grande IHC
1830 Wendy Soper, UT
1831 Suzy Walton, CA
1832 Don Doten, SD
1833 Tonya Ansel, IA
1834 Darrell Arellano, CA
1835 Arturo Rodriguez, CA
1836 Matthew Richardson, CA
1837 Kyle Wallace, CA
1838 Ryan Henninger, CA
1839 Manuel Villegas, CA
1840 Jason Johnston, CA
1841 Shawn Corbin, WA
1842 Geri Christon, CO
1843 George Custer, FL
1844 John Gebhard, ID
1845 Kathleen Thompson, ID
1846 Jordan Beakley, TX
1847 Bill Alleman, MN
1848 Jim Rich, AZ
1849 Dustin Uhler, Mt. Taylor IHC
1850 Karin Hefington, Mt. Taylor IHC
1851 Cathleen J. Lowe, Mt. Taylor IHC
1852 John Tenacio, Mt. Taylor IHC
1853 David Haberl, Mt. Taylor IHC
1854 Bridget Schwenne, Mt. Taylor IHC
1855 Taylor Haley, Mt. Taylor IHC
1856 Matthew C. Rogers, Mt. Taylor IHC
1857 Gabriel Ramon Zazueta, Mt. Taylor IHC
1858 Brendan Wyman, Mt. Taylor IHC
1859 David F. Garcia Jr., Mt. Taylor IHC
1860 Luke Holden, Mt. Taylor IHC
1861 Timothy Sherwin, Mt. Taylor IHC
1862 Jeffrey Whitney, Tempe, AZ
1863 Dan Carroll, CA – In Memory of Chris Carroll
1864 Kathy “KC” Caroll, CA – In Memory of Chris Carroll
1865 Chad Carroll CA – In Memory of Chris Carroll
1866 Jessica Carroll – In Memory of Chris Carroll
1867 Katherine “Gram” Wilmarth – In Memory of Chris Carroll
1868 Jason Waites, ID
1869 Connie Stickel, CO
1870 Debbie Mayer, CA
1871 Clinton Agidisu, ID G.V. Helitack
1872 Abby Bolt, CA
1873 Craig Daugherty, NM
1874 Chris Brown, ID Krassel Helitack
1875 Caroline Miller, AZ
1876 Melissa Macho, MN
1877 Pat Ortland – In Memory of Fire Capt. Bob Ortland
1878 Brett Suiter, SD
1879 Elmer Weaver, MN
1880 James Simon, Mid Plain Handcrew KS
1881 Linda Naill, NV
1882 Lucas Hunkler, FL
1883 Ian Valley, ID
1884 Tadashi Griffiths, ID
1885 Robert Drown, AZ
1886 Rick Hotaling, MT
1887 Drew Dingmann, ID (Lifetime)
1888 Wendy Cordeiro, CA
1889 Owen Johnson, MT
1890 Valerie Williams, NM
1891 Daniel Bryant,MS
1892 Glen Stratton, NY
1893 Kelley Stratton, NY
1894 Shirley Sanders, WA
1895 Gabriela Riddick, Fairmont Fire CO
1896 Scott Campbell, FMO-Asst. Fire Marshal, El Paso County Sheriff’s Office, CO (Lifetime)
1897 Chris Harvey, UT
1898 Karl Delange, UT
1899 Dan & Mary Beth Gosnell, CA
1900 Dana & Chris Derick, CO
1901 Ron Sartain, Firestorm Wildland CA
1902 Stanley Hankins, Firestorm Wildland CA
1903 Kenneth Bailey, Firestorm Wildland CA
1904 David Howard, Firestrom Wildland CA
1905 David “Buck” Seals, NM
1906 Lawrence Framme, UT
1907 Andrew Buyers, UT
1908 Dustin Wolfe, SD
1909 Lawrence Framme, UT
1910 Roy Freitas, CA
1911 Debra Lopez, UT
1912 Chris Mursu, SD
1913 Jaime Cochran, ID
1914 Kevin Cashman, Platte Canyon Fire Dept., CO
1915 R.B. (Ben) Bristol, ID
1916 Jesse Nield, ID
1917 Floyd Galegos, NV
1918 Ryan Cloud, WA
1919 Steven Patterson, CA
1920 Richard Schwegler, CO
1921 Michael Cunningham, WA
1922 Eric Levy, CO
1923 Christian Berninger, UT
1924 Austin Caitlin, ID
1925 Cameron Dingman, UT
1926 Nancy Ross, WI
1927 Joshua Leines, CA
1928 Linda Wadleigh, AZ
1929 Dan Stucki, UT
1930 Rick Case, MO
1931 Grant Hayley, Yakima River Division Fire, WA
1932 Matthew Kilgriff, AK
1933 Hannah Semock, AK
1934 Chris K. Ramiskey, Baker River IHC
1935 Cason McCain, Baker River IHC
1936 Robert Rendon, Baker River IHC
1937 Daniel Oldenburg, Baker River IHC
1938 Bryce Burkholder, Baker River IHC
1939 Carter Thomas, Baker River IHC
1940 Paul Rademacher, Baker River IHC
1941 Katie Campbell, Baker River IHC
1942 Christopher Mushrush, Baker River IHC
1943 Gary Chicks, Baker River IHC
1944 Ashley Thrasher, Baker River IHC
1945 Eric Love, Baker River IHC
1946 Trevor Donaldson, Baker River IHC
1947 Rob Poyner, Baker River IHC
1948 James Lungren, Baker River IHC
1949 Josh Etringer, Baker River IHC
1950 John Segar, ID
1951 Stephan Fillmore, USFS Cleveland NF, CA
1952 Amanda Fillmore, CA
1953 Jace Lunquist, Lewis & Clark IHC
1954 David McCarville, Lewis & Clark IHC
1955 Chris Trotter, Lewis & Clark IHC
1956 Stephen D. Latham, Lewis & Clark IHC
1957 Greg Normark, Lewis & Clark IHC
1958 Anthony Magnetti, Lewis & Clark IHC
1959 Anthony Allabastro, Lewis & Clark IHC
1960 Nick Ostrom, Lewis & Clark IHC
1961 Dan Kurth, Lewis & Clark IHC
1962 Sean McCormick, Lewis & Clark IHC
1963 Tyson Lucier, Lewis & Clark IHC
1964 Matt Holmstrom, Lewis & Clark IHC
1965 Nick Wydra, Lewis & Clark IHC
1966 Mike Taylor, Lewis & Clark IHC
1967 Brent Rath, Lewis & Clark IHC
1968 Gregory Bryce, AK
1969 Fire Boss, LLC; Jamie Sargent
1970 Kellie Stover, SD
1971 Al Stover, SD
1972 Karla & Rex Lutrell, MT (Lifetime Members)
1973 Shawn Duggar, Florida FS, FL
1974 Garth Wagner, Grand Teton Park, WY
1975 Dave Williams, Lightning Ridge, UT
1976 Kraig Carroll, Great Basin Type 2 IMT – Ourada
1977 Brian Milligan, Great Basin Type 2 IMT – Ourada
1978 Terry Tilford, Great Basin Type 2 IMT – Ourada
1979 Jesse Bender, Great Basin Type 2 IMT – Ourada
1980 Shawn Jaca, Great Basin Type 2 IMT – Ourada
1981 Wes Lathen, Great Basin Type 2 IMT – Ourada
1982 Dan Washington, Great Basin Type 2 IMT – Ourada
1983 Summer Church, Tamarack Freestyle Team
1984 Steve Gerad, Bonneville IHC
1985 Mason Dickens, Bonneville IHC
1986 Bruce Hillman, Bonneville IHC
1987 Douglas Catherine, Bonneville IHC
1988 Luke Brittan, Bonneville IHC
1989 James Brumfield, Bonneville IHC
1990 Christian Berninger, Bonneville IHC
1991 Henry Gause, BLM NV
1992 Heath Barker, USFS, NM
1993 Anthony Rojo, FS/JH Fire/EMS
1994 Donald Brian Lehoux 1st, ME (Lifetime)
1995 Casey Eager, Vale IHC
1996 Neil Dresser, Ukonom IHC
1997 Fire Dawg Green Inc.- Alan Stovall
1998 Fire Dawg Green Inc. Brian Stovall
1999 Fire Dawg Green Inc.- Cody Leventon
2000 Fire Dawg Green Inc. – Julie Quigly
2001 Fire Dawg Green Inc. Dustin Leventon
2002 Fire Dawg Green Inc.
2003 Fire Dawg Green Inc.
2004 Fire Dawg Green Inc.
2005 Fire Dawg Green Inc.
2006 Fire Dawg Green Inc.
2007 Steve Gerard, Bonneville IHC
2008 Danny Walton, Alta Handcrew
2009 Jeffrey Priebe, Alta Handcrew
2010 Wade Snyder, Alta Handcrew
2011 Jesse Trembly, Alta Handcrew
2012 Michael Cunniff, Alta Handcrew
2013 Scott Nelson, Alta Handcrew
2014 Geoff Whatcott, Alta Handcrew
2015 Dallas McQuillan, Alta Handcrew
2016 Logan Towsey, Alta Handcrew
2017 Mario Giacobassi, Alta Handcrew
2018 R. B. “Rafferty” Ferguson, Alta Handcrew
2019 Matthew Schutt, Alta Handcrew
2020 Gavin Young, Alta Handcrew
2021 Mike Jewett, Alta Handcrew
2022 Alex Kopelson, Alta Handcrew
2023 Nick Paraso, Alta Handcrew
2024 Chace Stilson, Alta Handcrew
2025 Kenney Cain, Alta Handcrew
2026 Seth Spain, Alta Handcrew
2027 James Pummel, Alta Handcrew
2028 Amy Hunnewell, Alta Handcrew
2029 Mary K. Sprague (Salyer) – In Memory of Ken Salyer (Lifetime)
2030 Jack Lavin, ID
2031 Dave Hessell, CO
2032 Charles Walker, TX
2033 James Stone, ID
2034 Joey Lescher, NV
2035 Bill Masten, Masten EMS Training, CA
2036 Abigail Kimbell, OR
2037 Jim Trenholm, UT
2038 Steve Solem, MT
2039 Michael Krueger, MT
2040 Neil Bauer, Bauer Forest Contracting, OR
2041 Kristel Johnson, USFS San Bernadino NF, CA
2042 David Mettam, CA
2043 Michael Bentley, WY
2044 Dick Ferrero, OR
2045 Larry Timchak, MT
2046 Karla Hawley, VA
2047 Dick Hodge, ID
2048 Dave Steinke, CO
2049 Bill Burbridge, UT
2050 Bob Nelson, WA
2051 Stan Tixier, UT
2052 Jack Capp, CO
2053 Tom Blunn, MT
2054 Ben Dodge, CO
2055 Jim Lawrence, CO
2056 Jim Caswell, ID
2057 Jon Skeels, CO
2058 Skip Underwood, CO
2059 Kathyn Hardy Ungari, CA
2060 James Lewis, NC
2061 Olleki Rappe-Daniels, MT
2062 Richard Pfilf, NV
2063 Lynn & Shawn Young, WY
2064 David Wiggins, UT
2065 Erika Reed, USFS Garden Valley, ID
2066 Les Lathen, UT
2067 Ed & Caryn DeCarlo, NV
2068 Shawn Walters, Chester Fly Crew
2069 Brian Rogers, Chester Fly Crew
2070 Bjorn Burgeson, Chester Fly Crew
2071 Josh Hutchison, Chester Fly Crew
2072 Cyrus Galvan, Chester Fly Crew
2073 Jason Pleau, Chester Fly Crew
2074 Jenna Peters, Chester Fly Crew
2075 Crystal Wright, Chester Fly Crew
2076 Kevin Christy, Chester Fly Crew
2077 Chris Fenske, Chester Fly Crew
2078 Asher Hart, Chester Fly Crew
2079 Chad Lawson, Chester Fly Crew
2080 Andrew Reuther, Chester Fly Crew
2081 Eddie Thoroughgood, Chester Fly Crew
2082 Steven Matheson, Chester Fly Crew
2083 Mike Yearwood, Chester Fly Crew
2084 Nathan Williamson, CO
2085 Cody Wenk, NE
2086 Joseph Fansler, OR
2087 Valerie Fansler, OR
2088 Joel Masi USFS Fulton IHC
2089 Matthew Dauenhauer, USFS WA
2090 Pete Gordon, Prescott NF AZ
2091 Todd Abel, Southwest IMT, Central Yavapai Fire AZ
2092 James Pettit, Kaibab National Forest, AZ
2093 Christopher Trudeau, Swan Valley Helitack, ID
2094 Kyle Stump, Swan Valley Helitack, ID
2095 Missy Schwarz, Swan Valley Helitack, ID
2096 Todd Sexton, Swan Valley Helitack, ID
2097 Nick Miller, Swan Valley Helitack, ID
2098 Chris Greenstein, Swan Valley Helitack, ID
2099 Ryan Borgman, Swan Valley Helitack, ID
2100 Kevin Stock, Swan Valley Helitack, ID
2101 Bryan Quimby, Swan Valley Helitack, ID
2102 Richard Sack, Carson IHC, NV
2103 Nate Draeger, Carson IHC, NV
2104 Erik Olson, Carson IHC, NV
2105 Kevin Riggs, Carson IHC, NV
2106 Matthew Hansvick, Carson IHC, NV
2107 Lindsay Barrowclough, Carson IHC, NV
2108 Michael Coltrane, Carson IHC, NV
2109 Greyson Rennels, Carson IHC, NV
2110 Steven Bonora, Carson IHC, NV
2111 Alexander Shier, Carson IHC, NV
2112 Matthew Baker, Carson IHC, NV
2113 Henry Hornberger, Carson IHC, NV
2114 Daniel Hays, Carson IHC, NV
2115 Antonio Rael, Carson IHC, NV
2116 Eric Kingston, Carson IHC, NV
2117 Andrew Erkkila, Carson IHC, NV
2118 Anna Sharar, Carson IHC, NV
2119 Jeffrey Lucero, Carson IHC, NV
2120 Marinha Santos, Carson IHC, NV
2121 Rene Arellano, Carson IHC, NV
2122 Asha Stout, Carson IHC, NV
2123 Fred Brewster, Lassen IHC, CA
2124 Allen Schultze, Lassen IHC, CA
2125 Kyle Betty, Lassen IHC, CA
2126 Mike Wintch, Lassen IHC, CA
2127 Fernando Estrada, Lassen IHC, CA
2128 Zane Cuthill, Lassen IHC, CA
2129 Tristan Dias, Lassen IHC, CA
2130 Luke Mayne, Lassen IHC, CA
2131 Brett Matthews, Lassen IHC, CA
2132 Taylor Butler, Lassen IHC, CA
2133 Oscar Bautista, Lassen IHC, CA
2134 Dane Nesbit, Lassen IHC, CA
2135 Josh Barton, Lassen IHC, CA
2136 Craig Schneider, Lassen IHC, CA
2137 Charles Ebert, Lassen IHC, CA
2138 Nolan Colvin, Lassen IHC, CA
2139 Stefan Joss, Lassen IHC, CA
2140 Nick Anderson, Lassen IHC, CA
2141 Chris Burns, Lassen IHC, CA
2142 Donald Hundt, Mauricetown Fire Co., NJ
2143 Nathan Dauenhauer, USFS WA FOC, WA
2144 Myles Rodriguez, CA
2145 Will Woods, USFS, WY
2146 Kurt Edwards, CA
2147 Martin Ward, Idaho City E-431, ID
2148 Joseph Martinez, NV
2149 Ryan Witter, USFS, UT
2150 Joshua Quinn, USFS, UT
2151 Kent Weaver, ID
2152 Richard O’Rourke, CA
2153 Greg Frick, PA
2154 Kevin Grant, Valyermo Hotshots
2155 Mike Delay, Valyermo Hotshots
2156 Charles Knott, Valyermo Hotshots
2157 James Gruwell, Valyermo Hotshots
2158 Andrew McNicoll, Valyermo Hotshots
2159 Matthew Simmons, Valyermo Hotshots
2160 Jason Veloz, Valyermo Hotshots
2161 Miles McKnight, Valyermo Hotshots
2162 Louis Quezada, Valyermo Hotshots
2163 Kyle Jackson, Valyermo Hotshots
2164 Eduardo Valle, Valyermo Hotshots
2165 Randy Magana, Valyermo Hotshots
2166 Aaron Galvez, , Valyermo Hotshots
2167 Frank Carrillo, Valyermo Hotshots
2168 Charles Sharp, Valyermo Hotshots
2169 Tyler Loaney, Valyermo Hotshots
2170 Tyler Brankin, Valyermo Hotshots
2171 Hady Helmy Mendoza, Valyermo Hotshots
2172 Matthew Bacon, Valyermo Hotshots
2173 Pam Sichting, OR
2174 Anthony Kinnaman, SW Area I IMT, AZ
2175 Trish Hogervorst, OR
2176 Logan Joyce, ID
2177 Justin Spurrier, USFS Juneau Ranger Dist., AK
2178 Aaron McDowell, Ukonom IHC, CA
2179 Larry Helsley, USFS, CA
2180 Jan Fleming, PA
2181 Jason Westholter, MN
2182 Joseph Salm, WI
2183 David Ruhl, SD
2184 Daniel Reid, Montana DNRC, MT
2185 Paul Balfour, WA
2186 Rose Henderson, NV
2187 Patrick Morgan, ID
2188 Linda Oneal, WA
2189 Paul Sever, ID
2190 Gary Thomas , OR
2191 Thoma LaDou, CO
2192 C.W. Portell, Craig IHC, CO
2193 Tom Evenson, Craig IHC, CO
2194 Hail Lovell, Craig IHC, CO
2195 George & Kathleen Wooster, CA
2196 Christian Wooster, Zephyr Cove, NV
2197 William, Beebe, AR
2198 William Levendiz, VA
2199 Thomas Dunavent, USFS, CA
2200 Brandon Everett, USFS, UT
2201 Kathleen Kennedy, KY
2202 Ben Iverson, USFS, CA
2203 Denis Moran, UT
2204 Gerhett Vom Steeg, OR
2205 Wayne Adkins, First Strike Environmental, OR
2206 Bryan Bauer, First Strike Environmental, OR
2207 Spencer Berlier, First Strike Environmental, OR
2208 Marc Chavez, First Strike Environmental, OR
2209 Ryan Cyphert, First Strike Environmental, OR
2210 William Chorba, First Strike Environmental, OR
2211 Gerald Coats, First Strike Environmental, OR
2212 Alex Fett, First Strike Environmental, OR
2213 Anthony Galati, First Strike Environmental, OR
2214 Zander Hamilton, First Strike Environmental, OR
2215 Kyle Haney, First Strike Environmental, OR
2216 Joshua Harding, First Strike Environmental, OR
2217 Robert Hoag, First Strike Environmental, OR
2218 Nathaniel James, First Strike Environmental, OR
2219 Andrew Lancaster, First Strike Environmental, OR
2220 Heath Marlow, First Strike Environmental, OR
2221 Zachariah McFadden, First Strike Environmental, OR
2222 Chris Medford, First Strike Environmental, OR
2223 Elaine Miller, First Strike Environmental, OR
2224 Russty Ortiz, First Strike Environmental, OR
2225 Corbin Palise, First Strike Environmental, OR
2226 Ray Rainey, First Strike Environmental, OR
2227 Marcus Ray, First Strike Environmental, OR
2228 Cody Reich, First Strike Environmental, OR
2229 Salome Rodriguez, First Strike Environmental, OR
2230 Mike Smith, First Strike Environmental, OR
2231 David Thompson, First Strike Environmental, OR
2232 Lewis Warner, First Strike Environmental, OR
2233 Lance Watson, First Strike Environmental, OR
2234 Jerid Williams, First Strike Environmental, OR
2235 Mathew Hurley, First Strike Environmental, OR
2236 Jason Spradley, First Strike Environmental, OR
2237 Daniel Beckman, First Strike Environmental, OR
2238 Juan Renteria, First Strike Environmental, OR
2239 James Roles, First Strike Environmental, OR
2240 Dustin Benedict, First Strike Environmental, OR
2241 Frank Lancaster, First Strike Environmental, OR
2242 Harry Winston, First Strike Environmental, OR
2243 William Townsend Jr, First Strike Environmental, OR
2244 Erik Lint, CA
2245 Deanna Lahr, Whitegrass Fire Suppression, MT
2246 Jonathan Heavy Runner, Whitegrass Fire Suppression, MT
2247 Harrison Rock Above, Whitegrass Fire Suppression, MT
2248 Jesse Eagle Speaker, Whitegrass Fire Suppression, MT
2249 Damion Whitegrass, Whitegrass Fire Suppression, MT
2250 Sharlie Mountain Chief, Whitegrass Fire Suppression, MT
2251 William Blackman Jr, Whitegrass Fire Suppression, MT
2252 Ryan Myers, CA
2253 Marshall Noel, CA
2254 James Ott, CA
2255 Kristy Lund, AZ
2256 Bradley Washa, BLM, UT
2257 Amyel Valadez, CA
2258 Randal Johnson, CO
2259 Carl Schwope, TX
2260 Felipe Camacho, TX
2261 Andrew Hinderliter, TX
2262 Mary Nicole Gray, TX
2263 Charles Dear, TX
2264 Robert Wade, TX
2265 Jeremy Edwardson, TX
2266 Larry Weaver, TX
2267 Mark Elliott, TX
2268 Jared Burchett, TX
2269 Andrea Ferrell, TX
2270 Tim Hamff, TX
2271 Robert Poenisch, TX
2272 Chris Balough, TX
2273 Cody Lambert, TX
2274 Mary Leathers, TX
2275 Bodhi Jordan, Alaska State Forestry, AK
2276 Doreen Blaker, MI
2277 Michael Rex, CA
2278 Kevin Thissell, OR
2279 Sandra Sperry, Zigzag IHC, OR
2280 Brad Nelson, Zigzag IHC, OR
2281 Diego Mendiola, Zigzag IHC, OR
2282 Jacob Klassen, Zigzag IHC, OR
2283 Tandy Jenkins, CA
2284 Jeff Locke, Texas Canyon IHC, CA
2285 Jay McCarrell, Texas Canyon IHC, CA
2286 Jesus Palencia, Texas Canyon IHC, CA
2287 Danny Breuklander, Texas Canyon IHC, CA
2288 Mike Jarnot, Texas Canyon IHC, CA
2289 Paul Brady, Texas Canyon IHC, CA
2290 Aldo Menjivar, Texas Canyon IHC, CA
2291 Larry Medrano, Texas Canyon IHC, CA
2292 Josh Thomas, Texas Canyon IHC, CA
2293 Kriss Krosskove, Texas Canyon IHC, CA
2294 Keith Garcia, Texas Canyon IHC, CA
2295 Brad Olson, Texas Canyon IHC, CA
2296 Fred Hernandez, Texas Canyon IHC, CA
2297 Phillip Matthews, Texas Canyon IHC, CA
2298 Nestor Paredes, Texas Canyon IHC, CA
2299 Tim Mitchell, Texas Canyon IHC, CA
2300 Ronald Guck, MN DNR Retired, MN
2301 Adrienne Brammer, TX
2302 Danny Krutina, UT
2303 Cynthia Krutina, UT
2304 Gesse Bullock, TX
2305 Julie Bell, TX
2306 Mark Shiery, AZ
2307 Diana Holt, AZ
2308 Rachel Shiery, AZ
2309 Jody Smith, MI
2310 Jana Peterson, OR
2311 Leslie Auriemmo, TN
2312 Bill Miller, CO
2313 Jose Trujillo, NM
2314 John Thomas, AK
2315 Steven Otoupalik, OR
2316 Corey Noonan, CA
2317 Joe Gilles, SD
2318 Peter Hultine, CA
2319 Kevin Quinn, RI
2320 Diz Allen, ID
2321 Bill Allen, ID
2322 Jeff Allen, In Memory of
2323 Benjamin Lyons, IN
2324 Alan Parkin, NV
2325 Eric Kurtz, CA
2326 Charlotte Thompson, CO
2327 Joseph Faruzzi, CA
2328 Justin Humrichouse, CO
2329 David Hautamaki, CO
2330 Bob Roberts, ID
2331 Kris Paxson, CO
2332 Simon Driskell, CO
2333 Paul Guivens, CO
2334 Kate McConnell, OR
2335 Frank Romero, Breckenridge IHC, CA
2336 Matt Ball, Breckenridge IHC, CA
2337 Corey Correa, Breckenridge IHC, CA
2338 Matt Berg, Breckenridge IHC, CA
2339 Jesse Sola, Breckenridge IHC, CA
2340 Blake Barksdale, Breckenridge IHC, CA
2341 Matthew Wylie, Breckenridge IHC, CA
2342 Brant Machado, Breckenridge IHC, CA
2343 Adam Sanders, Breckenridge IHC, CA
2344 Michael Utreas, Breckenridge IHC, CA
2345 Wyler Robinson, Breckenridge IHC, CA
2346 Emily Colacino, Breckenridge IHC, CA
2347 Keith Orsaba, Breckenridge IHC, CA
2348 Greg Neele, Breckenridge IHC, CA
2349 Dylan Johnston, Breckenridge IHC, CA
2350 Morgan Byde, Breckenridge IHC, CA
2351 Rodger Greer, CO
2352 Ryan Johnson, MN
2353 Daniel Beveridge, CO
2354 Brent Martindale, ID
2355 Kristine Martindale, ID
2356 Claudia Powell, OR
2357 Wade Steady, WA
2358 Autumn Branson, CA
2359 Kim Soule, UT
2360 Mike Harvey, CO
2361 Gene Lonning, WA
2362 Daniel Crowell, ID
2363 Emily Gilson, UT
2364 Robert Kittridge, CO
2365 Nancy Kittridge, CO
2366 Paul Roose, MT
2367 Jenna Roose, MT
2368 Glenn Batter, CO
2369 Jason Demas, NC
2370 Paul Ries, OR
2371 Beth Melville, CA
2372 David Zarsky, CO
2373 Jim Saveland, CO
2374 Ben Eby, MI
2375 Dennis Strange, WA
2376 Paul Mintier, CO
2377 Willie Almand, Modoc IHC, CA
2378 Josh Osteen, Modoc IHC, CA
2379 Mike Dublois, Modoc IHC, CA
2380 Nick Lee, Modoc IHC, CA
2381 Amanda Allen, Modoc IHC, CA
2382 Rich Clay, Modoc IHC, CA
2383 Wesley Wentworth, Modoc IHC, CA
2384 Josh Schake, Modoc IHC, CA
2385 Augustine Rodriguez, Modoc IHC, CA
2386 Glen Lovelady, Modoc IHC, CA
2387 Drew Parker, Modoc IHC, CA
2388 Joshua Lee, Modoc IHC, CA
2389 James Hogan, Modoc IHC, CA
2390 Sylvester Ruiz, Modoc IHC, CA
2391 Chris Rogers, Modoc IHC, CA
2392 Aaron Jordan, Modoc IHC, CA
2393 Crosby Menjivar, Modoc IHC, CA
2394 Eric Gregory, Centennial Forest Fuels Mgmt, WY
2395 Arlene Gregory, Centennial Forest Fuels Mgmt, WY
2396 John Ray Alford – Ventura County Professional Firefighters, CA
2397 Robert RaymondAmeche – Ventura County Professional Firefighters, CA
2398 Aaron J Arledge – Ventura County Professional Firefighters, CA
2399 Robert Aaron Ashby – Ventura County Professional Firefighters, CA
2400 Adil M Aslam – Ventura County Professional Firefighters, CA
2401 Marcos Aviles – Ventura County Professional Firefighters, CA
2402 Christopher Scott Beery – Ventura County Professional Firefighters, CA
2403 Don Richard Bell II – Ventura County Professional Firefighters, CA
2404 Samuel Belote – Ventura County Professional Firefighters, CA
2405 Tod Raymond Berryman – Ventura County Professional Firefighters, CA
2406 Shannon T. Black – Ventura County Professional Firefighters, CA
2407 Jeremy Christen Bower – Ventura County Professional Firefighters, CA
2408 William Loyd Breuklander – Ventura County Professional Firefighters, CA
2409 Larry Cay Brister – Ventura County Professional Firefighters, CA
2410 Todd Douglas Buck – Ventura County Professional Firefighters, CA
2411 Randy Scott Burdick – Ventura County Professional Firefighters, CA
2412 Frederick W Burris – Ventura County Professional Firefighters, CA
2413 Kenton Fredrick Burris – Ventura County Professional Firefighters, CA
2414 Charles Kevin Butler – Ventura County Professional Firefighters, CA
2415 Fernando M. Calderon – Ventura County Professional Firefighters, CA
2416 Larry Manzano Cerda – Ventura County Professional Firefighters, CA
2417 Richard G Cervantes – Ventura County Professional Firefighters, CA
2418 Joseph Chad Cook – Ventura County Professional Firefighters, CA
2419 Aaron Robert Cranage – Ventura County Professional Firefighters, CA
2420 Hector Becerra Cruz – Ventura County Professional Firefighters, CA
2421 Nicholas J. Derby – Ventura County Professional Firefighters, CA
2422 Sean P. Driscoll – Ventura County Professional Firefighters, CA
2423 Joseph P Dullam – Ventura County Professional Firefighters, CA
2424 Peter Duran – Ventura County Professional Firefighters, CA
2425 William C Elder – Ventura County Professional Firefighters, CA
2426 Michael Steven Eul – Ventura County Professional Firefighters, CA
2427 Robert Todd Ewing – Ventura County Professional Firefighters, CA
2428 Cindy A. Freet – Ventura County Professional Firefighters, CA
2429 Mike Fuller – Ventura County Professional Firefighters, CA
2430 Gary R Gallion – Ventura County Professional Firefighters, CA
2431 Alejandro Garcia – Ventura County Professional Firefighters, CA
2432 Brandon T Garnsey – Ventura County Professional Firefighters, CA
2433 Thomas A Glauser – Ventura County Professional Firefighters, CA
2434 Randall A Globerman – Ventura County Professional Firefighters, CA
2435 Richard Reginald Gonzales – Ventura County Professional Firefighters, CA
2436 Cynthia Marie Gordon – Ventura County Professional Firefighters, CA
2437 Matthew David Eugene Gurrola – Ventura County Professional Firefighters, CA
2438 Israel T Gutierrez – Ventura County Professional Firefighters, CA
2439 Philip Alan Hadley – Ventura County Professional Firefighters, CA
2440 Mark T Haliday – Ventura County Professional Firefighters, CA
2441 Michael H Hansen – Ventura County Professional Firefighters, CA
2442 Michael R. Harding – Ventura County Professional Firefighters, CA
2443 Jesse J. Hopcus – Ventura County Professional Firefighters, CA
2444 Chrystal Horton – Ventura County Professional Firefighters, CA
2445 Jon Stephen Jelle – Ventura County Professional Firefighters, CA
2446 Ian Paul Johnson – Ventura County Professional Firefighters, CA
2447 Mark Alan Karr – Ventura County Professional Firefighters, CA
2448 Brian S Kinsley – Ventura County Professional Firefighters, CA
2449 Lawrence Michael Kohagen – Ventura County Professional Firefighters, CA
2450 Jason A. Lafferty – Ventura County Professional Firefighters, CA
2451 Terrence Lee Lamb – Ventura County Professional Firefighters, CA
2452 Ronald Wayne Lauer – Ventura County Professional Firefighters, CA
2453 Tanya M Lovelace – Ventura County Professional Firefighters, CA
2454 Melvin Bruce Lovo – Ventura County Professional Firefighters, CA
2455 Victor Tony Low – Ventura County Professional Firefighters, CA
2456 Scott Macone – Ventura County Professional Firefighters, CA
2457 Allan Scott Mandell – Ventura County Professional Firefighters, CA
2458 Craig B Matthews – Ventura County Professional Firefighters, CA
2459 Jason M. May – Ventura County Professional Firefighters, CA
2460 Michael Britt Mc Daniels – Ventura County Professional Firefighters, CA
2461 John Kennedy Mc Neil – Ventura County Professional Firefighters, CA
2462 Anthony M McHale – Ventura County Professional Firefighters, CA
2463 Ryan C McLemen – Ventura County Professional Firefighters, CA
2464 Rodney Lewis Megli – Ventura County Professional Firefighters, CA
2465 Kriss Melbardis – Ventura County Professional Firefighters, CA
2466 James Robert Mensendiek – Ventura County Professional Firefighters, CA
2467 Gary Robert Monday – Ventura County Professional Firefighters, CA
2468 Michael Scott Moore – Ventura County Professional Firefighters, CA
2469 Chase Morgan – Ventura County Professional Firefighters, CA
2470 Martin S. Myers – Ventura County Professional Firefighters, CA
2471 Robert A Myers – Ventura County Professional Firefighters, CA
2472 Erik T Niemann – Ventura County Professional Firefighters, CA
2473 Brian Timothy Nix – Ventura County Professional Firefighters, CA
2474 Eric J Norris – Ventura County Professional Firefighters, CA
2475 Jack W Nosco – Ventura County Professional Firefighters, CA
2476 Thomas H. O’Malley Jr. – Ventura County Professional Firefighters, CA
2477 Ronald Gary Oatman – Ventura County Professional Firefighters, CA
2478 Gary Dean Oliver – Ventura County Professional Firefighters, CA
2479 John L Oliveros – Ventura County Professional Firefighters, CA
2480 Eduardo G Ornelas – Ventura County Professional Firefighters, CA
2481 Craig William Pearson – Ventura County Professional Firefighters, CA
2482 Russell Adam Perkinson – Ventura County Professional Firefighters, CA
2483 Christopher Peru – Ventura County Professional Firefighters, CA
2484 Brad Peters – Ventura County Professional Firefighters, CA
2485 Dan L Petzold – Ventura County Professional Firefighters, CA
2486 Nicholas Carl Pisciotta – Ventura County Professional Firefighters, CA
2487 Garrett Prater – Ventura County Professional Firefighters, CA
2488 James Scott Quirarte – Ventura County Professional Firefighters, CA
2489 Cary Rake – Ventura County Professional Firefighters, CA
2490 Darrell Anthony Ralston – Ventura County Professional Firefighters, CA
2491 Richard J Reese – Ventura County Professional Firefighters, CA
2492 Brett William Reynolds – Ventura County Professional Firefighters, CA
2493 William R Reynolds – Ventura County Professional Firefighters, CA
2494 Anthony Romero – Ventura County Professional Firefighters, CA
2495 Tony Salas – Ventura County Professional Firefighters, CA
2496 William John Santino Jr. – Ventura County Professional Firefighters, CA
2497 Charles Michael Scherrei – Ventura County Professional Firefighters, CA
2498 Olaf John Schuett – Ventura County Professional Firefighters, CA
2499 Jeffrey S. Seabrook – Ventura County Professional Firefighters, CA
2500 Gifford Troy Sears – Ventura County Professional Firefighters, CA
2501 Keith Lawrence Smith – Ventura County Professional Firefighters, CA
2502 John Gerald Spykerman – Ventura County Professional Firefighters, CA
2503 Andrea Leigh Stanley – Ventura County Professional Firefighters, CA
2504 David B Stevens – Ventura County Professional Firefighters, CA
2505 Charles A Sullenbarger – Ventura County Professional Firefighters, CA
2506 Danny Lee Swenson – Ventura County Professional Firefighters, CA
2507 Troy L Swickard – Ventura County Professional Firefighters, CA
2508 Steven James Swindle – Ventura County Professional Firefighters, CA
2509 Robert Bruce Szczepanek – Ventura County Professional Firefighters, CA
2510 Michael B. Tamez – Ventura County Professional Firefighters, CA
2511 Gregory Graham Taylor – Ventura County Professional Firefighters, CA
2512 Carmine J Terracciano – Ventura County Professional Firefighters, CA
2513 Gregory W. Thaxton – Ventura County Professional Firefighters, CA
2514 Ronald W Topolinski – Ventura County Professional Firefighters, CA
2515 Richard Mark Toukdarian – Ventura County Professional Firefighters, CA
2516 Michael James Trabbie – Ventura County Professional Firefighters, CA
2517 Eric J Trejo – Ventura County Professional Firefighters, CA
2518 Albert H Trevisan – Ventura County Professional Firefighters, CA
2519 Bertrand Melville Van Auker – Ventura County Professional Firefighters, CA
2520 Daran George Vanden Bossche – Ventura County Professional Firefighters, CA
2521 Jerry M Vandermeulen – Ventura County Professional Firefighters, CA
2522 Samuel R. Villavicencio – Ventura County Professional Firefighters, CA
2523 Matthew James Ward – Ventura County Professional Firefighters, CA
2524 Robert S Welsbie – Ventura County Professional Firefighters, CA
2525 Jeffrey M Whitehouse – Ventura County Professional Firefighters, CA
2526 Michael Steven Wickham – Ventura County Professional Firefighters, CA
2527 Joseph E. Williams – Ventura County Professional Firefighters, CA
2528 Michael Williams – Ventura County Professional Firefighters, CA
2529 Steven Paul Winter – Ventura County Professional Firefighters, CA
2530 Scott Wirz – Ventura County Professional Firefighters, CA
2531 Jeffery A Witt – Ventura County Professional Firefighters, CA
2532 Gary Thomas Young – Ventura County Professional Firefighters, CA
2533 Gregorio Geroncio Yzaguirre – Ventura County Professional Firefighters, CA
2534 Scott Wallace Zeller – Ventura County Professional Firefighters, CA
2535 Stanley J Ziegler – Ventura County Professional Firefighters, CA
2536 Dave Zimmermann – Ventura County Professional Firefighters, CA
2537 Tom Zimmerman, ID
2538 Bonnie Wood, ID